www.pasterzeforum.pl » ZDROWIE I PIELĘGNACJA » ŻYWIENIE
 » Czego pies jeść nie powinien.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


© 2017 Fundacja Pasterze. Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

Autor Wątek: Czego pies jeść nie powinien.  (Przeczytany 29585 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sabamlis

  • Nowy Użytkownik*
  • *
  • Wiadomości: 4364
Odp: Czego pies jeść nie powinien.
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 26, 2012, 21:44:38 pm »
:th_cooking: gotuje ryż z warzywami i dodaje do tego surowe mięsko, tak ? Czy warzywa tez surowe, widziałam ze tez można u nich zamówić ?
Ja warzywa gotuje (podstawa to marchew , do tego bardzo rozne dodatki: pitruszka, seler, burak, dynia, papryka, zielony groszek, fasolka szparagowa, kalafior, oczywiscie nie wszystkie naraz i nie za duzo. Mozna by sprobowac z surowymi, ale u mnie surowej marchewki to nawet Sabina nie chce, wiec jakos nie przyszlo mi do glowy zeby kupic gotowca w Aspolu.
Marysia
"Dobroczynność nie polega na dawaniu kości psu. Dobroczynność to kość dzielona z psem wówczas, gdy jesteś równie głodny jak on"
Jack London

Odp: Czego pies jeść nie powinien.

Offline Kitek

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 1473
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czego pies jeść nie powinien.
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 26, 2012, 21:56:37 pm »
Ja jak byłam z Darcym na surowym mięsie przez ok. 2 miesiące to dawałam mu surowe warzywa :) Sokowirówka w ruch i marchew, pietruszka, buraki, jabłka.itd. i nawet melona mu dorzuciłam - wsuwał jak szalony, był w niebo wzięty  :giggle:
Później musieliśmy ze względu na wyjazdy i tryb życia przejść na suche...
ale znowu ze względu na problemy z nerkami  :< chyba znowu wrócimy na mięso, ku uciesze Darsinka  ;)
Justyna z D`Arcy Oszołomem, Luną vel Lucyną i Abbey vel Smoczek i Szafirrem ;)
Panna Dorinn
  • <3

Odp: Czego pies jeść nie powinien.

Offline Nika

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 1873
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czego pies jeść nie powinien.
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 26, 2012, 22:08:03 pm »
Warzywa z Aspolu to przede wszystkim buraki.
Warzyw nie powinno się gotować, tracą wszelkie cenne składniki. Ja także przepuszczam przez sokowirówkę, względnie trę. Zbyt duże kawałki warzyw moje psy wydalają w całości.
"Przeciętny pies jest przyjemniejszym człowiekiem od przeciętnego człowieka" - Andrew A. Rooney

Odp: Czego pies jeść nie powinien.

Offline Julian

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 3361
Odp: Czego pies jeść nie powinien.
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 26, 2012, 22:09:20 pm »
Ja daję surowe.
Podstawa to marchewki ,seler ,burak gotowany i jabłko (Bunia kazali)

Odp: Czego pies jeść nie powinien.

Offline sabamlis

  • Nowy Użytkownik*
  • *
  • Wiadomości: 4364
Odp: Czego pies jeść nie powinien.
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 26, 2012, 22:23:45 pm »
Sabinka jabluszko surowe dostaje pokrojone w kostke zamiast smaczkow, wiadom dba o linie ;)
Marysia
"Dobroczynność nie polega na dawaniu kości psu. Dobroczynność to kość dzielona z psem wówczas, gdy jesteś równie głodny jak on"
Jack London

Odp: Czego pies jeść nie powinien.

Offline Asia Szczecin

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 997
Odp: Czego pies jeść nie powinien.
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 26, 2012, 23:01:05 pm »
Rety to ja dziecka tak nie karmie  :giggle: zacznę ich karmić razem oprócz podawania Jędrkowi surowego mięsa   ;)
A tak na serio to bardzo dziękuje za cenne wskazówki.
Faktycznie robimy soki i wyrzucamy z sokowirowki dużo warzyw i jabłek więc wyglada to coraz lepiej i prościej bo ja z gotowaniem mam na bakier  :tease2: ale ugotowanie ryżu ogarniam, warzywa są, mięsko będzie i dopiero Trejsiak będzie miał sucha karmę w poważaniu  :gwizdze:
"Nie popełnij błędu i nie traktuj swojego psa jak człowieka, albowiem on potraktuje cię jak psa" - Martha Scott

Odp: Czego pies jeść nie powinien.

Offline Asia Szczecin

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 997
Odp: Czego pies jeść nie powinien.
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 08, 2013, 18:49:19 pm »
 :th_holeinwall: czy psy mogą jesć orzechy włoskie, jeśli tak to dawć całe czy bez łupinek ? Trejsi i Tina oszalały na ich punkcie kradną, wynoszą, rozłupiją i zjadają środek.
"Nie popełnij błędu i nie traktuj swojego psa jak człowieka, albowiem on potraktuje cię jak psa" - Martha Scott

Odp: Czego pies jeść nie powinien.

Offline wiola_i_nero

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 1169
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czego pies jeść nie powinien.
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 08, 2013, 19:08:50 pm »
Nie czytałam o "przeciwwskazaniach"  :naughty: Moje od lat jedzą z nami łupane orzeszki włoskie i laskowe i nie widzę skutków ubocznych  :tease2: (łupinek się boję z uwagi na łakomstwo Nikuli i Ginki - dlatego sama "łupię" ).Chrupią też dynię i słonecznik w ziarenkach  :th_0girl_dance: Buziaki dla Trejsinki i mojego pieszczoszka Tinki  :kiss:
Pozdrawiamy,
Wiola i stado.

Odp: Czego pies jeść nie powinien.

Offline stepi

  • Przyjaciel Fundacji
  • ***
  • Wiadomości: 1587
Odp: Czego pies jeść nie powinien.
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 08, 2013, 21:27:23 pm »
Charon jedyną rzecz którą jest wstanie "Ukraść" ze stołu to włoskie orzechy, Nauczył ostatnio Bereczke, że to super zabawa znależć orzeszka w liściach, przynieść do domku i zjeść na dywanie a łupinki zostawić w ramach podzielenia się z panią zdobyczą. Oba nasze łobuziaki wyjadają sprawnie z łupinek zawartość, nie ma z tym problemu. Smacznego życzę dziewczynom :th_0girlcupcake:

Odp: Czego pies jeść nie powinien.

Offline Asia Szczecin

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 997
Odp: Czego pies jeść nie powinien.
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 08, 2013, 22:14:18 pm »
No dobra skoro tak niech mają zabawę, bo widzę że ogromną frajdę sprawia samodzielne oporządzanie orzechów.
"Nie popełnij błędu i nie traktuj swojego psa jak człowieka, albowiem on potraktuje cię jak psa" - Martha Scott


 



Estalia by Smf Personal