www.pasterzeforum.pl » ZDROWIE I PIELĘGNACJA » ŻYWIENIE
 » Czego pies jeść nie powinien.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


© 2017 Fundacja Pasterze. Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

Autor Wątek: Czego pies jeść nie powinien.  (Przeczytany 29586 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline indianka

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 820
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czego pies jeść nie powinien.
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 11, 2011, 06:20:09 am »
Dodatkowo - czosnek podawany doustnie podobno również odstrasza kleszcze
http://www.koebers.pl/suplement-01.html#page_tresc
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2011, 06:23:15 am wysłana przez indianka »

Odp: Czego pies jeść nie powinien.

Offline sabamlis

  • Nowy Użytkownik*
  • *
  • Wiadomości: 4364
Odp: Czego pies jeść nie powinien.
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 17, 2012, 07:54:49 am »
Szukajac swojej wypowiedzi na temat dlaczego nie nalezy dawac psu gotowanych kosci znalazlam go w innym watku,
podaje wiec link warto przeczytac http://www.pasterzeforum.pl/index.php?topic=96.msg23101#msg23101
Marysia
"Dobroczynność nie polega na dawaniu kości psu. Dobroczynność to kość dzielona z psem wówczas, gdy jesteś równie głodny jak on"
Jack London

Odp: Czego pies jeść nie powinien.

Offline Asia Szczecin

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 997
Odp: Czego pies jeść nie powinien.
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 25, 2012, 22:34:11 pm »
Mam takie pytanie czy pies może codziennie dostawać ser biały typu grani - jest to jedyny dodatek do suchej karmy, który  sprawia ze Trejsiak niejadek zjada karmę. Ona najchętniej jadła by sam serek  :crazy:. Dostają z Plutkiem dziennie 0,5 kg opakowanie w dwóch porcjach.
"Nie popełnij błędu i nie traktuj swojego psa jak człowieka, albowiem on potraktuje cię jak psa" - Martha Scott

Odp: Czego pies jeść nie powinien.

Offline Julian

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 3361
Odp: Czego pies jeść nie powinien.
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 25, 2012, 22:37:14 pm »
Moim zdaniem białko powinno być różne mięso ,ryba,ser.
A surowe mięso ,też nie pójdzie?

Odp: Czego pies jeść nie powinien.

Offline Asia Szczecin

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 997
Odp: Czego pies jeść nie powinien.
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 25, 2012, 22:55:42 pm »
A nie próbowałam, daje im Josera festiwal - inne karmy tez próbowałam, ona jest niejadkiem.
Lubi ser biały, ale tylko grani i świństwa typu parowki  - ale ich nie dostaje.
Po rybie ma rozwolnienie więc spróbuje z mięsem surowym, drobno pokroje i wymieszam z sucha - tylko żeby nie przedobrzyć.
"Nie popełnij błędu i nie traktuj swojego psa jak człowieka, albowiem on potraktuje cię jak psa" - Martha Scott

Odp: Czego pies jeść nie powinien.

Offline sabamlis

  • Nowy Użytkownik*
  • *
  • Wiadomości: 4364
Odp: Czego pies jeść nie powinien.
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 26, 2012, 09:17:54 am »
Moj Bono to dopiero byl niejadek, ja mu karme dosmaczalam drobno krojonym serem zoltym, parowkami , kielbasa (wszystko niezdrowe a nie bylo wyjcia). Czasem serem bily czy smietana tez "wchodzily", mozna jeszcze sprobowac zalewac karme rosolem z odrobina miesa, lub wlasnie dodac surowe mieso. Choc generalnie nie powinno sie mieszac, suchego z innym jedzeniem. Wiecej na ten temat bylo w innych watkach tego dzialu.
Marysia
"Dobroczynność nie polega na dawaniu kości psu. Dobroczynność to kość dzielona z psem wówczas, gdy jesteś równie głodny jak on"
Jack London

Odp: Czego pies jeść nie powinien.

Offline Asia Szczecin

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 997
Odp: Czego pies jeść nie powinien.
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 26, 2012, 09:22:51 am »
 :friends: dziekuję za rady, czytam czytam ale co z tego jak serek grani wchodzi najlepiej (rosołek jet bllllllllle)  tylko tak 40 dkg codziennie tego sera ?
"Nie popełnij błędu i nie traktuj swojego psa jak człowieka, albowiem on potraktuje cię jak psa" - Martha Scott

Odp: Czego pies jeść nie powinien.

Offline Julian

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 3361
Odp: Czego pies jeść nie powinien.
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 26, 2012, 09:27:15 am »
Jeśli do tej pory nie jadł surowego mięsa to wprowadzają je powoli i trochę dodając do karmy. Mój Julek miał problemy z surowym mięsem,rozwolnienia,wprowadzałam je powoli przez dwa tygodnie zwiększając dawkę.
Teraz ok.
Patrz na link podany przez Marysie w wątku Barf.Polecam.

Odp: Czego pies jeść nie powinien.

Offline sabamlis

  • Nowy Użytkownik*
  • *
  • Wiadomości: 4364
Odp: Czego pies jeść nie powinien.
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 26, 2012, 09:37:05 am »
Chyba za duzo, moze zmniejsz ilosc karmy a zastap ja innym jedzeniem wlasnie serem na zmiane z surowym miesem? Moje psy jedza 250 b miesa surowego dziennie (jeden posilek to karma drugi to surowe mieso z gotowana kasza jaglana/ryz z warzywami, kupuje mieso w As-Polu http://www.sklep.aspol.nazwa.pl/category/as-pol) Zapotrzebowanie dzienne na mieso jest w wypadku bernecika ok 500g mozna go czesciowo zamienic na ser czy jajko.
Mysle tez ze Trejsi za jakis czas sie znudzi serek i bedziesz musiala szukac nowych rozwiazan ;)
Jola ma racje wszelkie zmiany w jedzeniu trzeba wprowadzac powoli, pisalam o tym tu http://www.pasterzeforum.pl/index.php?topic=401.msg26750#msg26750

« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2012, 09:40:55 am wysłana przez sabamlis »
Marysia
"Dobroczynność nie polega na dawaniu kości psu. Dobroczynność to kość dzielona z psem wówczas, gdy jesteś równie głodny jak on"
Jack London

Odp: Czego pies jeść nie powinien.

Offline Asia Szczecin

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 997
Odp: Czego pies jeść nie powinien.
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 26, 2012, 10:00:47 am »
 :friends: dzięki wielkie w weekend opracuje plan żywienia kozy jednej 
http://www.sklep.aspol.nazwa.pl/category/as-pol - chyba wołowinę z chrząstką najlepiej na stawy zamówić?
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2012, 10:05:15 am wysłana przez Asia Szczecin »
"Nie popełnij błędu i nie traktuj swojego psa jak człowieka, albowiem on potraktuje cię jak psa" - Martha Scott

Odp: Czego pies jeść nie powinien.

Offline sabamlis

  • Nowy Użytkownik*
  • *
  • Wiadomości: 4364
Odp: Czego pies jeść nie powinien.
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 26, 2012, 10:29:08 am »
Na glownej stronie w lewym gornym rogu mozesz tez wybrac biosek maja tam mieso z koscia tez nie jest zle,  mozna z tych slepow zamawiac w jednej paczce (niestety chyba trzeba kupic 10 kg, ale mieszcza sie do dolnej wezszej szuflady zamrazalnika). Ja kupuje wolowine z koscia, cielecine, krolika z koscia, czsem egzotyki czyli strusia czy jelenia, warto kupic zwacze, choc po rozmrozeniu smierdza okropnie, ale psy lubia i swietnie wplywakja na trawienie. Jesli sie boisz ze za duzo na raz, to moze najpierw sprobuj jak psy przyjma surowe mieso a potem zamow?
Marysia
"Dobroczynność nie polega na dawaniu kości psu. Dobroczynność to kość dzielona z psem wówczas, gdy jesteś równie głodny jak on"
Jack London

Odp: Czego pies jeść nie powinien.

Offline kajetan

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 677
Odp: Czego pies jeść nie powinien.
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 26, 2012, 18:17:16 pm »
Cha cha znalazłam sposob na mojego niejadka /nie wiem na jak długo !/ ale do wody w której gotuję ryz dodaje odrobinkę ziól prowansalskich -jedzenie wchodzi ,ach i koniecznie na zachęte musze dać ociupinkę ...masełka.Z suchej karmy zaakceptował Purine z jagniecina /fajne duze glutki/,jakis czas Acana,Brit Care były smaczne ale to już mineło /przy Acanie zaczał sie czochrać ale nie jestem pewna czy to nie jakiś zbieg okoliczności/

Odp: Czego pies jeść nie powinien.

Offline wiola_i_nero

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 1169
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czego pies jeść nie powinien.
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 26, 2012, 18:51:44 pm »
Również polecam mięso z aspolu  :th_0girl_dance: Moja trójca wcina wołowinę, idyka, sarnę, królika i cielęcinę (na zmianę) z ryżem i warzywami. Sierść piękna, oddech super a i twarde dowody niczego sobie  :shy: Radość na psich pycholach bezcena  :backflip:
Pozdrawiamy,
Wiola i stado.

Odp: Czego pies jeść nie powinien.

Offline KasiaT

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 644
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czego pies jeść nie powinien.
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 26, 2012, 20:38:08 pm »
Również polecam mięso z aspolu  :th_0girl_dance: Moja trójca wcina wołowinę, idyka, sarnę, królika i cielęcinę (na zmianę) z ryżem i warzywami. Sierść piękna, oddech super a i twarde dowody niczego sobie  :shy: Radość na psich pycholach bezcena  :backflip:
My się też tam stołujemy i wiem,że nigdy już nie zmienię dostawcy  :grin: -zgadzam się ze wszystkim co zostało wyżej napisane

Odp: Czego pies jeść nie powinien.

Offline Asia Szczecin

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 997
Odp: Czego pies jeść nie powinien.
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 26, 2012, 21:14:09 pm »
 :th_cooking: gotuje ryż z warzywami i dodaje do tego surowe mięsko, tak ? Czy warzywa tez surowe, widziałam ze tez można u nich zamówić ?
"Nie popełnij błędu i nie traktuj swojego psa jak człowieka, albowiem on potraktuje cię jak psa" - Martha Scott


 



Estalia by Smf Personal