www.pasterzeforum.pl » ROZMOWY O WSZYSTKIM I O NICZYM » HYDE PARK (Moderator: Aga)
 » Bern w Jaktorowie -potrzebuje pomocy,grozi mu uśpienie

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


© 2017 Fundacja Pasterze. Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

Autor Wątek: Bern w Jaktorowie -potrzebuje pomocy,grozi mu uśpienie  (Przeczytany 6028 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KasiaT

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 644
  • Płeć: Kobieta
Bern w Jaktorowie -potrzebuje pomocy,grozi mu uśpienie
« dnia: Maj 04, 2012, 14:47:45 pm »
Ostatnio przeglądając Forum Szwajcarów znalazłam coś takiego http://www.szwajcary.com/viewtopic.php?f=151&t=9465
Z tego co piszą i pisali pies w dalszym ciągu znajduje się w tym hoteliku i potrzebuje wsparcia i nowych człowieków  :th_holeinwall:.
Po przeczytaniu wątku stwierdziłam,że zamieszczę link do chłopaka tutaj na forum,może Fundacja będzie mogła mu jakoś pomóc,bo z tego co widać,to próby Szwajcarów spełzły na niczym...ach życie...a myślę,że nikt nie zgłaszał do Was tego psa...
 
Jeżeli weszłam "między wódkę,a zakąskę"  :th_holeinwall: ,to wtedy proszę o usunięcie wątku.
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2012, 15:02:12 pm wysłana przez KasiaT »

Odp: Bern w Jaktorowie -potrzebuje pomocy,grozi mu uśpienie

Offline Camara

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4037
Odp: Bern w Jaktorowie -potrzebuje pomocy,grozi mu uśpienie
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 04, 2012, 15:22:05 pm »
30 marca zrobiliśmy szczegółowy wywiad na temat tego psa pod kątem ew. naszej pomocy.

Pies nie jest podrzucony, porzucony czy jak to zwać...
To pies znajomych właścicieli tego hotelu, którzy oddali go na szkolenie ponieważ nie radzili sobie z jego agresją.
Pies od 2 lat poddawany jest profesjonalnemu szkoleniu i nie wykazuje "poprawy". Jest agresywny i dlatego właściciele  nie odbierają go od swoich znajomych. A szkoleniowiec prowadzący tego psa nie widzi szansy na poprawę jego zachowania.
Nie widzę powodów, dla których mamy nie wierzyć tym ludziom i wątpić w umiejętności szkoleniowca.

Reasumując - pies nie jest bezdomny.
Po drugie - skoro ma właścicieli to oni powinni podjąć decyzję o jego dalszych losach w tym o jego ew. eutanazji.

Przykro mi, ale nie widzimy szans pomocy dla tego psa. Dysponując wyłącznie  tzw. "domowym DT" nie będziemy narażać ludzi i zwierząt na kontakt z agresywnym psem.

Odp: Bern w Jaktorowie -potrzebuje pomocy,grozi mu uśpienie

Offline KasiaT

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 644
  • Płeć: Kobieta
Odp: Bern w Jaktorowie -potrzebuje pomocy,grozi mu uśpienie
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 04, 2012, 15:56:20 pm »
To całkowicie zmienia postać rzeczy...
Szkoda tylko,że niepełne info o tym psie zostało umieszczone na innym forum...
W związku z tym proszę moda o zamknięcie/lub zlikwidowanie wątku,

Odp: Bern w Jaktorowie -potrzebuje pomocy,grozi mu uśpienie

Offline Camara

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4037
Odp: Bern w Jaktorowie -potrzebuje pomocy,grozi mu uśpienie
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 04, 2012, 16:09:34 pm »
Myślę, że wszystkim udzielano takich samych informacji.

Odp: Bern w Jaktorowie -potrzebuje pomocy,grozi mu uśpienie

Offline KasiaT

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 644
  • Płeć: Kobieta
Odp: Bern w Jaktorowie -potrzebuje pomocy,grozi mu uśpienie
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 04, 2012, 17:53:57 pm »
Myślę, że wszystkim udzielano takich samych informacji.
Camara ja to jak najbardziej rozumiem,tylko nie wiem czemu miało służyć te niedopowiedzenie na Szwajcarach-moim zdaniem,jakby taki wpis pojawił się w tamtym wątku to sytuacja zrobiłaby się jasna jak słońce,a tak niedopowiedzenia tworzą kolejną barwną bajkę ze złym w tle czyli wiadomo kim....( i tak za jakiś czas ktoś komuś będzie mógł wypomnieć,ze czegoś nie chciał ,nie zrobił,nie widział ,a czarownice znowu będą płonąć na stosie...)
Dziękuję bardzo za wyjaśnienie mi całej sytuacji-czasami dobrze jak bielmo całkiem zejdzie z oczu...
Szkoda,że temu psu nie można pomóc,ale nie zawsze będziecie mogli zbawić cały świat.

Odp: Bern w Jaktorowie -potrzebuje pomocy,grozi mu uśpienie

Offline kajetan

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 677
Odp: Bern w Jaktorowie -potrzebuje pomocy,grozi mu uśpienie
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 04, 2012, 18:49:45 pm »
Właśnie szkoda,że nie przedstawiono całej prawdy .Tak Kasiu ja już przestaję wierzyć w uwielbienie "Wielbicieli "Szwajcarów  dla mnie to ...och szkoda słow .Patrzmy na siebie róbmy swoje... Dzięki Camaro.

Odp: Bern w Jaktorowie -potrzebuje pomocy,grozi mu uśpienie

Offline ElzaMilicz

  • Pasterz
  • *****
  • Wiadomości: 7774
  • Veritas odium parit.
Odp: Bern w Jaktorowie -potrzebuje pomocy,grozi mu uśpienie
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 02, 2012, 21:17:28 pm »

Gdzie jest Max?


zdeklarowany miłośnik, hodowca BPP
Cytuj
http://www.alpejskisen.pl  Aga-2 » 2012-06-28, 12:54
A ja mam pytanie: co jest lepsze - żeby Max trafił do TAKIEGO domu, czy na dniach został uśpiony?


Cytuj
Re: Bern z Jaktorowa

Asia K.L. » 2012-03-02, 20:01
Haniu, kiedy mogłabyś pojechać zrobić fotki?
Napisz tez proszę, co oznacza "szybko", konkretnie chodzi mi o to ile jest czasu na znalezienie DT lub DS dla psiaka?


zdeklarowany miłośnik, hodowca BPP
Cytuj
http://www.alpejskisen.pl  Aga-2 » 2012-03-19, 14:32
Fajny psiur  Mam nadzieję, że uda się nam znaleźć dobry dom dla niego. Na razie badajcie charakter, żeby było wiadomo kto zacz  Trzymam kciuki



Cytuj
ALTO - szkolenie psów, hotel dla zwierząt, terapia behawioralna
www.altopsy.republika.pl hania » 2012-03-22, 22:03
Byłam dziś u Maxa (domowo ma chyba Rufian, ale w hoteliku wołają na niego Max).
Psiak zachowywał się spokojnie, widać, że lubi właściciela hoteliku. Do mnie podszedł, powąchał, pozwolił się dotknąć ale nie był nachalny. W hoteliku nie jest agresywny w stosunku do psów, ani w stosunku do ludzi.


Cytuj
ALTO - szkolenie psów, hotel dla zwierząt, terapia behawioralna
www.altopsy.republika.pl   AniaRe » 2012-05-05, 15:45
Umieścilyśmy na tym forum info o psie. Hania tam pojechała. Przekazałyśmy tu informację, jakie otrzymałyśmy. (Z tego co wiem, z właścicielem hoteliku w ktorym teraz jest pies nikt poza nami nie rozmawiał).
Napisałyśmy też, że na zajmowanie się tym psem nie mamy czasu.



Cytuj
ALTO - szkolenie psów, hotel dla zwierząt, terapia behawioralna
www.altopsy.republika.pl  hania » 2012-06-01, 06:17
Pies ma jeszcze miesiąc.

Cytuj
ALTO - szkolenie psów, hotel dla zwierząt, terapia behawioralna
www.altopsy.republika.pl    AniaRe » 2012-06-12, 11:26
Pod koniec miesiąca pies ma zostać uspiony.


Cytuj
Asia K.L. » 2012-06-14, 20:53
Nic się nie zmieniło, jesteśmy po rozmowie z Panem Tomkiem. Mamy jeszcze chwilę czasu, jesteśmy w kontakcie. Jeśli pies będzie miał zmienić miejsce pobytu dam znać.



Cytuj
Asia K.L. » 2012-06-21, 20:16
Max jakieś 2 godziny temu pojechał do nowego domu, życzymy mu szczęścia i trzymamy kciuki, żeby rozkochał w sobie nową rodzinę


Cytuj
Cytat: Sara* Re: Bern z Jaktorowa

Max jest pięknym, radosnym berniem. Nie ma w nim cienia agresji. To cała prawda o Maxie. Jak kogoś interesują szczegóły zapraszam na mojego bloga, gdzie trochę go opisałam i gdzie również opisałam jak fundacja szczycąca się pomocą BEZDOMNYM berniom to robi -  http://przekletakochanica.blogspot.com
 Pozdrowienia od Maxa dla Wszystkich, którym zawdzięcza swoje życie.

Cytuj
blog: "niedziela, 24 czerwca 2012
MAX
…..
Jeszcze jedno - Pan dzięki któremu Max żyje, u którego mieszkał przez ostatnie miesiące, opowiadał mi, że owszem były panie z tej fundacji co to się berneńczykami zajmuje, z fundacji pasterze, przyjechały, przywiazały Maxa do słupka i zaczeły robić fotki,  Max widocznie nie pozowa jak sobie życzyły panie z tzw fundacji i chciały coś poprawić, wykonały gwałtowny ruch i przestraszony Max warknał - panie spanikowane odjechały - bo to "agresywny"pies. Pan opowiadając mi tę historię był bardzo zniesmaczony. Cóż - wiem jak działa fundacja. Niestety wiem jak działa ta cholerna fundacja.
Pozdrowienia od Maxa, który biega sobie, nie odstepując mnie na krok z jęzorem wywalonym na bok :-), taj szczeniacko, berneńsko, dziecinnie...
Pozdrowienia od „agresywnego psa”, na którgo fundacja pasterze wydała wyrok śmierci."


W Jaktorowie była hania ALTO - szkolenie psów, hotel dla zwierząt, terapia behawioralna
 która na pewno nie jest przedstawicielem Fundacji Pasterze



http://przekletakochanica.blogspot.com
Pozdrowienia od Maxa dla Wszystkich, którym zawdzięcza swoje życie.


zdeklarowany miłośnik, hodowca BPP
Cytuj
www.spartanska-osada.webd.pl   alicja » 2012-06-25, 00:23
Bardzo sie ciesze ze Max trafił do pani.

Cytuj
Roma=Wydra » 2012-06-26, 17:33
Koń jaki jest każdy widzi



Reszta oklasków na wątku: Re: Bern z Jaktorowa
http://www.szwajcary.com/viewtopic.php?f=153&t=9465&start=80

i obrazki
dla Wszystkich, którym zawdzięcza swoje życie


Sara* » 2012-06-28, 22:49
Dla wszystkich którzy kochają Maxa  http://www.youtube.com/watch?v=6jZyvSPy ... e=youtu.be

Sara* » 2012-06-28, 23:20
i jeszcze jeden  http://www.youtube.com/watch?v=yJvKlOoD ... e=youtu.be

Sara* » 2012-06-28, 23:38
i na dzisiaj ostatni http://www.youtube.com/watch?v=CUz9NXpg3ek




Znikły wpisy na jego temat z wiadomego blogu, dom został wystawiony na sprzedaż.

Tylko gdzie jest Max?
...zło jest banalne, dobro niepojęte;  bez wiary przewracamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry...
Nara* Tina* Szila* Meda* Aza Jaga

Odp: Bern w Jaktorowie -potrzebuje pomocy,grozi mu uśpienie

Murka

  • Gość
Odp: Bern w Jaktorowie -potrzebuje pomocy,grozi mu uśpienie
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 02, 2012, 23:04:34 pm »
Sam blog też powoli znika. Został już tylko wpis o oczekiwaniu na Scarlett i drobna obelga pod adresem Fundacji Pasterze. Oprócz Maxa były tam jeszcze trzy psy.


 



Estalia by Smf Personal