www.pasterzeforum.pl » ROZMOWY O WSZYSTKIM I O NICZYM » HYDE PARK (Moderator: Aga)
 » Poranno-wieczorny wątek dla kawoszy i nie tylko ... cz.IV

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


© 2017 Fundacja Pasterze. Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

Autor Wątek: Poranno-wieczorny wątek dla kawoszy i nie tylko ... cz.IV  (Przeczytany 237010 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Murka

  • Gość
Odp: Poranno-wieczorny wątek dla kawoszy i nie tylko ... cz.IV
« Odpowiedź #405 dnia: Listopad 05, 2013, 15:08:44 pm »
Chciałam kupić obrożę: skórzaną , miękką, szerokość 4 cm, długość 70 (w tym ostatnim rozmiarze tkwi problem). Obroży nie znalazłam, ale za to co się naoglądałam reklam różnych urządzeń i naczytałam bzdetów to moje  :fool:
Pies z takim rozmiarem karku, to wściekły szalony morderca. Bez całego asortymentu urządzeń rażących prądem nikt sobie nie poradzi   :th_0girl_hysteric:
Prawdę mówiąc, to tak się wściekłam, że chyba kwalifikuję się do takiego urządzenia.
I kogo posłucha statystyczny obywatel: Elzy , która mu tłumaczy, jak pracować z psem, czy reklam, które mu obiecują, że nie musi podnieść tyłka, a wszystko zrobi się samo, jak się trochę prądu puści?

Odp: Poranno-wieczorny wątek dla kawoszy i nie tylko ... cz.IV

Offline Nikonoowata

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 739
  • Płeć: Kobieta
Odp: Poranno-wieczorny wątek dla kawoszy i nie tylko ... cz.IV
« Odpowiedź #406 dnia: Listopad 05, 2013, 15:24:30 pm »
Niestety - dobra reklama bardzo miesza w mózgu.

Znalazłam takie obroże:

http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=15376&cat=124

http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=14854&cat=124

Niestety, dla psów tych rozmiarów łatwiej znaleźć dławik lub kolczatkę  :th_0girl_hysteric:
Marcela z Nikusiem :)

Odp: Poranno-wieczorny wątek dla kawoszy i nie tylko ... cz.IV

Murka

  • Gość
Odp: Poranno-wieczorny wątek dla kawoszy i nie tylko ... cz.IV
« Odpowiedź #407 dnia: Listopad 05, 2013, 15:39:36 pm »
Dzięki! Nad obrożą Texas dumałam. Jakoś mnie nie zachwyca, choć rozmiar ma dobry. Ale to i tak mniej ważne wobec zalewu idiotyzmów, jakie człowiek w tej kwestii znajduje  :th_dash1: 

Odp: Poranno-wieczorny wątek dla kawoszy i nie tylko ... cz.IV

Offline Asia Szczecin

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 997
Odp: Poranno-wieczorny wątek dla kawoszy i nie tylko ... cz.IV
« Odpowiedź #408 dnia: Listopad 05, 2013, 15:55:31 pm »
Każda osoba, która ma zamiar stosować jakiekolwiek ustrojstwo elektryczne powinna mieć obowiązek zastosowania na własnej osobie jego działania i to by im może przemówiło do resztek rozsądku jeśli takowy posiadają.
Kiedyś właściciel działki sąsiadującej z naszym osiedlem założył wokół swojego ogrodzenia dodatkowe ogrodzenie elektryczne ze względu na dziki. To rozumiem bo dziki dają wszystkim się we znaki, ale założył to po stronie osiedla więc oczywiście pierwsze wpadły na to psy, nie tylko moje. Zrobiła się wielka awantura, że na osiedlu oprócz psów chodzą też dzieci, które mogą wpaść na druty. Rozsądne argumenty nie przemówiły za tym, żeby przełożył druty na swoją stronę ogrodzenia, więc uruchomiono mniej eleganckie metody i ogrodzenie nie działa.
"Nie popełnij błędu i nie traktuj swojego psa jak człowieka, albowiem on potraktuje cię jak psa" - Martha Scott

Odp: Poranno-wieczorny wątek dla kawoszy i nie tylko ... cz.IV

Offline Milla

  • Nowy Użytkownik*
  • *
  • Wiadomości: 4869
  • Płeć: Kobieta
  • Felicitas multos habet amicos.
Odp: Poranno-wieczorny wątek dla kawoszy i nie tylko ... cz.IV
« Odpowiedź #409 dnia: Listopad 05, 2013, 15:59:42 pm »
Ostatnio miałam przyjemnośc jechać sobie jednym z warszawskich autobusów, obok młodej (2-3 lata starszej ode mnie) dziewczyny, w sportowym stroju, z amstafem.
Chłopak w szelkach takichg jak miała moja Majka, i jakie ma Baja, nieco mocniejsze, z rączką, ale bez kagańca.
Ja usiadłam równolegle do niego, przyszedł, obwąchał, pomiział się chwilę, po czym zobaczył dziecko siadajace obok jego pani, więc podszedł do dziewczynki i już koło Jej stóp został do końca swojej podróży.
Kaganiec, jak się potem okazało, jego właścicielka miała w plecaku.
Ani rasa, ani gabaryty nie kwalifikują spa jako łagodnego lub agresywnego.
Duży - niuf - jest miziastą przylepą
ale zdażają się wyjątki, jak zawsze.

pudel miniaturka - mały, "słiiit"- to małe, wredne stworzonko...

Ale żyjemy w społeczeństwe lubującym się w stereotypach i cięzko będzie to zmienić.
Milla, Maja (*) i Bonita
Gdzie wielka rządzi pycha albo wielkie pieniądze, tam łatwo powstaje urojenie, że uważa się swoją zachciankę za mądrość

Odp: Poranno-wieczorny wątek dla kawoszy i nie tylko ... cz.IV

Offline wiola_i_nero

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 1169
  • Płeć: Kobieta
Odp: Poranno-wieczorny wątek dla kawoszy i nie tylko ... cz.IV
« Odpowiedź #410 dnia: Listopad 05, 2013, 16:36:07 pm »
Murko spójrz na obroże i szeli Ami play. Co prawda nie skórzane i trochę węższe, ale ... Jak się nie ma, co się lubi  :naughty:  Od lat używam u swoich psiowatych - solidne i estetyczne, a przy tym w dostępnej cenie  :th_0girl_dance:
Przykład http://www.futrzakowo.pl/produkt-8570.html
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2013, 16:38:36 pm wysłana przez wiola_i_nero »
Pozdrawiamy,
Wiola i stado.

Odp: Poranno-wieczorny wątek dla kawoszy i nie tylko ... cz.IV

Murka

  • Gość
Odp: Poranno-wieczorny wątek dla kawoszy i nie tylko ... cz.IV
« Odpowiedź #411 dnia: Listopad 05, 2013, 18:33:17 pm »
Obroże Ami Play są rzeczywiście ładne.   :kiss:
Z tą skórą to chodziło o to, że dziewczyny postanowiły się wystroić i pobyć trochę eleganckie  :giggle: 

Odp: Poranno-wieczorny wątek dla kawoszy i nie tylko ... cz.IV

Offline bigos

  • Aktywny Użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 384
  • Płeć: Kobieta
Odp: Poranno-wieczorny wątek dla kawoszy i nie tylko ... cz.IV
« Odpowiedź #412 dnia: Listopad 05, 2013, 21:09:22 pm »
Ja kupilam mojemu małemu obrożę na tej stronie : furkidz.pl nie jest ona skorzana ale maja piekne kolorowe wzory i rożne rozmiary. Polecila mi ja znajoma ktorej pies nosi juz obrożę od nich dosć długo i nie widac bardzo żeby była zniszczona :)
Ania i Bigosek

Odp: Poranno-wieczorny wątek dla kawoszy i nie tylko ... cz.IV

Offline Julian

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 3361
Odp: Poranno-wieczorny wątek dla kawoszy i nie tylko ... cz.IV
« Odpowiedź #413 dnia: Listopad 05, 2013, 21:19:28 pm »
Nie uznaje szufladkowania.
To be ,tamto be ,albo to i tylko to należy używać.....
Wszystko zależy od człowieka i charakteru psa.
Jego okres nauki ,czy socjalizacji może wymagać kolczatki lub obroży z zachowaniem rozumu ,dobra człowieka i dobra psa.
Obroża elektryczna nie wychowa psa ,siedząc tylko na kanapie przed telewizorem ,zmieniając piloty.
W rękach idioty jest  okrucieństwem, ale pies z normalną obrożą + właściciel idiota to również  problem. 8)
Aby dobrze wychować psa potrzeba wiedzy , dużo czasu i po prostu go kochać.
Reszta to tylko dodatek i nie generalizuję tego.
Z obroży elektrycznej można używać tylko dźwięku ,a kolczatkę wywrócić kolcami na zewnątrz

Odp: Poranno-wieczorny wątek dla kawoszy i nie tylko ... cz.IV

Offline Nikonoowata

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 739
  • Płeć: Kobieta
Odp: Poranno-wieczorny wątek dla kawoszy i nie tylko ... cz.IV
« Odpowiedź #414 dnia: Listopad 05, 2013, 21:43:28 pm »
Ja kupilam mojemu małemu obrożę na tej stronie : furkidz.pl nie jest ona skorzana ale maja piekne kolorowe wzory i rożne rozmiary. Polecila mi ja znajoma ktorej pies nosi juz obrożę od nich dosć długo i nie widac bardzo żeby była zniszczona :)

Ja z kolei słyszałam od znajomych borderowców,  że obroże z fuekidza są mało trwałe. Osoby, które od nich zamawiają zazwyczaj nie chcą kolejnej obróżki. A szkoda, bo wybór mają duży (szukam obroży półzaciskowej dla Niko).
Marcela z Nikusiem :)

Odp: Poranno-wieczorny wątek dla kawoszy i nie tylko ... cz.IV

Offline wiola_i_nero

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 1169
  • Płeć: Kobieta
Odp: Poranno-wieczorny wątek dla kawoszy i nie tylko ... cz.IV
« Odpowiedź #415 dnia: Listopad 05, 2013, 21:53:40 pm »
A szkoda, bo wybór mają duży (szukam obroży półzaciskowej dla Niko).
Obejrzyj obroże Ami play pxo (chyba)  :naughty: Ja u mojego "wyrywnego" Nerosława używam półzacisku - bez szkody dla psa  :shy: Przetestowana, wytrwała i ... ładna  :grin:

p.s. Nie mam żadnych profitów z polecania "firmy"  :giggle:
Pozdrawiamy,
Wiola i stado.

Odp: Poranno-wieczorny wątek dla kawoszy i nie tylko ... cz.IV

Offline Kitek

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 1473
  • Płeć: Kobieta
Odp: Poranno-wieczorny wątek dla kawoszy i nie tylko ... cz.IV
« Odpowiedź #416 dnia: Listopad 05, 2013, 22:47:39 pm »
My furkidza nosimy już ponad rok czasu i myślimy o jakiś ładnych nowch wzrokach ;)
Mamy tez obroże Patento-pet  z zintegrowanych uchwytem i też sobie bardzo chwalimy  :emotbern:
Justyna z D`Arcy Oszołomem, Luną vel Lucyną i Abbey vel Smoczek i Szafirrem ;)
Panna Dorinn
  • <3

Odp: Poranno-wieczorny wątek dla kawoszy i nie tylko ... cz.IV

Murka

  • Gość
Odp: Poranno-wieczorny wątek dla kawoszy i nie tylko ... cz.IV
« Odpowiedź #417 dnia: Listopad 05, 2013, 23:09:16 pm »
Nie wszystko zależy od człowieka i charakteru psa. Istnieją też pewne normy. Nie zgadzam się z "socjalizacją" za pomocą kolczatki i obroży elektrycznej. I nikt mi nie wmówi, że jest taka konieczność. Po cholerę komu kolczatka z kolcami na zewnątrz? Kolczatkę kupuje się po to, żeby jej używać.
Nie jest winą psa, że ma właściciela idiotę, więc nie wiem na co to argument?
I właściwie, to jestem nieco zdziwiona. No, ale uczymy się, jak wiadomo, do końca życia.   

Odp: Poranno-wieczorny wątek dla kawoszy i nie tylko ... cz.IV

Offline dabell

  • Nowy Użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 191
Odp: Poranno-wieczorny wątek dla kawoszy i nie tylko ... cz.IV
« Odpowiedź #418 dnia: Listopad 06, 2013, 11:48:26 am »
Jeżeli chodzi o galanterię skórzaną dla psów to można skorzystać z wyrobów tego producenta z allegro (firma w Radomiu - inia69):
http://allegro.pl/obroza-elegance-skorzana-skora-5cm-producent-i3653067443.html.
Obroże w rozmiarze 70cm, to nie problem. Wszystko możliwe do wykonania pod wymiar.

Osobiscie rozmawiałam i kupiłam od niego 3 rodzaje smyczy skórzanych szer.3 cm (pejcz 70, 130cm i 230cm skracana)- świetnie wykonane, bardzo dobrej jakości (skóra wzmocniona podszyta nylonem), przy 3 cm szerokości super solidny karabińczyk - za naprawdę rozsądna cenę.

Mamy dla Archiego szelki z Patento Pet ze zintegrowanym chwytakiem :-)- są super, ale przymierzam się do zakupu skórzanych u tego własnie sprzedawcy, tylko bez kolców  ;), zażyczę sobie jeszcze dodatkowy uchwyt na grzbiecie.
http://allegro.pl/szelki-skorzane-3-5cm-skora-kolce-lub-kwadraty-i3671121725.html

Odp: Poranno-wieczorny wątek dla kawoszy i nie tylko ... cz.IV

Murka

  • Gość
Odp: Poranno-wieczorny wątek dla kawoszy i nie tylko ... cz.IV
« Odpowiedź #419 dnia: Listopad 06, 2013, 15:19:07 pm »
Baton dziękuje za link do furkidza.  :wub: Dostanie boomer ball. Zobaczymy jak się to sprawdzi przy małym głupku z ADHD  :giggle:


 



Estalia by Smf Personal