www.pasterzeforum.pl » EDUKACJA - wiedzieć więcej » ZWIERZĘTA, PRAWO A ŚWIADOMOŚĆ SPOŁECZNA (Moderator: Julian)
 » Jak zarabiać pieniądze na bezdomnych psach?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


© 2017 Fundacja Pasterze. Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

Autor Wątek: Jak zarabiać pieniądze na bezdomnych psach?  (Przeczytany 8538 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nika

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 1873
  • Płeć: Kobieta
"Przeciętny pies jest przyjemniejszym człowiekiem od przeciętnego człowieka" - Andrew A. Rooney

Odp: Jak zarabiać pieniądze na bezdomnych psach?

Murka

  • Gość
Odp: Jak zarabiać pieniądze na bezdomnych psach?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 15, 2012, 12:00:15 pm »
Ja w ogóle uważam, że raporty B.O.Z i teksty Tadeusza Wypycha powinny być lekturą obowiazkową dla każdego, kto chce poznać  rzeczywistość bliską prawdy.

Odp: Jak zarabiać pieniądze na bezdomnych psach?

Offline Asia Szczecin

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 997
Odp: Jak zarabiać pieniądze na bezdomnych psach?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 15, 2012, 15:20:48 pm »
Smutne to bardzo, ale prawdziwe niestety  :crazy:
Tylko pan z Polic ma monopol na wylapywanie psow w naszym regionie. Ma to tez swoje dobre strony bo czesto zanim pan dojechal udalo sie pomoc psu i oddac zgube wlascicielom.
"Nie popełnij błędu i nie traktuj swojego psa jak człowieka, albowiem on potraktuje cię jak psa" - Martha Scott

Odp: Jak zarabiać pieniądze na bezdomnych psach?

Offline Julian

  • Moderator
  • ******
  • Wiadomości: 3361
Odp: Jak zarabiać pieniądze na bezdomnych psach?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 15, 2012, 21:19:59 pm »
Szlak by to trafił  :huh:  Dorobkiewicze cholerni.   :fool: Pies to tylko pies  :th_gamer3:
Nowelizacja ustawy , czy rozjaśni ten problem. 8)
Wątpię  :th_0girl_hysteric: Droga wyjaśnienia ,kto winien - kto ma ,będzie jeszcze dłuższa.

Odp: Jak zarabiać pieniądze na bezdomnych psach?

Offline ElzaMilicz

  • Pasterz
  • *****
  • Wiadomości: 7774
  • Veritas odium parit.
Odp: Jak zarabiać pieniądze na bezdomnych psach?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 17, 2012, 18:16:26 pm »
Ciekawe jaka część naszego społeczeństwa jest świadoma tego, że nie jest to odosobniony przypadek ? 

W kierunku, której opcji się skłaniacie
2%
6%
18 %
czy  58 % ?
...zło jest banalne, dobro niepojęte;  bez wiary przewracamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry...
Nara* Tina* Szila* Meda* Aza Jaga

Odp: Jak zarabiać pieniądze na bezdomnych psach?

wiki1710

  • Gość
Odp: Jak zarabiać pieniądze na bezdomnych psach?
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 17, 2012, 18:33:26 pm »
Na terenie lubelszczyzny mam 2 takich "panów" z monopolem. Podpisują umowy z gminami, ustnie informują do którego schroniska psy odwożą i tyle....je widziano. Za psa gminy płacą od 500 do 1000 zł.

Mam już sporo dowodów, zbieram je od wielu miesięcy, mam informacje publiczne od gmin, mam maile ze schronisk itp. Obecnie próbuję "wejść" do Bacutilu, aby uzyskać dane w kg ile psów oddali do przerobu.
Najgorsze jest to, że zabijają te psy (i tu nie pamiętam dokładnie nazwy) chloro.... (nie chloroform) - coś co poraża układ oddechowy - jest to tani środek, załatwiają go na recepty od znajomego ludzkiego lekarza.

Jednocześnie w ramach "rekreacji" panowie obaj pełnią zaszczytne funkcje w psiej pseudofundacji z mojego miasta :(

Jakbym rok temu nie znalazła strony BOZ, nie wiedziałabym jak się do buraków zabrać.
Nie wiem tylko czy coś wskóram, gdyż nasz Powiatowy jakoś dziwnie mnie omija gdy mnie widzi, a jak przechodzi koło mojego domu (jesteśmy sąsiadami) przyspiesza krok  :th_holeinwall:


Elu, moja odpowiedź na Twoje pytanie brzmi: ok. 2-5%.
Psiarze ciut lepiej, zwykły szary człowiek zero wiedzy.

Odp: Jak zarabiać pieniądze na bezdomnych psach?

Murka

  • Gość
Odp: Jak zarabiać pieniądze na bezdomnych psach?
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 17, 2012, 19:51:28 pm »
Wiki nie chcę Cię zniechęcać, ale w tej kwestii nawet najtwardsze dowody lądują w koszu na śmieci.
Dlaczego tak się dzieje to temat na długie i skomplikowane opowiadanie. Ale oczywiście im więcej ludzi zadaje niewygodne pytania tym  lepiej dla zwierząt i tym gorzej dla tych, którzy "zamiatają pod dywan"
Elza, żeby trzymać się wyznaczonych przez Ciebie wielkości:  tak pomiędzy 2 a 6%.

Odp: Jak zarabiać pieniądze na bezdomnych psach?

Offline Betka

  • Nowy Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jak zarabiać pieniądze na bezdomnych psach?
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 17, 2012, 20:05:17 pm »
Makabra. Ale jak masz dowody,  to może zainteresować media np.  TVN..  Oni w programie "Uwaga" zajmują się też takimi sprawami (psiaczkami). Mają swoich dziennikarzy śledczych.  :<.  Można wysłać im e-maila, może się zainteresują sprawą. Sama nie dasz rady  :th_dash1: zainteresować problemem środowisko, skoro "takie"  osoby są w to zamieszane. Można też nasłać na gminę kontrolę z Najwyższej Izby Kontroli by sprawdzili wykonywanie ustawowych zadań gminy. Nie wystarczy zapłacić.  Gmina musi zawrzeć umowę i ma obowiązek  sprawdzić (kontrolować) jak wykonywane są przez "zleceniobiorcę" zapisy umowy (gdzie psy przebywają, jakie mają warunki, co się z nimi  dzieje). Coś tu jest nie tak. To jest klika. Każdy urzędnik będzie umywał tutaj  ręce od problemu i  odpowiedzialności. Zleciłem, odebrali, swoje zrobiłem i mam to w d.... .   :th_gamer3:

Odp: Jak zarabiać pieniądze na bezdomnych psach?

Murka

  • Gość
Odp: Jak zarabiać pieniądze na bezdomnych psach?
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 17, 2012, 20:22:10 pm »
 Betka zapewne słyszałaś o takim schronisku Korabiewice - choćby właśnie z TVN Uwaga. Czy wiesz, że to były całe lata interwencji, żeby coś się zmieniło. Gminne i powiatowe samorządy sprawnie kryją swoich.  A jeszcze sprawniej kryje swoich policja. Gdyby to było takie proste jak piszesz, to nie byłoby schronisk horrorów, hyclów handlujących psim tłuszczem i skórami, ludzi bogacących się na całym tym interesie i powiatowych lekarzy weterynarii, którym dobro zwierząt zwisa nacią od pietruszki (pardon!)

Odp: Jak zarabiać pieniądze na bezdomnych psach?

Offline Betka

  • Nowy Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jak zarabiać pieniądze na bezdomnych psach?
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 17, 2012, 20:57:55 pm »
Murka. Znam temat. Ale ważne jest, że coś się dalej w tym kierunku toczy. Kiedyś będzie musiało  miało swój finał. Problemem jest na nasze prawo. To wiąże ręce . Póki takie sprawy nie będą nagłaśnianie, nic się nie zmieni w naszym ustawodawstwie.  Trzeba być jak  mucha, siadać na wszystkim, nagłaśniać , być upierdliwym. Tylko to nam pozostaje. Spróbować trzeba. Każdy przypadek jest inny.

Odp: Jak zarabiać pieniądze na bezdomnych psach?

wiki1710

  • Gość
Odp: Jak zarabiać pieniądze na bezdomnych psach?
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 17, 2012, 21:09:29 pm »
Lekko nie ma. I z tym i z wieloma innymi rzeczami. Wszyscy wiemy......służba zdrowia, szkolnictwo, ochrona praw zwierząt....to tematy-rzeki.
Ale choćby szanse były niewielkie zawsze warto oddzielać ziarna od plew  :friends:

Odp: Jak zarabiać pieniądze na bezdomnych psach?

Murka

  • Gość
Odp: Jak zarabiać pieniądze na bezdomnych psach?
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 17, 2012, 21:39:55 pm »
Z tym się oczywiście zgadzam, należy uparcie mówić prawdę i protestować - im więcej będzie ludzi, którym nie jest wszystko jedno, tym większe są szanse na zmiany.

Odp: Jak zarabiać pieniądze na bezdomnych psach?

wiki1710

  • Gość
Odp: Jak zarabiać pieniądze na bezdomnych psach?
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 06, 2012, 20:20:38 pm »
http://www.tvp.pl/publicystyka/magazyny-reporterskie/magazyn-ekspresu-reporterow/wideo/dzis-w-programie-6-listopada/9022581

Małgorzata Gwiazda-Elmerych „Przecież robię dobrą robotę”
Reportaż ujawniający kulisy działalności hycli. Wystarczy, ze hycel przekaże gminie informacje o wyłapaniu kilkuset psów z terenu żeby zainkasować pokaźną kwotę – czy to prawdziwe dane, gdzie są wyłapane psy i co się z nimi stało już nikogo z urzędników nie interesuje.


Zobaczę to koniecznie.....tym bardziej, że jak pisałam wcześniej temat jest trudny - bardzo dochodowy dla "nowych przedsiębiorców", mają już wypracowane oni sposoby jak od gminy zarobić a pies jest już nieistotny  :zla:

Odp: Jak zarabiać pieniądze na bezdomnych psach?

Murka

  • Gość
Odp: Jak zarabiać pieniądze na bezdomnych psach?
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 13, 2013, 00:35:56 am »

Odp: Jak zarabiać pieniądze na bezdomnych psach?

Offline Asia Szczecin

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 997
Odp: Jak zarabiać pieniądze na bezdomnych psach?
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 29, 2013, 20:45:55 pm »
We wtorek o 21.20 ma być "Po prostu" na tvp1 poruszające ten temat.
"Nie popełnij błędu i nie traktuj swojego psa jak człowieka, albowiem on potraktuje cię jak psa" - Martha Scott


 



Estalia by Smf Personal