www.pasterzeforum.pl » ADOPCJE  » W NOWYM DOMU (Moderator: Issa)
 » Baca - góral jak się patrzy

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


© 2017 Fundacja Pasterze. Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

Autor Wątek: Baca - góral jak się patrzy  (Przeczytany 26968 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline reneczek4

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 1236
  • Płeć: Kobieta
Odp: Baca - góral jak się patrzy
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 18, 2013, 21:34:48 pm »
Piękny niewątpliwie, a jak wpatrzony w opiekuna tymczasowego  :wub:
Fszut  :heartbeat: :heartbeat: :heartbeat:
Renia i Kika :)

Odp: Baca - góral jak się patrzy

Offline bigos

  • Aktywny Użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 384
  • Płeć: Kobieta
Odp: Baca - góral jak się patrzy
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 18, 2013, 21:44:13 pm »
miodowe oczy Bacy są przepiękne  :wub:
Ania i Bigosek

Odp: Baca - góral jak się patrzy

Offline Issa

  • Moderator
  • ******
  • Wiadomości: 2328
  • Płeć: Kobieta
Odp: Baca - góral jak się patrzy
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 18, 2013, 23:34:49 pm »
Baca  :wub:



Odp: Baca - góral jak się patrzy

Offline aneta i Wiktor

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 3396
Odp: Baca - góral jak się patrzy
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 19, 2013, 07:10:06 am »
piękny uśmiechnięty pies  :heartbeat:
Aneta, Wiktor, Baja(*), Barina (*), Luna, Dona, Adonis i Gizmo
Bajeczko, kocham, bardzo tęsknię, pamiętam .....

Odp: Baca - góral jak się patrzy

Offline Nikita

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 669
  • Płeć: Kobieta
Odp: Baca - góral jak się patrzy
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 19, 2013, 08:25:51 am »
naprawdę piekny jest - na żywo jeszcze piekniejszy niz na zdjęciach  :heartbeat:
Kasia Maciek i Marta

Odp: Baca - góral jak się patrzy

Offline stepi

  • Przyjaciel Fundacji
  • ***
  • Wiadomości: 1587
Odp: Baca - góral jak się patrzy
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 19, 2013, 10:32:14 am »
nie dość, że piękny to widać że bardzo grzeczny, super ;)

Odp: Baca - góral jak się patrzy

pastusia

  • Gość
Odp: Baca - góral jak się patrzy
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 19, 2013, 11:43:25 am »
O, że piękny to ja widzę!   :wub:   Ja pytam o osobowość... 

Odp: Baca - góral jak się patrzy

Offline Camara

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4037
Odp: Baca - góral jak się patrzy
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 19, 2013, 11:50:10 am »
osobowość też widać na zdjęciach  :naughty:

Odp: Baca - góral jak się patrzy

Offline Asia Szczecin

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 997
Odp: Baca - góral jak się patrzy
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 19, 2013, 11:59:25 am »
na zdjęciach to widać pięknego, ogromnego białego przytulaka zapatrzonego w swojego opiekuna  ;)
"Nie popełnij błędu i nie traktuj swojego psa jak człowieka, albowiem on potraktuje cię jak psa" - Martha Scott

Odp: Baca - góral jak się patrzy

Offline joanna js

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 1593
Odp: Baca - góral jak się patrzy
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 19, 2013, 14:25:07 pm »
Z tego co wiem to tymczasowa opiekunka jest zachwycona  :grin:

Odp: Baca - góral jak się patrzy

Offline Camara

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4037
Odp: Baca - góral jak się patrzy
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 19, 2013, 21:57:58 pm »
Opiekunka jest zachwycona, ja jestem zachwycona... ale nie wszyscy uczestnicy Spotkania w Sielpi podzielali nasze zachwyty nad Bacą  :naughty:
Problemem była ocena zachowania Bacy przez pryzmat berneńskiej natury  :shy:

Żeby zrozumieć, że Baca na tym spotkaniu, czyli w warunkach dla niego ekstremalnie stresujących i absolutnie nienaturalnych  zachowywał się rewelacyjnie dobrze trzeba spojrzeć na tą sytuację z uwzględnieniem specyfiki rasy.
Sporo na ten temat rozmawialiśmy na tym wątku:  http://www.pasterzeforum.pl/index.php?topic=1339.0

To, że Baca kłapał zębami na psy zbyt blisko przebiegające koło niego lub rzeczy należących do jego opiekunów  - domku, samochodu, itd oraz  jego psów - czyli Mili i Benia - no cóż, nie mogło być inaczej. Po pierwsze - psy wg Bacowej interpretacji świata zachowywały się dziwacznie, no bo po co pies lata??? pies ma inne zadania niż latanie nie wiadomo gdzie i po co?  Opiekunowie, ich rzeczy oraz "nasze psy" muszą być pilnowane i on, Baca jest za nie odpowiedzialny. Tak wygląda świat oczami Bacy.

Jeżeli do tego dołożymy stres spowodowany za dużym zagęszczeniem - bo podhalan tłoku nie lubi, że jest to pies  słabo zsocjalizowany i w takiej gromadzie przebywał chyba pierwszy raz - oraz to, że to naprawdę były wyłącznie ataki pozorowane  - to mój zachwyt nad opanowaniem Bacy ciągle rośnie.
Skąd wiem, że on tylko straszył? Bo wystarczyło jedno słowo Izy a Baca odpuszczał. Bo jakby chciał zrobić jakiemuś psu krzywdę, to drobniutka Iza nie dałaby rady odwieźć go od tego zamiaru.

Baca to typowy przedstawiciel swojej rasy - silny, zdecydowany i bardzo opanowany pies.
Ale to jest pies pracujący - stróż, obrońca. Genetycznie "zaprogramowany" absolutnie inaczej niż bereneńczyk.
Swoją ludzką rodzinę zaakceptuje dość szybko o ile będzie dostawał jasne i zrozumiałe komunikaty.
Jeżeli chodzi o jego kontakty z innymi zwierzętami - Baca jest typem Wodza, na swoim terenie podporządkuje sobie inne psy, będzie rządził nimi bez przemocy, ale z pełną hierarchizacją stada.

Jakiego domu dla niego szukamy?

Dla kogo podhalan?

Nie jest to pies dla laików, bo jednak jego niezależność, upór i dość "charakterny" charakterek może sprawić sporo kłopotów. Ale nie jest też tak trudny, by osoba konsekwentna nie mogła sobie z nim poradzić.

To pies dla osoby, która nie oczekuje od psa wiecznego asystowania. To nie jest "cień" człowieka - on zawsze ma swoje sprawy, do których człowiek nie jest mu potrzebny.
To przede wszystkim stóż, więc powinien mieć teren do pilnowania by się realizować. Swoje obowiązki zawsze traktuje bardzo poważnie i jeżeli zajdzie taka potrzeba (i wróg stanie u furtki) to zostawi pełną michę, głaskające ręce i pójdzie "przypilnować wroga".  :naughty:

Podhalan jest psem bardzo rodzinnym, ale ja zawsze powtarzam, że jednorodzinnym  :giggle: Swoich ludzi kocha mocno (czasem zbyt mocno) jednak do obcych zachowa nieufność. Mimo tego dość łatwo adaptuje się w nowych warunkach. Jest psem przy którym niedozwolona jest przemoc i siłowe rozwiązywanie konfliktów.

I tak trzeba patrzeć na Bacę - to podhalan pełną gębą  :grin:

Odp: Baca - góral jak się patrzy

Offline AgaP

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 938
Odp: Baca - góral jak się patrzy
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 19, 2013, 22:21:37 pm »
Cytuj
Jakiego domu dla niego szukamy?

Oczywiscie najwspanialszego na swiecie, jak zawsze dla naszych podopiecznych
Miałam okazję poznać tego wspaniałego Pana Psa. Jest wspaniały. I musi mieć wspaniały dom  :heartbeat:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2013, 22:24:33 pm wysłana przez AgaP »
Nasi idealni towarzysze zawsze mają cztery łapy -  Colette
Kiara, Gama (*), Eris, Kićka (*), Kropka, Tropik

Odp: Baca - góral jak się patrzy

Offline joanna js

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 1593
Odp: Baca - góral jak się patrzy
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 19, 2013, 23:21:19 pm »

To, że Baca kłapał zębami na psy zbyt blisko przebiegające koło niego lub rzeczy należących do jego opiekunów  - domku, samochodu, itd oraz  jego psów - czyli Mili i Benia - no cóż, nie mogło być inaczej.

Patrząc na Bacę przez "berneński pryzmat" to Barneysiu obstawiał nam tyły (jak zwykle zresztą, to samo było rok temu u Kasi od Bastera i w Bartnikach) i też obwarkiwał psy, które się zanadto w jego mniemaniu zbliżyły.  ;)
Mając do czynienia z taką berneńską naturą, Baca wywarł na mnie wrażenie jak najlepsze  :grin:

Odp: Baca - góral jak się patrzy

Offline eSka

  • Aktywny Użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 284
Odp: Baca - góral jak się patrzy
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 21, 2013, 00:23:29 am »
Dla mnie Baca też jest wspaniałym podhalanem. Na spotkaniu byłam zachwycona jak tymczasowa opiekunka potrafi wyciszyć charakterystyczne jego rasie reakcje, a On dostojny olbrzym przyjmuje ten fakt z godnością ,opanowaniem i spokojem. Brawa dla Bacy i Fszut  :bravojs0:  :bravojs0:  :bravojs0:

Odp: Baca - góral jak się patrzy

Offline GP

  • Nowy Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Skypnij - TadFrydry
Odp: Baca - góral jak się patrzy
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 23, 2013, 19:19:20 pm »
Też jestem zauroczony białaskiem, zwłaszcza po lekturze wątku. Black & White marzy mi się... W dzieciństwie Dziadek kupił mi 2 owieczki. Też jeden był kalny a dlugi bludny...


 



Estalia by Smf Personal