www.pasterzeforum.pl » ZDROWIE I PIELĘGNACJA » PIELĘGNACJA
 » Kaganiec dla berna

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


© 2017 Fundacja Pasterze. Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

Autor Wątek: Kaganiec dla berna  (Przeczytany 5925 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dabell

  • Nowy Użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 191
Kaganiec dla berna
« dnia: Lipiec 19, 2013, 13:47:01 pm »
Ponieważ niedługo wyjeżdżamy na urlop - będzie 3 tygodnie laby z przyczepą kempingową na kempingu  :backflip:, zastanawiam się nad wyborem kagańca.
 
Jakiego rodzaju używacie? Kantarki, metalowe, skórzane, fizjologiczne? Doradźcie coś proszę... i poproszę o fotki przy okazji :kiss:.

Nie jest on co prawda na kempingu obowiazkowy, ale i tak się kiedyś może przydać (jesteśmy zmotoryzowani, ale komunikacja miejska może sie czasem zdażyć). Wolę mieć na "w razie czego".
Archi będzie przywiązany długą linką w czasie postoju  :grin:, a poza tym spacery, spacery, kapiele, spacery kąpiele :backflip:.


Odp: Kaganiec dla berna

Offline stepi

  • Przyjaciel Fundacji
  • ***
  • Wiadomości: 1587
Odp: Kaganiec dla berna
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 19, 2013, 14:14:42 pm »
Wydaje mi się, że kaganiec dla berna to raczej nie! Nasz Charon lubi suczki a psy jedne toleruje inne wręcz nie cierpi i wówczas chce użyć zębów ale kagańca nigdy nie miał.. Do ludzi berny są grzeczne i tylko od was zależy jak się zachowa. Niestety to wymaga uwagi skierowanej na psa. Czyli trochę inna laba niż do tej pory. Bez kagańca Archi będzie spokojniejszy niż z jakimś świństwem na pyszczku. Życzę super pogody ,wypoczynki a Archiemu urlopu bez kagańca :gwizdze:

Odp: Kaganiec dla berna

Offline Camara

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4037
Odp: Kaganiec dla berna
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 19, 2013, 14:19:43 pm »
Niestety czasem przepisy porządkowe wymagają stosowania kagańca. Np. w komunikacji miejskiej w praktycznie wszystkich miastach jest to obowiązek, do którego musimy się dostosować jeżeli nie chcemy płacić sporego mandatu.
Najlepszy kaganiec to albo skórzany albo plastikowy. Później znajdę odpowiednie ilustracje.

Odp: Kaganiec dla berna

malwa006

  • Gość
Odp: Kaganiec dla berna
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 20, 2013, 11:26:07 am »
Ja dla mojej nigdy nie kupowałam kagańca bo po I by muchy nie skrzywdziła a po II nigdy po prostu nie był potrzebny..  ;)  Za to z moją DONką jeżdżę czasem autobusem i to prawda, kierowcy chcą żeby pies miał kaganiec, inaczej mogą nie wpuścić- duży pies to jednak duży pies..  ;) Także dla mojej DONki kupiłam kaganiec fizjologiczny, moim zdaniem najlepszy i właśnie ten polecam.  :grin:  Jest lekki, pies go nie zauważa ( inne zazwyczaj od razu ściągała ), są dostosowane zarówno do rasy jak i do płci psa. Są różne wersje, poza tym zazwyczaj są pokryte taką jakby gumą która chroni zimą przed przymarzaniem języka albo nosa do niego, pies może w nim biegać, spokojnie ziajać, pić, jeść..  Naprawdę polecam.    :friends:   
Jest duży ( niektórzy mówią, ze wygląda jak klatka dla chomika ) ale pies czuje się w nim komfortowo.   Można je też lekko ręcznie wymodelować jak gdzieś nie pasuje.   :naughty:

Odp: Kaganiec dla berna

Offline dabell

  • Nowy Użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 191
Odp: Kaganiec dla berna
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 20, 2013, 11:44:10 am »
Ja wiem, że berneńczyki to łagodne krówki, zazwyczaj :naughty:.
Archi też nie sprawia żadnych problemów, łatwo go opanować, ale potrafi pokazać zęby innemu psu. Podejrzewam, że kagańca nigdy nie użyjemy, ale wolę go mieć, m.in. ze względu na komunikację.

Malwa czy mogłabyś pokazać swój kaganiec fizjologiczny ? Jaki masz rozmiar(dla jakiej rasy przeznaczony-bo dedykowanych berneńczykom nie znalazłam). Jaka firma?

Odp: Kaganiec dla berna

malwa006

  • Gość
Odp: Kaganiec dla berna
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 20, 2013, 11:59:50 am »
Ja mam dla owczarek niemiecki suka, dokładnie ten:
http://www.pelna-miska.pl/pl/p/CHOPo-kaganiec-PRO-SPORT-dla-Owczarek-Niemiecki-SUKA/3896


A tutaj zdjęcie, niestety słabej jakości i kaganiec o dziurkę za luźno zapięty, bo na szybko przymierzałam jak kurier przywiózł.  ;)


Dla Berneńczyków nie widziałam takiego, ale może by poszukać dla rasy o podobnej budowie głowy/ kufy?   Może np. dla Goldena albo Labka?   ;)    Wymiary są podane także wystarczy przejrzeć te kagańce i zmierzyć swojemu podopiecznemu pyszczek.   :grin: Tak jak pisałam, można je lekko formować jakby coś odstawało albo coś.  :grin:

Odp: Kaganiec dla berna

Offline Milla

  • Nowy Użytkownik*
  • *
  • Wiadomości: 4869
  • Płeć: Kobieta
  • Felicitas multos habet amicos.
Odp: Kaganiec dla berna
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 20, 2013, 12:06:57 pm »
Znajomi mieszkający w Warszawie tez zanabyli takie dla swojego bernenskiego dwupaka, na wszelki wypadek.
Milla, Maja (*) i Bonita
Gdzie wielka rządzi pycha albo wielkie pieniądze, tam łatwo powstaje urojenie, że uważa się swoją zachciankę za mądrość

Odp: Kaganiec dla berna

Offline aneta i Wiktor

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 3396
Odp: Kaganiec dla berna
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 20, 2013, 12:16:34 pm »
Mila, gdzie można takie nabyć ?
Chętnie kupiłabym dla swojej Bajeczki ...
Aneta, Wiktor, Baja(*), Barina (*), Luna, Dona, Adonis i Gizmo
Bajeczko, kocham, bardzo tęsknię, pamiętam .....

Odp: Kaganiec dla berna

Offline Issa

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 2328
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kaganiec dla berna
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 20, 2013, 12:40:11 pm »
Ja dla Issy kupiłam kantar tak naprawdę nie jako kaganiec tylko żeby nie ciągnęła jak parowóz na spacerach, może takie też rozwiązanie będzie wystarczające  :th_holeinwall:

Odp: Kaganiec dla berna

Offline aneta i Wiktor

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 3396
Odp: Kaganiec dla berna
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 20, 2013, 13:41:03 pm »
Nie wiem jak na kantar zapatruje się straż miejska. Są miejsca, gdzie wymagany jest kaganiec dla czworonożnych....
Dlatego chciałabym kupić psiaczkom i niech sobie leży i czeka na wyjazd  ;)
Aneta, Wiktor, Baja(*), Barina (*), Luna, Dona, Adonis i Gizmo
Bajeczko, kocham, bardzo tęsknię, pamiętam .....

Odp: Kaganiec dla berna

Offline dabell

  • Nowy Użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 191
Odp: Kaganiec dla berna
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 20, 2013, 18:46:29 pm »
Zakup dokonany: kaganiec fizjologiczny z twardej gumy Baskerville  Ultra Muzzle rozmiar 6, bo dziubek to Archi ma spory   :kiss: http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=11849?? Przymiarka była w sklepie Kakadu.
Podejrzewam, że leżeć będzie grzecznie w szafie, ale być będzie. :gwizdze:


 



Estalia by Smf Personal