www.pasterzeforum.pl » ZDROWIE I PIELĘGNACJA » ŻYWIENIE
 » Karmy

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


© 2017 Fundacja Pasterze. Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

Autor Wątek: Karmy  (Przeczytany 44103 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Agnieszka

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 844
Odp: Karmy
« Odpowiedź #60 dnia: Luty 21, 2012, 19:47:01 pm »
U mnie też wszystko idzie do szybkowara - REWELACJA!!! i psy szczęśliwe.

Odp: Karmy

4mala

  • Gość
Odp: Karmy
« Odpowiedź #61 dnia: Luty 21, 2012, 19:48:17 pm »
My po dość długiej drodze i eksperymentowaniu karmimy BRTI CARE, Vector je już od 2 lat (adult large breed)- wreszcie skończyły się biegunki, pojawiła się ładna sierść, nie marudzi przy jedzeniu, jest też bardzo wydajna - wyskokostrawna, Koks je Brti Care Adult Small, a był karmiony Brit'em od małego i oczywiście Aiduszka też ma Brita, do niedawna jadł Junior Large Breed, teraz ma już Adult Medium. Polecam, bo jak już pisałam jest wysokostrawna więc nie muszę dawać po 500 gr dla bernioła lub więcej dziennie, więc pomimo wyższej ceny (ok. 140 zł /12 kg) dla Vectora worek starcza na miesiąc. Od czasu do czasu dostają michę gotowanego kurczaka z marchewką ryżem lub ciemnym makaronem i naturalne gryzaki. Po tempie znikania zawartości miski sądzę, że są zadowolone- Koks tylko jako  rasowa "społeczna menda" podkrada od innych a jak im się skończy to pilnuje swego jak przysłowiowy "pies ogrodnika" ale wystarczy by chłopaki pokazały, że nie żartują iż są zainteresowane jego miską- znika wszystko w mgnieniu oka  :gwizdze:

Odp: Karmy

Offline Wanda

  • Aktywny Użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 412
  • Płeć: Kobieta
Odp: Karmy
« Odpowiedź #62 dnia: Luty 28, 2012, 21:15:30 pm »
Dwukropek wcina wszystko i mam wrażenie, że jadłby w każdej ilości  :huh:
Właśnie przerzucamy się na Josere Optiness, paczka zamówiona, zobaczymy jak przyjdzie jak zasmakuje Dwukropkowi  :naughty:
A teraz mykamy pobiegać  ;)

Odp: Karmy

Offline Kitek

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 1473
  • Płeć: Kobieta
Odp: Karmy
« Odpowiedź #63 dnia: Marzec 15, 2012, 14:32:51 pm »
Dwukropek wcina wszystko i mam wrażenie, że jadłby w każdej ilości  :huh:
Właśnie przerzucamy się na Josere Optiness, paczka zamówiona, zobaczymy jak przyjdzie jak zasmakuje Dwukropkowi  :naughty:
A teraz mykamy pobiegać  ;)

Heh my też zmieniliśmy karmę na Joserę Optiness i powiem szczerze, że jestem w szoku - Darcy jak nie chciał jeść, trzeba mu było pojedynczo na dłoni podawać lub  trzymać miskę i nad nim ślęczeć, to teraz je bez zmuszania tylko poczuje lub usłyszy jak do miski wsypuję :) Także jeden problem mamy z głowy  :grin:

A co do szybkiego jedzenia... nigdy mu się nie spieszyło, wręcz trzeba go było pilnować żeby w ogóle jadł  :giggle: teraz też nie dojada do końca... zostawia sobie na później  :gwizdze:
Justyna z D`Arcy Oszołomem, Luną vel Lucyną i Abbey vel Smoczek i Szafirrem ;)
Panna Dorinn
  • <3

Odp: Karmy

MaPiTa

  • Gość
Odp: Karmy
« Odpowiedź #64 dnia: Kwiecień 05, 2012, 18:27:27 pm »
Analiza surowcowa : surowe białko 26%, surowy tłuszcz 16%, surowe włókna 2,5%, wilgotność 10%, surowy popiół 6,5%, wapń 1,4%, fosfor 1%.

Po dwóch tygodniach stosowania tej karmy sama, w pewnym stopniu, będziesz mogła ocenić jej wartość.  ;)


MaPiTa , smacznego :tease:
a wrażeń jestem ciekawa...

Profine- Początkowo jadł bardzo chętnie, qpy były super- mało śmierdzące i łatwe do sprzątania, pod koniec opakowania musiałam dosmaczać bo się znudził chyba. Sierść wypada mniej niż wcześniej.
Potem dla zmiany smaku zakupiliśmy PRO PAC ale niestety po tej karmie miał problemy z załatwianiem się i bąki  :crazy: męczył się robiąc qpki.
W związku z tym ponownie zmieniliśmy i teraz je Taste Of The Wild z kaczką- smakuje bardzo, qpki ładne i bezproblemowe, Bemol zadowolony sierść ładna (ale podaję też dr Seidel mieszankę olejów wiec to też na pewno ma wpływ). W każdym razie ja z tej Profine byłam zadowolona, ale teraz pozostajemy przy TOTW- następna będzie z rybką potem z bizonem. Na TOTW qpy są miększe i większe niż na Profine niestety ale moze smak się tak szybko nie znudzi.
Chciałam już przechodzić na BARF ale w wakacje będziemy pewnie gdzieś wyjeżdżać to suchą łatwiej zabrać i przechowywać. Więc pewnie po wakacjach :)

Odp: Karmy

Offline Nika

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 1873
  • Płeć: Kobieta
Odp: Karmy
« Odpowiedź #65 dnia: Kwiecień 16, 2012, 20:28:07 pm »
"Przeciętny pies jest przyjemniejszym człowiekiem od przeciętnego człowieka" - Andrew A. Rooney

Odp: Karmy

Offline aneta i Wiktor

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 3396
Odp: Karmy
« Odpowiedź #66 dnia: Kwiecień 23, 2012, 06:18:28 am »
My karmimy swoje psy gotowanym mięsem (na przemian wołowina, wieprzowina, pierś z kurczaka), ryżem(makaronem) i marchewką. Chcielibyśmy aby choć raz w tygodniu zjadły suchą karmę, związane to jest z wyjazdami wakacyjnymi czy do rodziny. Ostatnio dostaliśmy od znajomego próbki szwedzkiej karmy Husse.
Co sądzicie o niej?
Aneta, Wiktor, Baja(*), Barina (*), Luna, Dona, Adonis i Gizmo
Bajeczko, kocham, bardzo tęsknię, pamiętam .....

Odp: Karmy

Offline bell29

  • Nowy Użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 186
Odp: Karmy
« Odpowiedź #67 dnia: Maj 21, 2012, 21:34:44 pm »
Od dwóch lat kupuję szwedzkie karmy Bozita.
Najpierw gotowaliśmy suni ryż z marchewką ,selerem, wołowina, indykiem i kurczakiem. Czasami kostkę cielęcą.
Pies po schronie zje wszystko i nie wybrzydza. Ale kupy były nieładne/ po odrobaczeniu też/ i po jakimś czasie zaczęła się strasznie drapać a na skórze pojawiła się czerwona wysypka z wysiękiem wysypka. Drogą eliminacji okazało się,że ma uczulenie na wołowinę i kurczaka.
I tak wylądowaliśmy na Bozicie jagnięcina z ryżem. Nastąpiła szybko znaczna poprawa kupy i skóry.
Potem przeszliśmy na Bozitę Robur/ czyli wersja jagnięciny bez dodatku sproszkowanego bulionu drobiowego
i bez zbóż/. Teraz jest idealnie  :grin: 
Szwedzkie karmy są wysokiej jakości i spełniają normy podobne do ludzkiego jedzenia.
Polecam tę karmę osobom mającym podobne problemy. Tylko cena trochę wysoka: w hurcie 170 zł z 12,5

Odp: Karmy

kasia paweł

  • Gość
Odp: Karmy
« Odpowiedź #68 dnia: Sierpień 26, 2012, 10:41:36 am »
Czy ktoś zna niemiecką karmę Markus- Muhle ? :th_holeinwall: Moja znajoma ma hodowlę Beagli i bardzo ją sobie chwali.

Odp: Karmy

Offline KasiaT

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 644
  • Płeć: Kobieta
Odp: Karmy
« Odpowiedź #69 dnia: Sierpień 26, 2012, 20:24:09 pm »
Mam problem ze swoją Nefrą.
Po sterylce zrobił się z niej kwadratowy bern  :crazy: (waży 48 kg,a w najgorszym momencie dochodziła do 53 kg) -racje żywieniowe ma maksymalnie zmniejszone (dostaje 1/3 tego co Obelix),a mimo tego nie mogę jej odchudzić,a Fruśka zaczyna patrzeć na mnie jakbym chciała ją co najmniej zagłodzić.
Może moglibyście polecić mi jakąś dobrą karmę light dla suk po sterylce?,bo mi pomysłów już brak  :<

Odp: Karmy

Offline sabamlis

  • Nowy Użytkownik*
  • *
  • Wiadomości: 4364
Odp: Karmy
« Odpowiedź #70 dnia: Sierpień 26, 2012, 22:21:23 pm »
Ja osobiscie odradzam karmy lihgt, po nich pies jest glodny, niespokojny i nerwowy, czesto zaczyna sie dozywiac na wlana reke. Zaczyna jesc gwaltownie co moze doprowadzic do skretu zoladka (tak bylo u Sabiny). Sabina do Elzy trafila gruba (podejrzewam ze diete Biedronkowa uzupelniala sobie podjadjac karme prosiakom). Eli udalo sie ja troche odchudzic, miala tez zrobiona sterlka. Prze dwa lata, caly czas kontrolujemy wage, probowalismy roznych sposobow, dopiero dieta z duza iloscia miesa z dodatkiem warzyw i z ograniczeniem weglowodanow do minimum (dotyczy to rowniez doboru karm suchych) przynosi efekty. Pies jest mniej glodny i nie tyje a nawet chudnie. Zrezygnowalismy tez ze wszystkich smaczkow i przegryzek, zamienilismy je na krojone jabluszko (niestety nie wszystkie psie grubaski je lubia)
(pozniej podam namiary na konkretne karmy)
Marysia
"Dobroczynność nie polega na dawaniu kości psu. Dobroczynność to kość dzielona z psem wówczas, gdy jesteś równie głodny jak on"
Jack London

Odp: Karmy

Offline ElzaMilicz

  • Pasterz
  • *****
  • Wiadomości: 7774
  • Veritas odium parit.
Odp: Karmy
« Odpowiedź #71 dnia: Sierpień 27, 2012, 08:13:55 am »
Czy ktoś zna niemiecką karmę Markus- Muhle ? :th_holeinwall: Moja znajoma ma hodowlę Beagli i bardzo ją sobie chwali.

Nic nie mogę powiedzieć na temat tej karmy.  8)
Marysiu, może znajdziesz czas na analizę składu ?
...zło jest banalne, dobro niepojęte;  bez wiary przewracamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry...
Nara* Tina* Szila* Meda* Aza Jaga

Odp: Karmy

kasia paweł

  • Gość
Odp: Karmy
« Odpowiedź #72 dnia: Sierpień 27, 2012, 08:25:18 am »
Taki znalazłaam w sieci , ale zobaczcie czy warto  ;)
Skład:
 
Mięso drobiowe suszone i zmielone 28%, mączka ryżowa pełnoziarnista z otwartego ziarna, pełnoziarnista mączka kukurydziana z otwartego ziarna, żwacze z dziczyzny 8%, ziarno ryżu, mączka z kości dziczyzny 5%, topinambur w formie mączki, mączka rybna 5%, buraczany miąsz suszony, olej lniany tłoczony na ziemno, olej rzepakowy tłoczony na zimno, mączka z żółtka 2%, borowina suszona, torf suszony, proszek owocowy 2% (w skład którego wchodzą: porzeczka, ananas, papaja, banany, wiśnia acerola, jabłka, gruszki, borówka czarna, mango, maliny), mieszanka z ziół suszona, olej z łososia, mączka z alg, yucca-Schidigera suszona i zmielona.
 
Skład procentowy:
Białko surowe             25 %
 
Tłuszcz surowy         10,5 %
 
Włókno                      3,3 %
 
Popiół surowy               7 %
 
Wapń                        1,3 %

Fosfor                       1,0 %

Sód                         0,39 %

Magnez                    0,18 %
 
Potas                       0,69 %
 
Żelazo / kg              200 mg
 
 
 
Dodatkowe składniki pokarmowe /kg:
Witaminy, Prowitaminy i pozostałe substancje czynne
 

Witamina A                                                            10500 i.E.
 
Witamina D³                                                            1050 i.E.
 
Witamina E                                                               200 mg
 
Witamina B1 jako Thiaminmononitrat                           3,5 mg
 
Witamina B2 jako ryboflawina                                     7,0 mg
 
Witamina B6 jako pirydynowy tlenek wodoru                4,2 mg
 
Witamina B12                                                            42 mcg
 
Biotyna jako D-(+)-Biotyna                                       210 mcg
 
Kwas foliowy                                                            0,35 mg
 
Niacyna                                                                   21,0 mg
 
Witamina C jako L-kwas askorbinowy     140 mg
 
Pantothen kwas jako wapń -D-Pantothenat 7,0 mg
 
chlorek Cholin          1050 mg

Odp: Karmy

Offline wiola_i_nero

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 1169
  • Płeć: Kobieta
Odp: Karmy
« Odpowiedź #73 dnia: Sierpień 27, 2012, 09:03:48 am »
Moje psiaki bardzo chwaliły sobie markusa  :grin: Jest smaczny, sierść była ładna, qpy również, kontrolne wyniki badań też w porządku. Był tylko jeden minus zauważony przeze mnie, nie przez psy, Nike zaczęła tyć i zrobiła się "szersza niż dłuższa".
Pozdrawiamy,
Wiola i stado.

Odp: Karmy

Offline Milla

  • Nowy Użytkownik*
  • *
  • Wiadomości: 4869
  • Płeć: Kobieta
  • Felicitas multos habet amicos.
Odp: Karmy
« Odpowiedź #74 dnia: Sierpień 27, 2012, 09:19:29 am »
Wiolu, a na czym jesteście teraz?
Milla, Maja (*) i Bonita
Gdzie wielka rządzi pycha albo wielkie pieniądze, tam łatwo powstaje urojenie, że uważa się swoją zachciankę za mądrość


 



Estalia by Smf Personal