www.pasterzeforum.pl » ZDROWIE I PIELĘGNACJA » ŻYWIENIE
 » Co zrobić, żeby pies jadł wolniej?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


© 2017 Fundacja Pasterze. Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

Autor Wątek: Co zrobić, żeby pies jadł wolniej?  (Przeczytany 13845 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

harkon

  • Gość
Co zrobić, żeby pies jadł wolniej?
« dnia: Luty 01, 2012, 13:22:44 pm »
Mam problem. Mój pies je tak żarłocznie, że w efekcie w niedziele wylądowaliśmy z potwornymi bólami brzucha i zagazowanym żołądkiem na ostrym dyżurze.. Bolało go okrutnie, jeszcze nie słyszałam, żeby kiedyś tak wył..  :<
Na rtg pokazał nam sie żołądek nieźle przygazowany, jelita też.. To może być wstęp do skrętu..
MOże wiecie o jakichs sprawdzonych sposobach podawania psu jedzenia, które spowolnią go troche? On ja na akord.. Łyka przy tym olbrzymie ilości powietrza..

Odp: Co zrobić, żeby pies jadł wolniej?

Offline Ani@

  • Przyjaciel Fundacji
  • ***
  • Wiadomości: 5807
Odp: Co zrobić, żeby pies jadł wolniej?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 01, 2012, 13:31:33 pm »
To co na szybko przychodzi mi do głowy

1. karmienie z ręki
2. podział na 3 a nawet 4 posiłki dziennie
3. karmienie bez towarzystwa innych zwierząt

i jednak po takiej przygodzie trzeba bardzo bardzo uważać. Prawdopodobieństwo powtórnego problemu z żołądkiem w ciągu kilku dni po takich przejściach znacznie wzrasta.

Uważajcie na siebie.  :friends:

Rozważałabym też przyszycie żołądka jeśli oczywiście stan psa na to pozwala.

Odp: Co zrobić, żeby pies jadł wolniej?

berno_pasterka

  • Gość
Odp: Co zrobić, żeby pies jadł wolniej?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 01, 2012, 14:30:30 pm »
Też miałam  problem   z  pochłanianiem  jedzenia  z  turbo-  tempie. W końcu  skusiłam się  na  miskę spowalniającą  jedzenie, ma ona  na  dnie  specjalne  wypustki, wokół których  kręci się  jedzenie  i  jest  ,,rozdzielane  na mniejsze  porcje". Wypustki  uniemożliwiają  psu  mocne rozwarcie pyska  i  pobieranie  dużych kęsów.  U  mnie się  to  sprawdza ,  pies  je  wolniej,  nie  łapczywie, mniejszymi  porcjami,  to  jedzienie  ,,ucieka'' między  te  wypustki i między  kęsami pies ma więcej  czasu,  poza tym  nieco  się namęczy nim wyje wszystko z  miski :).

Odp: Co zrobić, żeby pies jadł wolniej?

Offline Nika

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 1873
  • Płeć: Kobieta
Odp: Co zrobić, żeby pies jadł wolniej?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 01, 2012, 14:37:25 pm »
"Przeciętny pies jest przyjemniejszym człowiekiem od przeciętnego człowieka" - Andrew A. Rooney

Odp: Co zrobić, żeby pies jadł wolniej?

harkon

  • Gość
Odp: Co zrobić, żeby pies jadł wolniej?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 01, 2012, 16:03:43 pm »
Dzięki. Przyszycie żołądka odpada.. Nie w takim stanie w jakim jest Bruno. Generlanie powinien unikać o ile sie da narkozy..
Poszukam tych misek spowalniających.. Podzielilam mu też porcje.. Ale u niego ta łapczywość to też kwestia jego niedoczynności tarczycy, od niej się zaczęło..

Odp: Co zrobić, żeby pies jadł wolniej?

Offline sabamlis

  • Nowy Użytkownik*
  • *
  • Wiadomości: 4364
Odp: Co zrobić, żeby pies jadł wolniej?
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 01, 2012, 17:38:47 pm »
Moja Sabina je jak torpeda, posilek znika w kilka sekund, je bardzo nerwowo. 
"Na szczescie" ma przyszyty zoladek (po skrecie) wiec juz tak bardzo sie nie martwie.
Ale od operacji je 3 x dziennie, sucha karma namaczam, a gotowane do niedawna  staralam sie robic niezbyt geste, o kosciach musialam zapomniec.
U nas jedzenie z reki sie nie sprawdzilo, powodowalo tylko wieksza nerwowosc (uwazam ze stres jest jednym z glownych przyczyn rozszerzenia zoladka czy skretu), z tego samego powodu nie zdecydowalam sie na kule.
Zaciekawila mnie ta miska spowalniajaca jedzenie.
Marysia
"Dobroczynność nie polega na dawaniu kości psu. Dobroczynność to kość dzielona z psem wówczas, gdy jesteś równie głodny jak on"
Jack London

Odp: Co zrobić, żeby pies jadł wolniej?

berno_pasterka

  • Gość
Odp: Co zrobić, żeby pies jadł wolniej?
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 01, 2012, 22:25:25 pm »
Na  portalu  karuska jest  taka miska  spowalniająca  firmy  trixie. Cena przystępna  ,  tylko patrzcie na  rozmiary.  Z tego  co  pamiętam  płaciłam ok.   20 zł. (kupowałam  latem)

Odp: Co zrobić, żeby pies jadł wolniej?

Offline kajkaw

  • Nowy Użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 119
Odp: Co zrobić, żeby pies jadł wolniej?
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 02, 2012, 20:08:07 pm »
Mój pies też je wszystko w tępie błyskawicy.
Ja zalewam karme wodą i to sie sprawdza bo nie nałyka się powietrza.
Jeśli miałaś podejrzenie o początki skrętu które objawiały się wzdęciem podawaj psu 3 razy dziennie po 2 tabletki espumisanu. Jeśli się to bedzie powtarzało dorażnie nospe, ale jak bedzie to częste niestety bedzie musiało skończyć się zabiegiem przyszycia żołądka

Odp: Co zrobić, żeby pies jadł wolniej?

harkon

  • Gość
Odp: Co zrobić, żeby pies jadł wolniej?
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 02, 2012, 20:26:43 pm »
Dostaje espumisan i dostaje nospe. To nie był skręt, to było zagazowanie. Natomiast zagazowany żoładek moze mieć tendencje do skrętu.. Te bóle miały charakter kolkowy.. Według dr Marcińskiego i dr Neski u psa po takich chorobach jak ma mój Bruno wszytsko moze spowodować ból, najdrobniejsza niedyspozcja.. Tak czy inaczej, musze chuchać i dmuchać, bo skrętu on nie przezyje.. A nawet jak przezyje, to skończy sie to ostrą niewydolnością nerek..
Dla rozluźnienia - od poniedziałku sie śmieję, jak sobie przypomnę.. Określenie dr Marcińskiego na temat mojego psa - "Stary, ty to normalnie jak po crash-teście jesteś!"..

Mój pies choruje już 5 i pół roku. Ma 6 lat.. Nasze życie z nim to nieustanna hustawka - od dziwnych objawów, po diagnozę, aż do próby wyprowadzenia na prostą.. i tak cyklicznie od choroby do choroby.. Każda jest nieuleczalna i potencjalnie śmiertelna.. Tak więc my już nie płaczemy - ani nie mamy na to siły, ani nie widzimy w tym sensu.. Cieszymy się każdą chwila i śmiejemy z żartów takich jak ten crash-test.. Czasem nie mam siły, ale to tylko przez 5 minut, bo potem podrywam się i szukam rozwiazań, wiedzy- no bo jak to, do cholery?? nie ma sposobu?? musi być!!  :cheesy:


sorrki, za te wyjaśnienia, jakos tak się ulało  ;)

Odp: Co zrobić, żeby pies jadł wolniej?

Offline reneczek4

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 1236
  • Płeć: Kobieta
Odp: Co zrobić, żeby pies jadł wolniej?
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 03, 2012, 08:58:53 am »
harkon :hi:
Renia i Kika :)

Odp: Co zrobić, żeby pies jadł wolniej?

harkon

  • Gość
Odp: Co zrobić, żeby pies jadł wolniej?
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 15, 2012, 10:16:41 am »
Powinnam dokończyć tę historię -to jednak był skręt, tylko że niepełny. Bruno przeszedł operację, pomimo swojego stanu. Ma przyszyty żołądek. Na razie nie ma oznak, że narkoza lub sama operacja pogorszyła stan jego nerek, ale pewność będziemy mieć za jakiś miesiąc, po badaniach kontrolnych.

Odp: Co zrobić, żeby pies jadł wolniej?

Offline kajetan

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 677
Odp: Co zrobić, żeby pies jadł wolniej?
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 15, 2012, 11:32:06 am »
Trzymajcie się warto walczyć o każdy dzień i WY to robicie. :hi: Myślcie pozytywnie mosi być dobrze ,życzę wyników jak u małolata. Mizianki dla psijaciela.

Odp: Co zrobić, żeby pies jadł wolniej?

Offline Julian

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 3361
Odp: Co zrobić, żeby pies jadł wolniej?
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 15, 2012, 12:57:10 pm »
 :friends:

Odp: Co zrobić, żeby pies jadł wolniej?

Offline Kitek

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 1473
  • Płeć: Kobieta
Odp: Co zrobić, żeby pies jadł wolniej?
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 01, 2012, 12:21:56 pm »
Mam pytanko do bardziej doświadczonych osób...  :th_holeinwall:
Czy taka miska jak w aukcji tu:
 http://allegro.pl/miska-wymuszajaca-wolne-jedzenie-1-5l-tx-25033-i2765070074.html
 
może być skuteczna  i wymusić wolniejsze jedzenie ??

Mam mały problem z Dorinką... nie dość, że rzuca się na jedzenie, to bez względu na kawałki czy duże, czy małe połyka je w całości...w tempie błyskawicznym... Jedynie jedzenie z ręki wymusza na niej każdorazowe gryzienie, ale robi to tak szybko... ( nie dziwne, że ma odgryziony brzeg języka) i tak myślę czy taka miska spowodowała by pobieranie jednorazowo mniejszych porcji karmy... :crazy: i tym samym może wolniejsze połykanie...  :gwizdze:
Justyna z D`Arcy Oszołomem, Luną vel Lucyną i Abbey vel Smoczek i Szafirrem ;)
Panna Dorinn
  • <3

Odp: Co zrobić, żeby pies jadł wolniej?

Offline sabamlis

  • Nowy Użytkownik*
  • *
  • Wiadomości: 4364
Odp: Co zrobić, żeby pies jadł wolniej?
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 01, 2012, 19:42:53 pm »
Ja nie stosowalam, ale slyszalam ze to jest dobry patent
mnie polecano cos takiego:
http://animalia.pl/produkt,15740,,omega-paw-portion-pacer-kula-do-miski-mala-stalowa-72-cm.html
http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=7474&action=prod
ale jakos nie mialam przekonania (balam sie ze Saba polknie kule  ;)).
Sabina mimo ze jest u nas przeszlo dwa lata w dalszym ciagu je tak jak Twoja Dorin.
Sucha karme namaczam, w gotowanym nie daje duzych kawalkow, a o kosciach nie ma mowy.
Marysia
"Dobroczynność nie polega na dawaniu kości psu. Dobroczynność to kość dzielona z psem wówczas, gdy jesteś równie głodny jak on"
Jack London


 



Estalia by Smf Personal