www.pasterzeforum.pl

ZDROWIE I PIELĘGNACJA => ŻYWIENIE => Wątek zaczęty przez: Milla w Luty 14, 2011, 18:43:00 pm

Tytuł: Karmy
Wiadomość wysłana przez: Milla w Luty 14, 2011, 18:43:00 pm
Większośc z fundacyjnych psów idzie z DT z dobraną już karmą, ale mnie niestety sie tak nie udało :tease:
I stąd moje pytanie: Maja jest na karmie chyba biedronkowej i chciałabym to zmienić, ale nie mam pojęcia na jaką, jedyne co wiem, to że interesuje nas chyba średnia półka, zarówno cenowa jak i jakościowa. Jedyne czego nie dam jej na pewno, to chappi itp. :th_escapejar2: A co Wy dajecie swoim? :th_0girlcupcake:
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: Ani@ w Luty 14, 2011, 19:17:02 pm
Najlepiej sprawdza mi się Purina jagnięcina z ryżem - żaden psiak się nie drapał, ładnie przechodziły na nią z wcześniejszego jedzenia nie było biegunek.

Ceny różnie w różnych sklepach średnio ok 100zł za 15kg

a dla urozmaicenia diety daję gotowane szyje indycze, lub serca z warzywami i makaronem
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: Aga w Luty 14, 2011, 20:06:10 pm
Ja też kupuję Purinę. Na początku z jagnięciną i ryżem, ale po 3 opakowaniach Redi zaczął kręcić nosem i od kilku miesięcy kupujemy Purinę Sensitive - z łososiem.
Duże opakowanie 15kg starcza nam na miesiąc.

Od czasu do czasu tak jak Ani@ gotuję serducha - chyba wszystkie psy je uwielbiają.

A jeszcze w kwestii 'smaczków' - okazało się, że są bardzo fajne i smaczne (tzn. smaczne podobno, bo ja nie jadłam  :giggle: ) kości takie z supełkami na końcach w netto - pakowane po 3szt za 3,29zł. Nie wiem, czy różnią się czymś od tych w sklepach zoologicznych, oprócz tego, że tam 1szt tyle kosztuje, co tu 3.

Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: sabamlis w Luty 15, 2011, 18:23:30 pm
Nasz Bono jadal:
EUKANUBA ADULT LARGE BREED lub ACANA ADULT LARGE BREED,
czasem ROYAL CANIN SPECIAL CLUB MATURE MC lub Brit czy Josera Economy(ta ostatnia tylko raz wiec trudno cos o niej powiedziec jest za to najtansza z podanych) Karmy kupowalam na Allegro, kierujac sie cena i wybierajac promocje. Bono generalnie byl niejadek, probowalam tez inne karmy ale jesli trafilam na rybna to juz calkiem nie jadl i karme ododawalam innym psiakom.
Saba zje wszystko, przymierzalam sie tez do karmy rybnej ale wet odradzi, wiec narazie odpuscilam.
Obecnie Saba wcina Lukullusek, nie wiem czy to od tej karmy ale ostatnio jest w bardzo dobrej formie i ma coraz ladniejsza siersc (ale na to moze mec wplyw kapiel i czesanko Zuzandy). Tyle ze Lukullusek jest drogi i kupic mozna tylko w zooplusie. Saba jadla tez przez pewien czas Purine DOG CHOW ADULT WITH LAMB, ale mam wrazenie ze sie nia nie najadala za to robila sie coraz grubsza :naughty:.
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: anula w Luty 18, 2011, 17:17:18 pm
Witajcie, ja kupiłam ostatnio Belcando Adult Diner 25 kg za 220 zł. Wchodzi całkiem nieźle  :th_0girlcupcake: http://allegro.pl/belcando-adult-dinner-25kg-2-extra-gratisy-i1447256738.html
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: sabamlis w Luty 23, 2011, 12:37:53 pm
Obiecane Milli namiary na stronke z ocenami karm moze ktos tez bedzie chcial poczytac

http://dogfoodanalysis.com/

http://www.dogfoodproject.com/
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: indianka w Marzec 04, 2011, 22:14:44 pm
a co sądzicie o diecie BARF? moja sunia od ponad roku jest tak karmiona i odpukać, świetnie się czuje, jest zdrowa i uwielbia jeść  :grin:  Czego nie mogłam powiedzieć wcześniej, o żadnej suchej karmie :'( ...a przetestowałam ich sporo i to raczej te z wyższych półek. Sunia miała wiecznie jakieś problemy gastryczne, a poza tym jak stawiałam przed nią miskę z takimi"chrupkami", to patrzyła na mnie spode łba, jakby chciała powiedzieć - sama sobie to zjedz. I prawdę mówiąc raczej uchodziła wówczas za niejadka i francuskiego pieska. Teraz jest wreszcie, jak na berneńczyka przystało, szczęśliwym  "obżartuchem".
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: Nika w Marzec 04, 2011, 22:24:42 pm
A jak sobie radzisz z BARFem latem?
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: indianka w Marzec 04, 2011, 22:42:08 pm
Kupuję świeże mięso, tudzież kości w sklepie, tak jak o każdej innej porze roku ;) Trzeba mieć tylko w miarę zaufane sklepy, gdzie sprzedają świeże i przebadane mięsko. Nasza sunia zjada mięso z tego samego źródła, co my. Czasami nawet lepszej jakości, bo nie każde jej odpowiada. Zdecydowanie preferuje np. wołowinkę ponad  kurczaka, albo szyje indycze zamiast indyczych skrzydeł. Nie oznacza to, że tamtymi pogardza, ale te pierwsze zjada ze zdecydowanie większym zapałem  :emotbern: Nie przepada też specjalnie za podrobami, ale jak je wymieszam z innym mielonym mięskiem i warzywami, to ich nie wypluwa ;)
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: sabamlis w Marzec 05, 2011, 09:14:05 am
Czy mielisz mieso razem z koscia?
Mozesz troche wiecej napisac co jeszcze dajesz oprocz miesa? Ja raczej na Barf nie przejde, ze wzgledu na letnie tulacze zycie dzialkowe, ale bardzo jestem ciekawa relacji osob ktore tak karmia psy.
Saba dostaje troche gotowanego jako przegryzke miedzy normalnymi posilkami(suche moczone), przymierzam sie zeby zamiennie dac tez cos na surowo, ale kosci sa u niej calkowicie wykluczone  :th_cooking:
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: indianka w Marzec 05, 2011, 23:40:13 pm
Nie mielę kości - nie mam jak. Rano dostaje mielone mięso z mielonymi warzywami i dodatkami, czyli olej, tran, i na zmianę podroby, trochę twarogu, żółtka, kiedyś dodawałam też algi. Do tego trochę ciepłego wywaru z gotowanych kurzych łapek (coby stawy były zdrowe :grin:) i miska znika w mgnieniu oka. Wieczorem tzw. mięsne kości, czyli szyje indycze, albo skrzydła, albo czasami gicz cielęca...różnie bywa. Dwa razy w tygodniu gotowane kurze łapki (bez tych najdłuższych kostek, ponieważ gotowane mogłyby okazać się niebezpieczne) z galaretą oczywiście na stawy. I to zamiast wieczornych mięsnych kości. Ogólna zasada mówi, że dzienna porcja powinna oscylować w granicach 2 do 3 % masy ciała. My może nieznacznie przekraczamy, bo to przecież takie pyszne :grin: i znika z takim smakiem, że nie sposób ograniczać tych porcji. Zwłaszcza, że moja Indianka ma bardzo ładną figurę - nie można jej nic zarzucić :th_0girl_dance: poza łakomstwem :emotbern: Pozdrawiam serdecznie i życzę smacznego wszystkim kudłatym czworonogom :kiss:
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: kajkaw w Marzec 18, 2011, 23:46:57 pm
Dla mnie super jest Kronch. Psom z problemami  skórnymi i żołądkowymi nic sie nie dzieje. :grin:
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: magusiaaa92 w Maj 02, 2011, 12:32:01 pm
mam szczeniaczka 4 miesiecznego bernenskiego psa pasterskiego ,dostaje karme Royal Canin Giant Puppy i nie wiem czy to jest trafny wybór?
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: sabamlis w Sierpień 31, 2011, 18:42:05 pm
Od skretu zoladka bardzo starannie dobieram karmy dla Saby, panienka jako wieczny glodomor zje wszystko, ale nie po wszystkim jest najedzona.
Podam tu karmy ktore uwazam za dobre i u nas sie sprawdzily:
(podaje w kolejnosci podawania)

Lukullus Wołowina charolaise i pstrąg
Arden Grange Adult Large
Taste of the Wild High Prairie
Taste of the Wild Pacyfic Stream
Fish4Dogs z dorszem (obecnie)

Saba po nich nie tyje a nawet ostatnio troche schudla (chyba to efekt karmy rybnej), siersc wyglada bardzo ladnie, a psina wydaje sie bardziej ozywiaona. Oprocz karmy suchej dostaje mala porcje gotowanego i czasami szyje z idyka (choc w dalszym ciagu boje sie podawac kosci)
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: kajkaw w Styczeń 08, 2012, 10:50:36 am
Uważam że Hill's jest świtną karmą zarówno w wersji bytowej jak i weterynaryjnej :bravojs0:
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: Agnieszka w Styczeń 08, 2012, 11:21:58 am
W przypadku mojej Lenki, która jest dość specyficzna, bo woli biały ser, makaron, mleko niż mieso, nie bardzo  lubi jedzonka z puszki - choćby nie wiem co to byłaby za pucha no i na początku z chrupkami nie wiedziała o co chodzi, patrzyła pytając do czego służy to suche i okrągłe w misce, pomaga dodatek uzupełniający do karm BB & Recovery Balance. Jest to w formie proszku, który dodaje się do jedzenia. Wiem, że nie każdemu może smakować (śmierdzi rybką) ale to polecił mi weterynarz gdyż zawiera dużo aminokwasó, witamin, minerałów i enzymów trawiennych, które przyspieszają zamianę tłuszczów na mieśnie - polecam dla chudziutkich psów, które muszą nabrać mięsni i siły. Jak dosypie troszkę do jedzenia tego śmierdzuszka - nawet do jakieś puszki to Lenka wsuwa jedzonko z apetytem. Nie wiem czy to przez ten produkt, ale Lenka przestała wyjadać kupki z kociej kuwety. Teraz Lenka je Purinem z jagnięcinom - jako przekąskę, na obiad gotowanego kurczaka, uwielbia żołądki, watróbkę, serduszka - oczywiście z dodatkiem BB & Recovery Balance. Niestety w naszym regionie trudno kupić Barfa - co chetnie bym zaproponowała Lence, bo to naturalne psie jedzonko.
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: kajetan w Styczeń 08, 2012, 11:28:56 am
szyje indycze dajecie na surowo ? moja wetka zapowiedziała jak będę dawać to nie mam pokazywać się w lecznicy.
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: berno_pasterka w Styczeń 08, 2012, 11:35:40 am
Ania,  ja  od  lat  sama przygotowuję  i porcjuję psu  Barf'a. Przy  odrobinie wprawy  jest to  bardzo wygodny sposób  karmienia. Na początku obawiałam się, że  może coś źle podaję, ale  wyniki kontrolne  nie wykazują  odstępstw od  normy. Zapach oraz ilość zdecydowanie  różnią się od  kupki  po  suchym. Pies robi jedną Q..kę dziennie, ilość  jest  również  mniejsza niż  po  suchym,  pamiętam zapach  po  suchym .... po  Barfie  tego nie ma. Oczywiście  tego  typu karmienie trzeba  wspomagać witaminami.  Od 7  lat  żywię  psa w  ten sposób. Wyniki i samopoczucie  bez  zarzutu. Polecam :)
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: Nika w Styczeń 08, 2012, 12:01:37 pm
szyje indycze dajecie na surowo ? moja wetka zapowiedziała jak będę dawać to nie mam pokazywać się w lecznicy.

A dlaczego? Ja tylko zalewam wrzątkiem i potem wcinają na surowo.
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: Agnieszka w Styczeń 08, 2012, 12:31:02 pm
Ja bym była bardzo ostrożna w podawnia surowych, czy tylko sparzonych szyji indyczych. Powiem dlaczego, kiedyś jeden z naszych psów, po zjedzeniu takich frykasów dostal zatwardzenia. Zamiast qpki była krew, która zaczeła bryzgac ilokrość psiak chciał sie wypróznić. Nocą pojechaliśmy na ostry dyżur, okazało się, że kości z mieskiem stworzyły potężną bryłe w jelicie i psu grozi operacjia, z powodu obawy, że doszło do perforacji jelita. Koszmar!!!!. Pies dostawał ciekła parafine co trzy godziny, musiał być pod stała opieka wetrynarza w celu badanie czy brzuszek robi sie mięki, do tego RTG, USG.... dwa dni starchu. Wszystko skończyło sie dobrze, ale od tamtej pory nie podaje moim pupliom takiego jedzonka, choć wiem że chętnie by je zjadły. Dodam, że nasza sunia miała już wtedy 8 lat i nie było to pierwsze spotkanie z takim jedzonkiem. Barf to zupełnie co innego - słyszałam same pozytywne opinie.
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: harkon w Styczeń 08, 2012, 12:32:27 pm
Ponieważ mam dosyć specyficznego psa, z wielka liczbą chorób, w których diety weterynaryjne w sumie się wykluczają, nie byłam w stanie znaleść karmy odpowiedniej dla niego. Zaczełam gotować - ryż z warzywkami, do tego mięsko, chudy ser, maślanka, surowe jablka, marchew, suplementacja kwasami nienasyconymi i witaminami (ale to ze względu na te chorobska). I okazało się, że mojemu psu ślicznie na takim żywieniu poprawiły się parametry  :grin: Ma ustabilizowany profil nerkowy, coraz lepsze wyniki wątrobowe ( a jest po żółtaczce, problemach z woreczkiem itd - z AP ponad 3000 doszliśmy do .. 200  :naughty: , ALT - w żółtaczce ponad 1500 - teraz na granicy normy!!) Lekarze, którzy nie znają jego historii choroby, na podstawie badań krwi nigdy nie powiedzieliby, że to chory pies.. Śmiem twierdzić, że leczę mojego psa dietą - zresztą na część jego chorób można działać tylko dietą.
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: Nika w Styczeń 08, 2012, 13:05:21 pm
Barf to zupełnie co innego - słyszałam same pozytywne opinie.

BARF to też kości.  ;)
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: Agnieszka w Styczeń 08, 2012, 14:17:56 pm
Barf to zmielone mięso i kosci - może dlatego bardziej przyswajalny przez psa. Nie mam doświadczenia z tym jedzonkiem. Ostrozności jednak nigdy dość. Weterynarz nas wtedy zbeształ, bo przecież kostki mogły być połkniete w całości i poza blokadą mogły uszkodzic też delikatne ściany jelita, dlatego nie polecam dla psów ze słabą perystaltyką jelit i tych co jedza łapczywie.  ;)
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: AgaP w Styczeń 08, 2012, 14:48:27 pm
Moje dziewczyny jedzą dwa razy dziennie ryz (lub makaron) z warzywami i gotowanym mięsem (serca, zołądki, kurczak, wątrobka, ryba), dodatkowo biale sery. Wszystko podlane rosolkiem z kurczaczka. Uzupełniam suchą acaną i podaje witaminy. Jest w porcjach troche oliwy (lub olej lniany, podobno dobry na siersc). Kiara, ktora jest u nas od trzech miesiecy chyba nie narzeka, siersc jest piekna, energii ma mnóstwo, qpki piękne  :grin:, problemów ze skórą brak. Gama dopiero powoli nabiera ciałka, po tygodniu widac różnicę w siersci i na pewno ma więcej siły niz do tej pory. Trochę smaczków w miedzyczasie, ale nie za duzo. Zawsze po otwarciu lodówki psy błyskawicznie biegną do kuchni  :emotbern:
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: sabamlis w Styczeń 08, 2012, 19:31:42 pm
Jesli chodzi o kosci w diecie psow, do mnie najbardziej przemawia to co napisala Martens na Dogomanii.

"Każda kość składa się z dwóch frakcji - nieorganicznej czyli soli mineralnych, oraz organicznej, czyli białek i substancji pomocniczych, takie w skrócie "mięso w kości". Podczas gotowania frakcję organiczną z kości trafia szlag, większość przechodzi do wywaru. W skrócie tracimy to, co w kości najlepiej strawne i najcenniejsze.
Zostają praktycznie same minerały. I teraz podajesz psu coś, co w przewodzie pokarmowym łamie się na ostre szpile, tudzież w jelitach działa jak cement.
To ogromne obciążenie dla organizmu psa. Kość bez frakcji organicznej, po ugotowaniu, nie jest elastyczna i łatwo łamie się w ostre kawalki, które moga doprowadzić do perforacji przełyku - które z zakażeniem bardzo często jest śmiertelne. Stąd narodził się mit, że psom nie można dawać kości z drobiu - bo zazwyczaj ludzie dają takowe gotowane, pieczone, z obiadu i tragiczny koniec wtedy wcale nie bywał rzadkością. Przyczyny zwalono na kości w ogóle, zapominając, ze psy jedzą przecież ptaki i wszystkie ich kości w naturze - ale na surowo, i masowo od tego nie padają.
Grubsze kości też są bardzo niebezpieczne - nadtrawione działają w jelitach jka zaprawa cementowa, są wielkim obciązeniem dla przewodu pokarmowego, mogą powodować groźne i bolesne zaparcia, ba, po czasie takiego karmienia w jelitach powstają czopy kostne, które zazwyczaj pozostaje usunąć operacyjnie, bo pies przy całkowitym zatkaniu światła jelita może po prostu paść. W dziale weterynaria jest trochę radosnych historii o psach, które ktoś pasł gotowanymi kośćmi - kończyło się często czopami kostnymi, operacjami, był chyba nawet przypadek wypadnięcia odbytu na skutek zaparcia."

Wszystko sie zgadza. Rosol na kosciach jest lepszy od rosolu na poledwicy, a pies mojego brata, karmiony gotowanymi koscmi,
z powodu zaczopowanych jelit wyladowal na stole operacyjnym.

A tak w ogole warto przeczytac caly watek, nie jest dlugi ale bardzo ciekawy i bardzo pouczajacy.
http://www.dogomania.pl/threads/179826-Jedzenie-m%C5%82odego-psa-karma-czy-gotowane (http://www.dogomania.pl/threads/179826-Jedzenie-m%C5%82odego-psa-karma-czy-gotowane)
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: Nika w Styczeń 18, 2012, 18:43:18 pm
http://www.dogspassion.pl/pl/news-id35.html

Innowacyjna teoria, ale chyba jednak się sprawdza w praktyce.  ;)
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: ElzaMilicz w Styczeń 30, 2012, 11:52:16 am
Najlepiej sprawdza mi się Purina jagnięcina z ryżem - żaden psiak się nie drapał, ładnie przechodziły na nią z wcześniejszego jedzenia nie było biegunek.

Ceny różnie w różnych sklepach średnio ok 100zł za 15kg

a dla urozmaicenia diety daję gotowane szyje indycze, lub serca z warzywami i makaronem

Panta rhei...
I tak to już w życiu jest, że niczego nie pożna powiedzieć na wyrost.

Właściciel czworonoga niestety musi zachować czujność. Zapewne pod wpływem nacisku dużych odbiorców hurtowych producenci, chcąc obniżyć cenę, decydują się na "ulepszenie"  :chytry: produktu.

Zrezygnowaliśmy z karmienia tymczasowiczów Puriną.
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: kajetan w Styczeń 30, 2012, 14:51:57 pm
Nika dzięki za linka ...niby człowiek to wie ale przypomni siebie jak dostanie w łepetynę. Mój rozpieszczony niejadek  jest teraz "terroryzowany" w/g opisanej metody. Muszę powiedzieć ,że już pomału nawet ryż z warzywkami przestaje kuć w ząbki.. Były 3,5 dnia głodówki tzn kategorycznie nie jesz micha zabrana zawartość do pojemnika i pokazowe karmienie psa sąsiadów-oczywiscie za ich zgodą  .a nie jak wczesniej dosmaczki,karmienie z ręki i inne cudowania. Narazie zjada w/g mnie bardzo małe porcje ale to już coś.
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: Wanda w Styczeń 30, 2012, 20:25:23 pm
Mam takie pytanie nowicjusza...
czy berneńczyk zalicza się do rasy psów dużych czy olbrzymich, na przykład jeśli chodzi o karmę  Royal Canin, cczy powinna to być:  Dog Giant Adult czy Maxi Adult 26...
W innych markach karm, czy jest to pies o normalnej aktywności czy dużej czy małej - jeśli chodzi o karmę
oraz czy jest to pies duży o masywnej czy o normalnej budowie ciała ??
Może Wam się wydać śmieszne, ale ja naprawdę nie wiem jaką karmę powinnam wybrać i na jakie skłądniki tej karmy zwrócić uwagę, żeby pies zdrowo się rozwijał ??
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: Nika w Styczeń 30, 2012, 20:33:54 pm
Royal`a ja osobiście nie polecam. Często uczula i jest stosunkowo droga, a skład nie jest za ciekawy.
Przy wyborze karmy spójrz na jej skład: jak najmniej zbóż, a więcej mięsa. Mięsa, a nie mączki mięsnej.

A najlepiej zadzwoń do Elzy, ona Ci doradzi, bo i tak pies na początku powinien jeść tą samą karmę, co w DT, żeby nie było rewolucji żołądkowej.   ;)
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: anula w Styczeń 31, 2012, 19:11:47 pm
My karmimy różnymi karmami w zależności od potrzeb naszych suk. W okresie rozrodu sprawdza się Royal, jak mamcie dochodzą do siebie fizycznie, przechodzimy na mniej kaloryczne karmy. Sprawdza się u nas Bento Kronen, Happy Dog, Brit Care, 1stChoice, Nutra Gold... W naszym przypadku nie sprawdziły się Koebers i Husse.
Dla bernenki kupuję karmę dla ras dużych o normalnej aktywności, dorosłe zazwyczaj jedzą karmy klasy super premium o zawartości białka 22-25%.
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: reneczek4 w Styczeń 31, 2012, 19:38:16 pm
A ja mam pytanko odnośnie dozowania. Wcześniej Kika była na Eukanubie i dostawała 3x 230g , przeszliśmy na Acanę i tam dawka wynosi 3x 116g. i zgłupiałam bo to połowa poprzedniej dawki, a ja mam wrażenie że Kika jest ciągle nienajedzona. Być może to przejdzie , ten jej ciągły głód, ale czy ja jej nie za mało daję, czy ja nie pomyliłam czegoś. Czy to możliwe żeby była tak różnica w porcji? Jeżeli to prawda to ta Acana bardzo się opłaca, zawartość mięsa 40% a z mięsem z łososia 55% w cenie 230zł za 13 kg ale wychodzi że starczy prawie dwa razy tak jak Eukanuba która ma zawartość mięsa 14%.
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: Nika w Styczeń 31, 2012, 20:37:44 pm
Acana ma dużo białka, to i możliwe, że trzeba mniej dawać.

Zwróćcie tylko uwagę, czy nie będzie za szybko rosła na tej karmie, bo nie jest to korzystne na stawy.  ;)

Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: anula w Styczeń 31, 2012, 21:50:29 pm
W jakim wieku jest Kika? Sprawdź ile białka i tłuszczu jest w składzie karmy.
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: reneczek4 w Luty 01, 2012, 08:37:56 am
Kika ma 5 miesięcy a karma jest dla szczęniąt dużych ras,  więc wg opisu się zgadza:)
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: sabamlis w Luty 01, 2012, 19:07:01 pm
Tabele zywieniowe drukowane na workach nalezy traktowac jako wskazowke a nie cos czego trzeba sie trzymac z dokladnoscia co do grama.
Jezeli uwazasz, ze po tej karmie pies chodzi glodny to zwieksz mu dawke o jakies 10% i dalej go obserwuj.
Poza tym, zmieniliscie karme. Acana jest uwazana za dobra karme, ale nawet najlepsza karma moze akurat nie sluzyc twojemu psu.
Czy karma sluzy psu najlatwiej jest poznac po qupie. Qupa powinna byc "ładnie uformowana" i w miare twarda.
Przy przejsciu na nowa karme moze pojawic sie luzny stolec, no bo wiadomu inne skladniki, inne dodatki do ktorych psi zaladek nie byl przyzwyczajony.
Ale taki stan moze trwac tydzien gora dwa. Jezeli po tym czasie qupa nadal jest marna to trzeba szukac innej karmy.
Ponizej diagram, ktory pomoze ocenic przyswajalnosc karmy :naughty:
(http://img96.imageshack.us/img96/429/purinafecalscoringsyste.jpg)
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: anula w Luty 01, 2012, 20:13:43 pm
Marysiu wytłumaczyłaś bardzo dosadnie  :giggle:
Zgadzam się w pełni, co służy jednemu psu, to drugiemu niekoniecznie.
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: berno_pasterka w Luty 01, 2012, 22:27:42 pm
Ale nam się  zrobił ,,śmierdzący  temat"  :gwizdze: Ta plansza  jest  świetna.
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: MaPiTa w Luty 05, 2012, 08:28:48 am
Plansza bardzo przydatna, to fakt  :shy:
A ja znalazłam bardzo ciekawego bloga i wczytuję się właśnie w tematykę karm dla psów. Jest tam porównanie składów rożnych karm, porównanie kosztów i na co zwracać uwagę:
http://ekozwierzak.blogspot.com/2011/08/porownanie-niektorych-karm-bez-zboz-dla.html (http://ekozwierzak.blogspot.com/2011/08/porownanie-niektorych-karm-bez-zboz-dla.html)
Na pierwszy rzut oka blog wydaje mi się godny polecenia.

Znalazłam jeszcze bardzo ciekawą stronę o karmach:
http://zdrowakarmadlapsa.site88.net/ (http://zdrowakarmadlapsa.site88.net/)
po prawej stronie jest menu... fajnie napisana podręczna pigułka wiedzy.

Czytałam też o karmie Acana, ze psy bardzo często mają po niej gazy, bóle brzucha i biegunki nawet po dłuższym stosowaniu.
Więc szukam i czytam dalej bo od czasu do czasu sucha karma jest potrzebna, a nie wiem , którą kupić.
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: ElzaMilicz w Luty 05, 2012, 08:48:50 am
Wybierz coś z Bozity.
Jeśli nie, to myślę, że Josera Emotion Optiness spełni Twoje oczekiwania.  ;)
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: MaPiTa w Luty 05, 2012, 08:57:46 am
Wybierz coś z Bozity.
Jeśli nie, to myślę, że Josera Emotion Optiness spełni Twoje oczekiwania.  ;)
:shy: Dziękuję, zaraz idę czytać i szukać bo pierwszy raz słyszę te nazwy  :gwizdze: (zresztą jak większości karm- dopóki nie trafiłam do Was to myślałam, ze karmy z marketu są super  :th_holeinwall:)
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: Nika w Luty 05, 2012, 09:46:22 am
Każdy pies inaczej reaguje na daną karmę. Najlepiej kupować na początku małe opakowanie.  ;)

Moje od czasu do czasu wcinają rybną Acanę.
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: Agnieszka w Luty 05, 2012, 09:53:16 am
Czytam jak MaPita, watek o karmach, by wybrac najlepszą dla Lenki - ale co zaproponujecie z karm mokrych? Bo dopóki Lenki ząbki nie będa zdrowe musi jeść miękie. Gotuje jej obiadki, dodaje uzupelniacz polecony przez weta, ale troszkę sie obawiam, że może nie dostaje wszystkiego co powinna i zupelnie nie wiem jaką karmę mokra wybrać - jest tego tyle i każdy swoje zachwala.
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: MaPiTa w Luty 05, 2012, 12:14:12 pm
A czy Bento Kronen to są dobre karmy?
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: anula w Luty 05, 2012, 13:07:49 pm
Moje jadły jakiś czas Bento Kronen - nie krzywdowały sobie, kupska ok.
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: Nika w Luty 05, 2012, 14:09:17 pm
Czytam jak MaPita, watek o karmach, by wybrac najlepszą dla Lenki - ale co zaproponujecie z karm mokrych? Bo dopóki Lenki ząbki nie będa zdrowe musi jeść miękie. Gotuje jej obiadki, dodaje uzupelniacz polecony przez weta, ale troszkę sie obawiam, że może nie dostaje wszystkiego co powinna i zupelnie nie wiem jaką karmę mokra wybrać - jest tego tyle i każdy swoje zachwala.

Zawsze gotowane jedzenie jest, moim zdaniem, lepsze niż puszki. No chyba, że weterynaryjne.  ;)
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: Wanda w Luty 05, 2012, 14:45:03 pm
Zawsze gotowane jedzenie jest, moim zdaniem, lepsze niż puszki. No chyba, że weterynaryjne.  ;)

W gotowanym to najbardziej bałabym się tego, czy daję psu odpowiednią ilość jedzenia czy nie za mało, czy nie za dużo...
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: sabamlis w Luty 05, 2012, 17:12:47 pm
W gotowanym to najbardziej bałabym się tego, czy daję psu odpowiednią ilość jedzenia czy nie za mało, czy nie za dużo...
Z karmami jest podobnie, na ogol jest szeroki przedzial dla danej wagi, nie wiadomo czy dawac minimum czy maximum, pozatym psy sa rozne, roznie trawia, roznie spalaja, samemu trzeba na podstawie wlasnego doswiadczenia wyznaczyc jak miarke jest najlepsza. Przy gotowanym wazne jest zeby dostarczac odpowiednia ilos skladnikow odzywczych i witamin. Ja daje moim psiakom mieszane jedzenie, rano dostaja polowe dziennej racji chrupek i drugi wieczorny posilek gotowany* ktorego objetosci jest prawie dwa razy wieksza niz chrupek na sniadanie. Mam gwarancje ze pies jedzac suche dostaje zbilansowany pokarm i ze przy gotowanym juz nie musze sie tak pilnowac.
*w moim wypadku gotowane to obecnie gotowany ryz lub kasza jaglana + bardzo rozne warzyw z przewaga marchewki, do tego dodaje tuz przed podaniem mielone surowe mieso, czesto z chrzastka. Psom bardzo to pasuje a ja nie ma roboty z gotowaniem miesa, obieranie z kosci drobieniem itd
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: MaPiTa w Luty 05, 2012, 18:02:30 pm
Ja gotuję ale z obawy o niedostateczną ilość witamin i minerałów (wszak warzywa teraz mamy z przechowalni a nie świeże, a mięso zwykle gotuję) to od 3 tygodni dodaję witaminy do jedzenia (polecone przez naszego weta oczywiście). Sucha karma jednak czasem jest bardzo przydatna co odczuliśmy przez ostatnie tygodnie chorób/szpitali kiedy na prawdę czasu nie było na zakupy i gotowanie dla psów.
Myślę, ze jak warzywa będą świeże to witaminy odstawię i zacznę znów dodawać jesienią.
Ja gotuję ryż (czasem kasza gryczana,jęczmienna, jaglana) plus gotowane mięso/podroby plus starte surowe warzywa: seler, pietruszka,marchewka. Jak uda mi się upolować wołowinkę to daję surową, reszta mięsa gotowana. Ostatnio postanowiłam zawrzeć porozumienie z lokalnym rzeźnikiem i odkupować żwacze wołowe z treścią jeśli miałby wyrzucić to ja chętnie przygarnę, ale na razie za zimno i ubój zwierząt został zawieszony.
Ale tak dla urozmaicenia diety na pewno się przyda :)
Czy Wy kupujecie żwacze świeże? takie od rzeźnika czy tylko te gotowe do diety barf?
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: sabamlis w Luty 07, 2012, 20:18:44 pm
Czy Wy kupujecie żwacze świeże? takie od rzeźnika czy tylko te gotowe do diety barf?
chyba te gotowe do diety barf sa takie same jak od rzeznika tylko zamrozone?, tez sa "nieoczyszczone z trecia"
(pisalam o tym w watku o tradycyjnym zywieniu http://www.pasterzeforum.pl/index.php?topic=401.msg25035#msg25035)
Ja kupuje w sklepie http://www.sklep.miesodlapsow.pl/ mielone mieso, mieso z chrzastka i wlasnie zwacze. Moje psiski dostaja jeden posilek z gotowanej kaszy/ryzu z warzywami do ktorej bezposrednio przed podaniem dodaje rozmrozone surowe mieso.  Drugi posilek to moczona sucha karma (Sabinka dostaje ja w dwoch ratach, ze wzgledu na przyszyty zoladek po skrecie)
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: EwelinaKora w Luty 08, 2012, 08:45:17 am
Mam pytanie: Czym moczycie sucha karmę? Bo czytałam, że jedni dodają olej, oliwę inni wodę czy mleczne (mleko, kefity itp), albo wywary rosołowe. Też bym spróbowała tylko nie wiem czym najlepiej dla zdrowia psiaka  :th_cooking:  :emotbern: 
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: Ani@ w Luty 08, 2012, 08:49:58 am
Nie karmimy psów kaszą!
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: Ani@ w Luty 08, 2012, 08:52:38 am
Mam pytanie: Czym moczycie sucha karmę? Bo czytałam, że jedni dodają olej, oliwę inni wodę czy mleczne (mleko, kefity itp), albo wywary rosołowe. Też bym spróbowała tylko nie wiem czym najlepiej dla zdrowia psiaka  :th_cooking:  :emotbern:

oliwa z oliwek dobrze wpływa na wygląd sierści - ostrożnie z ilością (biegunka)
mleko - nie, nabiał tzw przerobiony  ;) -- jogurt, kefir, biały ser - tak
wywary rosołowe z naszego garnka - nie (przyprawy)
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: EwelinaKora w Luty 08, 2012, 11:56:36 am
Dziękuję  :grin:
Spróbuje z nabiałem  :grin:
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: sabamlis w Luty 08, 2012, 19:03:43 pm
Mam pytanie: Czym moczycie sucha karmę?
Karma (zwlaszacz taka co ma duzo zboza) bardzo pecznieje, jesli nie jest namoczona wczesniej, dzieje sie tak w zoladku, co moze spowodowac jego rozszerzenie a nawet skret. Dotyczy to zwlaszcza psow jedzacych lapczywie. Mojej Sabinie sucha nienamoczona karma sfermentowala w zoladku co bylo jedna z przyczyn skretu. Dlatego ja zawsze namaczam karme. Natomist dodawanie np smietany, jogurtu, serka czy rosolku(bez przypraw czy soli) ma na celu dosmaczenie karmy jesli pies jest niejadkiem czy wybrzydza.
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: MaPiTa w Luty 18, 2012, 15:27:20 pm
No i z powodu braku czasu w ostatnich tygodniach padła decyzja, że na razie przechodzimy na karmę suchą. Na razie postawiłam na czeską karmę Profine Adult large breed chicken & potatoes. Skład jak na moje oko ma dobry (wypowiecie się?), Bemol je od wczoraj i czuje się OK, qpy też póki co OK.
W razie jakby nie spasowała to będę próbować Barking Heads. Też skład mi się podoba i jest dostępna u nas na miejscu u weterynarza.
Skład tej co teraz kupiłam- Karma Profine:
(http://www.karmazdostawa.pl/images/Profine%20Ad.%20Large.jpg)
Skład:
Kurczak, wątróbka z kurczaka, ziemniaki, kukurydza, tłuszcz drobiowy (konserwowany mieszaniną tokoferoli, źródło witaminy E), olej z łososia, naturalne substancje smakowe, suszona pulpa buraczana, suszone jabłka, drożdże browarniane, pomidory, ekstrakt z Yucci Schidigera, minerały, chlorowodorek glukozaminy, siarczan chondroityny, DL-metionina, L-lizyna, mannanooligosacharydy, fruktooligosacharydy, probiotyki, organiczna miedź, chlorek choliny, organiczny cynk, organiczny mangan, organiczny selen, biotyna, niacyna, pantotenian wapnia, witamina A, suplement witaminy B12, suplement ryboflawiny (źródło witaminy B2), monoazotan tiaminy (źródło witaminy B1) chlorowodorek pirydoksyny (źródło witaminy B6), kwas foliowy, witamina D3, witamina E (alfatokoferol).
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: ElzaMilicz w Luty 21, 2012, 15:41:46 pm
Analiza surowcowa : surowe białko 26%, surowy tłuszcz 16%, surowe włókna 2,5%, wilgotność 10%, surowy popiół 6,5%, wapń 1,4%, fosfor 1%.

Po dwóch tygodniach stosowania tej karmy sama, w pewnym stopniu, będziesz mogła ocenić jej wartość.  ;)

Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: Milla w Luty 21, 2012, 15:48:10 pm
Analiza surowcowa : surowe białko 26%, surowy tłuszcz 16%, surowe włókna 2,5%, wilgotność 10%, surowy popiół 6,5%, wapń 1,4%, fosfor 1%.

Po dwóch tygodniach stosowania tej karmy sama, w pewnym stopniu, będziesz mogła ocenić jej wartość.  ;)


MaPiTa , smacznego :tease:
a wrażeń jestem ciekawa...
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: Aga w Luty 21, 2012, 19:05:36 pm
 :laugh:



Ja mam niejadka - i to z obsesyjnym zamiłowaniem do mędzenia przy misce  :crazy:
Gotuję rzadko, bo jednak pracuję na cały etat, a Redzisław - francowaty panicz zeżre tylko świeżo przygotowane, więc gotowanie na dwa dni, gotowanie dzień wcześniej wieczorem, jak i nie daj Boże zamrażanie - nie wchodzi absolutnie w grę :crazy:
Pies wychowany na moczonym chlebie woli dostać kanapkę, niż karmę dla psów - tą je zdecydowanie za karę i z miłości do mnie - jako masochistyczny wyraz oddania i czci przeogromnej dla mojej osoby  :giggle:

Nam Ela kiedyś poleciła puszki ANIMONDY i to był strzał w dziesiątkę. Mokre z BOZITY też wsuwa z apetytem - te drugie lubię przede wszystkim dlatego, że dla alergika (drób) jednak zostaje nam duże pole do popisu - np. z jeleniem i jabłkiem - 'podobno' pychota według Rediego.

Czasem mokre mieszam z gotowanym ryżem, czasem z suchą karmą pół na pół  ;)

 
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: wiola_i_nero w Luty 21, 2012, 19:32:55 pm
Psom niejadkom  :kiss: i pańciom pracującym na pełen etat  ;) proponuję mój patent na danie "jednogarnkowe"  :th_0girl_curtsey: Nabyłam szybkowar dla rodziny  :naughty: , który służy mi głównie do przygotowania posiłków dla psiurów  :naughty: Wrzucam mięsko, warzywa i ryż - gotuję 35 min i voil'a  :th_0girl_curtsey:
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: Agnieszka w Luty 21, 2012, 19:47:01 pm
U mnie też wszystko idzie do szybkowara - REWELACJA!!! i psy szczęśliwe.
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: 4mala w Luty 21, 2012, 19:48:17 pm
My po dość długiej drodze i eksperymentowaniu karmimy BRTI CARE, Vector je już od 2 lat (adult large breed)- wreszcie skończyły się biegunki, pojawiła się ładna sierść, nie marudzi przy jedzeniu, jest też bardzo wydajna - wyskokostrawna, Koks je Brti Care Adult Small, a był karmiony Brit'em od małego i oczywiście Aiduszka też ma Brita, do niedawna jadł Junior Large Breed, teraz ma już Adult Medium. Polecam, bo jak już pisałam jest wysokostrawna więc nie muszę dawać po 500 gr dla bernioła lub więcej dziennie, więc pomimo wyższej ceny (ok. 140 zł /12 kg) dla Vectora worek starcza na miesiąc. Od czasu do czasu dostają michę gotowanego kurczaka z marchewką ryżem lub ciemnym makaronem i naturalne gryzaki. Po tempie znikania zawartości miski sądzę, że są zadowolone- Koks tylko jako  rasowa "społeczna menda" podkrada od innych a jak im się skończy to pilnuje swego jak przysłowiowy "pies ogrodnika" ale wystarczy by chłopaki pokazały, że nie żartują iż są zainteresowane jego miską- znika wszystko w mgnieniu oka  :gwizdze:
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: Wanda w Luty 28, 2012, 21:15:30 pm
Dwukropek wcina wszystko i mam wrażenie, że jadłby w każdej ilości  :huh:
Właśnie przerzucamy się na Josere Optiness, paczka zamówiona, zobaczymy jak przyjdzie jak zasmakuje Dwukropkowi  :naughty:
A teraz mykamy pobiegać  ;)
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: Kitek w Marzec 15, 2012, 14:32:51 pm
Dwukropek wcina wszystko i mam wrażenie, że jadłby w każdej ilości  :huh:
Właśnie przerzucamy się na Josere Optiness, paczka zamówiona, zobaczymy jak przyjdzie jak zasmakuje Dwukropkowi  :naughty:
A teraz mykamy pobiegać  ;)

Heh my też zmieniliśmy karmę na Joserę Optiness i powiem szczerze, że jestem w szoku - Darcy jak nie chciał jeść, trzeba mu było pojedynczo na dłoni podawać lub  trzymać miskę i nad nim ślęczeć, to teraz je bez zmuszania tylko poczuje lub usłyszy jak do miski wsypuję :) Także jeden problem mamy z głowy  :grin:

A co do szybkiego jedzenia... nigdy mu się nie spieszyło, wręcz trzeba go było pilnować żeby w ogóle jadł  :giggle: teraz też nie dojada do końca... zostawia sobie na później  :gwizdze:
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: MaPiTa w Kwiecień 05, 2012, 18:27:27 pm
Analiza surowcowa : surowe białko 26%, surowy tłuszcz 16%, surowe włókna 2,5%, wilgotność 10%, surowy popiół 6,5%, wapń 1,4%, fosfor 1%.

Po dwóch tygodniach stosowania tej karmy sama, w pewnym stopniu, będziesz mogła ocenić jej wartość.  ;)


MaPiTa , smacznego :tease:
a wrażeń jestem ciekawa...

Profine- Początkowo jadł bardzo chętnie, qpy były super- mało śmierdzące i łatwe do sprzątania, pod koniec opakowania musiałam dosmaczać bo się znudził chyba. Sierść wypada mniej niż wcześniej.
Potem dla zmiany smaku zakupiliśmy PRO PAC ale niestety po tej karmie miał problemy z załatwianiem się i bąki  :crazy: męczył się robiąc qpki.
W związku z tym ponownie zmieniliśmy i teraz je Taste Of The Wild z kaczką- smakuje bardzo, qpki ładne i bezproblemowe, Bemol zadowolony sierść ładna (ale podaję też dr Seidel mieszankę olejów wiec to też na pewno ma wpływ). W każdym razie ja z tej Profine byłam zadowolona, ale teraz pozostajemy przy TOTW- następna będzie z rybką potem z bizonem. Na TOTW qpy są miększe i większe niż na Profine niestety ale moze smak się tak szybko nie znudzi.
Chciałam już przechodzić na BARF ale w wakacje będziemy pewnie gdzieś wyjeżdżać to suchą łatwiej zabrać i przechowywać. Więc pewnie po wakacjach :)
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: Nika w Kwiecień 16, 2012, 20:28:07 pm
Recenzje karm: http://www.karmadlapsa.org.pl/
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: aneta i Wiktor w Kwiecień 23, 2012, 06:18:28 am
My karmimy swoje psy gotowanym mięsem (na przemian wołowina, wieprzowina, pierś z kurczaka), ryżem(makaronem) i marchewką. Chcielibyśmy aby choć raz w tygodniu zjadły suchą karmę, związane to jest z wyjazdami wakacyjnymi czy do rodziny. Ostatnio dostaliśmy od znajomego próbki szwedzkiej karmy Husse.
Co sądzicie o niej?
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: bell29 w Maj 21, 2012, 21:34:44 pm
Od dwóch lat kupuję szwedzkie karmy Bozita.
Najpierw gotowaliśmy suni ryż z marchewką ,selerem, wołowina, indykiem i kurczakiem. Czasami kostkę cielęcą.
Pies po schronie zje wszystko i nie wybrzydza. Ale kupy były nieładne/ po odrobaczeniu też/ i po jakimś czasie zaczęła się strasznie drapać a na skórze pojawiła się czerwona wysypka z wysiękiem wysypka. Drogą eliminacji okazało się,że ma uczulenie na wołowinę i kurczaka.
I tak wylądowaliśmy na Bozicie jagnięcina z ryżem. Nastąpiła szybko znaczna poprawa kupy i skóry.
Potem przeszliśmy na Bozitę Robur/ czyli wersja jagnięciny bez dodatku sproszkowanego bulionu drobiowego
i bez zbóż/. Teraz jest idealnie  :grin: 
Szwedzkie karmy są wysokiej jakości i spełniają normy podobne do ludzkiego jedzenia.
Polecam tę karmę osobom mającym podobne problemy. Tylko cena trochę wysoka: w hurcie 170 zł z 12,5
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: kasia paweł w Sierpień 26, 2012, 10:41:36 am
Czy ktoś zna niemiecką karmę Markus- Muhle ? :th_holeinwall: Moja znajoma ma hodowlę Beagli i bardzo ją sobie chwali.
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: KasiaT w Sierpień 26, 2012, 20:24:09 pm
Mam problem ze swoją Nefrą.
Po sterylce zrobił się z niej kwadratowy bern  :crazy: (waży 48 kg,a w najgorszym momencie dochodziła do 53 kg) -racje żywieniowe ma maksymalnie zmniejszone (dostaje 1/3 tego co Obelix),a mimo tego nie mogę jej odchudzić,a Fruśka zaczyna patrzeć na mnie jakbym chciała ją co najmniej zagłodzić.
Może moglibyście polecić mi jakąś dobrą karmę light dla suk po sterylce?,bo mi pomysłów już brak  :<
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: sabamlis w Sierpień 26, 2012, 22:21:23 pm
Ja osobiscie odradzam karmy lihgt, po nich pies jest glodny, niespokojny i nerwowy, czesto zaczyna sie dozywiac na wlana reke. Zaczyna jesc gwaltownie co moze doprowadzic do skretu zoladka (tak bylo u Sabiny). Sabina do Elzy trafila gruba (podejrzewam ze diete Biedronkowa uzupelniala sobie podjadjac karme prosiakom). Eli udalo sie ja troche odchudzic, miala tez zrobiona sterlka. Prze dwa lata, caly czas kontrolujemy wage, probowalismy roznych sposobow, dopiero dieta z duza iloscia miesa z dodatkiem warzyw i z ograniczeniem weglowodanow do minimum (dotyczy to rowniez doboru karm suchych) przynosi efekty. Pies jest mniej glodny i nie tyje a nawet chudnie. Zrezygnowalismy tez ze wszystkich smaczkow i przegryzek, zamienilismy je na krojone jabluszko (niestety nie wszystkie psie grubaski je lubia)
(pozniej podam namiary na konkretne karmy)
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: ElzaMilicz w Sierpień 27, 2012, 08:13:55 am
Czy ktoś zna niemiecką karmę Markus- Muhle ? :th_holeinwall: Moja znajoma ma hodowlę Beagli i bardzo ją sobie chwali.

Nic nie mogę powiedzieć na temat tej karmy.  8)
Marysiu, może znajdziesz czas na analizę składu ?
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: kasia paweł w Sierpień 27, 2012, 08:25:18 am
Taki znalazłaam w sieci , ale zobaczcie czy warto  ;)
Skład:
 
Mięso drobiowe suszone i zmielone 28%, mączka ryżowa pełnoziarnista z otwartego ziarna, pełnoziarnista mączka kukurydziana z otwartego ziarna, żwacze z dziczyzny 8%, ziarno ryżu, mączka z kości dziczyzny 5%, topinambur w formie mączki, mączka rybna 5%, buraczany miąsz suszony, olej lniany tłoczony na ziemno, olej rzepakowy tłoczony na zimno, mączka z żółtka 2%, borowina suszona, torf suszony, proszek owocowy 2% (w skład którego wchodzą: porzeczka, ananas, papaja, banany, wiśnia acerola, jabłka, gruszki, borówka czarna, mango, maliny), mieszanka z ziół suszona, olej z łososia, mączka z alg, yucca-Schidigera suszona i zmielona.
 
Skład procentowy:
Białko surowe             25 %
 
Tłuszcz surowy         10,5 %
 
Włókno                      3,3 %
 
Popiół surowy               7 %
 
Wapń                        1,3 %

Fosfor                       1,0 %

Sód                         0,39 %

Magnez                    0,18 %
 
Potas                       0,69 %
 
Żelazo / kg              200 mg
 
 
 
Dodatkowe składniki pokarmowe /kg:
Witaminy, Prowitaminy i pozostałe substancje czynne
 

Witamina A                                                            10500 i.E.
 
Witamina D³                                                            1050 i.E.
 
Witamina E                                                               200 mg
 
Witamina B1 jako Thiaminmononitrat                           3,5 mg
 
Witamina B2 jako ryboflawina                                     7,0 mg
 
Witamina B6 jako pirydynowy tlenek wodoru                4,2 mg
 
Witamina B12                                                            42 mcg
 
Biotyna jako D-(+)-Biotyna                                       210 mcg
 
Kwas foliowy                                                            0,35 mg
 
Niacyna                                                                   21,0 mg
 
Witamina C jako L-kwas askorbinowy     140 mg
 
Pantothen kwas jako wapń -D-Pantothenat 7,0 mg
 
chlorek Cholin          1050 mg
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: wiola_i_nero w Sierpień 27, 2012, 09:03:48 am
Moje psiaki bardzo chwaliły sobie markusa  :grin: Jest smaczny, sierść była ładna, qpy również, kontrolne wyniki badań też w porządku. Był tylko jeden minus zauważony przeze mnie, nie przez psy, Nike zaczęła tyć i zrobiła się "szersza niż dłuższa".
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: Milla w Sierpień 27, 2012, 09:19:29 am
Wiolu, a na czym jesteście teraz?
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: wiola_i_nero w Sierpień 27, 2012, 09:39:16 am
Gina i Nero wcinają bozitę - aktualnie z reniferem  :naughty: Nike dostaje karmę typowo redukującą wagę i lekką z uwagi na wrażliwy układ pokarmowy (Hill's WD) - już 3 razy zafundowała mi bezsenną noc z uwagi na ataki zgazowania jelit  :crazy: Oczywiście najlepsze imprezy są z soboty na niedzielę  :gwizdze: Teraz nie mam takich historii - małe zwarte qpy, pies radosny i najedzony i pokazała się wcięcie w talii  ;) (je 2 worek - mślę, że kiedyś wrócimy do normalej karmy  8) )
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: Asia Szczecin w Sierpień 27, 2012, 09:52:49 am
U nas tez wystapil problem z jedzeniem :crazy: Trejsiak jest na Josera Festival i zaczela marudzić, jest chudzituka wazy 36 kg a jest duzym bernem. Z uwagi na przebyte operacje powinna malo wazyc, ale ona jest za chuda na takie marudzenie przy jedzeniu. Zamowilam jej Bozite z lososiem zobaczymy jak się sprawdzi  :th_0girlcupcake:.
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: sabamlis w Sierpień 27, 2012, 17:17:29 pm
Podaje nazwy karm na ktorych udalo mi sie Sabinke troche odchudzic (karmy wysokobialkowe bez zbozowe):
Wolfsblut Green Valley
Acana Pacifica.

Jesli chodzi o karme Markus- Muhle, to bylismy z niej zadowoleni, niedawno kupilam kolejny worek,
narazie czeka nieotwarty az Jarecik poczuje sie lepiej i wroci do karmy suchej.

Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: KasiaT w Sierpień 27, 2012, 20:10:42 pm
sabamlis dziękuję bardzo -popróbujemy odchudzić naszego tucznika  :crazy:
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: Milla w Wrzesień 09, 2012, 08:12:59 am
Czy ktoś miał kiedyś doczynienia z Joserą Economy? :crazy:
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: Asia Szczecin w Wrzesień 09, 2012, 10:50:18 am
Moje dostaj Festival wybrzydzaly ale z twarogiem dalo sie zjesc, a czasem sama. Teraz zakupilam Optiness i juz gorzej idzie zjedzenie bez serka ani rusz  :th_0girlcupcake:
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: Milla w Wrzesień 09, 2012, 11:03:52 am
Moim wszystkie wchodzą, ale na alegro widziałam to economy i zaskoczyła mnie cena
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: aneta i Wiktor w Styczeń 22, 2013, 14:40:55 pm
Co sądzicie o karmie ACANA ? Zastanawiamy się nad jej kupnem.
Jak czytałam ma dobry skład, nie wiem, czy będzie naszym dziewczynom smakowała.
 
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: sabamlis w Styczeń 22, 2013, 16:53:57 pm
Od czasu do czasu kupujemy Acane, akurat teraz czeka na Sabinkę nowy worek ACANA Pacifica (liczę że może po rybce uspokoi się trochę alergia)
http://www.pasterzeforum.pl/index.php?topic=96.msg25980#msg25980
Tu już pisałam o Acanie i nie tylko ;)
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: Aga Koszalin w Styczeń 22, 2013, 17:24:44 pm
Borys po ACANIE zaczął sie drapac i wymiotowal, wiec po rozmowie z Panią Elą przeszlismy na karme BIOMILL i uwazam, ze jest rewelacyjna. Ustaly wszelkie problemy jelitowe, a poza tym Boryskowi bardzo smakuje :th_cooking:
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: sabamlis w Styczeń 22, 2013, 17:31:19 pm
przeszlismy na karme BIOMILL i uwazam, ze jest rewelacyjna. Ustaly wszelkie problemy jelitowe, a poza tym Boryskowi bardzo smakuje :th_cooking:
A którego BIOMILlA kupujecie?
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: Aga Koszalin w Styczeń 22, 2013, 17:37:13 pm
http://www.abckarma.pl/o/5055/biomill-dog-swiss-professional-medium-sensitive-lamb-rice-12kg.html
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: aneta i Wiktor w Styczeń 23, 2013, 09:49:10 am
Dzięki za radę.  :th_0girl_curtsey:
Kupimy 13 kg i spróbujemy ......  ;)
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: justyna30 w Styczeń 23, 2013, 14:40:18 pm
a ja myślałam, że to moje tylko tak wybrzydza... i najbardziej lubi "domową" kuchnię :) muszę spróbować tej karmy Acana :)
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: Gumiś w Styczeń 23, 2013, 14:49:16 pm
Nasza Kikunia kiedyś jadła Acanę. Karma naprawdę pierwsza klasa. Niestety dość droga.
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: Nikonoowata w Styczeń 23, 2013, 15:03:18 pm
My zastanawiamy się nad zmianą z Puriny na Fromm Family.

http://sklep.modernpet.pl/main/product.php?id_product=510

Pytanie, czy jest dobra?
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: sabamlis w Styczeń 23, 2013, 17:35:09 pm
Karma Fromm Family ma bardzo dobre opinie i uważana jest za lepszą od Puriny
 :th_0girlcupcake:
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: Nikonoowata w Styczeń 23, 2013, 17:47:10 pm
Dziękuję  :kiss:
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: justyna30 w Styczeń 24, 2013, 15:08:02 pm
U nas była karma Arion - niezjadliwa, Royal Canin Adult Large dog - niezjadliwa, Purina - niezjadliwa (mimo różnych smaków),  nawet Pedigree próbowaliśmy  - tak samo fu... dobrze, że mamy sukę wyżlicę, której smakuje wszystko :) surowym mięsem pluje, może być lekko podgotowane, chudziutkie, z warzywami ewentualnie z makaronem (ale makaron musi być al dente, bo inaczej nie zje), serek biały, czasem rybka wędzona - a i tak najlepszy jest jeleń w każdej ilości. Taka oto jestem wybredna mordka :) na kuchni domowej osiągnęliśmy wagę 41 kg w wieku 14 miesięcy :)
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: reneczek4 w Styczeń 24, 2013, 15:53:41 pm
to faktycznie wybredna mordka  :naughty:
Moja Kika 16 miesięcy-45kg, ale staramy się żeby więcej nie tyła. :gwizdze:
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: aneta i Wiktor w Styczeń 25, 2013, 06:24:29 am
U nas była karma Arion - niezjadliwa, Royal Canin Adult Large dog - niezjadliwa, Purina - niezjadliwa (mimo różnych smaków),  nawet Pedigree próbowaliśmy  - tak samo fu... dobrze, że mamy sukę wyżlicę, której smakuje wszystko :) surowym mięsem pluje, może być lekko podgotowane, chudziutkie, z warzywami ewentualnie z makaronem (ale makaron musi być al dente, bo inaczej nie zje), serek biały, czasem rybka wędzona - a i tak najlepszy jest jeleń w każdej ilości. Taka oto jestem wybredna mordka :) na kuchni domowej osiągnęliśmy wagę 41 kg w wieku 14 miesięcy :)

Baja i Luna  również nie chcą jeść suchej karmy. :< Próbowaliśmy wielu bezskutecznie . :th_holeinwall:
Nasze dziewczyny jedzą gotowane mięsko (na przemian wołowina, wieprzowina, drób) z marchewką i ryżem. Dodatkowo jajko i ser biały.

Naszej Bajeczce kontrolujemy wagę, staramy się, by nie przytyła. Dziewczyna ma apetyt na gotowane, zaś suchej nie chce  ;)
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: Agnieszka w Styczeń 25, 2013, 20:04:09 pm
Aneta i Wiktor, wiedząc jakie umiecie gotować pyszności, też bym u Was nie jadła suchego  :th_holeinwall:
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: wadera w Styczeń 25, 2013, 20:05:46 pm
Aneta i Wiktor, wiedząc jakie umiecie gotować pyszności, też bym u Was nie jadła suchego  :th_holeinwall:

Popieram w 100 %  :kiss:
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: sabamlis w Styczeń 25, 2013, 20:53:28 pm
Aneta i Wiktor, wiedząc jakie umiecie gotować pyszności, też bym u Was nie jadła suchego  :th_holeinwall:

Popieram w 100 %  :kiss:
Cała prawda :naughty:
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: reneczek4 w Styczeń 25, 2013, 22:37:07 pm

Aneta i Wiktor, wiedząc jakie umiecie gotować pyszności, też bym u Was nie jadła suchego  :th_holeinwall:

Popieram w 100 %  :kiss:
Cała prawda :naughty:
też bym nie jadła  :grin:
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: 4mala w Styczeń 26, 2013, 10:13:43 am
A my po 3 latatch karmienia Britem care (po wszesniejszych dosć długich poszukiwaniach karmy, dobrej jakościowo ale zjadliwej dla Bandy) przeszliśmy ostatnio na Mullera, na punkcie której chłopaki oszalały i naszemu Vectorowi udało się wreszcie zaokrąglić o co walczylismy latami  :naughty:
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: sabamlis w Styczeń 26, 2013, 15:31:49 pm
przeszliśmy ostatnio na Mullera, na punkcie której chłopaki oszalały i naszemu Vectorowi udało się wreszcie zaokrąglić o co walczylismy latami  :naughty:
Mnie się podobaj karmy prasowane na zimno, oprócz  Markusa-Mühle jest jeszcze Lukullus czy Lupo Natural (właśnie kończymy worek tej ostatniej).
 
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: Bunia w Styczeń 26, 2013, 22:03:29 pm
Za radą Marysi  :th_0girl_curtsey: kupiłam Markusa i muszę powiedzieć że smakuje bardzo  :th_0girlcupcake:
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: dabell w Wrzesień 20, 2013, 12:48:07 pm
Czy macie doświadczenia z bezzbożowymi karmami Wolfsblut?
Sabamlis pisała, że na Green Valley (jagnięcina, świeży łosoś, topinambur, rokitnik, zioła) odchudziła Sabinkę - ale interesują mnie też inne aspekty - smakowitość, jakość kup, sierści i kondycji psa itp. w dłuzszej perspektywie stosowania. Szczególnie, że cena jest bardzo wysoka...

Archi po Royalu weterynaryjnym jadł TOTW rybny. Wprowadzałam go bardzo długo - ok. miesiąca. O ile bardzo poprawiało się wydalanie (zwartość i kolor, brak sensacji gazowych), o tyle smakowitość spadała wraz ze zwiekszeniem TOTWa w misce :th_laie_59:. Archi potrafił zostawiać po pół miski i niekoniecznie wcale dojadał potem :huh:. Schudł ok. 1 kg (były wakacje i wyjazd w czasie którego spacerowaliśmy bardzo dużo), ale mnie to martwiło. Zjadł 2 worki po 13,5 kg.

Kupiłam na próbę, 2,5 kg worek Wolfsbluta Wide Plain 15 kg (świeża konina, bataty, zioła i owoce leśne). Najpierw dostawał jako smaczki, potem widzac reakcję  :backflip:, zdecydowałam o dokładaniu do miski.
I nastąpił cudowny powrót psa, który tańczy pupką po podłodze, czekając aż dostanie miskę :th_0girlcupcake:.
Na razie doszliśmy, (na ten moment po ok. 2 tygodniach), do 50% TOTW/50% Wolfsbluta (zwiekszam 25% na tydzień).
I mogę powiedzieć tyle, że karma pięknie pachnie - dla mnie zapach przypomina suszone pomidory z tymiankiem i bazylią :grin:. Byłam zaskoczona, bo inne karmy pachniały karmami  :shy:. W składzie jest dużo ziół i psiurowi jak widać bardzo to podpasowało.
Archiemu jeszcze poprawiły się kupy - jesteśmy obecnie wizualnie na 2 planszy umieszczonej przez sabamlis w początkowch postach w wątku -od tej lepszej strony :grin:. Wypróżnia się 2x dziennie, gazów nie ma wcale, energia jest aż w nadmiarze :gwizdze:.
Miska jest opróżniana za jednym podejściem, je ze smakiem ale nie łapczywie. Co najważniejsze nie łyka a gryzie dokładnie (granulki to  bardzo twarde ostrosłupy) i widać, ze sprawia mu to przyjemność. Czasem zje i po dokładnym wylizaniu miski patrzy czy dam jeszcze trochę:cheesy:. Jeśli dam parę granulek TOTWa - odchodzi, a jesli koninkę - wyjada i wylizuje miskę ponownie.
Kupiłam na później kilka małych opakowań z innymi smakami, żeby mieć na wypróbowanie i ewentualną alternatywę do zmian. Po wypróbowaniu opiszę wrażenia.

Podaję poniżej analizę składu, może kogoś zainteresuje.
•Proteiny 22 %
 •Tłuszcze 9 %
 •Surowe włókna 2 %
 •Surowy popiół 5.5 %
 •Wilgotność 8 %
SKŁADNIKI
Świeża konina, bataty, proteiny ziemniaczane, tłuszcz koński, tymianek, majeranek, oregano, pietruszka, szałwia, Immutop (koncentrat topinamburu), aronia, owoce dzikiego bzu , czarna porzeczka, czarna jagoda, ostrężyna, pokrzywa, głóg pospolity, żeń-szeń, mniszek lekarski, tauryna, lizyna, minerały i witaminy.
http://zdrowypiesek.pl/karma-wolfsblut-wide-plain-15-kg-swieza-konina-bataty-ziola-i-owoce-lesne.html


Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: Julian w Wrzesień 20, 2013, 20:37:26 pm
Jest tutaj "Tajemniczy Facet" :th_to_clue: który doskonale  rozłoży na części pierwsze skład karmy
  i potrafi z dobrego wybrać lepsze.
Myślę ,że wypowie się.
Moja córka karmi Easy,owczarka użytkowego  Wolfsblutem.
Jest bardzo zadowolona ,a suczka ma zdiagnozowane IBD jelit.

Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: rdbms w Wrzesień 22, 2013, 14:27:22 pm
Wolfsblut jest b. dobrą karmą, ma dobry skład i dobre opinie na necie, ale to wcale nie znaczy ze Archiemu bedzie pasowała.
Podstawowym wskaźnikiem tego czy karma psu pasuje czy nie jest "jakość" qupy. Dlatego, gdy rozpoczynamy nowy worek karmy (niezależnie czy jest to ta sama karma co poprzednio, czy jakaś nowa) qupa musi być monitorowana. W tym wątku (str. 3) jest poglądowy obrazek wraz z ocenami. Jeżeli qupa jest poniżej score3 dłużej niż 2-3 dni od rozpoczęciu worka, to karmie należy podziękować - jest dobra ale nie dla nas.

Każdy pies jest inny i inaczej może przyswajać składniki pokarmowe z karmy. Przykładowo (zmyślone na poczekaniu) - jeżeli w karmie jest lucerna to pies może słabo przezwajać witaminę B, natomiast z karm nie mających w składzie lucerny przyswaja ją bardzo dobrze. Karmiąc tylko jedną karmą możemy narobić psu niedoborów, które wyjdą dopiero po jakimś czasie. Dlatego, warto wybrać trzy, cztery dobre/pasujące psu firmy i zmieniać. My obracamy się w kręgu Wolfsblut, Acana, Lupo Natural, Simpsons - zmieniamy co worek i puki co jest ok.

Jeszcze chciałbym zwrócić uwagę na jedną rzecz. Ten Wolfsblut z koniną jest wyjątkowo cienką karmą (22% białka i 9% tłuszczu) i jest raczej przeznaczony dla psów mało aktywnych lub z chorą wątrobą. Natomiast Green Valley ma 30% białka i 18% tłuszczu - czyli dużo. Ja przechodząc z Wide Plain na Green Valley wstawiłbym pomiędzy nie jakąś karmę przejściową (25% białka, 10-15% tłuszczu) np. Range Lamb.
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: dabell w Wrzesień 24, 2013, 08:33:20 am
Widzę, że doszłam do podobnych wniosków  :grin:.
Pisałam, że po dołożeniu Wolfsbluta qupy stały sie jeszcze lepsze, czyli przyswajanie jest ok (wygląd na 2 stopień wg zdjęc). Archi ma problemy z wątrobą - gęstą żółcią w woreczku żółciowym, parametry nerkowe w  górnych partiach normy, dlatego padło na początek na koninę (mało białka i tłuszczu) . Mam w domu do wypróbowania jeszcze niskobiałkowe i niskotłuszczowe Cold River i Wild Duck a także Wild Pacific i Green Valley z tych o wyższych obu paramatrach. Range Lamb domówię.

Dziękuję za podpowiedzi co do innych karm :hi:.
Wiem, że trzeba mieć altenatywy, tym bardziej, że zmieniają się warunki (pory roku z co za tym idzie temperatura i aktywność psa). Nie chciałam Archiego przestawiać na bezzbożowe wysokobiałkowe karmy od razu (Acana i Orijen), chociaż Orijenem od lat karmię kotkę i jest super.
Będziemy powtarzać w krótkiej perspektywie dokładne badania, zobaczymy jakie wyniki wyjdą po karmieniu lepszymi karmami.
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: ramona w Luty 28, 2015, 14:55:46 pm
Nasz Marley bardzo zaokrąglił sie na Royal canin giant adulte mimo iż zjada dużo mniej niż zaleca producent.teraz nas czeka już chyba tylko ograniczenie michy,ale" zaraza" zaraz będzie strzelała focha i starała dojeść na boku :).Przyjmiemy wszystkie rady jak pozbyć się zbędnych kilogramów :th_dash1:
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: Murka w Luty 28, 2015, 20:15:26 pm
Zmienić karmę.
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: Aga w Luty 28, 2015, 20:39:20 pm
Zdecydowanie zmienić karmę.

Jeśli to wet jest dystrybutorem Royala - to nie pytać go o zdanie w tym temacie, bo zawsze wmówi, że nie ma nic lepszego.
No taka prawda.
Poczytać, popróbować.
Eukanuba, Josera, Proplan... - na rynku jest bardzo dużo 'dobrych' karm.
Niektóre z nich występują w wersji LIGHT  ;)
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: nikola w Luty 28, 2015, 21:16:05 pm
My oprocz BPP  Rigi mamy tez mopsy a one slynal z nadwagi niestety  :gwizdze:  wczesniej byly ba Purinie Pro Plan u nas swietnie na nadwage  sprawdzila sie karma Royla Canin Obesity  Management to jest dla psow z otyloscia ale my podawalismy zalecana dawke przez producenta i dzielilismy ja na 3 posilki dziennie kupilismy specjalnie wage bo Moj Misza (Mops wazyl ponad 14 kg ) i cala 3 do dzis ma wazona karme i podawana 3 razy dziennie dzieki temy utrzymyjemy taka wage jaka chcemy dodam ze teraz po odchudzaniu jestesmy na Boschu  :backflip: Trzymamy kciuki za Was
Misza przed (http://www.fotoszok.pl/upload/38c7cb4f.jpg)
Misza po (http://www.fotoszok.pl/upload/b2e97e36.jpg)
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: BeataA w Luty 28, 2015, 21:16:49 pm
Zdecydowanie zmienić karmę.

Jeśli to wet jest dystrybutorem Royala - to nie pytać go o zdanie w tym temacie, bo zawsze wmówi, że nie ma nic lepszego.
No taka prawda.
Poczytać, popróbować.
Eukanuba, Josera, Proplan... - na rynku jest bardzo dużo 'dobrych' karm.
Niektóre z nich występują w wersji LIGHT  ;)

Zgadzam się. Nie pytać weta tylko zmienić  :friends:
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: Kamir w Marzec 01, 2015, 00:07:48 am
Borys zajada  :th_cooking:  Husse czasami na przemian z Taste of the Wild i ma się dobrze  :b38:
Tytuł: Odp: Karmy
Wiadomość wysłana przez: bigos w Marzec 01, 2015, 06:57:20 am
U mnie mój pies je Oliversa bez zbóż i wszystko wróciło do normy już się nie wygryza, z wypróżnieniami też już nie mamy problemów jak wcześniej sierść delikatna i błyszcząca.