www.pasterzeforum.pl » ZDROWIE I PIELĘGNACJA » ZDROWIE
 » Wymioty u psa- możliwe przyczyny i postępowanie.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


© 2017 Fundacja Pasterze. Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

Autor Wątek: Wymioty u psa- możliwe przyczyny i postępowanie.  (Przeczytany 12335 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MaPiTa

  • Gość
Wymioty u psa- możliwe przyczyny i postępowanie.
« dnia: Styczeń 10, 2012, 15:31:25 pm »
Bemol rano zwymiotował wczorajszą kolację. Śniadania mu nie dałam tylko wciąż wymieniam wodę by miał świeżą do picia. Ale nie pije więcej niż zwykle.
Generalnie wygląda na zdrowego, temperatura w normie, tętno w normie, oddech spokojny. Skory do zabawy i pieszczot jak zwykle. Sporo spał zaraz po incydencie wymiotów.
Upomina się o pieszczoty, wpadł we właściwą sobie radość z powodu przypięcia smyczy przed wyjściem czyli jest sobą.
Chodzi za mną trochę więcej niż zwykle, nie opuszcza kuchni wcale  :giggle: Wciąż węszy i szuka jedzenia. Patrzy na nas z obłędem w oczach kiedy robimy coś przy blacie lub otwieramy lodówkę.
I tu pytanie:
Jakie jest postępowanie w takim przypadku? Dawać jeść? Podać probiotyki?(mam takie dla psów).
Żal mi go, ze taki głodny i pomyślałam, ze ugotuję mu sam ryż rozgotowany i dam w małych porcjach, ale najpierw chciałam spytać Was o opinię.
Jaka może być przyczyna wymiotów w tym przypadku?
Jeśli stosować głodówkę/dietę to jak długo i jaką?
Dziękuję z góry za odpowiedzi  :shy:

Dodam jeszcze, że brzuch ma miękki, nie ślini się nadmiernie i jest spokojny.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2012, 15:36:04 pm wysłana przez MaPiTa »

Odp: Wymioty u psa- możliwe przyczyny i postępowanie.

Offline Nika

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 1873
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wymioty u psa- możliwe przyczyny i postępowanie.
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 10, 2012, 15:49:36 pm »
Przyczyn może być wiele.

Coś utknęło mu w gardle: kość, patyk itp... mogło mu zaszkodzić jakieś nielegalne jedzenie, mógł najeść się trawy, może mieć robale ...

Ja podałabym mu ryż i zobaczyła, jaka będzie reakcja. Jeżeli zwróci, to trzeba udać się do weta.  :nerd:
"Przeciętny pies jest przyjemniejszym człowiekiem od przeciętnego człowieka" - Andrew A. Rooney

Odp: Wymioty u psa- możliwe przyczyny i postępowanie.

MaPiTa

  • Gość
Odp: Wymioty u psa- możliwe przyczyny i postępowanie.
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 10, 2012, 16:11:48 pm »
Odrobaczyłam go tydzień temu razem z Pimpkiem, żeby im zsynchronizować odrobaczania więc to raczej nie to.
Podejrzewam, że faktycznie mógł zjeść coś co mu zaszkodziło...
Jeszcze do opisu objawów dodam, że zwrócona kolacja była w stanie identycznym jak wczoraj w misce (przepraszam za dosłowność i niesmaczny temat, ale bardzo mnie to zdziwiło i zaniepokoiło), jedzenie nie było wcale nadtrawione, nie śmierdziało kwasami trawiennymi. Zupełnie identyczne jak przed zjedzeniem.

Gotuję ryż. Ale najpierw dam ten probiotyk na wszelki wypadek- zaszkodzić nie zaszkodzi raczej chyba...
Zobaczymy jak się sytuacja rozwinie.

Odp: Wymioty u psa- możliwe przyczyny i postępowanie.

Offline sabamlis

  • Nowy Użytkownik*
  • *
  • Wiadomości: 4364
Odp: Wymioty u psa- możliwe przyczyny i postępowanie.
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 10, 2012, 16:54:25 pm »
A czy robi qoopy, albo probuje i mu nie wychodzi?
Gotowane z warzywami i nawet z mieskiem w malych ilosciach nie powinny zaszkodzic, jesli mu nie przejdzie, lub ma problemy z wyproznieniem to trzeba do weta.
Marysia
"Dobroczynność nie polega na dawaniu kości psu. Dobroczynność to kość dzielona z psem wówczas, gdy jesteś równie głodny jak on"
Jack London

Odp: Wymioty u psa- możliwe przyczyny i postępowanie.

MaPiTa

  • Gość
Odp: Wymioty u psa- możliwe przyczyny i postępowanie.
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 10, 2012, 17:27:17 pm »
A czy robi qoopy, albo probuje i mu nie wychodzi?
Gotowane z warzywami i nawet z mieskiem w malych ilosciach nie powinny zaszkodzic, jesli mu nie przejdzie, lub ma problemy z wyproznieniem to trzeba do weta.
Wczoraj zrobił, dzisiaj niestety nie wiem. Będę na to bardziej zwracać uwagę.
Wyczytałam, że takie niezmienione i nieśmierdzące kwasami trawiennymi wymioty to tzw.wymioty rzekome.
Cytat ze strony: http://www.psy.info.pl/wet/wymioty.html
Wymioty rzekome występują przy:

    1. zatkaniach przełyku,
    2. Uchyłkach przełyku - prawdziwych i rzekomych,
    3. Przełyku olbrzymim (megeosphageus),
    4. Zapaleniach gardła (anginach - zap. migdałków i podniebienia miękkiego)
    5. Zapaleniach oskrzeli i tchawicy,
    6. Przetrwałym przewodzie Bottala'a,
    7. Dysautonomii psów,
    8. Powiększeniu tarczycy (nowotwory, wola)
    9. Powiększeniu węzłów chłonnych śródpiersiowych.

Ech... mam nadzieję, ze to jednak nic poważnego.
Że to np.tylko jakieś zatrucie i parodniowa dieta wystarczy i że już będzie czuł się dobrze.
A zatruć się mógł bo on co rusz przynosi nadgryzione żaby, myszy...  :fool:

Odp: Wymioty u psa- możliwe przyczyny i postępowanie.

harkon

  • Gość
Odp: Wymioty u psa- możliwe przyczyny i postępowanie.
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 10, 2012, 19:50:15 pm »
Wymioty to jest tak niespecyficzny objaw, że właściwie mogą świadczyć o wszytskim.. Łącznie z mocznicą, zapaleniem wątroby i zwykłym zdenerowowaniem, czy po prostu.. kłaczkiem ..

Odp: Wymioty u psa- możliwe przyczyny i postępowanie.

Offline Nika

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 1873
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wymioty u psa- możliwe przyczyny i postępowanie.
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 11, 2012, 17:26:55 pm »
Ciekawe, jak Boski się dzisiaj czuje?   ;)
"Przeciętny pies jest przyjemniejszym człowiekiem od przeciętnego człowieka" - Andrew A. Rooney

Odp: Wymioty u psa- możliwe przyczyny i postępowanie.

MaPiTa

  • Gość
Odp: Wymioty u psa- możliwe przyczyny i postępowanie.
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 12, 2012, 09:27:41 am »
Spieszę poinformować, ze wszystko jest OK  :backflip:
Przedwczoraj wieczorem dostał sam ryż, wczoraj na śniadanie też. Nie zwrócił choć dość mocno mu się odbijało i raz miał objawy jakby miał wymiotować. Po południu dostał ryż z piersią z kurczaka, dziś dodałam jeszcze do gotowania startą marchewkę. Jak na razie wszystko OK. Probiotyk będę dalej podawać.
Ale się strachu najadłam- co chwila sprawdzałam czy brzuch miękki, czy gorączki nie ma, czy pyszczek w srodku ma odpowiedni kolor itd. itd.  :tease2:  Wczoraj dodatkowo nie było mnie parę godzin w  domu bo byłam z młodszym ściągać szwy z bródki- strasznie się bałam, że coś się Bemolowi stanie jak nas nie będzie.
Ciężko jest mieć taką nadwrażliwą naturę będąc matką dzieci i opiekunką psów- nerwowo się wykończę jeszcze przed 30stką  :terefere:
Teraz nadrobię zaległości forumowe i śmigamy na spacerek  :shy:

Odp: Wymioty u psa- możliwe przyczyny i postępowanie.

Offline sabamlis

  • Nowy Użytkownik*
  • *
  • Wiadomości: 4364
Odp: Wymioty u psa- możliwe przyczyny i postępowanie.
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 12, 2012, 09:59:12 am »
a jak qoopki? (zeby wszystko bylo w porzadku musi byc dobry przepyw z przodu do tylu :naughty:)
Marysia
"Dobroczynność nie polega na dawaniu kości psu. Dobroczynność to kość dzielona z psem wówczas, gdy jesteś równie głodny jak on"
Jack London

Odp: Wymioty u psa- możliwe przyczyny i postępowanie.

MaPiTa

  • Gość
Odp: Wymioty u psa- możliwe przyczyny i postępowanie.
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 12, 2012, 10:05:11 am »
a jak qoopki? (zeby wszystko bylo w porzadku musi byc dobry przepyw z przodu do tylu :naughty:)
qoopki są... Biegunki nie ma choć qoopki są trochę rzadsze niż być powinny- myślę, ze faktycznie czymś się podtruł. Daję ten probiotyk i w jedzeniu na razie jest przewaga ryżu nad mięsem i marchewką. I obserwujemy  :nerd:


 



Estalia by Smf Personal