www.pasterzeforum.pl » ADOPCJE  » W NOWYM DOMU (Moderator: Issa)
 » Bo Barney jest cudnym psem :-)

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


© 2017 Fundacja Pasterze. Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

Autor Wątek: Bo Barney jest cudnym psem :-)  (Przeczytany 18765 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kinia

  • Gość
Odp: Barney
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 06, 2012, 09:23:34 am »
TO CHYBA TAKIE "PSIE ADHD" HA-HA

Odp: Barney

Offline ElzaMilicz

  • Pasterz
  • *****
  • Wiadomości: 7774
  • Veritas odium parit.
Odp: Barney
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 06, 2012, 09:59:48 am »
To nie psie ADHD a luki w wychowaniu.  :th_0girl_spruce_up:
...zło jest banalne, dobro niepojęte;  bez wiary przewracamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry...
Nara* Tina* Szila* Meda* Aza Jaga

Odp: Barney

Kinia

  • Gość
Odp: Barney
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 06, 2012, 11:46:28 am »
Każdy pies jak i człowiek ma swój charakter

Czy okazywanie radości jest złe i jest to "luka w wychowaniu" ???
Chyba byłoby gorzej gdyby cały czas był smutny i przygnębiony.

 :th_0girl_curtsey: :th_0girl_curtsey: :th_0girl_curtsey:ON JEST NAJZWYCZAJNIEJ SZCZĘŚLIWY   :th_0girl_curtsey: :th_0girl_curtsey: :th_0girl_curtsey:

Odp: Barney

Offline joanna js

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 1593
Odp: Barney
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 06, 2012, 18:53:55 pm »
Barnuś zaliczył dziś przegląd weterynaryjny. Wypadł bardzo dobrze  :backflip:
Temperatura 38,6 stopni - w normie, waga 42,5 kg- nie bardzo duża jak na wzrost Barneyka ale w normie, uszy czyste ładne, zęby baaaardzo ładne, oczka, które troszkę nas zastanawiały w opinii lekarza nie powinny budzić w tej chwili obaw, brzuszek w porządku, pazurki ładne, ogólnie wszystko ok. :grin:
Ponieważ zbliżał się Barneyowi termin szczepień od razu został zaszczepiony i zniósł wszystko bardzo dzielnie  :bravojs0:

Odp: Barney

Offline Julian

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 3361
Odp: Barney
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 06, 2012, 19:28:45 pm »
Dzielny benuś!
 :friends:

Odp: Barney

Offline wiola_i_nero

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 1169
  • Płeć: Kobieta
Odp: Barney
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 06, 2012, 19:42:40 pm »
Czy okazywanie radości jest złe i jest to "luka w wychowaniu" ???

Okazywanie radości to fajna "rzecz"  :tease2: Tylko należy pamiętać, że berneńczyk, to nie malutki york  :shy: Mój mały synuś (50 kg "żywej" wagi  :naughty:) w bardzo dla niego usprawiedliwionej sytuacji (zabawa na ogródku ) "przestawił" mi przegrodę nosową i podbił oko  8)  To ja nie zachowałam czujności  rewolucyjnej :nerd: Nie chciałabym się znaleźć na miejscu "świeżych" ludzików Barney'a (albo "ich" dzieci ) w przypadku okazywania nieoczekiwanej i niekontrolowanej "radości" ich nowego domownika  :tease2:
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2012, 19:49:12 pm wysłana przez wiola_i_nero »
Pozdrawiamy,
Wiola i stado.

Odp: Barney

Offline anna

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 1330
Odp: Barney
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 07, 2012, 08:01:02 am »
święta prawda , radość też boli oj boli .

Odp: Barney

Offline sabamlis

  • Nowy Użytkownik*
  • *
  • Wiadomości: 4364
Odp: Barney
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 07, 2012, 08:38:19 am »
Duzy pies musi sobie zdawac sprawe ze swojej masy i byc nauczony ze pewnych rzeczy mu nie wolno. Moj Bonicho skakal i stawal na dwoch lapach z radosci obok mnie, wiedzial ze nie wolno opierac sie na czlowieku. Niedawno mialam przez kilka dni 8 miesieczna sunia, 50kg zywej wagi, jakie bylo moje zdziwienie, kiedy skoczyla mi na plecy, na szczescie nic sie nie stalo ale jak by to bylo dziecko ktos mniej sprawny?
Niestety czestym powodem ze dorosle berny trafiaja do adopcji jest  to ze nie byly wychowywane, zrobily niechcacy komus krzywde np zlamaly babci biodro.
Miziznki dla Berneya, mam nadzieje ze uczy sie pilnie :friends:
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2012, 08:40:19 am wysłana przez sabamlis »
Marysia
"Dobroczynność nie polega na dawaniu kości psu. Dobroczynność to kość dzielona z psem wówczas, gdy jesteś równie głodny jak on"
Jack London

Odp: Barney

Offline fszut

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Kobieta
Odp: Barney
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 07, 2012, 10:07:53 am »
Berney jest wspaniałym, pięknym psem. Berneńczyki kochają ludzi i uwielbiają to okazywać całym sobą, ale konsekwentna nauka i powtarzalność pozwala im szybko zrozumieć co od nich wymagamy.  :emotbern: :heartbeat:

Odp: Barney

Offline reneczek4

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 1236
  • Płeć: Kobieta
Odp: Barney
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 07, 2012, 11:14:41 am »
Moja Kika niestety też skacze i niestety nie tylko na mnie, i już brak mi  pomysłów ( może też trochę konsekwencji :th_holeinwall:) jak ją od tego odzwyczaić, szczególnie skakanie na obcych ludzi. Na razie stosujemy środki zapobiegawcze czyli prowadzamy na smyczy, ale to szczeniak i musi się czasem wybiegać, i wtedy czasem zdarza się zong. Chętnie poczytam o sposobach ujarzmiania  :gwizdze:
Renia i Kika :)

Odp: Barney

Offline joanna js

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 1593
Odp: Barney
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 07, 2012, 15:19:23 pm »
Najbardziej cieszy nas, że Barney jest bardzo przyjaźnie nastawiony do ludzi, w jego zachowaniu nie ma żadnej agresji, że nie jest lękliwy , ale odważny, że nie jest nieufny jedynie ostrożny.  :grin:
Nadmierne emocje Barneya staramy się wyciszać poprzez stopniowe wygaszanie i chwalimy spokojne zachowanie. Powoli zauważamy efekty  :naughty:
Właśnie wróciliśmy ze spaceru , na którym Barnuś jak zazwyczaj był bardzo grzeczny  :th_0girl_curtsey:

Odp: Barney

Offline joanna js

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 1593
Odp: Barney
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 07, 2012, 18:52:41 pm »
Barney przyzwyczaja się do ciągłej obecności ludzi i zaczyna już traktować tę obecność jako coś normalnego. :gwizdze:
W weekend jedynym lekarstwem na spontaniczność i żywiołowość Barneya było zapadnięcie w bezruch wszystkich domowników, bo wtedy mały się uspokajał i odpuszczał, zaś każdy ruch strasznie go cieszył :lmao:. Nieopatrzne spojrzenie w jego stronę również wywoływało szał radości. :backflip:
Ale teraz jest już bez porównania lepiej. :bravojs0: Można spokojnie przejść z kuchni do pokoju  przez przedpokój , w którym leży Barney, a nawet prowokacyjnie spojrzeć się na niego, a on zamacha tylko ogonkiem. 
Sądzimy, że ten całodobowy kontakt z człowiekiem Barnusiowi dobrze robi. Barnuś ma taki zintensyfikowany kurs ludzkiej mowy ciała, która odbiega od psiej mowy ciała. Co możemy to mu tłumaczymy na psi język  :cheesy:
Za chwilkę jeszcze fotosik na prośbę sabamlis  :grin:

Odp: Barney

Offline joanna js

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 1593
Odp: Barney
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 07, 2012, 18:58:17 pm »
Obiecany fotosik pt. "Maślane oczy Barneya"

Odp: Barney

Offline sabamlis

  • Nowy Użytkownik*
  • *
  • Wiadomości: 4364
Odp: Barney
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 07, 2012, 19:08:25 pm »
Piekny :wub: :wub:
Marysia
"Dobroczynność nie polega na dawaniu kości psu. Dobroczynność to kość dzielona z psem wówczas, gdy jesteś równie głodny jak on"
Jack London

Odp: Barney

Offline reneczek4

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 1236
  • Płeć: Kobieta
Odp: Barney
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 07, 2012, 19:46:52 pm »
Jejku jaki on piękny :wub: ja jestem w nim zakochana po same uszy i powiem wam skrycie, że nawet te jego skoki by mi nie przeszkadzały, byle by skakał na mnie  :giggle:
Renia i Kika :)


 



Estalia by Smf Personal