www.pasterzeforum.pl » ROZMOWY O WSZYSTKIM I O NICZYM » O WYCHOWANIU (Moderator: Aga)
 » pies nie dopuszcza nikogo do swojej opiekuna

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


© 2017 Fundacja Pasterze. Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

Autor Wątek: pies nie dopuszcza nikogo do swojej opiekuna  (Przeczytany 3478 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

liza

  • Gość
pies nie dopuszcza nikogo do swojej opiekuna
« dnia: Kwiecień 23, 2013, 11:43:03 am »
na ostatnim spacerze moja przyjaciółka przyszła z małą znajdką, którą ma ca. 3 tygodnie. Sunia na spacerze pilnowała się swojej pani, ale też bawiła się z innymi psami. Problem pojawił się w momencie jak cała grupa stanęła na popas. Psy leniwie chodziły między ludzmi, próbowały się do niej zbliżyć i wtedy okazało się, że sunia pilnuję swojej pani tak, że nikt nie miał prawa podejść bliżej niż "wyznaczona" przez nią linia. Od razu było jeżenie się sierści na grzbiecie, pokazywanie zębów i warczenie. Leżała przed nią i warowała. Atakowała nawet psy, które przebiegały koło niej bez zamiaru zatrzymania - więc były mocno zaskakiwane jej atakami. W pewnym momencie podeszłam do mojej przyjaciółki i zaczęłyśmy rozmawiać. W pewnym momencie musiałam bezwiędnie przysunąć się do niej i to już było za blisko i sunia mocno uszczypnęła mnie (nie usłyszałam ani warknięcia, ani szczeknięcia) w łydkę. Moje pytanie brzmi: jak oduczyć psa takich agresywnych zachowań? Dobrze, że to maluch, ale problem jest.

Odp: pies nie dopuszcza nikogo do swojej opiekuna

Offline ElzaMilicz

  • Pasterz
  • *****
  • Wiadomości: 7774
  • Veritas odium parit.
Odp: pies nie dopuszcza nikogo do swojej opiekuna
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 23, 2013, 12:51:47 pm »
Niech koleżanka zadzwoni do mnie dziś wieczorem.
To jest czas, w którym musi odpowiednio ukierunkować psa.
...zło jest banalne, dobro niepojęte;  bez wiary przewracamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry...
Nara* Tina* Szila* Meda* Aza Jaga

Odp: pies nie dopuszcza nikogo do swojej opiekuna

Offline korba

  • Nowy Użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 202
Odp: pies nie dopuszcza nikogo do swojej opiekuna
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 23, 2013, 13:41:58 pm »
Przed Vigiem skapitulowała  :giggle:

Odp: pies nie dopuszcza nikogo do swojej opiekuna

liza

  • Gość
Odp: pies nie dopuszcza nikogo do swojej opiekuna
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 23, 2013, 14:57:56 pm »
tak ta sytuacja była imponującą...Vigo rozegrał to świetnie :grin:

Odp: pies nie dopuszcza nikogo do swojej opiekuna

liza

  • Gość
Odp: pies nie dopuszcza nikogo do swojej opiekuna
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 23, 2013, 15:06:06 pm »
Niech koleżanka zadzwoni do mnie dziś wieczorem.
To jest czas, w którym musi odpowiednio ukierunkować psa.
jakaś pomroczność jasna mnie ogarnęła ....oczywiście że mam telefon...przekazuję dalej i z góry bardzo dziękuję

Odp: pies nie dopuszcza nikogo do swojej opiekuna

liza

  • Gość
Odp: pies nie dopuszcza nikogo do swojej opiekuna
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 26, 2013, 19:11:38 pm »
dziś rozmawiałam z Asią - jeszcze raz bardzo dziękuje Elzie  :friends:za rozmowę, która w prosty sposób wytłumaczyła co i jak z Bletką. Jak stwierdziła Aśka niby proste, ale odkrywcze. Teraz przyszło mi do głowy, że to w moim interesie jest, aby psu pokazać jak powinien zachowywać się Grzeczny Pies. Aska nawet jakieś książki nabyła :th_connieswatfly: coby "poskromić" złośnicę. Mam nadzieję, że w krótce zobaczymy pierwsze efekty. Noga goi się w porządku :grin:. Jeszcze raz dzięki Elzo. :kiss:


 



Estalia by Smf Personal