www.pasterzeforum.pl » ADOPCJE  » W NOWYM DOMU (Moderator: Issa)
 » ASTRA

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


© 2017 Fundacja Pasterze. Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

Autor Wątek: ASTRA  (Przeczytany 22952 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline anna

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 1330
Odp: ASTRA
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 08, 2011, 13:47:10 pm »
piękna jest...

Odp: ASTRA

Offline Ania

  • Nowy Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 60
  • Sanga i Vigo (*)
Odp: ASTRA
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 08, 2011, 14:05:53 pm »
Jejku jakbym widziała moją strachliwą  :th_holeinwall: Sangunię, oczywiście jak nie ma w pobliżu mojego męża.
Pozdrawiam Ania

Odp: ASTRA

jaro

  • Gość
Odp: ASTRA
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 08, 2011, 19:45:12 pm »
Witajcie :hi:, jestem nowym na forum . No proszę wszyscy w schronisku się bali :crazy: a tutaj widzę na drugim zdjęciu w kojcu że piesek zakłopotany :wub:. Czyżby sprawdzało się powiedzenie "gdzie diabeł nie może tam kobietę pośle"?
Wszyscy mi mówią, że dostałem bzika na tle Astry  :th_0girl_dance:.Wczoraj gapiłem się nieustannie na zamieszczone zdjęcia, umieściłem fotkę na ekranie kompa i na dodatek śniła mi się w nocy. zawsze lubiłem psy ale nie sądziłem, że aż tak mi odbije :tease2:. Mam warunki, czas i serce więc wiem co zrobię, nie kupię szczeniaczka, idę zadzwonić. :
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem, którego można mieć na tym interesownym świecie, takim, który nigdy go nie opuści, nigdy nie okaże się niewdzięcznym lub zdradzieckim, jest pies... Pocałuje rękę, która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą, on pozostanie" - George G. Vest. Pozdrawiam :hi:
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2011, 08:07:11 am wysłana przez jaro »

Odp: ASTRA

Offline Ani@

  • Przyjaciel Fundacji
  • ***
  • Wiadomości: 5807
Odp: ASTRA
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 09, 2011, 14:17:14 pm »
Witaj Jaro  :grin:


Odp: ASTRA

anula

  • Gość
Odp: ASTRA
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 09, 2011, 16:52:15 pm »
Można utonąć w jej oczach, ma strasznie sympatyczny wyraz pysia  :grin:

Odp: ASTRA

Offline Camara

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4037
Odp: ASTRA
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 09, 2011, 21:56:18 pm »
Witaj Jaro  :grin:

Sytuacja nam się nieco skomplikowała, niestety przygotowania do adopcji utknęły w punkcie zerowym. Od razu uspakajam - Astra nie sprawia absolutnie żadnych problemów behawioralnych.
Jak niektórzy wiedzą, moja poprzednia tymczasowiczka, maskotka Fundacji Matylda zwana Bułą... upssss  :cheesy: Deą przytargała mi do domu wraz ze swoją uroczą osóbką wirus kaszlu kenelowego. Ten wirus można porównać do ludzkiej grypy, mimo że psy są na niego szczepione, to i tak dopada.  W tej chwili chorują prawie wszystkie moje psy (i u ani@ także) i to nie na raz, a co 2-3 dni następny. Bruno jeszcze się trzyma. Od poniedziałku także Astra kicha i kaszle. Na całe szczęście przebieg choroby jest bardzo łagodny a leczenie niezbyt uciążliwe.

Link do inf. o kaszlu kenelowym:
http://www.pasterzeforum.pl/index.php?topic=153.0

W tej sytuacji musimy poczekać aż sytuacja się uspokoi. Nie mogę Astry ani zaszczepić ani wysterylizować.
Ile to potrwa? Nie wiem. Optymistycznie myślę, że jeszcze ok. tygodnia, zanim cokolwiek będę mogła planować.

Przynajmniej mam więcej czasu na poznanie Astry  :grin: A przebywanie w jej towarzystwie to prawdziwa przyjemność. Poza tym, że to nie BPP a BPS  :cheesy: czyli Berneński Pies Stóżujący. Z drugiej strony płotu wygląda naprawdę groźnie. Oszczekuje przechodniów z zapałem godnym lepszej sprawy :-) tyle, ze stróżowanie kończy się w momencie wpuszczenia gościa za bramkę. Jest nieco nieufna do obcych, trochę boi się gwałtownych ruchów, ale to wszystko mija po pierwszym ciumknięciu  :cheesy: wtedy już wyczaja, że oto wszedł ktoś nadający się do przytulania Asterki i należy to wykorzystać do maksymum.
Przy misce bezproblemowa, bardzo lubi jak się jej asystuje przy jedzeniu.
Co do dzieci - sąsiedzi wypożyczyli mi do testów 4-lenią dziewoję i nie było żadnej tragedii. Tyle, że Astra dzieci nie zna i nie wie jak ma się zachować, dlatego trzeba zachować ostrożność taką jak przy każdym dużym psie.
Koty same na jej widok biorą nogi za pas, więc z testu nic nie wyszło.
Nie ma tendencji ucieczkowych, zostawiona sama w ogrodzie kładzie się na tarasie i obserwuje okolicę. Nie ma nerwowego biegu przy ogrodzeniu czy też czatowania przy bramie. Nie kopie dołów, nie interesuje się kretowiskami.
Boi się łopaty, miotły - ale nie w rękach osób, do których ma zaufanie.
Namiętnie kradnie i roznosi buty!!! szczególnie Krzysiowe. można je znaleźć w różnych dziwnych miejscach, ale w stanie nienadgryzionym  :cheesy:

I jeden, ale za to poważny mankament.
Absolutnie nie nadaje się do domu z innym psem (bez względu na płeć). Nie jest to terytorializm ale zaborczość o względy opiekuna. Wtedy potrafi się nieźle postawić. Niestety, nie będę nad tym pracowała, po prostu nie mam na to czasu. Problem jest mocno ugruntowany i to robota nie długie tygodnie.
Na spacerach inny pies jest nieinteresujący o ile trzyma się z daleka od  "pańciostwa".


Mam krótki filmik z dzisiejszego dnia, komu podesłać do wstawienia?



Odp: ASTRA

Offline Ani@

  • Przyjaciel Fundacji
  • ***
  • Wiadomości: 5807
Odp: ASTRA
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 09, 2011, 22:01:13 pm »
Mi wyślij  :wub:
jak sobie nie poradzę odeślę do Elzy  :naughty:

Odp: ASTRA

jaro

  • Gość
Odp: ASTRA
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 09, 2011, 22:42:44 pm »
Jak możesz to podeślij. Chętnie obejrzę :huh: Trochę mnie zmartwiła wiadomość o braku tolerancji wobec innych psów :'(, wiesz dlaczego lecz sądzę, że nie jest to dla mnie wielka przeszkoda, :th_connieswatfly:

Odp: ASTRA

jaro

  • Gość
Odp: ASTRA
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 14, 2011, 22:21:24 pm »
Sytuacja nam się nieco skomplikowała, niestety przygotowania do adopcji utknęły w punkcie zerowym. Od razu uspakajam - Astra nie sprawia absolutnie żadnych problemów behawioralnych.
Jak niektórzy wiedzą, moja poprzednia tymczasowiczka, maskotka Fundacji Matylda zwana Bułą... upssss  :cheesy: Deą przytargała mi do domu wraz ze swoją uroczą osóbką wirus kaszlu kenelowego. Ten wirus można porównać do ludzkiej grypy, mimo że psy są na niego szczepione, to i tak dopada.  W tej chwili chorują prawie wszystkie moje psy (i u ani@ także) i to nie na raz, a co 2-3 dni następny. Bruno jeszcze się trzyma. Od poniedziałku także Astra kicha i kaszle. Na całe szczęście przebieg choroby jest bardzo łagodny a leczenie niezbyt uciążliwe.

Link do inf. o kaszlu kenelowym:
http://www.pasterzeforum.pl/index.php?topic=153.0

W tej sytuacji musimy poczekać aż sytuacja się uspokoi. Nie mogę Astry ani zaszczepić ani wysterylizować.
Ile to potrwa? Nie wiem. Optymistycznie myślę, że jeszcze ok. tygodnia, zanim cokolwiek będę mogła planować.


Witaj :hi:. Jak tam samopoczucie ślicznotki :b38:.Wstałem dzisiaj o 6.00, piękna pogoda i jakby Asterka była u mnie poszlibyśmy na długi spacer :police: :emotbern:. następnie :th_cooking: zjedli śniadanie i :b38:

Odp: ASTRA

Offline Ani@

  • Przyjaciel Fundacji
  • ***
  • Wiadomości: 5807
Odp: ASTRA
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 15, 2011, 07:57:47 am »
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2011, 09:34:09 am wysłana przez Ani@ »

Odp: ASTRA

Offline Camara

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4037
Odp: ASTRA
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 19, 2011, 20:03:18 pm »
Astra pięknieje z każdym dniem.  Wprawdzie niewiele przytyła, za to figurą przypomina Miss Fitness  :th_0girl_dance: Całe wysokoenergetyczne żarcie przerabia w mięśnie. Jest taka dynamiczna, zwrotna, że aż jej zazdroszczę  :wub:
I jeszcze ma to, co uwielbiam u psów: najbardziej rozbawiona, rozbiegana w momencie potrafi się wyciszyć. To taki pies do tańca i do różańca. Rewelacyjnie biega przy człowieku na smyczy - takim długim, sprężystym ruchem, co chwilę zerkając czy trzyma dobre tempo. I równie doskonale nadaje się do leniuchowania przed kominkiem. A w przerwach między jednym a drugim jeszcze postróżuje  :th_to_clue:
Bardzo szybko uczy się, jakby ktoś poświęcił jej trochę więcej czasu, to myślę, że bez większego trudu przeszłaby cały zakres PT.
Jeszcze chwilami odzywa się koszmar ubiegłego życia, czasem przy zbyt gwałtownym ruchu przypada jak placek do ziemi, mam nadzieję, że z czasem zapomni...

Z ząbków starł się prawie cały osad, a futerko... zrobiło się jak marzenie  :tease:

Niestety, nadal trochę kicha i prycha, być może pod koniec tygodnia uda mi się ją zaszczepić.

Odp: ASTRA

Edyta158

  • Gość
Odp: ASTRA
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 20, 2011, 22:33:03 pm »
Piękna Astra :* Gdy patrzy sie na te psy i ma sie z nimi styczność zakochujemy sie w tej rasie od pierwszego spotkania :)

Odp: ASTRA

Offline Camara

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4037
Odp: ASTRA
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 23, 2011, 19:50:41 pm »
 :th_to_clue:











Odp: ASTRA

Offline Ani@

  • Przyjaciel Fundacji
  • ***
  • Wiadomości: 5807
Odp: ASTRA
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 23, 2011, 20:01:13 pm »
Lenę Ci podmienili  :huh:
toż to taka maleńka kruszynka była przed chwilą

Asterka Ty to się umiesz przytulić  :heartbeat:

Odp: ASTRA

Offline Camara

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4037
Odp: ASTRA
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 23, 2011, 20:09:12 pm »
Lenki nie podmienili. Sama tak sobie rośnie  :bravojs0:
I dobrze, wreszcie nie będę musiała dzieci do testowania od sąsiadów pożyczać  :cheesy:


 



Estalia by Smf Personal