www.pasterzeforum.pl » ZDROWIE I PIELĘGNACJA » ŻYWIENIE
 » Niejadek - jak przekonac do jedzenia?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


© 2017 Fundacja Pasterze. Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

Autor Wątek: Niejadek - jak przekonac do jedzenia?  (Przeczytany 18055 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Milla

  • Nowy Użytkownik*
  • *
  • Wiadomości: 4869
  • Płeć: Kobieta
  • Felicitas multos habet amicos.
Niejadek - jak przekonac do jedzenia?
« dnia: Czerwiec 20, 2013, 09:16:26 am »
[...]No i jedzenie - tragedia. Suchej karmy nie je, zaczęłam jej gotować  :th_cooking:, ale że było to dla mnie bardzo uciążliwe wiec musiałam z tego zrezygnować. Teraz kupujemy karmę mokrą Animonda Gran Carmo i dodajemy trochę chrupek (purina plan pro)- to tak przemieli językiem te chrupki, że mięsko zje, a chrupki wypluje. KOSZMAR !!!
Jak sądzicie  karma ANIMONDA jest dobra? Może ma ktoś sposób na to by nauczyć psiaka jedzenia suchej karmy?.

Puszki Animondy według mnie sa bardzo fajne i dobrze się sprawdzają gdy jest potrzeba ;)
U niektórych psów pomaga namoczenie karmy (ciepłą wodą, pół godziny przed posiłkiem), u innych przegłodzenie :naughty:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 27, 2013, 15:51:08 pm wysłana przez Milla »
Milla, Maja (*) i Bonita
Gdzie wielka rządzi pycha albo wielkie pieniądze, tam łatwo powstaje urojenie, że uważa się swoją zachciankę za mądrość

Odp: Odp: Biedula Borusja już w nowym domu - bezpieczna :-)

aggamar

  • Gość
Odp: Odp: Biedula Borusja już w nowym domu - bezpieczna :-)
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 20, 2013, 09:24:52 am »
Tina i Torres też nie lubią suchej karmy. Gotuję wywar na jarzynach i drobiowych sercach, wątróbkach lub żołądkach i to dodaję do karmy. W przypadku serc i wątróbek jest lepiej bo łatwo całość zmiksować po ugotowaniu i psy nie wyjadają samego mięsa  :terefere:
Można też spróbować innej karmy. Tina u Camary jadła Bozitę Original i Bozitę Plus, woli zdecydowanie tę pierwszą więc przy niej pozostałam.

Odp: Odp: Biedula Borusja już w nowym domu - bezpieczna :-)

Offline reneczek4

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 1236
  • Płeć: Kobieta
Odp: Odp: Biedula Borusja już w nowym domu - bezpieczna :-)
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 20, 2013, 10:46:59 am »
U nas karma która znikała w mig to Acana, śmiem twierdzić że to jedna z lepszych karm ( niestety nie najtańsza) Koleżanki sunia też zrobiła się bardzo wybredna bo miała gotowane, acaną się wręcz zajada.
Renia i Kika :)

Odp: Odp: Biedula Borusja już w nowym domu - bezpieczna :-)

Offline sabamlis

  • Nowy Użytkownik*
  • *
  • Wiadomości: 4364
Odp: Odp: Biedula Borusja już w nowym domu - bezpieczna :-)
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 20, 2013, 14:07:12 pm »
U nas karma która znikała w mig to Acana, śmiem twierdzić że to jedna z lepszych karm ( niestety nie najtańsza) Koleżanki sunia też zrobiła się bardzo wybredna bo miała gotowane, acaną się wręcz zajada.
Ja też lubię Acane(znaczy się Saba ;)), ale trzeba pamiętać że to karma ze sporą ilością ziół i wiele psów jej nie toleruje. Ja bym nie ryzykowała Acany u psa po przejściach i z kłopotami z jedzeniem.
Dobra karma o prostym składzie, namoczona i dosmaczona np tak jak proponuje aggamar powinna się sprawdzić
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2013, 14:09:01 pm wysłana przez sabamlis »
Marysia
"Dobroczynność nie polega na dawaniu kości psu. Dobroczynność to kość dzielona z psem wówczas, gdy jesteś równie głodny jak on"
Jack London

Odp: Odp: Biedula Borusja już w nowym domu - bezpieczna :-)

Offline BeataA

  • Przyjaciel Fundacji
  • ***
  • Wiadomości: 1130
  • Płeć: Kobieta
Odp: Odp: Biedula Borusja już w nowym domu - bezpieczna :-)
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 20, 2013, 14:26:37 pm »
Dzięki za wszystkie rady.
W sobotę zrobię wywar z jarzyn jak radzi aggamar i zobaczymy.  :th_cooking:
Jak nie będzie jadła to poproszę was o wysłanie mi kubka acanny na spróbowanie.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2013, 14:36:17 pm wysłana przez Milla »

Odp: Odp: Biedula Borusja już w nowym domu - bezpieczna :-)

Offline BeataA

  • Przyjaciel Fundacji
  • ***
  • Wiadomości: 1130
  • Płeć: Kobieta
Odp: Odp: Biedula Borusja już w nowym domu - bezpieczna :-)
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 26, 2013, 13:58:06 pm »
No i nie zjadała, a jak karmę Purine Pro Plan namoczyłam wodą i wymieszałam z Aminodą to dostała biegunki, a ja się tego strasznie boję bo Niunieczka miała biegunki :'(
Może ktoś mógłby mi wysłać trochę Acany pocztą - garść w małej kopercie na spróbowanie? Może ktoś ma Royala - to też bym prosiła kilka na spróbowanie?. Niuńcia jadła Royala na wrażliwy żołądek i bardzo Ja lubiła. Może ktoś może wysłać inna karmę na spróbowanie taka jaką karmi swojego psiaczka. Będę bardzo wdzięczna.  :shy:

Odp: Odp: Biedula Borusja już w nowym domu - bezpieczna :-)

Offline Asia Szczecin

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 997
Odp: Odp: Biedula Borusja już w nowym domu - bezpieczna :-)
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 26, 2013, 14:56:10 pm »
Mój niejadek je JOSERE FESTIVAL, w opisach jako karma dla niejadków. Zalewa się ją wodą i powstaje sosik i tak wchodzi. W okresie buntu dosmaczałam serkiem grani, ale teraz wchodzi bez serka  :th_0girlcupcake:
Jak będziesz chciała to podaj adres na PW.
Tylko pamiętaj że każda zmiana karmy na samym początku może wywołać sensacje żołądkowe nie wiem czy takie próbowanie po troszkę jest wskazane. Tak raczej po paru dniach będziesz miała rozeznanie jak żołądek toleruje konkretną karmę.
No chyba że Borujsa od razu stwierdzi że akurat te chrupki są beeeeeeeeee  :crazy:.
"Nie popełnij błędu i nie traktuj swojego psa jak człowieka, albowiem on potraktuje cię jak psa" - Martha Scott

Odp: Odp: Biedula Borusja już w nowym domu - bezpieczna :-)

Offline BeataA

  • Przyjaciel Fundacji
  • ***
  • Wiadomości: 1130
  • Płeć: Kobieta
Odp: Odp: Biedula Borusja już w nowym domu - bezpieczna :-)
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 26, 2013, 15:07:51 pm »
No właśnie tak robi. Gdy Purine mieszam jej z mokrą karmą Aminodą to tak pięknie opędzluje suchą karmę języczkiem że leży na kaflach obok miski -  wypluwa ją  :naughty: i pokazuje jaka jest cwana.  :tease:
A jak ja namoczyłam w wodzie by zmiękła to dostała biegunki - tak na złość  :th_dash1:
Może ją przegłodzić, ale nie chce jej sprawiać tym przykrości bo u Anny K. nie dostawała jeść i ona wie co znaczy głód - a nie po to ja zabrałam z biedula,  aby teraz była głodna  :<.

Odp: Odp: Biedula Borusja już w nowym domu - bezpieczna :-)

Offline aneta i Wiktor

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 3396
Odp: Odp: Biedula Borusja już w nowym domu - bezpieczna :-)
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 26, 2013, 22:49:03 pm »
Nasze psiaczki nie jedzą suchej karmy. Próbowaliśmy wielu - bezskutecznie.  :<
Powąchają i odchodzą od miski.  :th_dash1:
Gotujemy im codziennie - dobrze sobie nas wychowały...  :cheesy: :cheesy:
Może będziecie bardziej wytrwali i nauczycie Borusję jeść suchą karmę.  ;)
A czy próbowaliście dawać jej suchą karmę z ręki (tak jak smaczki)?  Może w ten sposób przekona się do suchej karmy...
 
Aneta, Wiktor, Baja(*), Barina (*), Luna, Dona, Adonis i Gizmo
Bajeczko, kocham, bardzo tęsknię, pamiętam .....

Odp: Odp: Biedula Borusja już w nowym domu - bezpieczna :-)

Offline BeataA

  • Przyjaciel Fundacji
  • ***
  • Wiadomości: 1130
  • Płeć: Kobieta
Odp: Odp: Biedula Borusja już w nowym domu - bezpieczna :-)
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 27, 2013, 09:03:52 am »
Jasne, że próbowaliśmy, ale Borusja nawet smakołyków nie je. Trudno jak Royal i Acana nie pomogą to zostaniemy przy Aminodzie - tylko nie wiem co na to mój szef gdy pójdę po podwyżkę bo miesięczne jedzonko to koszt około 460zł  :naughty:  :cheesy:  :cheesy:  :cheesy: ale zdrowie i radość Borusji najważniejsze  :grin:
 

Odp: Odp: Biedula Borusja już w nowym domu - bezpieczna :-)

Offline sabamlis

  • Nowy Użytkownik*
  • *
  • Wiadomości: 4364
Odp: Odp: Biedula Borusja już w nowym domu - bezpieczna :-)
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 27, 2013, 09:08:39 am »
Puszki na dłuższą metę nie są wskazane :th_holeinwall:
Marysia
"Dobroczynność nie polega na dawaniu kości psu. Dobroczynność to kość dzielona z psem wówczas, gdy jesteś równie głodny jak on"
Jack London

Odp: Odp: Biedula Borusja już w nowym domu - bezpieczna :-)

Offline BeataA

  • Przyjaciel Fundacji
  • ***
  • Wiadomości: 1130
  • Płeć: Kobieta
Odp: Odp: Biedula Borusja już w nowym domu - bezpieczna :-)
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 27, 2013, 09:20:35 am »
To co ja mam zrobić ???

Odp: Odp: Biedula Borusja już w nowym domu - bezpieczna :-)

Offline stepi

  • Przyjaciel Fundacji
  • ***
  • Wiadomości: 1587
Odp: Odp: Biedula Borusja już w nowym domu - bezpieczna :-)
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 27, 2013, 09:23:26 am »
Przede wszystkim nie denerwować się , głową muru nie przebijesz :th_dash1:. Daj jej trochę czasu, sama pokaże ci co lubi. Dzisiaj wysyłam próbkę karmy . pozdrawiam

Odp: Odp: Biedula Borusja już w nowym domu - bezpieczna :-)

Offline reneczek4

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 1236
  • Płeć: Kobieta
Odp: Odp: Biedula Borusja już w nowym domu - bezpieczna :-)
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 27, 2013, 09:25:44 am »
W sklepach zoologicznych sprzedają karmy na wagę, bez problemu dostaniesz po troszku na spróbowanie. Spotkałam się nawet z maleńkimi opakowaniami w ramach promocji rozdawanych gratis ( w ten sposób przeszliśmy na Brit )Podobnie jak Asia Szczecin uważam że z takiego próbowania poza rewolucjami w żołądku niewiele się dowiesz. Jak nie uda się Tobie dostać troszkę acany w sklepie na spróbowanie, to ja pójdę u mnie do zoologika i poproszę ( moja Kika je jeszcze karmę dla szczeniąt dlatego nie proponuję swojej).

tylko nie wiem co na to mój szef gdy pójdę po podwyżkę bo miesięczne jedzonko to koszt około 460zł  :naughty:  :cheesy:  :cheesy:  :cheesy: ale zdrowie i radość Borusji najważniejsze  :grin:
 

To acana mimo że droga to jednak tańsza,  :grin:
Renia i Kika :)

Odp: Odp: Biedula Borusja już w nowym domu - bezpieczna :-)

Offline BeataA

  • Przyjaciel Fundacji
  • ***
  • Wiadomości: 1130
  • Płeć: Kobieta
Odp: Odp: Biedula Borusja już w nowym domu - bezpieczna :-)
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 27, 2013, 09:28:07 am »
Bardzo Ci dziękuję. Mi naprawdę jest przykro gdy tak patrzy na mnie swymi ślipkami gdy daję jej suchą karmę.  :<
Ona bardzo dużo przeszła i chce aby u Nas była szczęśliwa - tylko tyle.  :shy:


 



Estalia by Smf Personal