www.pasterzeforum.pl » ROZMOWY O WSZYSTKIM I O NICZYM » HYDE PARK (Moderator: Aga)
 » Aktualności

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


© 2017 Fundacja Pasterze. Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

Autor Wątek: Aktualności  (Przeczytany 58229 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wiki1710

  • Gość
Aktualności
« dnia: Lipiec 11, 2013, 22:07:19 pm »
Trudny czas nastał. Nie bardzo nam do śmiechu...

Camara od wczoraj ma u siebie w gościnie Astrę, która zdążyła już zdemolować część podwórka i domu.  :th_dash1:



Do licha .... Camara, kciuki trzymam żeby przestała :crazy:   
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2013, 10:23:45 am wysłana przez Milla »

Odp: Aktualności

Offline ElzaMilicz

  • Pasterz
  • *****
  • Wiadomości: 7774
  • Veritas odium parit.
Odp: Aktualności
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 12, 2013, 21:11:01 pm »
Ponieważ pod koniec zeszłego tygodnia wyjeżdżaliśmy sporą grupą (dzieci Fszutów i nasze) wakacyjnie, na północ,
do Agi.
Lord został pod opieką Iwony.
W sobotę miał sporo rozrywek, odwiedził Wader-ów i dziś miał przyjechać do mnie.

A tu niespodzianka - Iwona nie chce mi go wydać.  :zla:  Co z Nią zrobimy ?   :nerd:
 
...zło jest banalne, dobro niepojęte;  bez wiary przewracamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry...
Nara* Tina* Szila* Meda* Aza Jaga

Odp: Aktualności

Offline Aga

  • Pasterz
  • ******
  • Wiadomości: 2435
Odp: Aktualności
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 12, 2013, 21:58:15 pm »
Podziękujemy za to, że Elza będzie mogła złapać oddech  :shy:
Znając życie - i tak pewnie na krótko, bo zaraz pojawi się następna bieda...  8)

Odp: Aktualności

Offline sabamlis

  • Nowy Użytkownik*
  • *
  • Wiadomości: 4364
Odp: Aktualności
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 13, 2013, 00:45:34 am »
Znając życie - i tak pewnie na krótko, bo zaraz pojawi się następna bieda...  8)
a może by tak najpierw wyprawić do nowego domu Inkę :th_holeinwall:

chyba wszyscy o niej zapomnieli
Marysia
"Dobroczynność nie polega na dawaniu kości psu. Dobroczynność to kość dzielona z psem wówczas, gdy jesteś równie głodny jak on"
Jack London

Odp: Aktualności

Murka

  • Gość
Odp: Aktualności
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 13, 2013, 11:12:06 am »
No pewnie, ja chętnie dodam Batona , którego nikt nie chce, a zrobił się z niego naprawdę miły i fajny psiak!
 :th_holeinwall:  :th_holeinwall:

Odp: Aktualności

Offline Camara

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4037
Odp: Aktualności
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 13, 2013, 20:21:23 pm »
Niestety tak jest, że psy - choć wspaniałe, kochane i piękne - ale odstępujące od fundacyjnego profilu czekają na dom bardzo długo. Po prostu trudno jest je wypromować w zalewie innych psich bied. I nie jest to tylko nasz problem, wszędzie tak jest.  Za dużo psów wielokwiatowych i za mało dobrych ludzi.

Dlatego prosiłam wszystkich o rozpatrzenie możliwości wydruku ogłoszeń w lokalnych mediach. Często w gazetach jest kącik adopcyjny i jest to dobre miejsce aby dotrzeć do tych, którzy nie korzystają z internetu - wbrew naszym wyobrażeniom jest to bardzo liczna grupa.

Jeżeli są inne pomysły na reklamę naszego bukietu kwiatowego - Inki, Presleya, Czestera i Dextera (a przy okazji także Batona od Murki) to proszę o zgłoszenia.

Odp: Aktualności

Murka

  • Gość
Odp: Aktualności
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 13, 2013, 21:22:09 pm »
Niestety na ogłoszenia Batona nikt nie zadzwonił. Mówiono mi, że sprawę pogarszają wakacje i to pewnie jest prawda. Trzeba będzie spróbować  pod koniec sierpnia.  :wub:

Odp: Aktualności

Offline ElzaMilicz

  • Pasterz
  • *****
  • Wiadomości: 7774
  • Veritas odium parit.
Odp: Aktualności
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 14, 2013, 21:59:55 pm »
Wróciliśmy od Rodzinki Archiego.
Bardzo przeżył to spotkanie. Może Dabell uchyli rąbka tajemnicy.
Jeśli nie, to obiecuję, że się pojutrze 'wygadam'.

W tym tygodniu czeka mnie wizyta w sprawie Apacza, za tydzień Camara jedzie na wizytę przedadopcyjną dla Bacy.

Nareszcie zaczynają dzwonić telefony o naszą idealną parkę: Endo i Shanty, ale na razie nic z tego nie wynika.
...zło jest banalne, dobro niepojęte;  bez wiary przewracamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry...
Nara* Tina* Szila* Meda* Aza Jaga

Odp: Aktualności

Offline wadera

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 531
  • Płeć: Kobieta
Odp: Aktualności
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 15, 2013, 10:13:08 am »
Apropos Endo i Shanty; w sobote odwiedziła nas Pani Weterynarz, psiaki są w świetnej formie. Shanty po sterylce nie ma już prawie śladu. Czekają z utęsknieniem na swojego człowieka, a ten jeśli już się znajdzie będzie czerpał mnóstwo przyjemności z ich towarzystwa. Pomimo, ze dwa są zupełnie bezproblemowe. Kochają dzieci, a wpatrzone niesamowicie w dorosłych, chętnie współpracują. Czasem wydaje mi się, że Endo jest bardziej zdyscyplinowany aniżeli Czesiek  :zla:. Dwupak doskonały  :wub:
Ewelina, Grześ, Jakub i Marcel

Odp: Aktualności

Offline dabell

  • Nowy Użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 191
Odp: Aktualności
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 15, 2013, 11:01:42 am »
Przeżył Archi spotkanie, przeżył bardzo... :<
Tak, że po długim spacerze, który nastąpił zaraz po wyjeździe Eli, pokręcił się chwilę w domu, uspokoił i ... zwymiotował całą zawartość żołądka.. :'(
Bał się chyba, że go czekają kolejne zmiany... A jemu jest tak dobrze :th_holeinwall:
Mizialiśmy go cały wieczór, leżał albo przyklejony do mnie i fotela, albo pod krzesłem męża. Byle bliżej...

Dzisiaj rano było widać jego radość, ale taką z ulgą - zawsze wstawał i kręcił wariata między naszymi nogami - dzisiaj czekał na nas w miejscu gdzie spał, popiskując cicho. Dopiero jak podeszliśmy zaczął poburkiwać i zrobił wywrotkę :wub: :heartbeat:. I potem chodził ciągle przyklejony do któregoś z nas.
Nawet jedzenie podzielił na dwie części - przy mnie i gdy zobaczył ponownie pańcia po kąpieli. :th_0girl_dance:
Nasze kochanie...

Odp: Aktualności

Offline Camara

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4037
Odp: Aktualności
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 16, 2013, 09:53:01 am »
Zamówiłam nowe teksty do ogłoszeń u profesjonalnego copywritera dla Inki, Presleya, Czestera i może Nivy?
Nie wiem czy będą lepsze od dotychczasowych ale liczę na to, że będą inne.
Jak będą gotowe zrobimy nowe pakiety ogłoszeniowe, może coś się ruszy...

Odp: Aktualności

Offline Camara

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4037
Odp: Aktualności
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 16, 2013, 21:39:26 pm »
Dzisiaj Dexter traci klejnoty,


a jakby tego było mało  :th_laie_59: Zuzia króliczka krwawi z dróg moczowych/rodnych - czekamy na usg, a Darcy goraczkuje prawdopodobnie od ucha....
Od rana u Weta  :<


Moderacja - w tym wątku zamieszczamy bieżące informacje o tym, co dzieje się w Fundacji. Dlatego odpowiedzi na ten post przeniesione zostały do Poranno-kawowego

Odp: Aktualności

Offline Camara

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4037
Odp: Aktualności
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 16, 2013, 21:47:37 pm »
Dziś pod naszą opiekę trafiła młoda berneńka znaleziona w Gdańsku.

Dziękuję Paniom Annie i Krystynie za przygarnięcie sieroty na czas poszukiwania właściciela.
Jeżeli w okresie 2 tygodni właściciel się nie odnajdzie suczka zostanie przewieziona do DT i będziemy szukali jej nowego domu. Rozwieszaniem ogłoszeń o znajdzie zajmuje się wolontariuszka z tubylczej  :wub: organizacji prozwierzęcej.

Odp: Aktualności

Offline ElzaMilicz

  • Pasterz
  • *****
  • Wiadomości: 7774
  • Veritas odium parit.
Odp: Aktualności
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 17, 2013, 09:56:23 am »
Mam kolejny powód do zmartwień... jakby zajęć było mało...  :<

Od kilku dni przy bocznym wejściu sklepu znajdującego się naprzeciw koczuje mała suka w wysokiej ciąży.
Podchodzi pod samochody na parkingu by przymilić się do kierowców. Nikt nie zwarca uwagi.
Sunia nie zadziera z psami, nie zaczepia kotów. Moje koty poszły tam i dlugo przyglądały się jej w zadziwieniu.

Jest zwykłym kundelkiem z ogromnym serduszkiem, błagalny wyraz jej oczu doprowadza mnie do łez, ale mogę sobie pozwolić na jeszcze jednego psa (Meda, Aza, Gobo, Tina, Jaga, i jeśli nie znajdzie domu to jeszcze Inka).
Co robić ?  :th_dash1:  Nasza gmina nie ma podpisanej umowy z żadnym schroniskiem...
...zło jest banalne, dobro niepojęte;  bez wiary przewracamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry...
Nara* Tina* Szila* Meda* Aza Jaga

Odp: Aktualności

Offline Bajka

  • Przyjaciel Fundacji
  • ***
  • Wiadomości: 83
Odp: Aktualności
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 17, 2013, 12:30:33 pm »
Witam serdecznie
to ja tylko dodam kilka słów o Małej z Gdańska (jeszcze myślimy nad imieniem  :shy:) Krótko mówiąc - jest słodka. Weterynarz określił ją na ok rok i rzeczywiście z wyglądu i zachowania to taki trochę wyrośnięty szczeniak (ma jeszcze lekko różowe poduszki). Raczej nie jest psem, który się zgubił - gigantyczne dredy w zasadzie wszędzie (za uszami ogromne, a portkach lepiej nie wspominać), sierść w bardzo kiepskim stanie no i delikatnie mówiąc średni zapaszek raczej świadczą o tym że przez długi czas nikt o nią nie dbał. Co prawda waży 33 kg, ale wygląda na dość wychudzoną. A przy tym jest niesamowicie ufna - nie boi się ani kobiet ani mężczyzn. Uwielbia się przytulać, bez ceregieli podbija rękę i domaga się głaskania. Chodzi za mną jak cień. Do zwierząt też jest pozytywnie nastawiona (niestety nasza Bajka niezbyt toleruje młodą i jest ogromnie zestresowana nowym mieszkańcem). Nie zna podstawowych komend typu siad, leżeć, ale... daj łapę wykonuje od razu :huh:. Poza tym jest karna - na słowo fuj, czy nie wolno reaguje bardzo ładnie (chociaż po chwili oczywiście próbuje zrobić to samo). Uwielbia wodę - niestety odkryła nasze oczko wodne, z którego namiętnie korzysta. Noc przespała w zasadzie bez problemu - o 2.00 i o 5.00 obudziła mnie, bo chciała wyjść na siusiu, ale zaraz potem ładnie wróciła. No i ma na koncie trzy wyniesione z korytarza buty, ale zżarty tylko jeden  :grin:
Mała w tej chwili jest w psim Spa - będzie miała robione wszystko co jest potrzebne żeby wyglądałą i pachniała jak pies. Wieczorem postaram się wstawić kilka jej zdjęć, tylko nie wiem w którym wątku mogę  :shy:


 



Estalia by Smf Personal