www.pasterzeforum.pl » ROZMOWY O WSZYSTKIM I O NICZYM » HYDE PARK (Moderator: Aga)
 » Miejsca, które warto zobaczyć!

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


© 2017 Fundacja Pasterze. Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

Autor Wątek: Miejsca, które warto zobaczyć!  (Przeczytany 5624 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ani@

  • Przyjaciel Fundacji
  • ***
  • Wiadomości: 5807
Miejsca, które warto zobaczyć!
« dnia: Maj 15, 2011, 10:24:19 am »
Na pewno odwiedzacie dużo ciekawych miejsc  :th_0girl_witch:
Oczarowują Was wspaniałe zabytki i zapierające dech widoki gór czy łagodnych morskich fal

Jeśli chcecie nam pokazać swoje ulubione miejsca i zachęcić do ich poznania zapraszam
:friends:

Odp: Miejsca, które warto zobaczyć!

Offline Ani@

  • Przyjaciel Fundacji
  • ***
  • Wiadomości: 5807
Odp: Miejsca, które warto zobaczyć!
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 15, 2011, 10:47:24 am »
Chciałabym Wam polecić Noc Muzeów  w Warszawie. Byliśmy na tej imprezie już trzeci raz.
Atmosfera nocnych spacerów po Warszawie i zwiedzanie muzeów to świetna zabawa dla dużych i małych.

W tym roku zwiedziliśmy: Muzeum Techniki





Muzeum Ewolucji - trochę strasznie było  :naughty:





Spacerowaliśmy nastrojowo oświetlonymi alejkami Łazienek



zabrakło nam sił na jazdę zabytkowym "ogórkiem"



za rok musimy to nadrobić  ;)




Odp: Miejsca, które warto zobaczyć!

pastusia

  • Gość
Odp: Miejsca, które warto zobaczyć!
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 16, 2011, 09:41:49 am »
Nie wiedziałam, gdzie o tym napisać, myslę, że chyba tu będzie dobrze...

Wczoraj byliśmy na Karkonoskiej Wystawie Psów Rasowych w Jeleniej Górze, ...żeby popatrzeć   :kiss:
Ech, no, dużo, dużo pięknych  :th_0girl_spruce_up:  psów przeróżnych ras było, podhalany i bernusie też były  :th_0girl_curtsey: 
Ja chodziłam, jak zahipnotyzowana, bo taka ilość psów działa na mnie odurzająco, co drugi przykuwa moja uwagę na dłużej i gdy wreszcie oderwę od niego oczy, to natychmiast widzę następnego, od którego znów nie moge oderwać. Dla mnie praktycznie każdy pies jest piękny, a niektóre jeszcze bardziej   :bravojs0:
Mąż traktuje moją PSYchozę z należytą pobłażliwością. On, owszem, bardzo lubi psy, nasze kocha, ale na wystawie nie zachowywał sie jak czynny narkoman w darmowej aptece   :th_0girl_witch:    :th_0girl_dance:

Wnioski z wypadu na wystawę.

1. Moje psy są najpiękniejsze i najfajniejsze!!  Jest wiele pięknych psów, ale nie tak, jak moje   :wub:  :grin:
2.Szkoda, że wszystkie psy na świecie nie są tak zadbane i tak cenne dla właścicieli, jak te wożone na wystawy!! (No, może nie trzeba, by wszystkie były AŻ tak zadbane  :th_0girl_spruce_up:  :th_0girl_spruce_up:  :th_0girl_curtsey:     ;)  )  Szkoda, że nie wszyscy własciciele mają tyle świadomości w kwestii rozrodu psów, co hodowcy!!
Trzeba edukować społeczeństwo! Tylko zmiana mantalności większości jest w stanie zmniejszyć bezdomność zwierząt.  (Wiadomo, że "Ameryki nie odkryłam", ale nie sposób o tym nie myśleć, gdy wychodzi sie z wystawy i widzi się pod płotem pudła pełne szczeniąt, zbyt mlodych na odstawienie od matki, zmarzniętych, a wokół grupkę "zainteresowanych" z "O! ten jest śliczny!" na ustach ).
Trzeba forsować nową ustawę!

3. Wcale nie jestem taka dobra w rozpoznawaniu ras, jak mi sie wydaje   :cheesy:  Z odleglości ok.10 metrów nie odrózniam Teriera Czeskiego od Sznaucera Miniaturowego.  Nie wiedziałam, że Owcz. Kaukazkie bywaja umaszcone  brązowo-bialo. Mlody Golden i młody jasny Hovawart niezbyt sie różnią. Mylą mi sie duże spaniele, bo nie pamiętam, jak które są umaszcone   :grin:  Pierwszy raz widziałam tak umaszczonego jamnika... Itp.   :cheesy:
4. Przy okazji wystawy mozna zakupić rózne akcesoria dla psa. Ja kupiłam bardzo ważne i potrzebne obroże z wszytymi małymi apaszkami w serduszka   :th_0girl_spruce_up:  :th_0girl_curtsey:  :bravojs0:  A, co!?  Moim dziewczynom bardzo do twarzy w takich serduszkach!  :backflip:


Dlaczego nie zrobiłam zdjęć? Bo nie byłam w stanie! Z trudem utrzymywałam zamkniete usta, gdybym sie nie starała, to chodziłabym z otwartymi   :huh:  Na jednego mastiffa to sie tak zapatrzyłam, że mi sie na chwilę mąż zgubił...   :laugh:   

Odp: Miejsca, które warto zobaczyć!

Offline ElzaMilicz

  • Pasterz
  • *****
  • Wiadomości: 7774
  • Veritas odium parit.
Odp: Miejsca, które warto zobaczyć!
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 16, 2011, 15:08:49 pm »
...
1. Moje psy są najpiękniejsze i najfajniejsze!!  Jest wiele pięknych psów, ale nie tak, jak moje   :wub:  :grin:
...
To nie może dziwić!  :grin: Widać mamy wiele wspólnego.  :giggle:
Myślę, że każdy z nas uważa, że jednak nasze jest najlepsze i najpiękniejsze!  :laugh:
...zło jest banalne, dobro niepojęte;  bez wiary przewracamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry...
Nara* Tina* Szila* Meda* Aza Jaga

Odp: Miejsca, które warto zobaczyć!

Offline sabamlis

  • Nowy Użytkownik*
  • *
  • Wiadomości: 4364
Odp: Miejsca, które warto zobaczyć!
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 17, 2011, 08:42:52 am »
nie tylko uwaza, jest tego absolutnie pewien!
 ;)
Marysia
"Dobroczynność nie polega na dawaniu kości psu. Dobroczynność to kość dzielona z psem wówczas, gdy jesteś równie głodny jak on"
Jack London

Odp: Miejsca, które warto zobaczyć!

Offline ElzaMilicz

  • Pasterz
  • *****
  • Wiadomości: 7774
  • Veritas odium parit.
Odp: Miejsca, które warto zobaczyć!
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 17, 2011, 13:33:28 pm »
My uwielbiamy wracać w to miejsce:

http://www.zamkipolskie.com/goluc/goluc.html

Tam nie można się nudzić. Na spacer w rozległym parku wolno zabierać swoje czworonogi.  :grin:
...zło jest banalne, dobro niepojęte;  bez wiary przewracamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry...
Nara* Tina* Szila* Meda* Aza Jaga

Odp: Miejsca, które warto zobaczyć!

Offline Ani@

  • Przyjaciel Fundacji
  • ***
  • Wiadomości: 5807
Odp: Miejsca, które warto zobaczyć!
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 17, 2011, 13:55:27 pm »
Elza piękne miejsce...


Odp: Miejsca, które warto zobaczyć!

Offline ElzaMilicz

  • Pasterz
  • *****
  • Wiadomości: 7774
  • Veritas odium parit.
Odp: Miejsca, które warto zobaczyć!
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 17, 2011, 14:02:17 pm »
Bardzo energetyczne i wybitnie edukacyjne.  :grin:
Wstawię kiedyś :giggle: zdjęcia z naszego spaceru w Gołuchowie.
...zło jest banalne, dobro niepojęte;  bez wiary przewracamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry...
Nara* Tina* Szila* Meda* Aza Jaga

Odp: Miejsca, które warto zobaczyć!

basso_077

  • Gość
Odp: Miejsca, które warto zobaczyć!
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 20, 2011, 10:02:46 am »
Ja osobiście jestem zauroczona Roztoczem. Susiec, Krasnobród, Zwierzyniec ... te sosnowe lasy  :backflip:
te szumy na Tanwi, Czartowe Pole ... coś wspaniałego. W ogóle Polska jest piękna, trzeba umieć tylko to dostrzec.







Odp: Miejsca, które warto zobaczyć!

Offline Milla

  • Nowy Użytkownik*
  • *
  • Wiadomości: 4869
  • Płeć: Kobieta
  • Felicitas multos habet amicos.
Odp: Miejsca, które warto zobaczyć!
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 20, 2011, 16:11:23 pm »
Nie wierzę! Na prawdę są jeszcze ludzie znający Susiec? :huh: Piękne miejsce :wub:
Milla, Maja (*) i Bonita
Gdzie wielka rządzi pycha albo wielkie pieniądze, tam łatwo powstaje urojenie, że uważa się swoją zachciankę za mądrość

Odp: Miejsca, które warto zobaczyć!

Offline ElzaMilicz

  • Pasterz
  • *****
  • Wiadomości: 7774
  • Veritas odium parit.
Odp: Miejsca, które warto zobaczyć!
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 04, 2011, 16:45:18 pm »
Muzeum Archeologiczne w Bikupinie

http://www.biskupin.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&menu=4&strona=1

Dzień, w którym zawitaliśmy do Biskupina, obfitował w niezapomniane chwile :heartbeat: ,
pogoda płatała figle co wcale nie przeszkadzało nam dobrze się bawić.   ;) 









Dzieciaki były zachwycone każdym miejscem, ale najlepsze co mogło je spotkać to zabawy z wirującymi workami wypchanymi sianem.  :backflip:
My również mieliśmy sporo frajdy obserwując je w akcji.   :grin:



...zło jest banalne, dobro niepojęte;  bez wiary przewracamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry...
Nara* Tina* Szila* Meda* Aza Jaga

Odp: Miejsca, które warto zobaczyć!

Offline ElzaMilicz

  • Pasterz
  • *****
  • Wiadomości: 7774
  • Veritas odium parit.
Odp: Miejsca, które warto zobaczyć!
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 05, 2011, 15:00:22 pm »
Arsenał Wrocławski

http://www.zamki.pl/?idzamku=wroclawa



Dzieciaki były zachwycone miejscem tak innym niż wszystkie.
Magiczny świat prehistorii i zapach wnętrza Muzeum Archeologicznego powodował lekki dreszczyk emocji.
 






Eksponaty w Muzeum Militariów pobudzały wyobraźnię.




Okazało się jednak, że najbardziej intrygująca rzecz znajduje się na dziedzińcu Zamku.  :laugh:   :laugh:
Radości tego zajęcia nie był w stanie przerwać ruch związany z przygotowaniami do Wieczoru Hiszpańskiego.
http://www.wieczorywarsenale.pl/wp-content/uploads/Gazetka_2011_2.pdf

...zło jest banalne, dobro niepojęte;  bez wiary przewracamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry...
Nara* Tina* Szila* Meda* Aza Jaga

Odp: Miejsca, które warto zobaczyć!

Offline ElzaMilicz

  • Pasterz
  • *****
  • Wiadomości: 7774
  • Veritas odium parit.
Odp: Miejsca, które warto zobaczyć!
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 29, 2011, 13:26:43 pm »
Dwa tygodnie temu miło spędziliśmy czas w fajnej okolicy, pogoda dopisała i akurat w tę niedzielę nie trzeba było sprawdzać żadnego domu dla naszych podopiecznych.  :giggle:
Kto zgadnie jakie miejsce odwiedziliśmy ?  :naughty:

...zło jest banalne, dobro niepojęte;  bez wiary przewracamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry...
Nara* Tina* Szila* Meda* Aza Jaga

Odp: Miejsca, które warto zobaczyć!

basso_077

  • Gość
Odp: Miejsca, które warto zobaczyć!
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 29, 2011, 14:20:17 pm »

Podobną kolejką jeździłam w Białowieży, ale czyżby?  :nerd: Przecież to bardzo daleko od Ciebie. 

A może ... Żnin? Biskupin?


 
« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2011, 14:46:34 pm wysłana przez basso_077 »

Odp: Miejsca, które warto zobaczyć!

Murka

  • Gość
Odp: Miejsca, które warto zobaczyć!
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 29, 2011, 14:51:33 pm »
No właśnie Żnin, czyli dokładnie Wenecja. Ruiny zamku też tam widzieli? No to będzie Wenecja (ta pod Żninem  ;)


 



Estalia by Smf Personal