www.pasterzeforum.pl » ZDROWIE I PIELĘGNACJA » ŻYWIENIE
 » Karmy

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


© 2017 Fundacja Pasterze. Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

Autor Wątek: Karmy  (Przeczytany 44087 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nika

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 1873
  • Płeć: Kobieta
Odp: Karmy
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 05, 2012, 14:09:17 pm »
Czytam jak MaPita, watek o karmach, by wybrac najlepszą dla Lenki - ale co zaproponujecie z karm mokrych? Bo dopóki Lenki ząbki nie będa zdrowe musi jeść miękie. Gotuje jej obiadki, dodaje uzupelniacz polecony przez weta, ale troszkę sie obawiam, że może nie dostaje wszystkiego co powinna i zupelnie nie wiem jaką karmę mokra wybrać - jest tego tyle i każdy swoje zachwala.

Zawsze gotowane jedzenie jest, moim zdaniem, lepsze niż puszki. No chyba, że weterynaryjne.  ;)
"Przeciętny pies jest przyjemniejszym człowiekiem od przeciętnego człowieka" - Andrew A. Rooney

Odp: Karmy

Offline Wanda

  • Aktywny Użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 412
  • Płeć: Kobieta
Odp: Karmy
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 05, 2012, 14:45:03 pm »
Zawsze gotowane jedzenie jest, moim zdaniem, lepsze niż puszki. No chyba, że weterynaryjne.  ;)

W gotowanym to najbardziej bałabym się tego, czy daję psu odpowiednią ilość jedzenia czy nie za mało, czy nie za dużo...

Odp: Karmy

Offline sabamlis

  • Nowy Użytkownik*
  • *
  • Wiadomości: 4364
Odp: Karmy
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 05, 2012, 17:12:47 pm »
W gotowanym to najbardziej bałabym się tego, czy daję psu odpowiednią ilość jedzenia czy nie za mało, czy nie za dużo...
Z karmami jest podobnie, na ogol jest szeroki przedzial dla danej wagi, nie wiadomo czy dawac minimum czy maximum, pozatym psy sa rozne, roznie trawia, roznie spalaja, samemu trzeba na podstawie wlasnego doswiadczenia wyznaczyc jak miarke jest najlepsza. Przy gotowanym wazne jest zeby dostarczac odpowiednia ilos skladnikow odzywczych i witamin. Ja daje moim psiakom mieszane jedzenie, rano dostaja polowe dziennej racji chrupek i drugi wieczorny posilek gotowany* ktorego objetosci jest prawie dwa razy wieksza niz chrupek na sniadanie. Mam gwarancje ze pies jedzac suche dostaje zbilansowany pokarm i ze przy gotowanym juz nie musze sie tak pilnowac.
*w moim wypadku gotowane to obecnie gotowany ryz lub kasza jaglana + bardzo rozne warzyw z przewaga marchewki, do tego dodaje tuz przed podaniem mielone surowe mieso, czesto z chrzastka. Psom bardzo to pasuje a ja nie ma roboty z gotowaniem miesa, obieranie z kosci drobieniem itd
Marysia
"Dobroczynność nie polega na dawaniu kości psu. Dobroczynność to kość dzielona z psem wówczas, gdy jesteś równie głodny jak on"
Jack London

Odp: Karmy

MaPiTa

  • Gość
Odp: Karmy
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 05, 2012, 18:02:30 pm »
Ja gotuję ale z obawy o niedostateczną ilość witamin i minerałów (wszak warzywa teraz mamy z przechowalni a nie świeże, a mięso zwykle gotuję) to od 3 tygodni dodaję witaminy do jedzenia (polecone przez naszego weta oczywiście). Sucha karma jednak czasem jest bardzo przydatna co odczuliśmy przez ostatnie tygodnie chorób/szpitali kiedy na prawdę czasu nie było na zakupy i gotowanie dla psów.
Myślę, ze jak warzywa będą świeże to witaminy odstawię i zacznę znów dodawać jesienią.
Ja gotuję ryż (czasem kasza gryczana,jęczmienna, jaglana) plus gotowane mięso/podroby plus starte surowe warzywa: seler, pietruszka,marchewka. Jak uda mi się upolować wołowinkę to daję surową, reszta mięsa gotowana. Ostatnio postanowiłam zawrzeć porozumienie z lokalnym rzeźnikiem i odkupować żwacze wołowe z treścią jeśli miałby wyrzucić to ja chętnie przygarnę, ale na razie za zimno i ubój zwierząt został zawieszony.
Ale tak dla urozmaicenia diety na pewno się przyda :)
Czy Wy kupujecie żwacze świeże? takie od rzeźnika czy tylko te gotowe do diety barf?

Odp: Karmy

Offline sabamlis

  • Nowy Użytkownik*
  • *
  • Wiadomości: 4364
Odp: Karmy
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 07, 2012, 20:18:44 pm »
Czy Wy kupujecie żwacze świeże? takie od rzeźnika czy tylko te gotowe do diety barf?
chyba te gotowe do diety barf sa takie same jak od rzeznika tylko zamrozone?, tez sa "nieoczyszczone z trecia"
(pisalam o tym w watku o tradycyjnym zywieniu http://www.pasterzeforum.pl/index.php?topic=401.msg25035#msg25035)
Ja kupuje w sklepie http://www.sklep.miesodlapsow.pl/ mielone mieso, mieso z chrzastka i wlasnie zwacze. Moje psiski dostaja jeden posilek z gotowanej kaszy/ryzu z warzywami do ktorej bezposrednio przed podaniem dodaje rozmrozone surowe mieso.  Drugi posilek to moczona sucha karma (Sabinka dostaje ja w dwoch ratach, ze wzgledu na przyszyty zoladek po skrecie)
Marysia
"Dobroczynność nie polega na dawaniu kości psu. Dobroczynność to kość dzielona z psem wówczas, gdy jesteś równie głodny jak on"
Jack London

Odp: Karmy

EwelinaKora

  • Gość
Odp: Karmy
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 08, 2012, 08:45:17 am »
Mam pytanie: Czym moczycie sucha karmę? Bo czytałam, że jedni dodają olej, oliwę inni wodę czy mleczne (mleko, kefity itp), albo wywary rosołowe. Też bym spróbowała tylko nie wiem czym najlepiej dla zdrowia psiaka  :th_cooking:  :emotbern: 

Odp: Karmy

Offline Ani@

  • Przyjaciel Fundacji
  • ***
  • Wiadomości: 5807
Odp: Karmy
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 08, 2012, 08:49:58 am »
Nie karmimy psów kaszą!

Odp: Karmy

Offline Ani@

  • Przyjaciel Fundacji
  • ***
  • Wiadomości: 5807
Odp: Karmy
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 08, 2012, 08:52:38 am »
Mam pytanie: Czym moczycie sucha karmę? Bo czytałam, że jedni dodają olej, oliwę inni wodę czy mleczne (mleko, kefity itp), albo wywary rosołowe. Też bym spróbowała tylko nie wiem czym najlepiej dla zdrowia psiaka  :th_cooking:  :emotbern:

oliwa z oliwek dobrze wpływa na wygląd sierści - ostrożnie z ilością (biegunka)
mleko - nie, nabiał tzw przerobiony  ;) -- jogurt, kefir, biały ser - tak
wywary rosołowe z naszego garnka - nie (przyprawy)

Odp: Karmy

EwelinaKora

  • Gość
Odp: Karmy
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 08, 2012, 11:56:36 am »
Dziękuję  :grin:
Spróbuje z nabiałem  :grin:

Odp: Karmy

Offline sabamlis

  • Nowy Użytkownik*
  • *
  • Wiadomości: 4364
Odp: Karmy
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 08, 2012, 19:03:43 pm »
Mam pytanie: Czym moczycie sucha karmę?
Karma (zwlaszacz taka co ma duzo zboza) bardzo pecznieje, jesli nie jest namoczona wczesniej, dzieje sie tak w zoladku, co moze spowodowac jego rozszerzenie a nawet skret. Dotyczy to zwlaszcza psow jedzacych lapczywie. Mojej Sabinie sucha nienamoczona karma sfermentowala w zoladku co bylo jedna z przyczyn skretu. Dlatego ja zawsze namaczam karme. Natomist dodawanie np smietany, jogurtu, serka czy rosolku(bez przypraw czy soli) ma na celu dosmaczenie karmy jesli pies jest niejadkiem czy wybrzydza.
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2012, 19:23:22 pm wysłana przez sabamlis »
Marysia
"Dobroczynność nie polega na dawaniu kości psu. Dobroczynność to kość dzielona z psem wówczas, gdy jesteś równie głodny jak on"
Jack London

Odp: Karmy

MaPiTa

  • Gość
Odp: Karmy
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 18, 2012, 15:27:20 pm »
No i z powodu braku czasu w ostatnich tygodniach padła decyzja, że na razie przechodzimy na karmę suchą. Na razie postawiłam na czeską karmę Profine Adult large breed chicken & potatoes. Skład jak na moje oko ma dobry (wypowiecie się?), Bemol je od wczoraj i czuje się OK, qpy też póki co OK.
W razie jakby nie spasowała to będę próbować Barking Heads. Też skład mi się podoba i jest dostępna u nas na miejscu u weterynarza.
Skład tej co teraz kupiłam- Karma Profine:

Skład:
Kurczak, wątróbka z kurczaka, ziemniaki, kukurydza, tłuszcz drobiowy (konserwowany mieszaniną tokoferoli, źródło witaminy E), olej z łososia, naturalne substancje smakowe, suszona pulpa buraczana, suszone jabłka, drożdże browarniane, pomidory, ekstrakt z Yucci Schidigera, minerały, chlorowodorek glukozaminy, siarczan chondroityny, DL-metionina, L-lizyna, mannanooligosacharydy, fruktooligosacharydy, probiotyki, organiczna miedź, chlorek choliny, organiczny cynk, organiczny mangan, organiczny selen, biotyna, niacyna, pantotenian wapnia, witamina A, suplement witaminy B12, suplement ryboflawiny (źródło witaminy B2), monoazotan tiaminy (źródło witaminy B1) chlorowodorek pirydoksyny (źródło witaminy B6), kwas foliowy, witamina D3, witamina E (alfatokoferol).

Odp: Karmy

Offline ElzaMilicz

  • Pasterz
  • *****
  • Wiadomości: 7774
  • Veritas odium parit.
Odp: Karmy
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 21, 2012, 15:41:46 pm »
Analiza surowcowa : surowe białko 26%, surowy tłuszcz 16%, surowe włókna 2,5%, wilgotność 10%, surowy popiół 6,5%, wapń 1,4%, fosfor 1%.

Po dwóch tygodniach stosowania tej karmy sama, w pewnym stopniu, będziesz mogła ocenić jej wartość.  ;)

« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2012, 15:47:38 pm wysłana przez ElzaMilicz »
...zło jest banalne, dobro niepojęte;  bez wiary przewracamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry...
Nara* Tina* Szila* Meda* Aza Jaga

Odp: Karmy

Offline Milla

  • Nowy Użytkownik*
  • *
  • Wiadomości: 4869
  • Płeć: Kobieta
  • Felicitas multos habet amicos.
Odp: Karmy
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 21, 2012, 15:48:10 pm »
Analiza surowcowa : surowe białko 26%, surowy tłuszcz 16%, surowe włókna 2,5%, wilgotność 10%, surowy popiół 6,5%, wapń 1,4%, fosfor 1%.

Po dwóch tygodniach stosowania tej karmy sama, w pewnym stopniu, będziesz mogła ocenić jej wartość.  ;)


MaPiTa , smacznego :tease:
a wrażeń jestem ciekawa...
Milla, Maja (*) i Bonita
Gdzie wielka rządzi pycha albo wielkie pieniądze, tam łatwo powstaje urojenie, że uważa się swoją zachciankę za mądrość

Odp: Karmy

Offline Aga

  • Pasterz
  • *****
  • Wiadomości: 2435
Odp: Karmy
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 21, 2012, 19:05:36 pm »
 :laugh:



Ja mam niejadka - i to z obsesyjnym zamiłowaniem do mędzenia przy misce  :crazy:
Gotuję rzadko, bo jednak pracuję na cały etat, a Redzisław - francowaty panicz zeżre tylko świeżo przygotowane, więc gotowanie na dwa dni, gotowanie dzień wcześniej wieczorem, jak i nie daj Boże zamrażanie - nie wchodzi absolutnie w grę :crazy:
Pies wychowany na moczonym chlebie woli dostać kanapkę, niż karmę dla psów - tą je zdecydowanie za karę i z miłości do mnie - jako masochistyczny wyraz oddania i czci przeogromnej dla mojej osoby  :giggle:

Nam Ela kiedyś poleciła puszki ANIMONDY i to był strzał w dziesiątkę. Mokre z BOZITY też wsuwa z apetytem - te drugie lubię przede wszystkim dlatego, że dla alergika (drób) jednak zostaje nam duże pole do popisu - np. z jeleniem i jabłkiem - 'podobno' pychota według Rediego.

Czasem mokre mieszam z gotowanym ryżem, czasem z suchą karmą pół na pół  ;)

 

Odp: Karmy

Offline wiola_i_nero

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 1169
  • Płeć: Kobieta
Odp: Karmy
« Odpowiedź #59 dnia: Luty 21, 2012, 19:32:55 pm »
Psom niejadkom  :kiss: i pańciom pracującym na pełen etat  ;) proponuję mój patent na danie "jednogarnkowe"  :th_0girl_curtsey: Nabyłam szybkowar dla rodziny  :naughty: , który służy mi głównie do przygotowania posiłków dla psiurów  :naughty: Wrzucam mięsko, warzywa i ryż - gotuję 35 min i voil'a  :th_0girl_curtsey:
Pozdrawiamy,
Wiola i stado.


 



Estalia by Smf Personal