www.pasterzeforum.pl » ZDROWIE I PIELĘGNACJA » ZDROWIE
 » czy pies może zarazić się od człowieka?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


© 2017 Fundacja Pasterze. Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

Autor Wątek: czy pies może zarazić się od człowieka?  (Przeczytany 4348 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline reneczek4

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 1236
  • Płeć: Kobieta
czy pies może zarazić się od człowieka?
« dnia: Grudzień 09, 2012, 21:44:57 pm »
Czy pies może zarazić się od człowieka np. szkarlatyną? Jest to choroba wywołana przez paciorkowce i przenoszona drogą kropelkową.
Moje pytanie może wydać się głupie, ale wolę zapytać, niż potem pluć sobie w brodę że nie zapytałam ,a można było zapobiec.
Renia i Kika :)

Odp: czy pies może zarazić się od człowieka?

monika31

  • Gość
Odp: czy pies może zarazić się od człowieka?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 10, 2012, 13:23:02 pm »
Według Greene:
,,U zwierząt domowych, które mają ścisły kontakt z osobami zakażonymi, może czasami dojść do kolonizacji gardła przez paciorkowce z grupy A. Zakażone zwierzęta nie wykazują objawów choroby ani powiększenia migdałków. Ponieważ nie występują u nich objawy kliniczne, rozważanym czynnikiem jest ich potencjalne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Zwierzęta podczas leczenia właścicieli należy traktować jako prawdopodobny rezerwuar reinfekcji członków rodziny. Zwierzęta zwykle zwalczają zakażenie przez 2-3 tygodni. Zakażeni ludzie są nosicielami   paciorkowców przez dłuższy czas. (...) Podjęcie leczenia u zwierząt jest wskazane jeśli mogą być one źródłem nawracających zakażeń właścicieli i członków ich rodzin. "

To co znalazłam w mądrych książkach  ;)

Odp: czy pies może zarazić się od człowieka?

Offline reneczek4

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 1236
  • Płeć: Kobieta
Odp: czy pies może zarazić się od człowieka?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 10, 2012, 15:40:24 pm »
Dzięki  :kiss:
Renia i Kika :)


 



Estalia by Smf Personal