www.pasterzeforum.pl » ADOPCJE  » W NOWYM DOMU (Moderator: Issa)
 » BORYS...

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


© 2017 Fundacja Pasterze. Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

Autor Wątek: BORYS...  (Przeczytany 23565 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Asia Szczecin

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 997
Odp: BORYS...
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 06, 2014, 09:29:12 am »
 :bravojs0: Iwonka piękny efekt Twojej ciężkiej pracy, Borys zachwyca  :wub:
"Nie popełnij błędu i nie traktuj swojego psa jak człowieka, albowiem on potraktuje cię jak psa" - Martha Scott

Odp: BORYS...

Offline Iwona

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 273
Odp: BORYS...
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 06, 2014, 09:48:11 am »
Iwonko, kiedy masz najbliższy wolny termin w tym swoim SPA???
Z góry zaznaczam, że nie oczekuję aż tak spektakularnej metamorfozy jak u Boryska,
ale może choć...  tak ciut-ciut bym wypiekniała?


Otwarte 24 h jak monopolowy  :grin:   Jednak Ty Małgosiu nie potrzebujesz żadnego SPA, jesteś cały czas młoda i piękna, zresztą jak my wszystkie  :th_0girl_dance:

Odp: BORYS...

Offline Julian

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 3361
Odp: BORYS...
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 06, 2014, 09:57:33 am »
Borys trafiłeś do raju  :heartbeat:

Odp: BORYS...

Offline Camara

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4037
Odp: BORYS...
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 06, 2014, 12:16:39 pm »
Iwonko, kiedy masz najbliższy wolny termin w tym swoim SPA???
Z góry zaznaczam, że nie oczekuję aż tak spektakularnej metamorfozy jak u Boryska,
ale może choć...  tak ciut-ciut bym wypiekniała?


Otwarte 24 h jak monopolowy  :grin:   Jednak Ty Małgosiu nie potrzebujesz żadnego SPA, jesteś cały czas młoda i piękna, zresztą jak my wszystkie  :th_0girl_dance:

Iwona... w takim razie trzymajmy się tego monopolowego. Po lampce koniaku będą piękna i młoda  :lmao: bo słabą głowe mam  :cheesy:

Odp: BORYS...

Offline Issa

  • Moderator
  • ******
  • Wiadomości: 2328
  • Płeć: Kobieta
Odp: BORYS...
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 06, 2014, 15:25:01 pm »
ja już dawno mówiłam że ręce Iwonki czynią cuda  :tease:

Odp: BORYS...

Offline bigos

  • Aktywny Użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 384
  • Płeć: Kobieta
Odp: BORYS...
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 10, 2014, 21:40:23 pm »
Jak zdrowko Borysa?
Ania i Bigosek

Odp: BORYS...

Offline xena

  • Nowy Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 88
  • Xena i Fred
Odp: BORYS...
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 14, 2014, 00:55:16 am »
Borys trafiłeś do raju  :heartbeat:

W raju nie robią ała :tease2: Ale za to SPA cudne, dla Pani fryzjerki fitness przy tym to pecha :cheesy:
Chłopaczek cudny :th_0girl_dance: Czekam na wiosnę i moje 2 śliczności też dopadnie szampon  :nerd:
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2014, 00:57:13 am wysłana przez xena »

Odp: BORYS...

zodiak

  • Gość
Odp: BORYS...
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 17, 2014, 20:34:50 pm »
obserwuję wątek Borysa i coraz bardziej zachwyca mnie ten przystojniak. :wub: Tak przy okzji; podpowiedzcie mi proszę jaka różnica wieku jest najlepsza przy wprowadzaniu drugiego futrzaka do domu? Bono ma w tej chwli 20miesięcy (i nadal zachowuje się jakby miał góra 3 miesiące - dzieciak kochany). Myślimy o adopcji/ kupnie drugiego psa/suki aby nasz pompon miał kompana do zabaw i nie do końca wiemy jakiego wiekowo psa "przytulić" aby uniknąć "konfliktu pokoleń" :th_holeinwall:

Odp: BORYS...

Offline ElzaMilicz

  • Pasterz
  • *****
  • Wiadomości: 7774
  • Veritas odium parit.
Odp: BORYS...
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 17, 2014, 21:26:40 pm »
Zodiak, wiek psa nie ma tu nic do rzeczy.
Liczą się: charakter tak jednego jak i drugiego psa, oraz (i to jest najważniejsze) ludzkie umiejętności w generowaniu odpowiednich zachowań.   

Adopcji nie prowadzimy przez internet.
Tu umieszczmy ogłoszenia by chętni mogli obejrzeć psy i zastanowić się czego naprawdę chcą,
a potem, po adocji, z przyjemnością oglądamy relacje ze wspólnego życia z nowymi rodzinami.  :grin:
...zło jest banalne, dobro niepojęte;  bez wiary przewracamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry...
Nara* Tina* Szila* Meda* Aza Jaga

Odp: BORYS...

zodiak

  • Gość
Odp: BORYS...
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 17, 2014, 22:22:26 pm »
dziękuję serdecznie za odpowiedź. Obawiałm się sytuacji jaka miała miejsce u moich sąsiadów, którzy przygarnęli szczeniaka mając już dorosłego psa. Niestety szczeniaka musieli szybko oddać ponieważ Lord przy każdej nadażającej się okazji gryzł malucha. Faktem jest, że ci ludzie nie poświęcali swoim zwierzakom należytej porcji czasu i zainteresowania  :<. Pies miał być na podwórku i intuzów odstraszać...
Co do adopcji przez internet, to wiem, że nie takie są procedury. Zalogowałam sę na forum po rozmowie z Tobą. Dzwoniłam i pytałam o zasady adopcji i ewentualną podpowiedź dotyczącą wyboru psa. Borys był wtedy tematem naszej rozmowy. Wiem też, że nie było wiadomo jak Borys reaguje na kontakt z innymi psami i czekam na tą informację z niecierpliwością.

ps. Jak ogarnę sposób wstawiania fotek to pchwalę się moim Bonem-pomponem  :nerd:

Odp: BORYS...

Offline ElzaMilicz

  • Pasterz
  • *****
  • Wiadomości: 7774
  • Veritas odium parit.
Odp: BORYS...
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 17, 2014, 23:08:26 pm »
To czekamy na fotki Pompona.      :nerd:
...zło jest banalne, dobro niepojęte;  bez wiary przewracamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry...
Nara* Tina* Szila* Meda* Aza Jaga

Odp: BORYS...

Offline ElzaMilicz

  • Pasterz
  • *****
  • Wiadomości: 7774
  • Veritas odium parit.
Odp: BORYS...
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 22, 2014, 16:51:54 pm »
W związku z feriami Borys przyjechał do nas na kilkudniowy wypoczynek.
Od czwartku układa sobie w główce schematy naszego życia.
Jest o całe niebo mądrzejszy niż Gobo rok temu, gdy przyjechał. I przede wszystkim Borys nie jest agresywny.

Widać jak wiele pracy włożyła w tego psa rodzina Iwony
Borys z całą pewnością jest berneńczykiem,
lgnie do ludzi,
uwielbia być w ich towarzystwie,
bardzo lubi dzieci,
dokładnie słucha wskazówek,
cierpliwie czeka, aż znajdziemy chwilę, którą można będzie mu poświęcić,
genialnie chodzi na smyczy
lubi inne psy, tylko bywa zbyt natarczywy z okazywaniem przyjaźni
nieprowokowany nie wdaje się w bójki.

I jak to psy marnotrawiące życie na uwięzi, bez odpowiednich doznań, ma pewne braki w wychowaniu.

Np. na dzisiejszym wspólnym spacerze próbował zdyscyplinować Medę  :giggle: bo mu zaświtało w główce, że szczeka ona w kierunku mojej córki Zosi z wyraźnym zamiarem skrzywdzenia dziecka.
Z czego wniosek, że nie zawsze jego ocena sytuacji jest trafna.
No po prostu chłopak jest nieobyty! Za to jedno moje burknięcie w mgnieniu oka rozładowało sytuację.
:naughty:

Na widok mężczyzn, na co zwracała uwagę Iwona, reaguje zaczepnie, acz bez niepotrzebnych dźwięków. W mojej ocenie usztywnia postawę tylko po to by przekonać się czy ten męski osobnik rodzaju ludzkiego podejmie wyzwanie.
I o nic więcej mu nie chodzi, on po prostu potrzebuje dojść do przekonania, że mężczyźni nie będą go drażnić i robić mu krzywdy.
Ktoś robił sobie z tego psa durne żarty gdy młody był uwiązany na łańcuchu.
Jestem pewna, że z jego predyspozycjami do posłuszeństwa to tylko kwestia czasu, a dojdzie do tego, że nie waży się odetchnąć głębiej bez zezwolenia opiekuna.   

Naprawdę fajny pies!


...zło jest banalne, dobro niepojęte;  bez wiary przewracamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry...
Nara* Tina* Szila* Meda* Aza Jaga

Odp: BORYS...

Offline ElzaMilicz

  • Pasterz
  • *****
  • Wiadomości: 7774
  • Veritas odium parit.
Odp: BORYS...
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 24, 2014, 10:24:17 am »

Np. na dzisiejszym wspólnym spacerze próbował zdyscyplinować Medę  :giggle: bo mu zaświtało w główce, że szczeka ona w kierunku mojej córki Zosi z wyraźnym zamiarem skrzywdzenia dziecka.


Dwa dni później, rankiem Meda zemściła się na nim okrutnie.
Idąc przed nami przez połowę trasy spacerowej szczekała donośnie zerkając na Borysa-Bolszewika z wyższością.  :giggle: 
Młody przez cały ten czas cierpliwie udawał, że nie widzi jej zaczepnego spojrzenia.  :cheesy:
...zło jest banalne, dobro niepojęte;  bez wiary przewracamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry...
Nara* Tina* Szila* Meda* Aza Jaga

Odp: BORYS...

Offline bigos

  • Aktywny Użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 384
  • Płeć: Kobieta
Odp: BORYS...
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 24, 2014, 10:44:25 am »
Nauczyl sie chlopak szybko nie podskakiwac krolowej  :lmao: madry Borysek  :emotbern:
Ania i Bigosek

Odp: BORYS...

Offline ElzaMilicz

  • Pasterz
  • *****
  • Wiadomości: 7774
  • Veritas odium parit.
Odp: BORYS...
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 24, 2014, 17:11:16 pm »
To prawda, że nauka idzie mu całkiem zgrabnie.   :th_0girl_dance:

W końcu głupi nie jest!  tylko zaniedbany był.  :zla:
Jutro będzie miał powód do radości. A w najbliższych dniach jeszcze więcej powodów.   :naughty:
...zło jest banalne, dobro niepojęte;  bez wiary przewracamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry...
Nara* Tina* Szila* Meda* Aza Jaga


 



Estalia by Smf Personal