www.pasterzeforum.pl » ZDROWIE I PIELĘGNACJA » ŻYWIENIE
 » Niejadek - jak przekonac do jedzenia?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


© 2017 Fundacja Pasterze. Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

Autor Wątek: Niejadek - jak przekonac do jedzenia?  (Przeczytany 18041 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

aggamar

  • Gość
Odp: Niejadek - jak przekonac do jedzenia?
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 05, 2013, 20:26:30 pm »
BeataA może spróbuj jeszcze suchą karmę wymieszać z konserwą rybną, albo z serkiem grani. Mojej siostry ONka jest niejadkiem, ale jak jest u mnie to zjada Bozitę przygotowaną tak, jak pisałam na początku. Jak chcesz trochę suchej Bozity na próbę to napisz mi adres na priva. Chociaż osobiście zgadzam się z tym, co było już napisane, że porcja na 2-3 razy to za mało żeby coś wywnioskować, a perturbacje początkowo też mogą być.

Odp: Niejadek - jak przekonac do jedzenia?

Offline BeataA

  • Przyjaciel Fundacji
  • ***
  • Wiadomości: 1130
  • Płeć: Kobieta
Odp: Niejadek - jak przekonac do jedzenia?
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 07, 2013, 16:50:59 pm »
Royal Canin odpada  :< Nie je - i to nie je go z aminodą, nie je namoczonego w wodzie, a jak zjadła z miksowaną wątróbką to owszem wsuneła, ale potem dostała biegunki  :<
Aminody mam jeszcze do czwartku. Od czwartku będę  :th_cooking: dlatego mam do wszystkich prośbę, aby kto gotuje pisakom napisał mi co wolno, jakie proporcje mięsa, ile warzyw i jakie i ile kaszy, ryżu, lub makaronu. Z góry wszystkim dziekuje.

Odp: Niejadek - jak przekonac do jedzenia?

Offline sabamlis

  • Nowy Użytkownik*
  • *
  • Wiadomości: 4364
Odp: Niejadek - jak przekonac do jedzenia?
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 07, 2013, 17:23:00 pm »
Marysia
"Dobroczynność nie polega na dawaniu kości psu. Dobroczynność to kość dzielona z psem wówczas, gdy jesteś równie głodny jak on"
Jack London

Odp: Niejadek - jak przekonac do jedzenia?

Offline aneta i Wiktor

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 3396
Odp: Niejadek - jak przekonac do jedzenia?
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 07, 2013, 18:51:46 pm »
Beatko, my codziennie gotujemy naszym psiaczkom.   :th_cooking:
Przyrządzamy im danie z : mięsa ( na przemian wołowina, wieprzowina, drób), ryżu ( sporadycznie makaron - gdyż dbamy o linie dziewczyn) oraz warzyw - marchewki.
Wszystkiego powinno być: 1/3 mięsa, 1/3 ryżu lub makaronu i 1/3 warzyw -marchewki.
My na 1 kg mięsa dajemy 1/2 kg ryżu i 1/2 kg marchewki (wtedy chętniej jedzą).
Gotujemy mięsko, jak się ugotuje - wyjmujemy je z garnka, następnie wrzucamy ryż i startą na tarce marchewkę (jak są większe kawałki, to nasze dziewczyny ją odrzucają i nie jedzą  :crazy:).
Jak się gotuje ryż z marchewką, to miąsko kroimy w drobną kostkę (jak są większe kawałki mogą by wybierane z miski).
Łatwiej i prościej jest kupić gotowe mięsko mielone - wtedy wrzucamy do garnka mięso, ryż i startą marchewkę i gotujemy, aż ryż się rozgotuje ( ryż nie może być twardy).
Nasze dziewczyny a także psy, które mamy na tymczasie bardzo chętnie to jedzą  :th_0girlcupcake:

Wiem, że nie należy pieską podawać zbyt często podrobów. Nasza Baja nie może jeść wątróbki (pomimo, że ją lubi) - ma po niej biegunkę.
Aneta, Wiktor, Baja(*), Barina (*), Luna, Dona, Adonis i Gizmo
Bajeczko, kocham, bardzo tęsknię, pamiętam .....

Odp: Niejadek - jak przekonac do jedzenia?

Offline BeataA

  • Przyjaciel Fundacji
  • ***
  • Wiadomości: 1130
  • Płeć: Kobieta
Odp: Niejadek - jak przekonac do jedzenia?
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 08, 2013, 07:20:16 am »
Bardzo Ci Anetko dziękuję.
Reasumując Borusja waży 40 kilo więc powinna zjadać dziennie według opisu na stronie która podała sabamlis 1 kilogram gotowanego dziennie.  Tak więc aby gotować na dwa dni to to muszę kupić 2 kilo np piersi z indyka, ugotować to z kilogramem ryżu i kilogramem marchewki, mogę dodać też kalafior, pietruszkę i warzywka wymienione na tej stronie oczywiście rozdrobnione i to je przez pięć dni, potem zmieniam drób na coś z wołowiny lub cielęciny, a potem na wieprzowinę? Tam na tej stronie było napisane, że wieprzowiny nie powinno się dawać - a co ty dajesz z wieprzowiny?
Oprócz tego mam pytania:
Czy do tego ugotowanego mięsko należy dodać jajko i nabiał?
Czy mogę dawać takie raperki kurze?. Raperki gotowane czy surowe?

Odp: Niejadek - jak przekonac do jedzenia?

Offline aneta i Wiktor

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 3396
Odp: Niejadek - jak przekonac do jedzenia?
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 08, 2013, 07:44:16 am »
Najczęściej daję z wieprzowiny - łopatkę wieprzową. Daję ją średnio raz do dwóch razy w tygodniu.
Z warzyw daję tylko marchewkę, bo moje nie lubią innych warzyw.
Z drobiu podaję im: udka i piersi czasem skrzydła indycze. Jednak najwięcej moje pieski jedzą wołowiny ( tylko z nią też nie należy przesadzać).
Nie dodaję do posiłków: gotowanych jajek, twarożków, itp. - to podaję im osobno w ramach deserku  ;)
Nasze dziewczyny po tym jedzonku mają ładną sierść i wyniki badań książkowe (wykonujemy je średnio raz do roku).


Moja Baja waży 47 kg a Luna 37 kg.
 Bajka otrzymuje dziennie 0,5 kg mięska (do tego ryż i marchewkę). Posiłek jest podzielony na dwa (dostaje go rano i wieczorem). W południe dajemy jej uszko pieczone albo faworka bądź jajeczko czy serek. Vet mówi, że to jej z powodzeniem wystarczy ....

Naszym psiaczkom podajemy tylko kości surowe wołowe bądź cielęce.....
« Ostatnia zmiana: Lipiec 08, 2013, 07:46:31 am wysłana przez aneta i Wiktor »
Aneta, Wiktor, Baja(*), Barina (*), Luna, Dona, Adonis i Gizmo
Bajeczko, kocham, bardzo tęsknię, pamiętam .....

Odp: Niejadek - jak przekonac do jedzenia?

Offline aneta i Wiktor

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 3396
Odp: Niejadek - jak przekonac do jedzenia?
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 08, 2013, 08:21:19 am »
Wiem, że nasz vet układa diety dla psów, dostosowane do ich potrzeb.
Wszystko zależy od wieku psa i jego aktywności fizycznej.  ;)
Aneta, Wiktor, Baja(*), Barina (*), Luna, Dona, Adonis i Gizmo
Bajeczko, kocham, bardzo tęsknię, pamiętam .....

Odp: Niejadek - jak przekonac do jedzenia?

Offline BeataA

  • Przyjaciel Fundacji
  • ***
  • Wiadomości: 1130
  • Płeć: Kobieta
Odp: Niejadek - jak przekonac do jedzenia?
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 08, 2013, 08:29:22 am »
O to Borusji też taka porcja starczy  :shy: Czyli dam 05, kilo mięska i 250 gram ryży i 250 gram marchewki? Sorki że tak dokładnie pytam o szczegóły  :cheesy: A powiedź mi proszę dodajesz też  węglan, cytrynian czy mleczan wapnia tak jak piszą na stronie o gotowanym jedzeni?

Odp: Niejadek - jak przekonac do jedzenia?

Offline aneta i Wiktor

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 3396
Odp: Niejadek - jak przekonac do jedzenia?
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 08, 2013, 08:36:18 am »
Moja Baja ma 4 lata i woli leżeć na łózkach niż biegać ( nie wiem, jak Twoja Borusja z aktywnością fizyczną ??).
Sama moim psiaczkom ( bez konsultacji z vetem) nie podaję żadnych witamin  ;)

Myślę, że po tygodniu podawania jej gotowanego jedzonka - będziesz wiedziała ile potrzebuje.....
Jeżeli taka porcja będzie dla niej za mała, to ją po prostu zwiększysz.  :naughty:
A z gotowaniem można dojść do wprawy ......  :th_0girlactive:
Aneta, Wiktor, Baja(*), Barina (*), Luna, Dona, Adonis i Gizmo
Bajeczko, kocham, bardzo tęsknię, pamiętam .....

Odp: Niejadek - jak przekonac do jedzenia?

Offline joanna js

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 1593
Odp: Niejadek - jak przekonac do jedzenia?
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 08, 2013, 21:22:33 pm »
Nasz Barneysiu tez jest na gotowanym głównie, zjada 0,5 kg mięsa dziennie - wołowina, urozmaicona sercem wołowym lub wątrobą wołową co jakiś czas, wieprzowina ugotowana też nie szkodzi, przede wszystkim z ryżem - 1 saszetka dziennie czasem z makaronem lub lanymi kluskami. Witaminy - podajemy Dolfosa 1-2 tabl. dziennie. To jest na obiad i kolację. Na śniadanie Barney wcina kanapkę lub dwie z chlebka lub bułeczkę z masłem, ale może być też ze smalczykiem lub margaryną, chętnie je z pasztetową, gotowanym jajkiem lub plasterkiem żóltego sera. Tylko Barneysiu lubi sobie czasem przegryźć trochę suchego jak np. czeka na obiadek, albo po kolacji na dopchanie się, zjada ok. 1 małej salaterki suchej karmy Ariona dla psów ras dużych, waży 42 kg.  Posiłki jada 3 razy dziennie razem z nami w kuchni  :grin:, jeśli wołam "obiad na stole" to melduje się pierwszy, ale czeka grzecznie.

Odp: Niejadek - jak przekonac do jedzenia?

Offline kajetan

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 677
Odp: Niejadek - jak przekonac do jedzenia?
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 08, 2013, 21:32:55 pm »
Odnośnie warzy mój niejadek miał okres szalonego apetytu na szpinak ! i brokuly.
Napisano o mięsach a zapomniano o rybach /chętnie zjadane/.Na deserek zsiadłe mleczko /mniam/.Przy oporach z jedzeniem podaję Rumentabs /jak narazie pomaga.

Odp: Niejadek - jak przekonac do jedzenia?

Offline Iwona

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 273
Odp: Niejadek - jak przekonac do jedzenia?
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 08, 2013, 23:05:33 pm »
Do jedzenia gotowanego niezbędne jest podawanie witamin przepisanych przez weta...

bo nie jesteśmy w stania zbilansować odpowiednio diety gotując psu.

Odp: Niejadek - jak przekonac do jedzenia?

Offline aneta i Wiktor

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 3396
Odp: Niejadek - jak przekonac do jedzenia?
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 09, 2013, 06:07:35 am »
 
My podajemy okresowo witaminy, które nam vet zaleci.  To on decyduje kiedy i jakie witaminy nasze psiaczki powinny otrzymywać.
Z witaminami też nie można przesadzać, gdyż nadmiar witamin powoduje hiperwitaminozę  ;)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 09, 2013, 06:28:46 am wysłana przez aneta i Wiktor »
Aneta, Wiktor, Baja(*), Barina (*), Luna, Dona, Adonis i Gizmo
Bajeczko, kocham, bardzo tęsknię, pamiętam .....

Odp: Niejadek - jak przekonac do jedzenia?

Offline Aga

  • Pasterz
  • *****
  • Wiadomości: 2435
Odp: Niejadek - jak przekonac do jedzenia?
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 09, 2013, 08:05:45 am »

Posiłki jada 3 razy dziennie razem z nami w kuchni  :grin:, jeśli wołam "obiad na stole" to melduje się pierwszy, ale czeka grzecznie.

Beatko zapomnij o wspólnych posiłkach ze swoim psem.   8)

Odp: Niejadek - jak przekonac do jedzenia?

Offline BeataA

  • Przyjaciel Fundacji
  • ***
  • Wiadomości: 1130
  • Płeć: Kobieta
Odp: Niejadek - jak przekonac do jedzenia?
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 09, 2013, 08:53:41 am »
Aga ale, ja nie mam wspólnych posiłków za Swoim psem  :shy:


 



Estalia by Smf Personal