www.pasterzeforum.pl » ZDROWIE I PIELĘGNACJA » ZDROWIE
 » Problemy związane z gruczołami okołoodbytowymi u psów

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


© 2017 Fundacja Pasterze. Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

Autor Wątek: Problemy związane z gruczołami okołoodbytowymi u psów  (Przeczytany 14548 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ani@

  • Przyjaciel Fundacji
  • ***
  • Wiadomości: 5807
Odp: Problemy związane z gruczołami okołoodbytowymi u psów
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 07, 2011, 22:03:11 pm »
 :tease:

Odp: Problemy związane z gruczołami okołoodbytowymi u psów

Offline sabamlis

  • Nowy Użytkownik*
  • *
  • Wiadomości: 4364
Odp: Problemy związane z gruczołami okołoodbytowymi u psów
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 19, 2011, 19:00:03 pm »
Dzis zamiast mnie gruczoly Saby oczyscil weterynarz, zrobil to zdecydowanie lepiej niz ja :tease2:
ale i tak nic nie smierdzialo :terefere:
Marysia
"Dobroczynność nie polega na dawaniu kości psu. Dobroczynność to kość dzielona z psem wówczas, gdy jesteś równie głodny jak on"
Jack London

Odp: Problemy związane z gruczołami okołoodbytowymi u psów

basso_077

  • Gość
Odp: Problemy związane z gruczołami okołoodbytowymi u psów
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 19, 2011, 20:23:06 pm »
Gruczoły oczyszczałam zawsze sama swojemu wcześniejszemu psu i robiłam to zawsze w wannie przed kąpielą. Był w duzej częsci biały więc kąpałam go dość często. Nie wkładałam jednak palca w odbyt. Pamiętam, że sprawa była dość nagła  i musiałam to zrobić tak jak podpowiadała mi logika. Złapać cały gruczoł i wycisnąć, a nie wcisnąć. Wyciskałam jednocześnie oba gruczoły. Myśle, że ten zabieg nie byłby aż tak nieprzyjemny dla Łatka gdybym robiła to pojedynczo, ale ... cóż. Nie pomyślałam, aby wkładać palce  :huh:   No i też nie zauwazyłam, aby coś mi wykręcało nos za to widok doprowadzał mnie do mdłości  :nerd:
Na szczęście bliźniaki ani nie wylizują się ani nie saneczkują (na razie przynajmniej). Oby jak najdłużej.
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2011, 20:24:40 pm wysłana przez basso_077 »

Odp: Problemy związane z gruczołami okołoodbytowymi u psów

wiki1710

  • Gość
Odp: Problemy związane z gruczołami okołoodbytowymi u psów
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 20, 2011, 08:09:46 am »
Wybaczcie za z deczka obrzydliwą dosłowność :tease: :gwizdze:......
Ja nie czekam na objawy typu saneczkowanie, wylizywanie itp....tylko, jakby to zgrabnie napisać, wącham tył pod ogonem i już wiem czy jedziemy z koksem czy nie 8)
Ten "zapaszek" po prostu unosi się z dooopci, a jeśli wylizywania nie zauważyliśmy naocznie to zapach z pyska też jest wiele mówiący....nie da się pomylić z niczym :cheesy:

Odp: Problemy związane z gruczołami okołoodbytowymi u psów

Offline indianka

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 820
  • Płeć: Kobieta
Odp: Problemy związane z gruczołami okołoodbytowymi u psów
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 20, 2011, 08:24:41 am »
Moja Dunia najczęściej "wygryzała" je sobie sama i robiła to zwłaszcza wtedy, kiedy w wysprzątanym i wypachnionym mieszkaniu oczekiwaliśmy na przybycie lada chwila gości  :naughty: zapach  :crazy: nie do usunięcia w zbyt krótkim czasie ...  :gwizdze: ...także było miło...  :giggle:
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2011, 08:27:08 am wysłana przez indianka »

Odp: Problemy związane z gruczołami okołoodbytowymi u psów

MaPiTa

  • Gość
Odp: Problemy związane z gruczołami okołoodbytowymi u psów
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 15, 2011, 19:50:10 pm »
Moja Dunia najczęściej "wygryzała" je sobie sama i robiła to zwłaszcza wtedy, kiedy w wysprzątanym i wypachnionym mieszkaniu oczekiwaliśmy na przybycie lada chwila gości  :naughty: zapach  :crazy: nie do usunięcia w zbyt krótkim czasie ...  :gwizdze: ...także było miło...  :giggle:

 :huh: Jak dobrze, że na wizycie poprosiłam o wyciśnięcie gruczołów i nie spotka mnie taka przyjemność  :crazy: Bemol jakoś dużo tego nie miał, ale zapaszek...  8) to jeden z takich, które zapamiętuje się na zawsze  :cheesy:


 



Estalia by Smf Personal