www.pasterzeforum.pl » ZDROWIE I PIELĘGNACJA » PIELĘGNACJA
 » Szczotki i grzebienie

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


© 2017 Fundacja Pasterze. Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

Autor Wątek: Szczotki i grzebienie  (Przeczytany 7757 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline fszut

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Kobieta
Odp: Szczotki i grzebienie
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 09, 2013, 08:48:54 am »
Akcesoria podane przez Camare całkowicie wystarczają nawet dla podhalana takiego jak Baca. Bardzo fajnie się go czesze - łatwiej niż berneńczyka - ale tylko tak długo jak on chce. Gdy już ma dość odwraca do mnie głowę, spojrzy "spod łba" swoimi cielęcymi oczami jakby mówił "no mała wydaje mi się, że już starczy - no ..... nie przeginaj" 

Odp: Szczotki i grzebienie

Offline Milla

  • Nowy Użytkownik*
  • *
  • Wiadomości: 4869
  • Płeć: Kobieta
  • Felicitas multos habet amicos.
Odp: Szczotki i grzebienie
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 09, 2013, 09:49:10 am »
Spotkałam się z tym spojrzeniem u Maxa i na prawde robi wrażenie :naughty: nie to co berny ;)
Milla, Maja (*) i Bonita
Gdzie wielka rządzi pycha albo wielkie pieniądze, tam łatwo powstaje urojenie, że uważa się swoją zachciankę za mądrość

Odp: Szczotki i grzebienie

Offline Iwona

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 273
Odp: Szczotki i grzebienie
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 09, 2013, 22:21:19 pm »
Nie wymądrzając się  :cheesy:  moim skromnym doświadczeniem, w pierwszej kolejności używamy pudlówki z długimi igłami bo pięknie nam rozbije podszerstek i ewentualne kołtuny  a potem zwykły metalowy grzebień , najlepiej o różnych szerokościach i żadne filcaki ani o zgrozo furminatory  nie będą nam potrzebne. ja mam jakąś schizę chyba na punkcie tych filcaków, ale lepiej dreda wyciąć lub naciąć nożyczkami wzdłuż kołtuna ustawiając nożyczki "od psa" niż używać filcaka na całym ciele psa. Filcak czy  mat breaker używany źle może psom zniszczyć sierść na baaardzo długo. Filcaka typowego nie używam wcale, natomist mat breakera używa się tylko w określony sposób... krótkie ruchy tuż przy skórze.. nigdy wzdłuź całej sierści...wtedy martwy podszerstek wychodzi a nie uszkadzamy okrywy właściwej  :naughty:


 



Estalia by Smf Personal