www.pasterzeforum.pl » ZDROWIE I PIELĘGNACJA » ŻYWIENIE
 » Jak odczulic na jedzenie z miski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


© 2017 Fundacja Pasterze. Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

Autor Wątek: Jak odczulic na jedzenie z miski  (Przeczytany 6045 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

apula

  • Gość
Jak odczulic na jedzenie z miski
« dnia: Listopad 28, 2012, 18:41:06 pm »
Karmelka przestała jeść karmę. Od wakacji czyli perturbacji wyjazdowych nie jadła z miski tylko robilismy karmienie kur na trawniku lub z ręki.
A teraz przestała jeść również rozsianą karmę i karmę z ręki. nie zje też gotowanego z miski, tylko trzeba podać do pysia.
Akceptuje mięso, jajka etc z trawnika i oczywiście z ręki wszytko.
Przestałam jej dawać dodatkowe pyszności żeby ja skłonić do miski, dostaje tylko na spacerze kąski ćwiczeniowe.
Zmieniliśmy tez karmę, a dziś wrócimy do poprzedniej.
Dzis mija trzeci dzień wyłacznie o kąskach na spacerze, nie muszę mówić, że jesteśmy bardzo niespokojni.
Jest szalenie zainteresowana naszym jedzonkiem i żywiutka jak zawsze.
Chciałabym, żeby jadła karmę z  miski ale coś się tu pokomplikowało.
Czy moge czekać jeszcze jeden dzień czy to już ryzykowne?

Odp: Jak odczulic na jedzenie z miski

Offline Bunia

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 1688
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jak odczulic na jedzenie z miski
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 28, 2012, 19:19:25 pm »
Nie wiem czy to jest mądra rada ale spróbuj jej dawać jedzenie na talerzu.
Ja tak robiłam na początku gdy adoptowałam Bunię.
Z czasem talerze zamieniłam na psie miski.
Pozdrawiam
Basia, Wiki , Benuś(*) , Bunia(*)

Odp: Jak odczulic na jedzenie z miski

apula

  • Gość
Odp: Jak odczulic na jedzenie z miski
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 28, 2012, 19:38:25 pm »
Dodam, że pije z miski na tym samym stelażu i  nakryłam ją przed chwilą jak wzięła jednego "chapka" karmy z miski, ale naprawdę jednego.

Odp: Jak odczulic na jedzenie z miski

Offline sabamlis

  • Nowy Użytkownik*
  • *
  • Wiadomości: 4364
Odp: Jak odczulic na jedzenie z miski
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 28, 2012, 20:53:21 pm »
Jedna sprawa to jest miska, ja kiedy jeszcze uzywalam stelaza okleilam go plastrem, zeby miska nie halasowala w trakcie jedzenia. Druga sprawa to brak apetytu, ktore moze byc spowodowane tym, ze psu sie nudzi karma ale rowniez moze byc sygnalem ze cos jest nie tak ze zdrowiem. Mozecie probowac dosmaczac Karmelce jedzenie (ja tak ja karmilam), ale w zwiazku z tym ze brak apetytu to czesto pierwszy objaw wielu chorob proponuje tez, na wszelki wypadek zrobic podstawowe badania krwi i moczu.
Mam nadzieje ze w wypadku Karmelki to tylko fochy, ze po prostu nalezy do tych psiakow ktore sa wybredne i trzeba sie niezle nagimnastykowac zeby takiego gagatka nakarmic.
Mizianki dla panienki :friends:

« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2012, 11:17:46 am wysłana przez sabamlis »
Marysia
"Dobroczynność nie polega na dawaniu kości psu. Dobroczynność to kość dzielona z psem wówczas, gdy jesteś równie głodny jak on"
Jack London

Odp: Jak odczulic na jedzenie z miski

apula

  • Gość
Odp: Jak odczulic na jedzenie z miski
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 28, 2012, 21:08:20 pm »
Otwarliśmy świeżutki worek karmy mimo późnej pory i chapnęła  trzy razy, widac, że na trzeci dzień się łamie.
Damy Misi jeszcze chwilkę i zabieramy. Ale pilnuje nas przy jedzeniu z ogromnym zapałem. wiecie jak trudno się powstzymać?
Jeśi będa dalej kłopoty polecimy do lekarza, ale jest dziarska, więc ze zdrówkiem raczej ok. Raczej jest coś na rzeczy z hałasem od misek, jak kiedyś chrupnął suszony przysmak, to potem już go  nie tknęłyśmy.

Odp: Jak odczulic na jedzenie z miski

Offline joanna js

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 1593
Odp: Jak odczulic na jedzenie z miski
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 28, 2012, 21:55:06 pm »
Barney nie cierpi dźwięku metalowej miski przy jedzeniu, wodę z bliżniaczej miski na stojaku pije bez problemu, ale jedzenia z metalowej miski nie je, bo się okropnie stresuje metalicznymi odgłosami. Muszę mu stawiać w porcelanie na podłodze  :tease: .

Odp: Jak odczulic na jedzenie z miski

Offline Nemo

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 671
  • Dura Lex Sed Lex
Odp: Jak odczulic na jedzenie z miski
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 28, 2012, 22:55:13 pm »
Barney nie cierpi dźwięku metalowej miski przy jedzeniu, wodę z bliżniaczej miski na stojaku pije bez problemu, ale jedzenia z metalowej miski nie je, bo się okropnie stresuje metalicznymi odgłosami. Muszę mu stawiać w porcelanie na podłodze  :tease: .

BO BARNEY JEST CUDNYM PSEM  :lmao:

Odp: Jak odczulic na jedzenie z miski

Offline Asia Szczecin

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 997
Odp: Jak odczulic na jedzenie z miski
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 28, 2012, 23:26:49 pm »
Ja mam podobny problem z piciem  :th_dash1: nie wiem o co chodzi.
Trejsi nie chce pic z miski w domu, zlikwidowałam stojak, miska stoi na podwyższeniu z innej miski takiej gospodarczej, zmieniłam miskę na plastikowa, wodę czesto zmieniam próbowałam odstaną i gotowaną, przeróżne kombinacje a ona nic. Karmę z metalowej miski na stojaku jadła z serkiem ale jadła a wody nie ruszyła.
Byłam w szoku jak Aga u siebie nalała wodę postawiła a ta normalnie piła z Rediego miski metalowej.

W ogrodzie mamy oczko wodne, o tej porze roku nie zachęcająco wygląda a ona wodę zimną, nie za czystą pije bez problemu  :crazy:, jak nie wypuszczam do ogrodu to nie pije no więc wypuszczam, błędne koło.

"Nie popełnij błędu i nie traktuj swojego psa jak człowieka, albowiem on potraktuje cię jak psa" - Martha Scott

Odp: Jak odczulic na jedzenie z miski

Offline Julian

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 3361
Odp: Jak odczulic na jedzenie z miski
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 28, 2012, 23:43:10 pm »
Skoro Was pilnuje przy jedzeniu ,czytaj "żebrze" ,to przygotowałabym w misce jedzenie dobrze dosmaczone- mięsko i podała jej w talerzu ze stołu na podłogę ,niech myśli ,że je to o co prosi.

Odp: Jak odczulic na jedzenie z miski

Monika

  • Gość
Odp: Jak odczulic na jedzenie z miski
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 29, 2012, 08:31:20 am »
Xenka od początku bała się metalowej miski do jedzenia, niezależnie czy na stelażu czy na podłodze aż kuliła się ze strachu...musiałam zmienić na plastikową i od razu pomogło, nawet jeśli szura po podłodze. Komedia jest z piciem. Pije z metalowej miski ale jeśli napije się z niej inna nasza psina, wtedy woda nie nadaje się do niczego, od razu muszę zmieniać  ;) Oczywiście najlepsza woda jest w małej miseczce naszych maluchów, trzy chłapnięcia i miseczka pusta..i tak stoję, dolewam i dolewam...:)
 Za to na spacerze może się napić z każdej kałuży, strumyczka czy sadzawki... nie przeszkadza, że troszkę brudnawa...jest pyszna... :naughty:
apula a czy próbowałaś zmieniać kształt miseczki? Może bardziej płaska, jak talerz czy też odwrotnie, głębsza?
Mój azjata miał takie problemy z jedzeniem w młodości, też z ręki albo z ziemi... wyobrażacie sobie karmienie łyżeczką 65 kg psinkę?  :cheesy:
Metodą prób i błędów dosmaczałam mu karmę i w rezultacie przekonał się do suchego polanego naturalnym jogurtem albo rosołkiem, oczywiście takim "gołym", bez przypraw  ;)

Odp: Jak odczulic na jedzenie z miski

Offline kajetan

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 677
Odp: Jak odczulic na jedzenie z miski
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 29, 2012, 09:37:40 am »
U mnie był podobny problem z wodą .W domu mogła stać w różnych miskach ale jak wpadał na działkę to pil "jak smok" /tez taka sama jak w domu/.Pomogło przynoszenie wody do domu ale w szklanym naczyniu i podawanie w ...wiaderku po surowkach /nie inne !!!-plastik do celów spożywczych /.Od tego czasu nie ma problemu ,nawet z rozpedu pije odstałą wodę "kranówkę" choć woli mineralke -najtansza z Biedronki.

Odp: Jak odczulic na jedzenie z miski

Offline anavilma

  • Aktywny Użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 297
  • Płeć: Kobieta
    • Aron i My - blog naszych piesów
Odp: Jak odczulic na jedzenie z miski
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 29, 2012, 09:41:02 am »
Eh, miło słyszeć że nie tylko ja ciągle muszę dosmaczać karmę jakimiś wynalazkami, żeby łaskawie Aronek dał się skusić i zjadł do końca ... U nas metalowe michy na stojaku nie budzą zastrzeżeń. A Milencja w ogóle nie zgłasza zastrzeżeń do żadnego rodzaju pożywienia. Najchętniej połknęłaby chyba cały świat... :gwizdze:
Ania

Odp: Jak odczulic na jedzenie z miski

Monika

  • Gość
Odp: Jak odczulic na jedzenie z miski
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 29, 2012, 10:00:42 am »
O, z tym apetytem to zupełnie jak mój Kenzo zwany Andzelą:)))))
On zjada wszystko, w każdej postaci i ilościach, myślę, że jakby dopadł 15 kg worka  swojej karmy to jadłby, wymiotował robiąc miejsce i znowu jadł.... do końca... nie widziałam jeszcze psa z takim wilczym apetytem i trochę mnie to martwi...
jak sie okazuje tak źle i tak niedobrze...  :naughty:
Najmniejsza Sushi ze swoimi schizami poschronowymi tak sie boi miski (każdej), że najpierw chodzi dookoła niej ładnych parę minut ze zmrużonymi oczami i podkulonym ogonem, dopiero potem podchodzi, staje kilometr od miski i zjada rozglądając się czy ktoś jej nie odgoni... strasznie przykry widok, jakoś do tej pory nie mogę jej tego oduczyć, próbowałam już wielu sposobów...ale przed naszymi pozostałymi psami broni miseczki jak niepodległości... :naughty:
Xenka patrzy na nią wtedy zniesmaczona  ;)

Odp: Jak odczulic na jedzenie z miski

apula

  • Gość
Odp: Jak odczulic na jedzenie z miski
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 29, 2012, 16:14:05 pm »
No cóż, Karmelisia też je z miski z podkulonym ogonem i gotowa odskoczyć w każdej chwili, serce się kraje, ale tu upływ czasu troszeczkę pomaga.A wogóle to widzę, że niejadków tutaj co niemiara

 U nas dziś rano poszła połowa porcji z michy, co prawda na 3 razy, resztę zabrałam, ale chociaż brzuszek ma czym pracować, a jaka kupka była potem, jak marzenie. Przynajmniej nie myślimy że się zagłodzi.
 Zobaczymy co będzie po poł. Jeśli nie pójdzie to będziemy dosmaczać, a jak to nie pomoże to  na porcelanę.
 U Karmelisi zawsze było tak, że do jedzenia konieczny był spokój i oczywiście 0 obcych w domu, a wyjazdy to już był problem.

Odp: Jak odczulic na jedzenie z miski

stefa113

  • Gość
Odp: Jak odczulic na jedzenie z miski
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 29, 2012, 16:51:11 pm »
Kira jest tez niejadkiem i żeby coś zjadła to do suchej karmy musi być jakiś dodatek(płuca wołowe, wątróbka woł. ser biały z jajkiem itp.) Jak jest głodna to coś tam wtedy zje. A co do wody to prawda najlepsze kałużę są. Z miski rzadko pije. Po prostu wybredne Bernusie. :nerd:


 



Estalia by Smf Personal