www.pasterzeforum.pl » ZDROWIE I PIELĘGNACJA » ŻYWIENIE
 » Karmy

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


© 2017 Fundacja Pasterze. Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

Autor Wątek: Karmy  (Przeczytany 44076 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

anula

  • Gość
Odp: Karmy
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 31, 2012, 19:11:47 pm »
My karmimy różnymi karmami w zależności od potrzeb naszych suk. W okresie rozrodu sprawdza się Royal, jak mamcie dochodzą do siebie fizycznie, przechodzimy na mniej kaloryczne karmy. Sprawdza się u nas Bento Kronen, Happy Dog, Brit Care, 1stChoice, Nutra Gold... W naszym przypadku nie sprawdziły się Koebers i Husse.
Dla bernenki kupuję karmę dla ras dużych o normalnej aktywności, dorosłe zazwyczaj jedzą karmy klasy super premium o zawartości białka 22-25%.

Odp: Karmy

Offline reneczek4

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 1236
  • Płeć: Kobieta
Odp: Karmy
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 31, 2012, 19:38:16 pm »
A ja mam pytanko odnośnie dozowania. Wcześniej Kika była na Eukanubie i dostawała 3x 230g , przeszliśmy na Acanę i tam dawka wynosi 3x 116g. i zgłupiałam bo to połowa poprzedniej dawki, a ja mam wrażenie że Kika jest ciągle nienajedzona. Być może to przejdzie , ten jej ciągły głód, ale czy ja jej nie za mało daję, czy ja nie pomyliłam czegoś. Czy to możliwe żeby była tak różnica w porcji? Jeżeli to prawda to ta Acana bardzo się opłaca, zawartość mięsa 40% a z mięsem z łososia 55% w cenie 230zł za 13 kg ale wychodzi że starczy prawie dwa razy tak jak Eukanuba która ma zawartość mięsa 14%.
Renia i Kika :)

Odp: Karmy

Offline Nika

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 1873
  • Płeć: Kobieta
Odp: Karmy
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 31, 2012, 20:37:44 pm »
Acana ma dużo białka, to i możliwe, że trzeba mniej dawać.

Zwróćcie tylko uwagę, czy nie będzie za szybko rosła na tej karmie, bo nie jest to korzystne na stawy.  ;)

« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2012, 21:42:42 pm wysłana przez Nika »
"Przeciętny pies jest przyjemniejszym człowiekiem od przeciętnego człowieka" - Andrew A. Rooney

Odp: Karmy

anula

  • Gość
Odp: Karmy
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 31, 2012, 21:50:29 pm »
W jakim wieku jest Kika? Sprawdź ile białka i tłuszczu jest w składzie karmy.

Odp: Karmy

Offline reneczek4

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 1236
  • Płeć: Kobieta
Odp: Karmy
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 01, 2012, 08:37:56 am »
Kika ma 5 miesięcy a karma jest dla szczęniąt dużych ras,  więc wg opisu się zgadza:)
Renia i Kika :)

Odp: Karmy

Offline sabamlis

  • Nowy Użytkownik*
  • *
  • Wiadomości: 4364
Odp: Karmy
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 01, 2012, 19:07:01 pm »
Tabele zywieniowe drukowane na workach nalezy traktowac jako wskazowke a nie cos czego trzeba sie trzymac z dokladnoscia co do grama.
Jezeli uwazasz, ze po tej karmie pies chodzi glodny to zwieksz mu dawke o jakies 10% i dalej go obserwuj.
Poza tym, zmieniliscie karme. Acana jest uwazana za dobra karme, ale nawet najlepsza karma moze akurat nie sluzyc twojemu psu.
Czy karma sluzy psu najlatwiej jest poznac po qupie. Qupa powinna byc "ładnie uformowana" i w miare twarda.
Przy przejsciu na nowa karme moze pojawic sie luzny stolec, no bo wiadomu inne skladniki, inne dodatki do ktorych psi zaladek nie byl przyzwyczajony.
Ale taki stan moze trwac tydzien gora dwa. Jezeli po tym czasie qupa nadal jest marna to trzeba szukac innej karmy.
Ponizej diagram, ktory pomoze ocenic przyswajalnosc karmy :naughty:
Marysia
"Dobroczynność nie polega na dawaniu kości psu. Dobroczynność to kość dzielona z psem wówczas, gdy jesteś równie głodny jak on"
Jack London

Odp: Karmy

anula

  • Gość
Odp: Karmy
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 01, 2012, 20:13:43 pm »
Marysiu wytłumaczyłaś bardzo dosadnie  :giggle:
Zgadzam się w pełni, co służy jednemu psu, to drugiemu niekoniecznie.

Odp: Karmy

berno_pasterka

  • Gość
Odp: Karmy
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 01, 2012, 22:27:42 pm »
Ale nam się  zrobił ,,śmierdzący  temat"  :gwizdze: Ta plansza  jest  świetna.

Odp: Karmy

MaPiTa

  • Gość
Odp: Karmy
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 05, 2012, 08:28:48 am »
Plansza bardzo przydatna, to fakt  :shy:
A ja znalazłam bardzo ciekawego bloga i wczytuję się właśnie w tematykę karm dla psów. Jest tam porównanie składów rożnych karm, porównanie kosztów i na co zwracać uwagę:
http://ekozwierzak.blogspot.com/2011/08/porownanie-niektorych-karm-bez-zboz-dla.html
Na pierwszy rzut oka blog wydaje mi się godny polecenia.

Znalazłam jeszcze bardzo ciekawą stronę o karmach:
http://zdrowakarmadlapsa.site88.net/
po prawej stronie jest menu... fajnie napisana podręczna pigułka wiedzy.

Czytałam też o karmie Acana, ze psy bardzo często mają po niej gazy, bóle brzucha i biegunki nawet po dłuższym stosowaniu.
Więc szukam i czytam dalej bo od czasu do czasu sucha karma jest potrzebna, a nie wiem , którą kupić.
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2012, 08:39:10 am wysłana przez MaPiTa »

Odp: Karmy

Offline ElzaMilicz

  • Pasterz
  • *****
  • Wiadomości: 7774
  • Veritas odium parit.
Odp: Karmy
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 05, 2012, 08:48:50 am »
Wybierz coś z Bozity.
Jeśli nie, to myślę, że Josera Emotion Optiness spełni Twoje oczekiwania.  ;)
...zło jest banalne, dobro niepojęte;  bez wiary przewracamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry...
Nara* Tina* Szila* Meda* Aza Jaga

Odp: Karmy

MaPiTa

  • Gość
Odp: Karmy
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 05, 2012, 08:57:46 am »
Wybierz coś z Bozity.
Jeśli nie, to myślę, że Josera Emotion Optiness spełni Twoje oczekiwania.  ;)
:shy: Dziękuję, zaraz idę czytać i szukać bo pierwszy raz słyszę te nazwy  :gwizdze: (zresztą jak większości karm- dopóki nie trafiłam do Was to myślałam, ze karmy z marketu są super  :th_holeinwall:)

Odp: Karmy

Offline Nika

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 1873
  • Płeć: Kobieta
Odp: Karmy
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 05, 2012, 09:46:22 am »
Każdy pies inaczej reaguje na daną karmę. Najlepiej kupować na początku małe opakowanie.  ;)

Moje od czasu do czasu wcinają rybną Acanę.
"Przeciętny pies jest przyjemniejszym człowiekiem od przeciętnego człowieka" - Andrew A. Rooney

Odp: Karmy

Offline Agnieszka

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 844
Odp: Karmy
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 05, 2012, 09:53:16 am »
Czytam jak MaPita, watek o karmach, by wybrac najlepszą dla Lenki - ale co zaproponujecie z karm mokrych? Bo dopóki Lenki ząbki nie będa zdrowe musi jeść miękie. Gotuje jej obiadki, dodaje uzupelniacz polecony przez weta, ale troszkę sie obawiam, że może nie dostaje wszystkiego co powinna i zupelnie nie wiem jaką karmę mokra wybrać - jest tego tyle i każdy swoje zachwala.

Odp: Karmy

MaPiTa

  • Gość
Odp: Karmy
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 05, 2012, 12:14:12 pm »
A czy Bento Kronen to są dobre karmy?

Odp: Karmy

anula

  • Gość
Odp: Karmy
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 05, 2012, 13:07:49 pm »
Moje jadły jakiś czas Bento Kronen - nie krzywdowały sobie, kupska ok.


 



Estalia by Smf Personal