www.pasterzeforum.pl » ZDROWIE I PIELĘGNACJA » PIELĘGNACJA
 » Kąpiel- pytania i odpowiedzi :)

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


© 2017 Fundacja Pasterze. Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

Autor Wątek: Kąpiel- pytania i odpowiedzi :)  (Przeczytany 15524 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MaPiTa

  • Gość
Kąpiel- pytania i odpowiedzi :)
« dnia: Listopad 15, 2011, 19:40:16 pm »
Pierwsza kąpiel napawa mnie pewnym lękiem  :shy: Mam mnóstwo pytań, będę wdzięczna za odpowiedzi  :naughty:
- Czeszemy psa przed czy po kąpieli? Czy pierwsze czesanie po kąpieli możliwe jest dopiero jak sierść całkowicie wyschnie czy można rozczesać na mokro?
- Ile godzin po kąpieli psu nie wolno wychodzić na zewnątrz? Przyjmując, że mamy połowę listopada.
- Czy można psa wysuszyć suszarką do włosów czy wystarczy porządnie wytrzeć i zostawić żeby sam wysechł?
- Czy głowę też myjemy? i okolice pyska? Jak to zrobić by nie zalać oczu, uszu, nosa?
- Jak wsadzić dużego psa do wanny i go z niej wyjąć?
Jak ktoś bardziej doświadczony ma jakieś wskazówki i porady, jak to robić żeby było sprawnie i w miarę przyjemnie dla nas i psa to proszę się podzielić  :kiss:

Odp: Kąpiel- pytania i odpowiedzi :)

Offline Milla

  • Nowy Użytkownik*
  • *
  • Wiadomości: 4869
  • Płeć: Kobieta
  • Felicitas multos habet amicos.
Odp: Kąpiel- pytania i odpowiedzi :)
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 15, 2011, 19:55:43 pm »
1) Niewątpliwie łatwiej jest wyczesać przed kąpielą, bo suche kłaki są fajniejsze niż mokre i nie zatyka się prysznic/wanna
 A następne czesanie to już w zależności od potrzeb, ale jak u człowieka, na mokro tez się przydaje ;)
2) tuż przed kąpielą dobrze jest wyprowadzić na "małe co nieco" a potem już nie wypuszczać, czyli kąpać wieczorkiem ;)
3) powietrze z ludzkiej suszarki może być zbyt gorące dla psa, a dźwięk mało przyjemny, w domowych warunkach wystarczy porządne wytarcie
4) można spokojnie odchylić psią głowę do tyły i delikatnie, ręką zmoczyć, namydlić i spłukać.
5) patrząc na gabaryty Bemolka, to najpierw przednie łapy, potem tylne jednocześnie blokując mu możliwość wycofania się a wyjść powinien sam ;)

Na ogół lepiej nie robić tego w pojedynkę, przyszykować dużą ilość ręczników, samemu ubrać się w rzeczy "do zamoczenia" i zdecydowanie się nad psem nie rozczulać, bo wtedy nasze słoneczko zaczyna wydziwiać ;)
POWODZENIA :heartbeat:
Milla, Maja (*) i Bonita
Gdzie wielka rządzi pycha albo wielkie pieniądze, tam łatwo powstaje urojenie, że uważa się swoją zachciankę za mądrość

Odp: Kąpiel- pytania i odpowiedzi :)

Offline MKarmel

  • Aktywny Użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 269
Odp: Kąpiel- pytania i odpowiedzi :)
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 15, 2011, 20:00:43 pm »
Nie taka kąpiel straszna, jak ją malują. Spróbuję odpowiedzieć po kolei:
- czeszemy psa przed kąpielą, po niej również. Najpierw trzeba jednak sierściuchę porządnie wycisnąć z wody w kilka ręczników, potem w jedną rękę suszarka ( tylko nie za gorące powietrze i nie za blisko skóry) a w drugą czesadło
- najlepiej psa wykąpać po ostatnim wieczornym wyjściu, podsuszyć i niech grzeje dupkę w domu do rana
- latem wystarczy dobrze wytrzec, teraz trzeba wysuszyć
- uszy "przyklejamy" jedną ręką do głowy, drugą ostrożnie odmywamy, dobrze jest przed kąpielą włożyć ( nie za głęboko) spory kłąb waty w uszyska, pyszczek i głowę obmywamy dłonią, nie polewamy prysznicem
- dużego berna wciskamy w dwie osoby pod prysznic, doświadczenia z wanną nie mam, ale jak się dwoje wysili to powinno poradzić i dźwignąć psisko do wanny
- ważne! - na dno wanny czy kabiny wkładamy matę antypoślizgową, w przypadku jej braku układamy grube ręczniki czy stare koce, żeby sie psisko nie wykopyrtnęło i krzywdy sobie nie zrobiło
powodzenia ! :grin:

Odp: Kąpiel- pytania i odpowiedzi :)

Offline Ani@

  • Przyjaciel Fundacji
  • ***
  • Wiadomości: 5807
Odp: Kąpiel- pytania i odpowiedzi :)
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 15, 2011, 20:10:03 pm »
1. rozczesujemy psa i wyczesujemy co się da, przycinamy ewentualnie filce.
2. idziemy na wieczorny spacer
3. czyścimy uszy płynem do uszu dla psów i wycieramy - szykujemy szampon dużo ręczników i duże prześcieradło
4. wkładamy dywanik bawełniany lub coś do wanny na dno (by pies nie zniszczył wanny pazurami) potem   wkładamy psa najpierw przednie łapy potem hyc reszta  :naughty:
5. namaczamy psa - najlepiej gdy jedna osoba trzyma psa druga go myje
    jeśli pies boi się szumy prysznica wodę nalewamy do wiaderka i polewamy kubeczkiem
6. mydlimy, szorujemy i płuczemy
7. to samo co w punkcie 6.
8. na końcu płuczemy głowę nie używamy już szamponu (po zmoczeniu głowy pies będzie chciał od razu się       wytrzepać - dlatego głowa na końcu)
9. pies zwykle z wanny wyskakuje sam  :giggle: natychmiast otulamy go dużym prześcieradłem i pilnujemy, by wytrzepał się owinięty nim
10. psy zwykle boją się suszarki, suszymy ręcznikami i czeszemy i wycieramy i czeszemy

najlepiej kąpać psa wieczorem gdy następny dzień mamy wolny - gdy rano okaże się, że sierść jest jeszcze wilgotna, wyprowadzamy psa tylko na siusi i z powrotem do domu i czeszemy

Odp: Kąpiel- pytania i odpowiedzi :)

Offline Ani@

  • Przyjaciel Fundacji
  • ***
  • Wiadomości: 5807
Odp: Kąpiel- pytania i odpowiedzi :)
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 15, 2011, 20:12:52 pm »
no dziewczyny możemy już książkę o kąpaniu wydawać  :giggle:

Odp: Kąpiel- pytania i odpowiedzi :)

wiki1710

  • Gość
Odp: Kąpiel- pytania i odpowiedzi :)
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 15, 2011, 20:23:16 pm »
Uwaga-no to mój przepis :naughty:

Zawozimy psa do psiego fryzjera (groomera).
Za 1,5 godziny przyjeżdżamy po odbiór swojego czyścioszka.
Jako, że pies jest jeszcze jakby ciut wilgotny gdzieniegdzie, na dworek to tylko na 'sikundkę'.

I voila  :naughty: :giggle:

Wiem, wiem..miało być o samodzielnym kąpaniu :wub:


Odp: Kąpiel- pytania i odpowiedzi :)

Offline Milla

  • Nowy Użytkownik*
  • *
  • Wiadomości: 4869
  • Płeć: Kobieta
  • Felicitas multos habet amicos.
Odp: Kąpiel- pytania i odpowiedzi :)
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 15, 2011, 20:28:20 pm »
Zawozimy psa do psiego fryzjera (groomera).
Pod jednym, dość istotnym warunkiem. Że mamy łysego ;) Bo z bernem to tak szybko już niestety nie chce iść... :chytry:
Milla, Maja (*) i Bonita
Gdzie wielka rządzi pycha albo wielkie pieniądze, tam łatwo powstaje urojenie, że uważa się swoją zachciankę za mądrość

Odp: Kąpiel- pytania i odpowiedzi :)

wiki1710

  • Gość
Odp: Kąpiel- pytania i odpowiedzi :)
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 15, 2011, 20:34:27 pm »
Hi, hi... idzie;) Właśnie przed chwilą z Laylą wróciłam (kąpiel plus suszenie i czesanie od 18-ej do 19.40).
Zdarzenie ostatnie z "zapachem" nas zmusiło  :gwizdze:. Samodzielne sposoby - kilkukrotne przepierki, woda z octem a nawet woda utleniona z sodą oczyszczoną to jednak nie to :<


Odp: Kąpiel- pytania i odpowiedzi :)

MaPiTa

  • Gość
Odp: Kąpiel- pytania i odpowiedzi :)
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 15, 2011, 20:37:05 pm »
Wiedziałam, że mogę na Was liczyć  :bravojs0: DZIĘKUJĘ! Dobrze, że napisałam tutaj bo o tym, żeby kąpać wieczorem nie pomyślałam, o tym, żeby coś na dno wanny wyłożyć -też nie. Wiele cennych wskazówek tu znalazłam. Dzięki  :kiss:
wiki :laugh: z Twojego przepisu też kiedyś skorzystam ale pierwszy raz chcę zrobić to sama (z mężem do pomocy)...taka samodzielna kąpiel to w moich oczach coś w ramach zacieśniania więzi z nowym psem  :wub: zobaczymy tylko czy on też jest takiego samego zdania i po kąpieli będzie mnie lubił tak samo czy mniej  :shy:

Dziewczyny to jeszcze z ciekawości zapytam: ile w Waszych okolicach kosztuje takie psie spa? U nas wyczesywanie- 40-60 zł w zależności od stopnia skołtunienia i kąpiel też 40-60 zł w zależności od stopnia zabrudzenia psa. Mowa oczywiście o psie pokroju Bemola bo o takiego pytałam psią fryzjerkę.

Odp: Kąpiel- pytania i odpowiedzi :)

wiki1710

  • Gość
Odp: Kąpiel- pytania i odpowiedzi :)
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 15, 2011, 20:40:53 pm »
Odnośnie groomera: u mojej zaprzyjaźnionej już Pani za łysą 35 zł, za kudłatą 40 zł (sama kąpiel, suszenie i z grubsza wyczesanie plus czyszczenie uszu-bez cięcia pazurów, bez podcinania kudełków)...ale my to zapadły wschód Polski ;) to i ceny inne :tease:

Odp: Kąpiel- pytania i odpowiedzi :)

Offline Nika

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 1873
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kąpiel- pytania i odpowiedzi :)
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 15, 2011, 20:45:31 pm »
Ja u groomera za jednego Berna: czesanie (tylko, że z reguły zawożę psy wyczesane, nie mają kołtunów), pranie i przycinanie 130 zł.  :crazy:
Dlatego polubiłam myjnię dla psów  :th_0girl_dance:. Teraz jak się sprężę, to może za 20 zł wypiorę.  :cheesy:
"Przeciętny pies jest przyjemniejszym człowiekiem od przeciętnego człowieka" - Andrew A. Rooney

Odp: Kąpiel- pytania i odpowiedzi :)

MaPiTa

  • Gość
Odp: Kąpiel- pytania i odpowiedzi :)
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 15, 2011, 20:48:19 pm »
My Podkarpacie.

Odp: Kąpiel- pytania i odpowiedzi :)

berno_pasterka

  • Gość
Odp: Kąpiel- pytania i odpowiedzi :)
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 15, 2011, 20:49:08 pm »
Ja ze swojej  strony  zwrócę uwagę  na  wyskakiwanie  psa  z wanny  po  kąpieli. 
 Za  wszelką cenę uniemożliwiamy  psu  samodzielne wyskakiwanie z wanny MOKRY  PIES  NA  ŚLISKIEJ  POSADZCE  MOŻE  ŁATWO  W  TEN  SPOSÓB  POŚLIZGNĄĆ  SIĘ  I  ZWICHNĄĆ  ŁAPĘ!!!
  NAJŁATWIEJ  DELIKWENTA  CHWYCIĆ STANOWCZO ALE DELIKATNIE  ZA  SIERŚĆ NA  KARKU  I  POWOLI  WYPROWADZIĆ  Z  WANNY ,  NAJPIERW  PRZEDNIE ŁAPY  POTEM  TYŁ.  Do  kąpania  dużego  psa   pomocna jest  druga  osoba. Ja  myje  psa  2 x . Najpierw  pranie wstępne  ,  potem  właściwe  :gwizdze: Jeden  raz  niestety nie  wystarczy.
Co  do  głowy:  omijam  szamponem  okolice oczu,  spłukując  zakrywam  dłonią  oczy  i  nos a pyszczek  przymykamy  delikatnie  dłonią , żeby  się  nie  nachlapało   do  gardełka,  bo  szampon  jest  bleeee.
Czesanie  kudłacza  przed kąpielą oraz dodatkowo   jak  jest  już  wytarty ręcznikami.  W  międzyczasie jak  psisko  chodzi  po domu można go  dodatkowo  przetrzeć  tu i  ówdzie co jakiś czas. Z doświadczenia  wiem, że przeczesanie  psa  po kąpieli  znacznie skraca czas jego schnięcia. Najlepiej  kąpać wieczorem, potem    nie  wyciągać  mokrego lub  niedosuszonego  psa na  dwór.  Rano  na  100% będzie   nówka sztuka,  gotowy  do  spacerku.  UWAGA  na  pierwsze  spacerki !   Niektóre psiaki  lubią  się   wyperfumować  w czymś  śmierdzącym  , żeby  zabić  zapach  szamponu na   ciele,  szampon jest  dla nich  czymś  nienaturalnym co  trzeba  koniecznie zamaskować  :naughty:

Odp: Kąpiel- pytania i odpowiedzi :)

Offline Camara

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4037
Odp: Kąpiel- pytania i odpowiedzi :)
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 15, 2011, 20:53:53 pm »
Nika, po Twoim poprzednim wpisie o psiej pralni przejrzałam internet i okazało się, że jest coś takiego w Krk.
Powiedz mi, czy pies po praniu ma szansę wyjść suchy?
Ja też?
Bo się przymierzam z białasami i nie bardzo wiem jak się przygotować  :crazy:

Odp: Kąpiel- pytania i odpowiedzi :)

anula

  • Gość
Odp: Kąpiel- pytania i odpowiedzi :)
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 15, 2011, 20:54:20 pm »
Eeee to my ceny chyba stoliczne mamy. Przygotowaie berna na wystawę, czyli czesanie, przycinanie kudłów na uszach, łapach, kąpiel, suszenie - 200 zł. Ja mam zniżkę to bez kąpieli 50-60 zł. Kąpie zawsze sama w domu.


 



Estalia by Smf Personal