www.pasterzeforum.pl » ZDROWIE I PIELĘGNACJA » ZDROWIE
 » Skręt żołądka

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


© 2017 Fundacja Pasterze. Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

Autor Wątek: Skręt żołądka  (Przeczytany 23420 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline eSka

  • Aktywny Użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 284
Odp: Skręt żołądka
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 23, 2013, 15:03:36 pm »
Meda Królowo... cały dwór wstrzymał oddech, zdrowiej trzymamy kciuki  :friends:
Podziwiam Elę za zimną krew i jasność umysłu. Nie do pozazdroszczenia jest też podjęcie decyzji o przyszyciu żołądka, to zawsze jest interwencja chirurgiczna...,a co za tym idzie podjęcie pewnego ryzyka szczególnie u psa w starszym wieku.
Ela będzie dobrze  :heartbeat: Meda to żelazna dama  :heartbeat:.

Odp: Skręt żołądka

Offline Nikita

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 669
  • Płeć: Kobieta
Odp: Skręt żołądka
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 24, 2013, 17:30:34 pm »
Elu  Bardzo Ci współczuję - przeżyłaś chwile grozy . Dobrze ,że tak sie to skończyło i pamiętaj ,że obojętnie jaką decyzję podejmiecie ( mam na mysli potencjalną operację ) to będzie dobra decyzja . Trzymamy kciuki i gorące uściski dla Medusi   :friends:
Kasia Maciek i Marta

Odp: Skręt żołądka

Monika

  • Gość
Odp: Skręt żołądka
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 25, 2013, 09:39:21 am »
Masakra, ciarki po plecach wędrowały kiedy czytałam o tym skręcie...
 Elza - szacun wielki (jak zwykle zresztą), nie wiem czy dałabym radę w tak opanowany sposób ogarnąć sytuację... a skręt to moja fobia... panicznie się boję i im więcej na ten temat czytam, tym bardziej widzę, że nie ma mocnych... ani ustawienie miski przy karmieniu, ani te 1,5 godziny spokoju, które serwuję moim psom po posiłkach, ani rodzaj pokarmu - tak naprawdę wszystkie te czynniki nie dają 100% pewności, że nic się nie stanie...
Meda, nie rób takich numerów więcej...

Odp: Skręt żołądka

Offline ElzaMilicz

  • Pasterz
  • *****
  • Wiadomości: 7774
  • Veritas odium parit.
Odp: Skręt żołądka
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 13, 2013, 11:55:05 am »
Żeby nie było za wesoło.

Nie wiem co się dzieje, zła passa czy taki sezon?
Piszę to ku przestrodze i z prośbą byście uważnie obserwowali swoje psy  i natychmiast reagowali jeżeli dzieje się coś dziwnego.

Wczoraj w czasie psiej kolacji Zula podeszła do miski i zaczęła jeść, schrupała parę granulek, odsunęła się od miski i zaczęła się jakby ksztusić, miała odruch wymiotny, popiskiwała. Myślałam, że się zadławiła... ale tylko do momentu, kiedy w błyskawicznym czasie zaczęła puchnąć. Po 30 sek. brzuch wyglądał jakby Zula połknęła piłkę futbolową.
Po kolejnych 20 minutach byliśmy w weta, wyciągając go z domowych pieleszy krzykiem "Zula ma skręt".
I tylko dlatego Zula jest jeszcze wśród żywych.
Błyskawiczna akcja odgazowowywania jelit nie zaskutkowała skrętem żołądka. Pewnie gdyby nie moje grudniowe doświadczenia z Borysem być może dłużej bym się zastanawiała co robić, czekać? jechać do weta? i być może ratunek przyszedłby za późno.

Jeżeli zauważycie takie objawy jak:
- ksztuszenie się
- odruch wymiotny (bez wymiotów)
- odgłos bulgotania, przelewania sie w jelitach
- puchnięcia brzucha
Nie zwlekać - trzeba natychmiast jechać do lecznicy, życie psa to kwestia minut!

No i żeby nie było, skręt żołądka nie dotyczy tylko dużych psów. Zula to jamnik prawie-szorstkowłosy.


To ja powtórzę na co trzeba zwrócić szczególną uwagę:

- ksztuszenie się
- odruch wymiotny (bez wymiotów)
- odgłos bulgotania, przelewania sie w jelitach
- puchnięcia brzucha


...zło jest banalne, dobro niepojęte;  bez wiary przewracamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry...
Nara* Tina* Szila* Meda* Aza Jaga

Odp: Skręt żołądka

Offline Julian

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 3361
Odp: Skręt żołądka
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 13, 2013, 16:59:46 pm »
Pasterzom w Krakowie mówimy DOŚĆ  skrętów żołądka.
Camara :friends: :heartbeat:

Odp: Skręt żołądka

Offline Agnieszka

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 844
Odp: Skręt żołądka
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 13, 2013, 20:07:48 pm »
Po przeczytaniu kolejnej informacji o skręcie żołądka, zaczynam się co raz mocniej obawiać o Lilu, która je bardzo, bardzo łapczywie. Nie pomogło podawanie gotowanego, czy namoczonego jedzenia - je tak samo. Miska stoi na podłodze. Próbowałam karmić ją z ręki, ale podawanie jedzenia w porcjach jeszcze bardziej ją stresuje. Co można jeszcze zrobić?

Odp: Skręt żołądka

Offline Aga

  • Pasterz
  • *****
  • Wiadomości: 2435
Odp: Skręt żołądka
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 13, 2013, 20:45:43 pm »
Labradory chyba wszystkie są bardzo łapczywe.
Moja koleżanka karmi swojego labradora ze szklaną kulą.

Odp: Skręt żołądka

Offline Milla

  • Nowy Użytkownik*
  • *
  • Wiadomości: 4869
  • Płeć: Kobieta
  • Felicitas multos habet amicos.
Odp: Skręt żołądka
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 13, 2013, 20:48:26 pm »
Po dzisiejszym dniu zastanawiam sie nad przyszyciem żołądka (przy okazji ciachanka) tylko nie wiem, czy to nie ma żadnych skutków?
Milla, Maja (*) i Bonita
Gdzie wielka rządzi pycha albo wielkie pieniądze, tam łatwo powstaje urojenie, że uważa się swoją zachciankę za mądrość

Odp: Skręt żołądka

Offline sabamlis

  • Nowy Użytkownik*
  • *
  • Wiadomości: 4364
Odp: Skręt żołądka
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 13, 2013, 20:54:04 pm »
Agnieszka są miski i kule spowalniające jedzenie, ale ja jakoś nie mogłam się nigdy do nich przekonać.
Może Lilu z czasem zacznie jeść wolniej (niestety Sabinie zachłanne pochłanianie jedzenia nie przeszło do tej pory),
zerknij tutaj http://www.pasterzeforum.pl/index.php?topic=880.0 może tam coś znajdziesz.

Po dzisiejszym dniu zastanawiam sie nad przyszyciem żołądka (przy okazji ciachanka) tylko nie wiem, czy to nie ma żadnych skutków?
Poza skutkami samej operacji i narkozy chyba przyszycie nie ma żadnego wpływu na pracę żoładka, jedynie go unieruchamia.
Marysia
"Dobroczynność nie polega na dawaniu kości psu. Dobroczynność to kość dzielona z psem wówczas, gdy jesteś równie głodny jak on"
Jack London

Odp: Skręt żołądka

Offline Camara

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4037
Odp: Skręt żołądka
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 13, 2013, 21:10:00 pm »
Oba moje psy nie były nigdy łapczywe w jedzeniu.

Odp: Skręt żołądka

Offline Agnieszka

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 844
Odp: Skręt żołądka
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 13, 2013, 21:36:17 pm »
Oba moje psy nie były nigdy łapczywe w jedzeniu.

dlatego po przeczytaniu Twoich Małgosiu doświadczeń jak i Eli, wiem, że nie tempo jedzenia jest jedyną przyczyną.

Odp: Skręt żołądka

Offline wiola_i_nero

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 1169
  • Płeć: Kobieta
Odp: Skręt żołądka
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 13, 2013, 21:54:02 pm »
Gdybym tak bardzo nie bała się narkozy, to Nikula już miałaby przyszyty żołądek  :crazy: No i u nas po zmianie karmy na Hills'a ID (dla wrażliwych jelit) jakoś się narazie wyciszyło  :th_holeinwall:
Pozdrawiamy,
Wiola i stado.


 



Estalia by Smf Personal