www.pasterzeforum.pl » ROZMOWY O WSZYSTKIM I O NICZYM » HYDE PARK (Moderator: Aga)
 » PSEUDOHODOWLE

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


© 2017 Fundacja Pasterze. Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

Autor Wątek: PSEUDOHODOWLE  (Przeczytany 18213 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lenka

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 665
  • Płeć: Kobieta
    • Moja praca
PSEUDOHODOWLE
« dnia: Sierpień 29, 2011, 19:23:11 pm »
Witam to znalazłam na stronie schronu w Łodzi

STOP pseudohodowcom!


A: Tak, słucham?
B: Dzień dobry, wie Pani, mam problem z pieskiem.
A: Słucham, jaki?
B: Moja suczka jużaczka ma cieczkę. Szukam dla niej partnera. W naszym małym mieście jest to raczej niemożliwe. Pomoże mi Pani?
A: Czy suczka ma rodowód?
B: Nie.
A: No to niestety nie pomogę Pani. Nie przyczyniam się do cierpienia zwierząt. Nie przykładam ręki do pseudohodowli.
B: Jak to?
A: Wie Pani, pseudohodowcy trzymają i rozmnażają psy w strasznych warunkach. Widziała Pani kiedyś szczeniaki na giełdzie? Wie Pani, co dzieje się z ich matkami?
B: Co?
A: Często siedzą w piwnicach i są głodzone, a gdy już nie nadają się do rodzenia, są zabijane. Szczeniaki nie są szczepione, umierają albo chorują. Pseudohodowcy krzyżują także osobniki agresywne.
B: Ale moja suczka ma dobrze, śpi na kanapie.
A: Widzi Pani, a szczeniaki, które urodzi? Albo szczeniaki tych szczeniaków? Skąd Pani wie gdzie trafią i co się będzie z nimi działo? Nie obchodzi to Panią?
B: No tak. Ale jużaki to u nas rzadkie psy. A rodzinie i znajomym tak bardzo podoba się nasza sunia, że chcieliby szczeniaka.
A: Jeśli te psy są rzadkie, to zagrożenie jest tym większe, że może Pani dopuścić swoją sukę, np. z jej bratem z poprzedniego miotu, nawet o tym nie wiedząc. Konsekwencji chyba nie muszę Pani tłumaczyć. A rodzinie proszę doradzić, żeby poszukali jakiejś dobrej hodowli jużaków.
B. Dziękuję, do widzenia Pani.
A. Do widzenia.

 


    Pseudohodowcy to ludzie rozmnażający psy/koty wyłącznie dla zysku. Traktują oni szczenięta/kocięta jak zwykły towar. Im więcej uda się go ?wyprodukować?, tym lepiej.
    Bywa, że suka jest dopuszczana podczas każdej cieczki, jest wycieńczona, do tego źle odżywiana, trzymana w tragicznych warunkach. Gdy nie nadaje się już do rozrodu, jest uśmiercana lub wyrzucana.
    Często szczenięta/kocięta nie są szczepione, wiele z nich umiera, inne chorują, są za wcześnie zabierane od matki.
    Psy są dobierane beż żadnego przemyślenia, często dochodzi do rozrodu osobników chorych, agresywnych lub do krzyżowania ze sobą rodzeństwa.
    Jeśli uważasz, że zwierzęta z rodowodem są dla snobów, mylisz się. Każdy człowiek rodząc się, otrzymuje metryczkę, więc dlaczego pies czy kot miałby jej nie mieć? Metryczka nie zobowiązuje cię do jeżdżenia z psem/kotem na wystawy, daje natomiast pewność, że zwierzę będzie posiadało cechy psychiczne i fizyczne takie jakie powinno posiadać. Uniknie także schorzeń genetycznych, jak np. dysplazja stawów.
    Jeśli chodzi o wysoką cenę, to jest ona i tak dużo niższa, niż suma, którą będziesz musiał wydać na leczenie zwierzęcia z chorobą genetyczną. Lepiej odkładać przez rok, powiedzmy po 100zł miesięcznie, i kupić psa z prawdziwej hodowli, niż kupić zwierzę od pseudohodowcy, przyczyniając się tym samym do cierpienia innych zwierząt i nakręcając ?business? okrutnym ludziom. Istnieje też możliwość zapytania hodowcy, czy nie posiada zwierzęcia niewystawowego (ale z metryczką!), którego cena będzie niższa.
    Nigdy nie kupuj szczeniaka/kociaka na giełdach, rynkach, przed wystawami. Prawdziwy, szanujący siebie i kochający zwierzęta hodowca nigdy nie sprzedaje ich w takich warunkach!
    Jeśli zależy Ci na cechach psychofizycznych określonej rasy, kup zwierzę z rodowodem z legalnej zarejestrowanej hodowli. Jeśli nie zależy Ci na żadnych konkretnych cechach, zaadoptuj zwierzę ze schroniska.
    Jeśli już posiadasz nierodowodowe ?rasowe? zwierzę, absolutnie nie dopuszczaj do jego rozrodu, a raczej pomyśl o sterylizacji/kastracji. Pamiętaj, że ewentualne potomstwo twojego pupila może trafić w niepowołane ręce. Poza tym skala bezdomności zwierząt w Polsce jest tak wysoka, że niekontrolowana ?produkcja? kolejnych jest naprawdę okrucieństwem.


PAMIĘTAJ: rasowy = rodowodowy


Magda z Irkiem i Anią + Fryga z Cezarem ;)

Odp: PSEUDOHODOWLE

Offline MKarmel

  • Aktywny Użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 269
Odp: PSEUDOHODOWLE
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 29, 2012, 14:11:48 pm »
Znalazłam ogłoszenie o sprzedaży szczeniąt, z tym rodowodem to z pewnością ściema, a może ja czegoś nie wiem? Wydawało mi się, ze rodowody wydaje tylko jedna instytucja
"Rewelacyjne maluchy, szczenięta berneńczyka- tata i, mama świetna i exterierowa o doskonałym charakterze.Maluchy w chwili odbioru - szczepieniu i stosownych dla wieku odrobaczeniach z książeczkami zdrowia i rodowodem SKPiKR -Ogólnokrajowa Organizacja Społeczna NrIS511.104.20.11. Psiaki - , z hodowli "Zawsze Nana"nr3/01/2012"


Odp: PSEUDOHODOWLE

Offline Milla

  • Nowy Użytkownik*
  • *
  • Wiadomości: 4869
  • Płeć: Kobieta
  • Felicitas multos habet amicos.
Odp: PSEUDOHODOWLE
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 29, 2012, 14:18:42 pm »
psiakikociaki.com.pl- SKPiKR - Klub psa i kota rasowego czyli zrzeszeni pseudohodowcy by ominąć ustawę.
Co do rodowodów... przed wejściem ustawy wydawane były przez dwie instytucje: ZK i PKPR. Teraz takich "tworów" zrobiło sie na pęczki :th_dash1:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2012, 14:20:18 pm wysłana przez Milla »
Milla, Maja (*) i Bonita
Gdzie wielka rządzi pycha albo wielkie pieniądze, tam łatwo powstaje urojenie, że uważa się swoją zachciankę za mądrość

Odp: PSEUDOHODOWLE

Offline MKarmel

  • Aktywny Użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 269
Odp: PSEUDOHODOWLE
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 29, 2012, 14:21:38 pm »
Tak myślałam  :th_gamer3:
Noż mi sie w kieszeni otworzył kiedy sobie poczytałam o tym klubie kota i psa rasowego.
Oto cytat:
Chcielibyśmy zaznaczyć , że pisemne zidentyfikowanie przez SKPiKR - Rodowód  szczeniąt lub kociąt nabytych od Członków naszego Stowarzyszenia sprawia , że hodowca przestaje być anonimowy, co w jednoznaczny sposób podnosi jego wiarygodność.

Spróbuję proceder wystawiania rodowodów przez takie kliki nagłośnić. Zgłosiłam to jako temat do naszej gazety, sprawdzimy z policją i prawnikami, jaki jest status prawny wystawiania takiego "rodowodu". Normalnie "tajfun Helenka" mi się włączył
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2012, 16:19:07 pm wysłana przez MKarmel »

Odp: PSEUDOHODOWLE

anula

  • Gość
Odp: PSEUDOHODOWLE
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 29, 2012, 17:03:39 pm »
Związek Kynologiczny w Polsce posługuje się takim skrótem - ZKwP, natomiast międzynarodowa organizacja FEDERACIÓN CANINA INTERNACIONAL, do której należymy posługuje sie skrótem FCI.
Moje szczenięta mają metryki ZKwP, a przydomek hodowli to: Astrolabium FCI.
Na pewno sporo ludzi wprowadzą w błąd te nowe skróty  :zla:

Odp: PSEUDOHODOWLE

Offline MKarmel

  • Aktywny Użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 269
Odp: PSEUDOHODOWLE
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 29, 2012, 18:48:57 pm »
Anula, właśnie dlatego trzeba to nagłośnić i ukrócić jak najszybciej  :zla:

Odp: PSEUDOHODOWLE

anula

  • Gość
Odp: PSEUDOHODOWLE
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 29, 2012, 22:02:37 pm »
Podpisuję się rękami i nogami...

Odp: PSEUDOHODOWLE

Offline MKarmel

  • Aktywny Użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 269
Odp: PSEUDOHODOWLE
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 31, 2012, 12:10:05 pm »
Ruszyłam juz tą sprawę, oczywiście rozmowa z członkiem wspomnianego stowarzyszenia niewiele dała, ale jestem juz po rozmowie z organem, który je zarejestrował. Sama jestem ciekawa rozwoju wydarzeń  :gwizdze:

Odp: PSEUDOHODOWLE

Offline reneczek4

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 1236
  • Płeć: Kobieta
Odp: PSEUDOHODOWLE
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 31, 2012, 12:46:04 pm »
Trzymam kciuki  :bravojs0:
Renia i Kika :)

Odp: PSEUDOHODOWLE

Offline MKarmel

  • Aktywny Użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 269
Odp: PSEUDOHODOWLE
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 31, 2012, 14:27:24 pm »
Wrzuciłam na maila fundacyjnego scan regulaminu stowarzyszenia, może ktoś, kto zna dobrze nową ustawę będzie mógł na to rzucić okiem. Starostwo może sprawdzić regulamin pod kątem zgodności z ustawą i podjąć jakieś kroki dopiero jak ktoś oficjalnie zgłosi nadużycie, a jak nie to podpisuje regulamin i z żadną ustawą go nie sprawdza - a to Polska właśnie  :th_dash1:

Odp: PSEUDOHODOWLE

Offline reneczek4

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 1236
  • Płeć: Kobieta
Odp: PSEUDOHODOWLE
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 31, 2012, 15:37:58 pm »
nóż się w kieszeni otwiera  :th_dash1:
Renia i Kika :)

Odp: PSEUDOHODOWLE

Offline sabamlis

  • Nowy Użytkownik*
  • *
  • Wiadomości: 4364
Odp: PSEUDOHODOWLE
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 31, 2012, 16:19:31 pm »
Ogloszenie o ktorym mowa bylo juz raz zdjete przez pracownika Allegro, ale podejrzewam ze skoro pojawilo sie ponownie i nie jest zdejmowane, to wszystko jest zgodne z obowiazujaca ustawa :th_dash1:
Marysia
"Dobroczynność nie polega na dawaniu kości psu. Dobroczynność to kość dzielona z psem wówczas, gdy jesteś równie głodny jak on"
Jack London

Odp: PSEUDOHODOWLE

Offline MKarmel

  • Aktywny Użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 269
Odp: PSEUDOHODOWLE
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 31, 2012, 18:15:54 pm »
Marysiu, podejrzewam, że nikt z allegro nie zainteresował się stowarzyszeniem głębiej. Skoro powiesili i mają regulamin i zgodę starostwa, to pewnie legalni - pomyślało allegro i nie zdjęło. Zresztą z portalami jest tak, że jak kilkanaście osób zgłosi to zdejmuja dla spokoju, a za 2 dni znów wisi to samo, aż kolejne osoby zgłoszą i tak wkoło Macieju.
Tu nawet nie chodzi o zdjęcie czy nie z allegro, ale by trochę piasku w tryby nasypać pseudo i stowarzyszeniu, a przede wszystkim uniemożliwić im wystawianie rodowodów i wciskanie ludziom ciemnoty, bo w ten sposób przestanie im sie ten interes opłacać.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2012, 18:48:05 pm wysłana przez MKarmel »

Odp: PSEUDOHODOWLE

Murka

  • Gość
Odp: PSEUDOHODOWLE
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 31, 2012, 19:04:58 pm »
Sprawa jest znana od kilku tygodni. Odbyło się na ten temat szereg dyskusji. Stowarzyszenia tego typu są ogólnokrajowe i tu spełniają warunki ustawy.
Nie mają prawa posługiwać się wzorcem FCI  , dlatego nie wiadomo według jakiego wzorca jest to berneńczyk, jamnik itd. W tym miejscu można zaczynać walkę. Ale tutaj powinien włączyć się ZKwP. Od niego i postawy zrzeszonych w nim hodowców sporo zależy. Ustawa jest prawnym bublem, a ci co pozakładali te związki  nie robili tego z sufitu tylko mieli dobrych prawników. Warto śledzić dyskusje na ten temat, żeby wiedzieć jak to się rozwija, lobbować, podpisywać petycje i apele do sejmu. Walka z portalami handlującymi zwierzętami toczy się od 1 stycznia, są pewne osiągnięcia. Podstawa to znajomość ustawy Szczere chęci i święte oburzenie nie wystarczą.

Odp: PSEUDOHODOWLE

Sara

  • Gość
Odp: PSEUDOHODOWLE
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 31, 2012, 20:19:41 pm »
Ogloszenie o ktorym mowa bylo juz raz zdjete przez pracownika Allegro, ale podejrzewam ze skoro pojawilo sie ponownie i nie jest zdejmowane, to wszystko jest zgodne z obowiazujaca ustawa :th_dash1:

Ja po prostu robię tak, że gdy znajdę gdziekolwiek ogłoszenie, które w jakikolwiek sposób wzbudza moje podejrzenie że to pseudo- od razu zgłaszam jako nadużycie jako powód podając ustawę. Oczywiście, mogło mi się zdarzyć niesłuszne zdjęcie ogłoszenia rzetelnej hodowli, ale jak są ok to się wybronią i tyle


 



Estalia by Smf Personal