www.pasterzeforum.pl » ROZMOWY O WSZYSTKIM I O NICZYM » HYDE PARK (Moderator: Aga)
 » Skargi i zażalenia

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


© 2017 Fundacja Pasterze. Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

Autor Wątek: Skargi i zażalenia  (Przeczytany 22408 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jarecki

  • Gość
Odp: Skargi i zażalenia
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 21, 2011, 23:22:32 pm »
Tnx Ani@

Odp: Skargi i zażalenia

Offline sabamlis

  • Nowy Użytkownik*
  • *
  • Wiadomości: 4364
Odp: Skargi i zażalenia
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 22, 2011, 08:40:15 am »

Nie chodzi tu o boczenie sie czy podważanie kompetencji , tylko o jasność i przejrzystość zasad.
ściśle współpracuję z fundacją opiekującą się inną rasą psów . Tam mało kto dostaje odmowę ponieważ zawsze są wskazywane warunki jakie musi spełnić dana rodzina a jeśli ich na dany moment nie spełnia to ma czas na dostosowanie się do wymagań

Nie wiem co to za Fundacja, ale mnie stwiedzenie, ze malo kto dostaje odmowe bardzo sie nie podoba, tak jest czesto w schroniskach i co? Bardzo duzy procent adoptowanych psiakow wraca, a dlaczego? Nie dlatego ze mialy zle warunki, czy ze ludzie byli zli, tylko dlatego ze nie kazdy pies pasuje do kazdego czlowieka i odwrotnie .
Dlatego tez stwierdzenie, ze maja byc stale okreslone warunki jest bez sensu. Wyglada to tak, ze nie rozumiesz tego ze kazdy pies jest inny i czego innego potrzebuje. Dotyczy to zwlaszcza psow po przejsciach, niekiedy tak okropnych ze my zwykli ludzie nie wierzymy ze mozna tak traktowac psa. Poznalam Mele, nie musze znac jej histori, wystarczy na nia popatrzyc, zobaczyc jak sie zachowuje, zeby wiedziec, co ona musiala przejsc i ze dla niej potrzebny jest wyjatkowy dom. Nie znam Ciebie i nie znam powodow odmowy, ale uwazam ze Pasterze kieruja sie zasada: skoro nie moga pomoc wszystkim psom, staraja sie tej malej grupie swoich podopiecznych zapewnic jak najlepsze zycie.
A jak to robia? Chyba nie ma okreslonych zasad, kieruja sie glownie intuicja i naprawde maja duze doswiadczenie w tym co robia. A ze czasem nawet bardzo dobry dom nie dostanie psiaka, to jest lepiej niz gdyby pies trafil do nieodpowiedniego. Czesto jest tak ze chetni na adopcje, nie dostaja wybranego psiaka, tylko innego bo bardziej do niego pasuja.
Tak ja to widze, dodam ze prawie od roku jestem wlascicielka adoptowanej od Fundacji suni Saby
 
Marysia
"Dobroczynność nie polega na dawaniu kości psu. Dobroczynność to kość dzielona z psem wówczas, gdy jesteś równie głodny jak on"
Jack London

Odp: Skargi i zażalenia

Offline dambelia

  • Nowy Użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 154
Odp: Skargi i zażalenia
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 22, 2011, 10:47:27 am »
A osoby dające swój czas, pracę, pieniądze, emocje i zaangażowanie mają prawo decydować w czyje ręce trafi lub nie trafi ich podopieczyny.

Dokładnie,zwłaszcza że od wielu,wielu lat "wkręcone" są w adopcje psiaków i doskonale wiedzą o co chodzi w tym temacie.Jak przez ręce "jareckiego"przejdzie ponad 100 takich psich bid ,tak jak przez ręce Elzy,to wtedy będzie on partnerem do jakiejkolwiek rozmowy na forum Fundacji  Pasterze.Pozdrawiam Jareckiego i życzę mu znalezienia odpowiedniego psiaka

Odp: Skargi i zażalenia

jarecki

  • Gość
Odp: Skargi i zażalenia
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 22, 2011, 21:20:48 pm »
Macie racje, nie jestem partnerem dla was; z tego co widzę nie ja jeden. Może kiedyś życie was naprostuje bo jesli nie, to nie zazdroszczę...

Odp: Skargi i zażalenia

Offline indianka

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 820
  • Płeć: Kobieta
Odp: Skargi i zażalenia
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 22, 2011, 22:21:25 pm »
Jarecki - odpuść sobie... to nie pole bitwy... tu chodzi o dobro psa, najlepiej pojęte przez ludzi, którzy tym psom pomagają, wkładając w to ogrom zaangażowania, pracy i czasu. Nie ma tu miejsca na osobiste "wycieczki"... Lepiej skupić się na pomocy, tym którzy jej potrzebują i nie tracić energii na takie dyskusje...

Odp: Skargi i zażalenia

Offline dambelia

  • Nowy Użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 154
Odp: Skargi i zażalenia
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 23, 2011, 06:43:36 am »
Macie racje, nie jestem partnerem dla was; z tego co widzę nie ja jeden. Może kiedyś życie was naprostuje bo jesli nie, to nie zazdroszczę...

Cieszę się bardzo że nasza Mela nie trafiła w Twoje  ręce.Całym swoim pobytem tutaj pokazałeś że nie pasujecie do siebie. Jednak Elza ma nosa ...Gratuluję Elu  :grin:

Odp: Skargi i zażalenia

Offline Lenka

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 665
  • Płeć: Kobieta
    • Moja praca
Odp: Skargi i zażalenia
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 23, 2011, 10:04:58 am »
Masz rację Dambelia Elza ma nosa co do domów do których trafiają te "małe" psie biedy.

Ja także cieszę się że Melcia nie trafiła do Jareckiego. 
Magda z Irkiem i Anią + Fryga z Cezarem ;)

Odp: Skargi i zażalenia

Offline Camara

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4037
Odp: Skargi i zażalenia
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 26, 2011, 07:46:40 am »
Nasi podopieczni są dla nas najważniejsi.
Przy doborze nowych domów kierujemy się zasadą by ?nasze psy? czuły się w nim szczęśliwe. A szczęśliwe mogą być tam, gdzie zaspokojone będą ich wszelkie potrzeby ? i te bytowe i te emocjonalne.

One nie potrafią mówić, nie powiedzą z kim chciałyby zamieszkać, ale przecież my znamy te psy. Przebywają w domach tymczasowych pod opieką wolontariuszy nie tylko po to, by dojść do sprawności fizycznej ale także po to, by zdobyć wiedzę o ich cechach osobniczych.

W momencie kiedy zaczynamy szukać domu dla naszego podopiecznego wiemy jakich ludzi i jakiego domu szukamy.
I wybieramy tych,  którzy wg naszej oceny są tymi właściwymi.

Przy ich wyborze nie korzystamy z tzw. ?ankiet?.
Dla nas ważna jest bezpośrednia rozmowa a nie odpowiedzi w ankiecie, do których... dość łatwo się przygotować i jest czas, by mimo innego poglądu, zakreślić ?odpowiedź właściwą?.
W czasie wstępnych rozmów telefonicznych i podczas wizyt przedadopcyjnych padają istotne pytania a my otrzymujemy spontaniczną i szczerą odpowiedź. Patrząc komuś prosto w oczy... kłamie się trudniej.

Nieprawdą jest, że ktoś komu odmówimy adopcji nie otrzymuje od nas uzasadnienia.
Jeżeli o to zapyta to taką odpowiedź otrzyma.
jarecki? jeżeli takiego uzasadnienia Ci brakuje ? zadzwoń i zapytaj ? odpowiedź na pewno otrzymasz. Beatrycze taką informację otrzymała.

To, że ktoś nie zgadza się z naszą  decyzją 
? przykro mi, ale widocznie w czasie indywidualnych rozmów nie otrzymaliśmy ?prawidłowej? odpowiedzi na istotne pytania lub nie otrzymaliśmy jej wcale. Po osobistym poznaniu okazało się, że oczekiwania ?adoptującego? wobec psa są wyolbrzymione, temperament wybranego psa zupełnie nie pasuje do ?osoby? lub trybu życia ?domu?, bądź też ?wady? psa w tym domu będą budzić poważne problemy.

Żeby adoptować psa z FP nie wystarczy dobry status materialny, gwarancja, że psa się będzie karmiło, leczyło.
Ten pies ma być szczęśliwy...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 26, 2011, 07:48:38 am wysłana przez Camara »

Odp: Skargi i zażalenia

jarecki

  • Gość
Odp: Skargi i zażalenia
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 27, 2011, 17:46:51 pm »
Dziękuję Camara za konstruktywną wypowiedź; W takim razie proszę o wyjaśnienie jaka Waszym zdaniem opieka weterynaryjna jest wystarczająca ? Lub tez co się kryje pod tym pojęciem.
 Nie będę już starał się o adopcję Waszych psów gdyż uległa zmianie moja sytuacja, jednakże odpowiedź może być istotna dla innych o takiej adopcji myślących. 
Mam nadzieję  też , że ten wątek choć w małym stopniu przyczyni się do lepszej jakości adopcji gdyż nie można w nieskończoność polegać na cudzym nosie.

Odp: Skargi i zażalenia

Offline Camara

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4037
Odp: Skargi i zażalenia
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 27, 2011, 18:21:12 pm »
jarecki - adopcji nie przeprowadzamy przez internet  :wub:
Odpowiedź na Twoje pytanie nikomu się nie przyda.

Każda adopcja rozpatrywana jest  indywidualnie. Nie ma schematów.
Dla nas nie czas i ilość się liczy ale jakość.
I to jest nasza podstawowa idea.

Odp: Skargi i zażalenia

jarecki

  • Gość
Odp: Skargi i zażalenia
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 27, 2011, 18:27:07 pm »
Nie jestem nikim a mnie taka odpowiedź by się przydała....

Odp: Skargi i zażalenia

Offline Ani@

  • Przyjaciel Fundacji
  • ***
  • Wiadomości: 5807
Odp: Skargi i zażalenia
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 27, 2011, 18:42:48 pm »
Nie jestem nikim a mnie taka odpowiedź by się przydała....

do czego?

Odp: Skargi i zażalenia

Murka

  • Gość
Odp: Skargi i zażalenia
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 27, 2011, 18:45:16 pm »
Do czego? Aby było o czym dalej dyskutować. Ad infinitum.

Odp: Skargi i zażalenia

jarecki

  • Gość
Odp: Skargi i zażalenia
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 08, 2012, 18:10:48 pm »
Wziąłem już 10 letniego samca z tamtej fundacji, berneńczyki z waszej fundacji nie są mi przeznaczone ...

Odp: Skargi i zażalenia

Offline Julian

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 3361
Odp: Skargi i zażalenia
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 08, 2012, 22:14:22 pm »
Pogratulować :hi:


 



Estalia by Smf Personal