www.pasterzeforum.pl » ZDROWIE I PIELĘGNACJA » ZDROWIE
 » Upały a biegunka?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


© 2017 Fundacja Pasterze. Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

Autor Wątek: Upały a biegunka?  (Przeczytany 12341 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MKarmel

  • Aktywny Użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 269
Upały a biegunka?
« dnia: Maj 04, 2012, 14:04:45 pm »
Od kilku dni panują u nas istne tropiki. Wiadomo, że nasze bernusie takie temperatury ciężko znoszą. Ale czy upały moga być powodem...ehm luźniejszej koopy? U Karmela do godz. 17-18 jest wszystko w porządku, a na spacerze ok. 19, czyli kiedy juz cały dzień upału za nim, zaczyna sie polka-galopka, 4-5 biegunkowych koopek w czasie jednego spaceru i potem znów spokój, na spacerze o 23 wszystko w normie. Następnego dnia od rana znów wszystko OK, aż do 19 kiedy historia się powtarza
Zaznaczam, że nie zmieniłam mu diety, nie podawałam nabiału, je gotowane mięso z ryżem i marchewką i suchą karmę, tą samą od ponad miesiąca, a biegunkowe koopy zaczęły się wraz z upałami.
Oczywiście ograniczyliśmy spacery w godzinach największego gorąca, wyskakujemy tylko na szybkie załatwienie sprawy na 20-30 minut i do domu na zimną terakotę.
Nie chcę go karmić Nifuroksazydem codziennie, bo to chyba nie tędy droga, macie jakiś pomysł, czy też upały nie mają tu nic do rzeczy i trzeba poszukac innej przyczyny?

Odp: Upały a biegunka?

Offline Aga

  • Pasterz
  • *****
  • Wiadomości: 2435
Odp: Upały a biegunka?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 04, 2012, 14:29:44 pm »

Uważaj na gotowane mięsko w tych upałach - bakterie zaczynają pracować bardzo szybko.
A o której godzinie Karmel je?

Odp: Upały a biegunka?

Offline MKarmel

  • Aktywny Użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 269
Odp: Upały a biegunka?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 04, 2012, 14:37:46 pm »
Aga, mięso gotuję na dwa dni i trzymam w lodówce, ryż i warzywa również, potem to tylko mieszam i podlewam troszkę ciepłą wodą, żeby nie jadł zimnego, więc chyba takie mięso z lodówki na drugi dzień nie może być popsute? A na misce nie leży nawet chwili, gotowane żarełko znika przy akompaniamencie mlasków w 2 minuty.
Karmel rano nie jest głodny, miskę z suchym omija, czasem wydziaduje kawałek chlebka,  ok 14 dostaje michę gotowanego, a wieczorem suchą karmę.

Odp: Upały a biegunka?

Offline Ani@

  • Przyjaciel Fundacji
  • ***
  • Wiadomości: 5807
Odp: Upały a biegunka?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 04, 2012, 14:42:55 pm »
ja u moich psów nigdy nie zauważyłam biegunki w czasie upałów
upały za chwilę się skończą, więc będziesz miała porównanie
 
nifurokzazyd ma działanie przeciwbakteryjne - efekt widoczny czasem po 1 dawce a czasem dopiero po 3


Odp: Upały a biegunka?

Offline MKarmel

  • Aktywny Użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 269
Odp: Upały a biegunka?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 04, 2012, 15:06:15 pm »
Ani@, Nifuroksazyd dawałam mu pierwszego i drugiego dnia pod wieczór, kiedy na spacerze koopy były biegunkowe i pomagało. Wczoraj ( 3 dzień) na spacerze o 19 była sraczuchna ale leku mu nie podałam i na ostatnim spacerze o 23 było już OK, czyli samo przeszło. Juz zupełnie zgłupiałam, a mówią, ze blond farba nie ma wpływu na zwoje  :th_holeinwall:

Oprócz tych brzydkich koop nic mu nie dolega, humorek i apetyt dopisują, nie ma też potrzeby częstszego wychodzenia na dwór jak to bywa przy typowych biegunkach, nie ma niespodzianek na podłodze czy tez latania z psem w nocy.

Odp: Upały a biegunka?

Offline Ani@

  • Przyjaciel Fundacji
  • ***
  • Wiadomości: 5807
Odp: Upały a biegunka?
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 04, 2012, 16:21:38 pm »
Z tego co pamiętam przy leczeniu biegunki u moich dzieci ważne jest by lek podawać 3 razy dziennie przez kilka dni - wtedy mamy pewność, ze bakterie poszły sobie precz

Odp: Upały a biegunka?

Offline MKarmel

  • Aktywny Użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 269
Odp: Upały a biegunka?
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 04, 2012, 17:32:22 pm »
Ani@, właśnie chodzi o to, że nie wiem od czego ta sraczuchna..., ze tak powiem falami przychodząca. Zakładałam, może mylnie, ze jeśli jakaś bakteria jelitowa to przez całą dobe czy dwie, a nie tylko jak słońce się ku zachodowi chyli czyli cały dzień koopa-lalka, a pod wieczór- porażka.
Z biegunkami "standardowymi" zawsze sobie radziłam 3-4 dniowym leczeniem i było OK,  a tym razem nie wiem co to za cholera, co przychodzi tylko w porze dobranocki.

Odp: Upały a biegunka?

Offline Ani@

  • Przyjaciel Fundacji
  • ***
  • Wiadomości: 5807
Odp: Upały a biegunka?
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 04, 2012, 19:05:57 pm »
pierwsze co robię przy biegunkach u psów - 1 dniowa ścisła dieta (tylko woda)
jeśli nie przechodzi - wet

drugie odrobaczam

Odp: Upały a biegunka?

Offline Maksiorek

  • Przyjaciel Fundacji
  • ***
  • Wiadomości: 405
Odp: Upały a biegunka?
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 04, 2012, 21:49:46 pm »
Kobietki, z tego co pamiętam, to nifuroksazyd trzeba podawać od 5 do 7 dni, nawet jeżeli wszystko jest OK po jednym, czy dwóch dniach.

Odp: Upały a biegunka?

anula

  • Gość
Odp: Upały a biegunka?
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 04, 2012, 22:17:56 pm »
My też stosujemy w pierwszej kolejności 24 h głodówkę, tylko o wodzie.

Odp: Upały a biegunka?

Offline Asia Szczecin

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 997
Odp: Upały a biegunka?
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 20, 2013, 10:01:08 am »
Z powodu upałów ograniczyłam popołudniowe spacery do 20 min dla dobra psów ,moim zdaniem bo one mają inne zdanie i po tak krótkim spacerze nudzą się jak mopsy.
Wczoraj całe popołudnie zaganiałam je do domu - temp. na zewnątrz 33 w domu 25, ale wcale nie były zachwycone.
Dać im spokój, same wrócą jak będzie za gorąco - czy dalej zaganiać?
"Nie popełnij błędu i nie traktuj swojego psa jak człowieka, albowiem on potraktuje cię jak psa" - Martha Scott

Odp: Upały a biegunka?

Offline sabamlis

  • Nowy Użytkownik*
  • *
  • Wiadomości: 4364
Odp: Upały a biegunka?
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 20, 2013, 14:13:26 pm »
Jeśli psiaki są zdrowe, to myślę że można im dać spokój, jak im się zrobi za gorąco to same wrócą, byle tylko miały stały dostęp do wody.
Marysia
"Dobroczynność nie polega na dawaniu kości psu. Dobroczynność to kość dzielona z psem wówczas, gdy jesteś równie głodny jak on"
Jack London

Odp: Upały a biegunka?

Offline Asia Szczecin

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 997
Odp: Upały a biegunka?
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 20, 2013, 14:48:28 pm »
Dziękuje Marysiu
"Nie popełnij błędu i nie traktuj swojego psa jak człowieka, albowiem on potraktuje cię jak psa" - Martha Scott

CZY FRIPEX MOŻE UCZULIĆ?

Offline stepi

  • Przyjaciel Fundacji
  • ***
  • Wiadomości: 1587
CZY FRIPEX MOŻE UCZULIĆ?
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 08, 2013, 12:06:17 pm »
Zakropiłam Berkę i Charona Fripexem . Jemu nic nie jest a mała ma strupki w miejscach po płynie, chyba uczulił ją :crazy:, Jedziemy dzisiaj do weta na zastrzyk na stawy z psiejem to zabiorę małą do obejrzenia. Ale czy kogoś pies tez dostał podobnego uczulenia. Do tej pory używałam innego preparatu i nie miałam żadnych problemów. Może można jakoś domowym sposobem małej pomóc. Strupki nie swędzą jej bo się nie drapie ale wyczułam je podczas głasków. Do tej pory nie miałam problemów z uczuleniami więc moja wiedza praktyczna jest zerowa. :fool:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 08, 2013, 12:09:11 pm wysłana przez stepi »

Odp: Upały a biegunka?

Offline Milla

  • Nowy Użytkownik*
  • *
  • Wiadomości: 4869
  • Płeć: Kobieta
  • Felicitas multos habet amicos.
Odp: Upały a biegunka?
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 08, 2013, 12:38:01 pm »
Jedyne uczulenie po "odkleszczaczu" z jakim się spotkałam, to po obróżce i objawiało się swędzeniem i lekkim zaczerwienieniem skóry.
Milla, Maja (*) i Bonita
Gdzie wielka rządzi pycha albo wielkie pieniądze, tam łatwo powstaje urojenie, że uważa się swoją zachciankę za mądrość


 



Estalia by Smf Personal