www.pasterzeforum.pl » ROZMOWY O WSZYSTKIM I O NICZYM » O WYCHOWANIU (Moderator: Aga)
 » Kopanie w ogródku

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


© 2017 Fundacja Pasterze. Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

Autor Wątek: Kopanie w ogródku  (Przeczytany 2433 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline BeataA

  • Przyjaciel Fundacji
  • ***
  • Wiadomości: 1130
  • Płeć: Kobieta
Kopanie w ogródku
« dnia: Maj 12, 2014, 08:59:20 am »
Nie wiem czy ten watek był już poruszany, ale czy jest jakiś sposób by psiak nie kopał podwórka?

Bo nasza Borcia się uparła. W tamtym tygodniu w środę kupiliśmy drzewko - kulę na pniu. W czwartek po powrocie z pracy - koło drzewka dół, drzewko wyłożone na glebie. Oczywiście ostra reprymenda, że nie "ładnie, nie grzeczny pies" machanie palcem. W piątek powtórka = znów drzewko na glebie. Więc znowu akcja - nie wolno i reprymendy. W sobotę gdy byliśmy w domu, a Ruda postanowiła iść na dwór - powtórka. No po prostu szok.
Nie wiem co z tym drzewkiem jest nie tak. Może jej się nie podoba  :naughty:
Boję się bo w sobotę i niedziele zasialiśmy ogródek  :crazy: Jak tam zrobi sajgon to będzie katastrofa  :th_dash1: Cała robota pójdzie na darmo  :<

Macie na to jakieś sposoby?

Odp: Kopanie w ogródku

wiki1710

  • Gość
Odp: Kopanie w ogródku
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 12, 2014, 09:07:40 am »
U nas na kopanie dołów pomogło jedno - w wywaloną dziurę wrzucałam odchody Layli (bo to ona drążyła), zasypywałam. Nie ponawiała kopania w danym miejscu, po kilkudziesięciu dziurach dała sobie spokój.

Zostawiłam jej możliwość dłubania w ziemi blisko ogrodzenia, znakiem, że można, jest brak trawy - tam nie dosiewamy.

Odp: Kopanie w ogródku

Offline Nikita

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 669
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kopanie w ogródku
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 12, 2014, 19:40:58 pm »
U mnie patent z odchodami nie zdał by egzaminu  - Nikita byłaby zachwycona gdyby takie pyszności  odkopała  :naughty: :naughty: Za to pomogła deska zakopana pod cienką warstwą   ziemi pod tują , którą moje dziewczyny sobie upodobały a za to mają inną dziurę pod starym krzewem i tam mogą się chłodzić ....A może Borcia tęskni za nowymi terenami spacerowymi , może trzeba ją ostro przegonić   na spacerze poza domem  ;)
Kasia Maciek i Marta

Odp: Kopanie w ogródku

Offline kajetan

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 677
Odp: Kopanie w ogródku
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 12, 2014, 22:28:28 pm »
Postanowiłam nie walczyć z kopaczem. Zostawiłam kawałek ogródeczka do jego dyspozycji dzieki temu mam miejsce do wysypywania skoszonej trawy/zawartość 2 koszy =pojemność jednego dołka.Na szczęście kopie tylko na dozwolonym terenie.
greenshot


screen shots
Nikita chyba sie mylisz własne koopy wygrzebane z ziemi chyba nie są atrakcyjne.


« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2014, 03:01:25 am wysłana przez kajetan »


 



Estalia by Smf Personal