www.pasterzeforum.pl » ROZMOWY O WSZYSTKIM I O NICZYM » HYDE PARK (Moderator: Aga)
 » Zachorowałam na chow chowa ;)

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


© 2017 Fundacja Pasterze. Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

Autor Wątek: Zachorowałam na chow chowa ;)  (Przeczytany 1824 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dudzinska

  • Gość
Zachorowałam na chow chowa ;)
« dnia: Listopad 27, 2013, 16:51:03 pm »
Hej wszystkim ;) Ostatnio absolutnie zachorowałam na chow chowa. Coś pięknego takie szczeniaczki Będę wdzięczna za jakiekolwiek info na temat tych piesków ;) Jak wygląda u tej rasy kwestia socjalizacji z pasterzami?
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2013, 17:35:59 pm wysłana przez Nika »

Odp: Zachorowałam na chow chowa ;)

Offline Nika

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 1873
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zachorowałam na chow chowa ;)
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 27, 2013, 17:36:48 pm »
Proponuję zajrzeć na forum wielbicieli tej rasy.
"Przeciętny pies jest przyjemniejszym człowiekiem od przeciętnego człowieka" - Andrew A. Rooney

Odp: Zachorowałam na chow chowa ;)

Murka

  • Gość
Odp: Zachorowałam na chow chowa ;)
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 27, 2013, 20:18:33 pm »
A tak przy okazji, chow chow to nie pluszak, to pies o specyficznym, silnym charakterze.
Proszę skontaktować się z Fundacją Chow Chow. Osoby zajmujące się ratowaniem psów tej rasy najlepiej poinformują o jej specyfice.

Odp: Zachorowałam na chow chowa ;)

Offline Krzysztof

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 252
Odp: Zachorowałam na chow chowa ;)
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 02, 2013, 21:49:09 pm »
Chow-Chow-y są bardzo interesującymi psiakami ale także dość wymagającymi. 
Opiekowałem się przez ok. dwa lata Chow-Chowem odziedziczonym po zmarłej krewnej - amatorce psów rasowych.
Mimo, iż piesek był chowany od szczeniaka, przeszedł kursy szkolące to trzeba było go dość dobrze pilnować. Lubił być nieposłuszny, ciągnięcie smyczy na spacerach to był standard. W młodym wieku zdarzały się ucieczki. No i był nieziemsko uparty.  :th_dash1:
Co do innych zwierząt nie wykazywał żadnej agresji. Chyba, że został zaatakowany lub mocno sprowokowany. Nie przeszkadzały mu koty biegające wokoło. Ignorował je. Psy na spacerach także mijał bez zwracania na nie uwagi.

Lubił być drapany ale o jakichś większych pieszczotach raczej nie było mowy. Nie przepadał też za dziećmi. Nie był agresywny ale jakieś większe próby "miziania" przez dzieci kończyły się wstawaniem i odchodzeniem w inne miejsce.

No i trzeba było go bardzo często czesać. Od ponad tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem Berneńczyka i czesanie Lizy to jest pikuś w porównaniu do Kuby. Podszerstek + upór równały się zwykle czesaniu na 3-4 raty. A odpuszczenie jednego czy dwóch dni kończyło się sporymi kołtunami.
No i Chow-Chowy mają swoje predyspozycje do różnych chorób. Problemy z fałdami skórnymi na głowie (Kuba na szczęście nie miał), zarastające się uszy + regularne infekcje uszu (to już miał niestety), łzawiące oczy i oczywiście nowotwory (mój Kuba miał 3,5 kg guza na nerkach :crazy:  i niestety nie przeżył operacji).

Oczywiście  są to tylko moje spostrzeżenia na podstawie moich doświadczeń. Być może tylko mój "egzemplarz" tak miał.   :laugh:
Nie chcę Cię zniechęcać bo Chow-Chow-y to jedna z piękniejszych psich ras. Ale wg mnie musisz być w 100% pewna, że właśnie takiego psa chcesz i masz dla niego odpowiednie warunki.

I na koniec mój Kubuś  :'( :


pozdrawiam







"Aby właściwie nacieszyć się psem, nie wystarczy po prostu nauczyć go być prawie człowiekiem. Chodzi o to, by otworzyć się na możliwość stania się po części psem" - /Edward Hoagland/

Odp: Zachorowałam na chow chowa ;)

Murka

  • Gość
Odp: Zachorowałam na chow chowa ;)
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 02, 2013, 21:59:23 pm »
Krzysztof - Kubuś jest piękny, a Twoja opowieść o rasie bardzo fajna.
Tylko, że "dudzińska" pomyliła adresy i to nie pierwszy raz, ale widocznie niektórzy tak mają.   

Odp: Zachorowałam na chow chowa ;)

Offline aneta i Wiktor

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 3396
Odp: Zachorowałam na chow chowa ;)
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 02, 2013, 22:28:10 pm »
Piękny Kubuś i historia  :friends:
Aneta, Wiktor, Baja(*), Barina (*), Luna, Dona, Adonis i Gizmo
Bajeczko, kocham, bardzo tęsknię, pamiętam .....


 



Estalia by Smf Personal