www.pasterzeforum.pl » ZDROWIE I PIELĘGNACJA » ŻYWIENIE
 » Karmy

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


© 2017 Fundacja Pasterze. Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

Autor Wątek: Karmy  (Przeczytany 44112 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nikonoowata

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 739
  • Płeć: Kobieta
Odp: Karmy
« Odpowiedź #90 dnia: Styczeń 23, 2013, 15:03:18 pm »
My zastanawiamy się nad zmianą z Puriny na Fromm Family.

http://sklep.modernpet.pl/main/product.php?id_product=510

Pytanie, czy jest dobra?
Marcela z Nikusiem :)

Odp: Karmy

Offline sabamlis

  • Nowy Użytkownik*
  • *
  • Wiadomości: 4364
Odp: Karmy
« Odpowiedź #91 dnia: Styczeń 23, 2013, 17:35:09 pm »
Karma Fromm Family ma bardzo dobre opinie i uważana jest za lepszą od Puriny
 :th_0girlcupcake:
Marysia
"Dobroczynność nie polega na dawaniu kości psu. Dobroczynność to kość dzielona z psem wówczas, gdy jesteś równie głodny jak on"
Jack London

Odp: Karmy

Offline Nikonoowata

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 739
  • Płeć: Kobieta
Odp: Karmy
« Odpowiedź #92 dnia: Styczeń 23, 2013, 17:47:10 pm »
Dziękuję  :kiss:
Marcela z Nikusiem :)

Odp: Karmy

justyna30

  • Gość
Odp: Karmy
« Odpowiedź #93 dnia: Styczeń 24, 2013, 15:08:02 pm »
U nas była karma Arion - niezjadliwa, Royal Canin Adult Large dog - niezjadliwa, Purina - niezjadliwa (mimo różnych smaków),  nawet Pedigree próbowaliśmy  - tak samo fu... dobrze, że mamy sukę wyżlicę, której smakuje wszystko :) surowym mięsem pluje, może być lekko podgotowane, chudziutkie, z warzywami ewentualnie z makaronem (ale makaron musi być al dente, bo inaczej nie zje), serek biały, czasem rybka wędzona - a i tak najlepszy jest jeleń w każdej ilości. Taka oto jestem wybredna mordka :) na kuchni domowej osiągnęliśmy wagę 41 kg w wieku 14 miesięcy :)

Odp: Karmy

Offline reneczek4

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 1236
  • Płeć: Kobieta
Odp: Karmy
« Odpowiedź #94 dnia: Styczeń 24, 2013, 15:53:41 pm »
to faktycznie wybredna mordka  :naughty:
Moja Kika 16 miesięcy-45kg, ale staramy się żeby więcej nie tyła. :gwizdze:
Renia i Kika :)

Odp: Karmy

Offline aneta i Wiktor

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 3396
Odp: Karmy
« Odpowiedź #95 dnia: Styczeń 25, 2013, 06:24:29 am »
U nas była karma Arion - niezjadliwa, Royal Canin Adult Large dog - niezjadliwa, Purina - niezjadliwa (mimo różnych smaków),  nawet Pedigree próbowaliśmy  - tak samo fu... dobrze, że mamy sukę wyżlicę, której smakuje wszystko :) surowym mięsem pluje, może być lekko podgotowane, chudziutkie, z warzywami ewentualnie z makaronem (ale makaron musi być al dente, bo inaczej nie zje), serek biały, czasem rybka wędzona - a i tak najlepszy jest jeleń w każdej ilości. Taka oto jestem wybredna mordka :) na kuchni domowej osiągnęliśmy wagę 41 kg w wieku 14 miesięcy :)

Baja i Luna  również nie chcą jeść suchej karmy. :< Próbowaliśmy wielu bezskutecznie . :th_holeinwall:
Nasze dziewczyny jedzą gotowane mięsko (na przemian wołowina, wieprzowina, drób) z marchewką i ryżem. Dodatkowo jajko i ser biały.

Naszej Bajeczce kontrolujemy wagę, staramy się, by nie przytyła. Dziewczyna ma apetyt na gotowane, zaś suchej nie chce  ;)
Aneta, Wiktor, Baja(*), Barina (*), Luna, Dona, Adonis i Gizmo
Bajeczko, kocham, bardzo tęsknię, pamiętam .....

Odp: Karmy

Offline Agnieszka

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 844
Odp: Karmy
« Odpowiedź #96 dnia: Styczeń 25, 2013, 20:04:09 pm »
Aneta i Wiktor, wiedząc jakie umiecie gotować pyszności, też bym u Was nie jadła suchego  :th_holeinwall:

Odp: Karmy

Offline wadera

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 531
  • Płeć: Kobieta
Odp: Karmy
« Odpowiedź #97 dnia: Styczeń 25, 2013, 20:05:46 pm »
Aneta i Wiktor, wiedząc jakie umiecie gotować pyszności, też bym u Was nie jadła suchego  :th_holeinwall:

Popieram w 100 %  :kiss:
Ewelina, Grześ, Jakub i Marcel

Odp: Karmy

Offline sabamlis

  • Nowy Użytkownik*
  • *
  • Wiadomości: 4364
Odp: Karmy
« Odpowiedź #98 dnia: Styczeń 25, 2013, 20:53:28 pm »
Aneta i Wiktor, wiedząc jakie umiecie gotować pyszności, też bym u Was nie jadła suchego  :th_holeinwall:

Popieram w 100 %  :kiss:
Cała prawda :naughty:
Marysia
"Dobroczynność nie polega na dawaniu kości psu. Dobroczynność to kość dzielona z psem wówczas, gdy jesteś równie głodny jak on"
Jack London

Odp: Karmy

Offline reneczek4

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 1236
  • Płeć: Kobieta
Odp: Karmy
« Odpowiedź #99 dnia: Styczeń 25, 2013, 22:37:07 pm »

Aneta i Wiktor, wiedząc jakie umiecie gotować pyszności, też bym u Was nie jadła suchego  :th_holeinwall:

Popieram w 100 %  :kiss:
Cała prawda :naughty:
też bym nie jadła  :grin:
Renia i Kika :)

Odp: Karmy

4mala

  • Gość
Odp: Karmy
« Odpowiedź #100 dnia: Styczeń 26, 2013, 10:13:43 am »
A my po 3 latatch karmienia Britem care (po wszesniejszych dosć długich poszukiwaniach karmy, dobrej jakościowo ale zjadliwej dla Bandy) przeszliśmy ostatnio na Mullera, na punkcie której chłopaki oszalały i naszemu Vectorowi udało się wreszcie zaokrąglić o co walczylismy latami  :naughty:

Odp: Karmy

Offline sabamlis

  • Nowy Użytkownik*
  • *
  • Wiadomości: 4364
Odp: Karmy
« Odpowiedź #101 dnia: Styczeń 26, 2013, 15:31:49 pm »
przeszliśmy ostatnio na Mullera, na punkcie której chłopaki oszalały i naszemu Vectorowi udało się wreszcie zaokrąglić o co walczylismy latami  :naughty:
Mnie się podobaj karmy prasowane na zimno, oprócz  Markusa-Mühle jest jeszcze Lukullus czy Lupo Natural (właśnie kończymy worek tej ostatniej).
 
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2013, 15:36:05 pm wysłana przez sabamlis »
Marysia
"Dobroczynność nie polega na dawaniu kości psu. Dobroczynność to kość dzielona z psem wówczas, gdy jesteś równie głodny jak on"
Jack London

Odp: Karmy

Offline Bunia

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 1688
  • Płeć: Kobieta
Odp: Karmy
« Odpowiedź #102 dnia: Styczeń 26, 2013, 22:03:29 pm »
Za radą Marysi  :th_0girl_curtsey: kupiłam Markusa i muszę powiedzieć że smakuje bardzo  :th_0girlcupcake:
Pozdrawiam
Basia, Wiki , Benuś(*) , Bunia(*)

Odp: Karmy

Offline dabell

  • Nowy Użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 191
Odp: Karmy
« Odpowiedź #103 dnia: Wrzesień 20, 2013, 12:48:07 pm »
Czy macie doświadczenia z bezzbożowymi karmami Wolfsblut?
Sabamlis pisała, że na Green Valley (jagnięcina, świeży łosoś, topinambur, rokitnik, zioła) odchudziła Sabinkę - ale interesują mnie też inne aspekty - smakowitość, jakość kup, sierści i kondycji psa itp. w dłuzszej perspektywie stosowania. Szczególnie, że cena jest bardzo wysoka...

Archi po Royalu weterynaryjnym jadł TOTW rybny. Wprowadzałam go bardzo długo - ok. miesiąca. O ile bardzo poprawiało się wydalanie (zwartość i kolor, brak sensacji gazowych), o tyle smakowitość spadała wraz ze zwiekszeniem TOTWa w misce :th_laie_59:. Archi potrafił zostawiać po pół miski i niekoniecznie wcale dojadał potem :huh:. Schudł ok. 1 kg (były wakacje i wyjazd w czasie którego spacerowaliśmy bardzo dużo), ale mnie to martwiło. Zjadł 2 worki po 13,5 kg.

Kupiłam na próbę, 2,5 kg worek Wolfsbluta Wide Plain 15 kg (świeża konina, bataty, zioła i owoce leśne). Najpierw dostawał jako smaczki, potem widzac reakcję  :backflip:, zdecydowałam o dokładaniu do miski.
I nastąpił cudowny powrót psa, który tańczy pupką po podłodze, czekając aż dostanie miskę :th_0girlcupcake:.
Na razie doszliśmy, (na ten moment po ok. 2 tygodniach), do 50% TOTW/50% Wolfsbluta (zwiekszam 25% na tydzień).
I mogę powiedzieć tyle, że karma pięknie pachnie - dla mnie zapach przypomina suszone pomidory z tymiankiem i bazylią :grin:. Byłam zaskoczona, bo inne karmy pachniały karmami  :shy:. W składzie jest dużo ziół i psiurowi jak widać bardzo to podpasowało.
Archiemu jeszcze poprawiły się kupy - jesteśmy obecnie wizualnie na 2 planszy umieszczonej przez sabamlis w początkowch postach w wątku -od tej lepszej strony :grin:. Wypróżnia się 2x dziennie, gazów nie ma wcale, energia jest aż w nadmiarze :gwizdze:.
Miska jest opróżniana za jednym podejściem, je ze smakiem ale nie łapczywie. Co najważniejsze nie łyka a gryzie dokładnie (granulki to  bardzo twarde ostrosłupy) i widać, ze sprawia mu to przyjemność. Czasem zje i po dokładnym wylizaniu miski patrzy czy dam jeszcze trochę:cheesy:. Jeśli dam parę granulek TOTWa - odchodzi, a jesli koninkę - wyjada i wylizuje miskę ponownie.
Kupiłam na później kilka małych opakowań z innymi smakami, żeby mieć na wypróbowanie i ewentualną alternatywę do zmian. Po wypróbowaniu opiszę wrażenia.

Podaję poniżej analizę składu, może kogoś zainteresuje.
•Proteiny 22 %
 •Tłuszcze 9 %
 •Surowe włókna 2 %
 •Surowy popiół 5.5 %
 •Wilgotność 8 %
SKŁADNIKI
Świeża konina, bataty, proteiny ziemniaczane, tłuszcz koński, tymianek, majeranek, oregano, pietruszka, szałwia, Immutop (koncentrat topinamburu), aronia, owoce dzikiego bzu , czarna porzeczka, czarna jagoda, ostrężyna, pokrzywa, głóg pospolity, żeń-szeń, mniszek lekarski, tauryna, lizyna, minerały i witaminy.
http://zdrowypiesek.pl/karma-wolfsblut-wide-plain-15-kg-swieza-konina-bataty-ziola-i-owoce-lesne.html



Odp: Karmy

Offline Julian

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 3361
Odp: Karmy
« Odpowiedź #104 dnia: Wrzesień 20, 2013, 20:37:26 pm »
Jest tutaj "Tajemniczy Facet" :th_to_clue: który doskonale  rozłoży na części pierwsze skład karmy
  i potrafi z dobrego wybrać lepsze.
Myślę ,że wypowie się.
Moja córka karmi Easy,owczarka użytkowego  Wolfsblutem.
Jest bardzo zadowolona ,a suczka ma zdiagnozowane IBD jelit.



 



Estalia by Smf Personal