www.pasterzeforum.pl » ZDROWIE I PIELĘGNACJA » ŻYWIENIE
 » Karmy

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


© 2017 Fundacja Pasterze. Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

Autor Wątek: Karmy  (Przeczytany 44068 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rdbms

  • Gość
Odp: Karmy
« Odpowiedź #105 dnia: Wrzesień 22, 2013, 14:27:22 pm »
Wolfsblut jest b. dobrą karmą, ma dobry skład i dobre opinie na necie, ale to wcale nie znaczy ze Archiemu bedzie pasowała.
Podstawowym wskaźnikiem tego czy karma psu pasuje czy nie jest "jakość" qupy. Dlatego, gdy rozpoczynamy nowy worek karmy (niezależnie czy jest to ta sama karma co poprzednio, czy jakaś nowa) qupa musi być monitorowana. W tym wątku (str. 3) jest poglądowy obrazek wraz z ocenami. Jeżeli qupa jest poniżej score3 dłużej niż 2-3 dni od rozpoczęciu worka, to karmie należy podziękować - jest dobra ale nie dla nas.

Każdy pies jest inny i inaczej może przyswajać składniki pokarmowe z karmy. Przykładowo (zmyślone na poczekaniu) - jeżeli w karmie jest lucerna to pies może słabo przezwajać witaminę B, natomiast z karm nie mających w składzie lucerny przyswaja ją bardzo dobrze. Karmiąc tylko jedną karmą możemy narobić psu niedoborów, które wyjdą dopiero po jakimś czasie. Dlatego, warto wybrać trzy, cztery dobre/pasujące psu firmy i zmieniać. My obracamy się w kręgu Wolfsblut, Acana, Lupo Natural, Simpsons - zmieniamy co worek i puki co jest ok.

Jeszcze chciałbym zwrócić uwagę na jedną rzecz. Ten Wolfsblut z koniną jest wyjątkowo cienką karmą (22% białka i 9% tłuszczu) i jest raczej przeznaczony dla psów mało aktywnych lub z chorą wątrobą. Natomiast Green Valley ma 30% białka i 18% tłuszczu - czyli dużo. Ja przechodząc z Wide Plain na Green Valley wstawiłbym pomiędzy nie jakąś karmę przejściową (25% białka, 10-15% tłuszczu) np. Range Lamb.

Odp: Karmy

Offline dabell

  • Nowy Użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 191
Odp: Karmy
« Odpowiedź #106 dnia: Wrzesień 24, 2013, 08:33:20 am »
Widzę, że doszłam do podobnych wniosków  :grin:.
Pisałam, że po dołożeniu Wolfsbluta qupy stały sie jeszcze lepsze, czyli przyswajanie jest ok (wygląd na 2 stopień wg zdjęc). Archi ma problemy z wątrobą - gęstą żółcią w woreczku żółciowym, parametry nerkowe w  górnych partiach normy, dlatego padło na początek na koninę (mało białka i tłuszczu) . Mam w domu do wypróbowania jeszcze niskobiałkowe i niskotłuszczowe Cold River i Wild Duck a także Wild Pacific i Green Valley z tych o wyższych obu paramatrach. Range Lamb domówię.

Dziękuję za podpowiedzi co do innych karm :hi:.
Wiem, że trzeba mieć altenatywy, tym bardziej, że zmieniają się warunki (pory roku z co za tym idzie temperatura i aktywność psa). Nie chciałam Archiego przestawiać na bezzbożowe wysokobiałkowe karmy od razu (Acana i Orijen), chociaż Orijenem od lat karmię kotkę i jest super.
Będziemy powtarzać w krótkiej perspektywie dokładne badania, zobaczymy jakie wyniki wyjdą po karmieniu lepszymi karmami.

Odp: Karmy

Offline ramona

  • Nowy Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Karmy
« Odpowiedź #107 dnia: Luty 28, 2015, 14:55:46 pm »
Nasz Marley bardzo zaokrąglił sie na Royal canin giant adulte mimo iż zjada dużo mniej niż zaleca producent.teraz nas czeka już chyba tylko ograniczenie michy,ale" zaraza" zaraz będzie strzelała focha i starała dojeść na boku :).Przyjmiemy wszystkie rady jak pozbyć się zbędnych kilogramów :th_dash1:

Odp: Karmy

Murka

  • Gość
Odp: Karmy
« Odpowiedź #108 dnia: Luty 28, 2015, 20:15:26 pm »
Zmienić karmę.

Odp: Karmy

Offline Aga

  • Pasterz
  • *****
  • Wiadomości: 2435
Odp: Karmy
« Odpowiedź #109 dnia: Luty 28, 2015, 20:39:20 pm »
Zdecydowanie zmienić karmę.

Jeśli to wet jest dystrybutorem Royala - to nie pytać go o zdanie w tym temacie, bo zawsze wmówi, że nie ma nic lepszego.
No taka prawda.
Poczytać, popróbować.
Eukanuba, Josera, Proplan... - na rynku jest bardzo dużo 'dobrych' karm.
Niektóre z nich występują w wersji LIGHT  ;)

Odp: Karmy

Offline nikola

  • Nowy Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Karmy
« Odpowiedź #110 dnia: Luty 28, 2015, 21:16:05 pm »
My oprocz BPP  Rigi mamy tez mopsy a one slynal z nadwagi niestety  :gwizdze:  wczesniej byly ba Purinie Pro Plan u nas swietnie na nadwage  sprawdzila sie karma Royla Canin Obesity  Management to jest dla psow z otyloscia ale my podawalismy zalecana dawke przez producenta i dzielilismy ja na 3 posilki dziennie kupilismy specjalnie wage bo Moj Misza (Mops wazyl ponad 14 kg ) i cala 3 do dzis ma wazona karme i podawana 3 razy dziennie dzieki temy utrzymyjemy taka wage jaka chcemy dodam ze teraz po odchudzaniu jestesmy na Boschu  :backflip: Trzymamy kciuki za Was
Misza przed
Misza po
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2015, 21:33:08 pm wysłana przez nikola »

Odp: Karmy

Offline BeataA

  • Przyjaciel Fundacji
  • ***
  • Wiadomości: 1130
  • Płeć: Kobieta
Odp: Karmy
« Odpowiedź #111 dnia: Luty 28, 2015, 21:16:49 pm »
Zdecydowanie zmienić karmę.

Jeśli to wet jest dystrybutorem Royala - to nie pytać go o zdanie w tym temacie, bo zawsze wmówi, że nie ma nic lepszego.
No taka prawda.
Poczytać, popróbować.
Eukanuba, Josera, Proplan... - na rynku jest bardzo dużo 'dobrych' karm.
Niektóre z nich występują w wersji LIGHT  ;)

Zgadzam się. Nie pytać weta tylko zmienić  :friends:

Odp: Karmy

Offline Kamir

  • Nowy Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: Karmy
« Odpowiedź #112 dnia: Marzec 01, 2015, 00:07:48 am »
Borys zajada  :th_cooking:  Husse czasami na przemian z Taste of the Wild i ma się dobrze  :b38:

Odp: Karmy

Offline bigos

  • Aktywny Użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 384
  • Płeć: Kobieta
Odp: Karmy
« Odpowiedź #113 dnia: Marzec 01, 2015, 06:57:20 am »
U mnie mój pies je Oliversa bez zbóż i wszystko wróciło do normy już się nie wygryza, z wypróżnieniami też już nie mamy problemów jak wcześniej sierść delikatna i błyszcząca.
Ania i Bigosek


 



Estalia by Smf Personal