www.pasterzeforum.pl » ADOPCJE  » W NOWYM DOMU (Moderator: Issa)
 » Amber 2 letni wspaniały podhalan

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


© 2017 Fundacja Pasterze. Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

Autor Wątek: Amber 2 letni wspaniały podhalan  (Przeczytany 30724 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lech stopnicki

  • Gość
Odp: Amber 2 letni wspaniały podhalan
« Odpowiedź #75 dnia: Styczeń 17, 2013, 11:36:45 am »
  właśnie przed chwilą odebrałem  mailem  wyniki badania cytopatologicznego z lecznicy  rozpoznanie nie budzi żadnych wątpliwości  nisko różnicowany rak wątroby na dodatek mikrofilarie jak to drugie można wyleczyć przy pomocy zastrzyków tak tego wrednego  pana się pozbyć  nie ma jak ( nie uleczalny ,nie reagujący na chemię która czyni większe spustoszenie niż rak i przysparza psu większe cierpienie  )  pozostaje tylko opieka paliatywna  i czekanie na to co nieuchronne, przy zapewnieniu  mu jak największego komfortu na ostatnie dni 
czekam jeszcze  na maila od dr Jagielskiego z zaleceniami, i  dalszym trybem postępowania
oczywiście jadę zaraz  z Ambrem  do weterynarza na zastrzyki  z izermektyny celem zlikwidowania mikrofilarii
dzięki za kciuki
 ponieważ większość podopiecznych najczęściej pochodzą z różnych źródeł a standardowe leki na pasożyty podawane co 6 miesięcy   na mikrofilarie nie działają , warto by adoptujący przebadali swoich pupili na tą bakterię wystarczy pobranie krwi i badanie w tym kierunku( bakteria atakuje płuca, wątrobę  ) przemieszcza się poprzez krwioobieg.

Odp: Amber 2 letni wspaniały podhalan

lech stopnicki

  • Gość
Odp: Amber 2 letni wspaniały podhalan
« Odpowiedź #76 dnia: Styczeń 17, 2013, 11:51:03 am »
Odsetek zarażonych psów na terenie Mazowsza jest duży, bo sięga 20 procent w schroniskach Prof. Elżbieta Gołąb

choróbsko ( rodzaj nicieni) przenoszone przez komary

Odp: Amber 2 letni wspaniały podhalan

Offline jzel67

  • Nowy Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: Amber 2 letni wspaniały podhalan
« Odpowiedź #77 dnia: Styczeń 17, 2013, 13:30:10 pm »
Amberku! Trzymaj się!

Odp: Amber 2 letni wspaniały podhalan

Offline kajetan

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 677
Odp: Amber 2 letni wspaniały podhalan
« Odpowiedź #78 dnia: Styczeń 17, 2013, 13:37:10 pm »
Amberku nie daj sie "obcemu".Wspołczuję ,trzymajcie sie :friends:

Odp: Amber 2 letni wspaniały podhalan

Offline sabamlis

  • Nowy Użytkownik*
  • *
  • Wiadomości: 4364
Odp: Amber 2 letni wspaniały podhalan
« Odpowiedź #79 dnia: Styczeń 17, 2013, 14:29:11 pm »
Szkoda każdego chorego psiaka, ale tych która w życiu nie miały lekko, szkoda jeszcze bardziej :<
Trzymam kciuki, żeby Amber jak najdłużej wygrywał z chorobą   :friends:
Marysia
"Dobroczynność nie polega na dawaniu kości psu. Dobroczynność to kość dzielona z psem wówczas, gdy jesteś równie głodny jak on"
Jack London

Odp: Amber 2 letni wspaniały podhalan

Offline joanna js

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 1593
Odp: Amber 2 letni wspaniały podhalan
« Odpowiedź #80 dnia: Styczeń 17, 2013, 15:29:33 pm »
Smutne wieści, pocieszające jest to, że Amber nie jest sam i ma swojego człowieka. Dużo siły dla Amberka i wytrwałości dla człowieka  :friends: .

Odp: Amber 2 letni wspaniały podhalan

Offline Ani@

  • Przyjaciel Fundacji
  • ***
  • Wiadomości: 5807
Odp: Amber 2 letni wspaniały podhalan
« Odpowiedź #81 dnia: Styczeń 17, 2013, 15:29:55 pm »
 :heartbeat:

Odp: Amber 2 letni wspaniały podhalan

lech stopnicki

  • Gość
Odp: Amber 2 letni wspaniały podhalan
« Odpowiedź #82 dnia: Styczeń 17, 2013, 16:21:13 pm »
serdeczne dzięki za  dobre słowo, 
 do pani Ewy!!
 umieściłem informację o mikrofilariach jako iż choróbsko to rozszerza się w błyskawicznym tempie po woj Mazowieckim,nicienie jako pasożyt przenoszony jest  przez komary Nawet w miastach (przywleczone z południa europy   przez urlopowiczów  ze zwierzętami )zagnieżdżają się praktycznie bezobjawowo  wykryć  jedynie można poprzez  kierunkowe badanie obrazu krwi
 najlepiej badać krew  pupila po każdym letnim sezonie . dotyczy piesów jak i kotecków   atakuje układ krwionośny wątrobę a w nielicznych przypadkach mózg pupilka  łatwy do wyleczenia po przez podanie piguły lub inekcję podskórną leku powtórka po tygodniu i kontrola krwi po 2-3 tygodniach  od ostatniego podania leku nie uodparnia na wsiegda powtórka co roku koszt badania krwi ok 30 zł zależnie ok lecznicy
napisałem ten post ku przestrodze wszystkich opiekunów zwierząt    do  dowolnego wykorzystania  i więcej info internet Hasło w google  mikrofilarie

Odp: Amber 2 letni wspaniały podhalan

Offline Julian

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 3361
Odp: Amber 2 letni wspaniały podhalan
« Odpowiedź #83 dnia: Styczeń 17, 2013, 19:39:51 pm »
Dziękujemy za info.
Amberku  :friends:

Odp: Amber 2 letni wspaniały podhalan

bea

  • Gość
Odp: Amber 2 letni wspaniały podhalan
« Odpowiedź #84 dnia: Styczeń 17, 2013, 20:50:40 pm »
Śliczny pies  :th_0girl_dance:

Odp: Amber 2 letni wspaniały podhalan

Offline kajetan

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 677
Odp: Amber 2 letni wspaniały podhalan
« Odpowiedź #85 dnia: Styczeń 17, 2013, 21:14:28 pm »
Ja tez dziekuję za informacje.Wiedzy nigdy za wiele tm bardziej ,że czasami trzeba "podyskutować "z wetem.

Odp: Amber 2 letni wspaniały podhalan

Offline Milla

  • Nowy Użytkownik*
  • *
  • Wiadomości: 4869
  • Płeć: Kobieta
  • Felicitas multos habet amicos.
Odp: Amber 2 letni wspaniały podhalan
« Odpowiedź #86 dnia: Styczeń 17, 2013, 21:20:40 pm »
Kiedyś, gdy wycinki z mojej suni poleciały na badania, a ja spędziłam dwa tygodnie, obgryzając paznokcie (bo gdyby wykryto rozwiniętego raka, Maja miałaby od 2 tygodni do 3 miesięcy życia) usłyszałam bardzo mądrą radę,
Gdy już wiadomo, że nie ma innego wyjścia, a psa nie da się uratować, warto odpuścić sobie bezskuteczne chemie i inne "cudowne lekarstwa" i po prostu poświęcić psu jak najwięcej czasu, miłości i uwagi. By wiedział że jest o co walczyć.
Tamtej suni to bycie razem pomogło, nie stał się cud, ale przeżyła dużo dłużej niż mówiły rokowania.
Milla, Maja (*) i Bonita
Gdzie wielka rządzi pycha albo wielkie pieniądze, tam łatwo powstaje urojenie, że uważa się swoją zachciankę za mądrość

Odp: Amber 2 letni wspaniały podhalan

lech stopnicki

  • Gość
Odp: Amber 2 letni wspaniały podhalan
« Odpowiedź #87 dnia: Styczeń 18, 2013, 18:53:43 pm »
 rozpocząłem walkę o każdy dzień,  z nosem w kompie by wyczytać wszystko co możliwe na temat, postępowanie ,leki ,dieta ( zgłupieć można  każdy post to inne rady najczęściej sprzeczne  lub bez sensu)  walka o każdy posiłek aby tylko zjadł , i czy to na pewno jest dla niego zdrowe czy aby mu nie zaszkodzi?  głupawka do kwadratu !!!,   co te pupile robią z człowiekiem???!!! a przecież to nie pierwszy mój pies.
pozdrawiam wszystkich

Odp: Amber 2 letni wspaniały podhalan

staliz

  • Gość
Odp: Amber 2 letni wspaniały podhalan
« Odpowiedź #88 dnia: Styczeń 18, 2013, 19:04:55 pm »
Szacun dla Pana i jak najwięcej szczęśliwych dni dla Ambra  :friends:

Odp: Amber 2 letni wspaniały podhalan

Offline Asia Szczecin

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 997
Odp: Amber 2 letni wspaniały podhalan
« Odpowiedź #89 dnia: Styczeń 18, 2013, 19:08:06 pm »
 :friends: trzymajcie się, dużo siły do walki o każdy wspólny dzień
"Nie popełnij błędu i nie traktuj swojego psa jak człowieka, albowiem on potraktuje cię jak psa" - Martha Scott


 



Estalia by Smf Personal