www.pasterzeforum.pl » ZDROWIE I PIELĘGNACJA » ŻYWIENIE
 » Karmy

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


© 2017 Fundacja Pasterze. Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

Autor Wątek: Karmy  (Przeczytany 44084 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Milla

  • Nowy Użytkownik*
  • *
  • Wiadomości: 4869
  • Płeć: Kobieta
  • Felicitas multos habet amicos.
Karmy
« dnia: Luty 14, 2011, 18:43:00 pm »
Większośc z fundacyjnych psów idzie z DT z dobraną już karmą, ale mnie niestety sie tak nie udało :tease:
I stąd moje pytanie: Maja jest na karmie chyba biedronkowej i chciałabym to zmienić, ale nie mam pojęcia na jaką, jedyne co wiem, to że interesuje nas chyba średnia półka, zarówno cenowa jak i jakościowa. Jedyne czego nie dam jej na pewno, to chappi itp. :th_escapejar2: A co Wy dajecie swoim? :th_0girlcupcake:
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2011, 08:25:19 am wysłana przez Milla »
Milla, Maja (*) i Bonita
Gdzie wielka rządzi pycha albo wielkie pieniądze, tam łatwo powstaje urojenie, że uważa się swoją zachciankę za mądrość

Odp: Karmy

Offline Ani@

  • Przyjaciel Fundacji
  • ***
  • Wiadomości: 5807
Odp: Karmy
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 14, 2011, 19:17:02 pm »
Najlepiej sprawdza mi się Purina jagnięcina z ryżem - żaden psiak się nie drapał, ładnie przechodziły na nią z wcześniejszego jedzenia nie było biegunek.

Ceny różnie w różnych sklepach średnio ok 100zł za 15kg

a dla urozmaicenia diety daję gotowane szyje indycze, lub serca z warzywami i makaronem

Odp: Karmy

Offline Aga

  • Pasterz
  • *****
  • Wiadomości: 2435
Odp: Karmy
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 14, 2011, 20:06:10 pm »
Ja też kupuję Purinę. Na początku z jagnięciną i ryżem, ale po 3 opakowaniach Redi zaczął kręcić nosem i od kilku miesięcy kupujemy Purinę Sensitive - z łososiem.
Duże opakowanie 15kg starcza nam na miesiąc.

Od czasu do czasu tak jak Ani@ gotuję serducha - chyba wszystkie psy je uwielbiają.

A jeszcze w kwestii 'smaczków' - okazało się, że są bardzo fajne i smaczne (tzn. smaczne podobno, bo ja nie jadłam  :giggle: ) kości takie z supełkami na końcach w netto - pakowane po 3szt za 3,29zł. Nie wiem, czy różnią się czymś od tych w sklepach zoologicznych, oprócz tego, że tam 1szt tyle kosztuje, co tu 3.


Odp: Karmy

Offline sabamlis

  • Nowy Użytkownik*
  • *
  • Wiadomości: 4364
Odp: Karmy
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 15, 2011, 18:23:30 pm »
Nasz Bono jadal:
EUKANUBA ADULT LARGE BREED lub ACANA ADULT LARGE BREED,
czasem ROYAL CANIN SPECIAL CLUB MATURE MC lub Brit czy Josera Economy(ta ostatnia tylko raz wiec trudno cos o niej powiedziec jest za to najtansza z podanych) Karmy kupowalam na Allegro, kierujac sie cena i wybierajac promocje. Bono generalnie byl niejadek, probowalam tez inne karmy ale jesli trafilam na rybna to juz calkiem nie jadl i karme ododawalam innym psiakom.
Saba zje wszystko, przymierzalam sie tez do karmy rybnej ale wet odradzi, wiec narazie odpuscilam.
Obecnie Saba wcina Lukullusek, nie wiem czy to od tej karmy ale ostatnio jest w bardzo dobrej formie i ma coraz ladniejsza siersc (ale na to moze mec wplyw kapiel i czesanko Zuzandy). Tyle ze Lukullusek jest drogi i kupic mozna tylko w zooplusie. Saba jadla tez przez pewien czas Purine DOG CHOW ADULT WITH LAMB, ale mam wrazenie ze sie nia nie najadala za to robila sie coraz grubsza :naughty:.
Marysia
"Dobroczynność nie polega na dawaniu kości psu. Dobroczynność to kość dzielona z psem wówczas, gdy jesteś równie głodny jak on"
Jack London

Odp: Karmy

anula

  • Gość
Odp: Karmy
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 18, 2011, 17:17:18 pm »
Witajcie, ja kupiłam ostatnio Belcando Adult Diner 25 kg za 220 zł. Wchodzi całkiem nieźle  :th_0girlcupcake: http://allegro.pl/belcando-adult-dinner-25kg-2-extra-gratisy-i1447256738.html

Odp: Karmy

Offline sabamlis

  • Nowy Użytkownik*
  • *
  • Wiadomości: 4364
Odp: Karmy
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 23, 2011, 12:37:53 pm »
Obiecane Milli namiary na stronke z ocenami karm moze ktos tez bedzie chcial poczytac

http://dogfoodanalysis.com/

http://www.dogfoodproject.com/
Marysia
"Dobroczynność nie polega na dawaniu kości psu. Dobroczynność to kość dzielona z psem wówczas, gdy jesteś równie głodny jak on"
Jack London

Odp: Karmy

Offline indianka

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 820
  • Płeć: Kobieta
Odp: Karmy
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 04, 2011, 22:14:44 pm »
a co sądzicie o diecie BARF? moja sunia od ponad roku jest tak karmiona i odpukać, świetnie się czuje, jest zdrowa i uwielbia jeść  :grin:  Czego nie mogłam powiedzieć wcześniej, o żadnej suchej karmie :'( ...a przetestowałam ich sporo i to raczej te z wyższych półek. Sunia miała wiecznie jakieś problemy gastryczne, a poza tym jak stawiałam przed nią miskę z takimi"chrupkami", to patrzyła na mnie spode łba, jakby chciała powiedzieć - sama sobie to zjedz. I prawdę mówiąc raczej uchodziła wówczas za niejadka i francuskiego pieska. Teraz jest wreszcie, jak na berneńczyka przystało, szczęśliwym  "obżartuchem".

Odp: Karmy

Offline Nika

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 1873
  • Płeć: Kobieta
Odp: Karmy
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 04, 2011, 22:24:42 pm »
A jak sobie radzisz z BARFem latem?
"Przeciętny pies jest przyjemniejszym człowiekiem od przeciętnego człowieka" - Andrew A. Rooney

Odp: Karmy

Offline indianka

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 820
  • Płeć: Kobieta
Odp: Karmy
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 04, 2011, 22:42:08 pm »
Kupuję świeże mięso, tudzież kości w sklepie, tak jak o każdej innej porze roku ;) Trzeba mieć tylko w miarę zaufane sklepy, gdzie sprzedają świeże i przebadane mięsko. Nasza sunia zjada mięso z tego samego źródła, co my. Czasami nawet lepszej jakości, bo nie każde jej odpowiada. Zdecydowanie preferuje np. wołowinkę ponad  kurczaka, albo szyje indycze zamiast indyczych skrzydeł. Nie oznacza to, że tamtymi pogardza, ale te pierwsze zjada ze zdecydowanie większym zapałem  :emotbern: Nie przepada też specjalnie za podrobami, ale jak je wymieszam z innym mielonym mięskiem i warzywami, to ich nie wypluwa ;)

Odp: Karmy

Offline sabamlis

  • Nowy Użytkownik*
  • *
  • Wiadomości: 4364
Odp: Karmy
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 05, 2011, 09:14:05 am »
Czy mielisz mieso razem z koscia?
Mozesz troche wiecej napisac co jeszcze dajesz oprocz miesa? Ja raczej na Barf nie przejde, ze wzgledu na letnie tulacze zycie dzialkowe, ale bardzo jestem ciekawa relacji osob ktore tak karmia psy.
Saba dostaje troche gotowanego jako przegryzke miedzy normalnymi posilkami(suche moczone), przymierzam sie zeby zamiennie dac tez cos na surowo, ale kosci sa u niej calkowicie wykluczone  :th_cooking:
Marysia
"Dobroczynność nie polega na dawaniu kości psu. Dobroczynność to kość dzielona z psem wówczas, gdy jesteś równie głodny jak on"
Jack London

Odp: Karmy

Offline indianka

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 820
  • Płeć: Kobieta
Odp: Karmy
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 05, 2011, 23:40:13 pm »
Nie mielę kości - nie mam jak. Rano dostaje mielone mięso z mielonymi warzywami i dodatkami, czyli olej, tran, i na zmianę podroby, trochę twarogu, żółtka, kiedyś dodawałam też algi. Do tego trochę ciepłego wywaru z gotowanych kurzych łapek (coby stawy były zdrowe :grin:) i miska znika w mgnieniu oka. Wieczorem tzw. mięsne kości, czyli szyje indycze, albo skrzydła, albo czasami gicz cielęca...różnie bywa. Dwa razy w tygodniu gotowane kurze łapki (bez tych najdłuższych kostek, ponieważ gotowane mogłyby okazać się niebezpieczne) z galaretą oczywiście na stawy. I to zamiast wieczornych mięsnych kości. Ogólna zasada mówi, że dzienna porcja powinna oscylować w granicach 2 do 3 % masy ciała. My może nieznacznie przekraczamy, bo to przecież takie pyszne :grin: i znika z takim smakiem, że nie sposób ograniczać tych porcji. Zwłaszcza, że moja Indianka ma bardzo ładną figurę - nie można jej nic zarzucić :th_0girl_dance: poza łakomstwem :emotbern: Pozdrawiam serdecznie i życzę smacznego wszystkim kudłatym czworonogom :kiss:

Odp: Karmy

Offline kajkaw

  • Nowy Użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 119
Odp: Karmy
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 18, 2011, 23:46:57 pm »
Dla mnie super jest Kronch. Psom z problemami  skórnymi i żołądkowymi nic sie nie dzieje. :grin:

Odp: Karmy

magusiaaa92

  • Gość
Odp: Karmy
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 02, 2011, 12:32:01 pm »
mam szczeniaczka 4 miesiecznego bernenskiego psa pasterskiego ,dostaje karme Royal Canin Giant Puppy i nie wiem czy to jest trafny wybór?

Odp: Karmy

Offline sabamlis

  • Nowy Użytkownik*
  • *
  • Wiadomości: 4364
Odp: Karmy
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 31, 2011, 18:42:05 pm »
Od skretu zoladka bardzo starannie dobieram karmy dla Saby, panienka jako wieczny glodomor zje wszystko, ale nie po wszystkim jest najedzona.
Podam tu karmy ktore uwazam za dobre i u nas sie sprawdzily:
(podaje w kolejnosci podawania)

Lukullus Wołowina charolaise i pstrąg
Arden Grange Adult Large
Taste of the Wild High Prairie
Taste of the Wild Pacyfic Stream
Fish4Dogs z dorszem (obecnie)

Saba po nich nie tyje a nawet ostatnio troche schudla (chyba to efekt karmy rybnej), siersc wyglada bardzo ladnie, a psina wydaje sie bardziej ozywiaona. Oprocz karmy suchej dostaje mala porcje gotowanego i czasami szyje z idyka (choc w dalszym ciagu boje sie podawac kosci)
Marysia
"Dobroczynność nie polega na dawaniu kości psu. Dobroczynność to kość dzielona z psem wówczas, gdy jesteś równie głodny jak on"
Jack London

Odp: Karmy

Offline kajkaw

  • Nowy Użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 119
Odp: Karmy
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 08, 2012, 10:50:36 am »
Uważam że Hill's jest świtną karmą zarówno w wersji bytowej jak i weterynaryjnej :bravojs0:


 



Estalia by Smf Personal