www.pasterzeforum.pl » BEZ ZNIECZULENIA » BEZ ZNIECZULENIA (Moderatorzy: ElzaMilicz, Camara)
 » mój pies kupiony w pseudo

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


© 2017 Fundacja Pasterze. Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

Autor Wątek: mój pies kupiony w pseudo  (Przeczytany 2279 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Leilusia

  • Nowy Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 31
mój pies kupiony w pseudo
« dnia: Czerwiec 01, 2016, 17:32:57 pm »
http://olx.pl/i2/oferta/szczeniaki-CID103-IDfwSjZ.html

UWAGA ❗❗❗
Nie dajcie się nabrać. Pani K. ponownie wystawiła ogłoszenie, w którym napisane jest, że odda szczeniaki Jack Russell Terrier. Mam psa od tej kobiety! W listopadzie zeszłego roku skorzystałem z ogłoszenia tej pani. Po kontakcie telefonicznym okazało się, że "za darmo" to tylko wybryk jej dzieci. Za psa liczyła sobie 300 złotych, za mojego, który "był już zarezerwowany" cena wynosiła 500. Szczeniaki zastałem w tragicznych warunkach, 7 tygodniowe (?- siedem tygodni miały dwa tygodnie przed moim przyjazdem i w dniu przyjazdu) psy trzymane były w stajni po koniach, na sianie, w brudnym boksie, karmione "a trochę dzieciaki dały parówki, trochę kurczaka". Mój pies był tak zapchlony, że weterynarz dosłownie złapała się za głowę. Po wszystkim dowiedziałem się, że pani K. Od lat stosuje ten sam chwyt, mówiąc, że zamówiła miot, a psów urodziło się za dużo, więc chce je oddać. Jej dwie sunie są tylko i wyłącznie przystosowane do rozrodu i zysku jaki z tego płynie. Moja sunia, będąc szczeniakiem była bardzo agresywna, nie lubiła dotyku, podnoszenia jej. Na szczęście wszystko się normuje, chociaż są jeszcze sytuację, gdzie potrafi ze wściekłością ugryźć człowieka. Chyba nie muszę wspominać, że sprzedaż tych psów jest nielegalna, a warunki są niedopuszczalne.
UDOSTĘPNIJ TEN POST I POMÓŻ MAŁYM PSIAKOM! NIECH KTOŚ WRESZCIE ZAUWAŻY PROBLEM!
szczeniaki
Za darmo: pięknie szczenięta jack russell terrier do odbioru za 7 dni (zpraszam do rezerwacji ) (2 sunie 4 psy)
olx.pl


 
Pies jest jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.. Nikt nie zrozumie w pełni znaczenia miłości jeśli nie miał psa. Pies okaże ci więcej uczucia jednym machnięciem ogona, niż  możesz  zebrać przez całe życie w uściskach rąk.

Odp: mój pies kupiony w pseudo

Offline Leilusia

  • Nowy Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: mój pies kupiony w pseudo
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 01, 2016, 17:34:57 pm »
Przepraszam, że wkleiłam ten post tutaj ale nie mogłam znaleźć odpowiedniego tematu dotyczącego takich spraw
Pies jest jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.. Nikt nie zrozumie w pełni znaczenia miłości jeśli nie miał psa. Pies okaże ci więcej uczucia jednym machnięciem ogona, niż  możesz  zebrać przez całe życie w uściskach rąk.

Odp: mój pies kupiony w pseudo

Offline Issa

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 2328
  • Płeć: Kobieta
Odp: mój pies kupiony w pseudo
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 01, 2016, 18:12:47 pm »

Odp: mój pies kupiony w pseudo

Offline Camara

  • Administrator
  • ******
  • Wiadomości: 4037
Odp: mój pies kupiony w pseudo
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 01, 2016, 21:12:08 pm »
http://olx.pl/i2/oferta/szczeniaki-CID103-IDfwSjZ.html

UWAGA ❗❗❗
Nie dajcie się nabrać. Pani K. ponownie wystawiła ogłoszenie, w którym napisane jest, że odda szczeniaki Jack Russell Terrier. Mam psa od tej kobiety! W listopadzie zeszłego roku skorzystałem z ogłoszenia tej pani. Po kontakcie telefonicznym okazało się, że "za darmo" to tylko wybryk jej dzieci. Za psa liczyła sobie 300 złotych, za mojego, który "był już zarezerwowany" cena wynosiła 500. Szczeniaki zastałem w tragicznych warunkach, 7 tygodniowe (?- siedem tygodni miały dwa tygodnie przed moim przyjazdem i w dniu przyjazdu) psy trzymane były w stajni po koniach, na sianie, w brudnym boksie, karmione "a trochę dzieciaki dały parówki, trochę kurczaka". Mój pies był tak zapchlony, że weterynarz dosłownie złapała się za głowę. Po wszystkim dowiedziałem się, że pani K. Od lat stosuje ten sam chwyt, mówiąc, że zamówiła miot, a psów urodziło się za dużo, więc chce je oddać. Jej dwie sunie są tylko i wyłącznie przystosowane do rozrodu i zysku jaki z tego płynie. Moja sunia, będąc szczeniakiem była bardzo agresywna, nie lubiła dotyku, podnoszenia jej. Na szczęście wszystko się normuje, chociaż są jeszcze sytuację, gdzie potrafi ze wściekłością ugryźć człowieka. Chyba nie muszę wspominać, że sprzedaż tych psów jest nielegalna, a warunki są niedopuszczalne.
UDOSTĘPNIJ TEN POST I POMÓŻ MAŁYM PSIAKOM! NIECH KTOŚ WRESZCIE ZAUWAŻY PROBLEM!
szczeniaki
Za darmo: pięknie szczenięta jack russell terrier do odbioru za 7 dni (zpraszam do rezerwacji ) (2 sunie 4 psy)
olx.pl




 Leilusiu, miejsce na ten post jest całkiem dobre, chociaż mogłoby się też znaleźć w tematach "Bez znieczulenia"
 Tyle, że ten cytat nikogo i niczego nie nauczy.
 Osoba to pisząca ma postawę, którą określam "weźcie i zróbcie!!!"
 A niby kto ma zrobić?
 I jeszcze ważniejsze, co ona sama zrobiła?
 Kupiła psa od pseuducha, zapłaciła mu 5 setek i głośno krzyczy, że warunki złe?
 A powiadomiła Policję? Urząd Gminy? Organizację pro-zwierzęcą? Poprosiła o interwencję?
 Podała nazwisko i adres tej osoby, zgłosiła się na świadka? zrobiła obdukcję temu szczeniakowi?
 Chyba nic z tych rzeczy.
 Ona kupiła i ma swojego pieseczka. A WY (niby kto?) posprzątajcie - i sami sobie dochodźcie jak tą osobę namierzyć, wejść na posesję,  zebrać dowody itp., itd.
 Właśnie m.innymi dzięki takim osobom ten proceder ma się dobrze i szybko nie zniknie.
 
 
 Udostępnianie tego typu postów niewiele zmieni. Sądzę, że nic nie zmieni.

Odp: mój pies kupiony w pseudo

Offline monika5s

  • Nowy Użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 168
Odp: mój pies kupiony w pseudo
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 02, 2016, 01:24:13 am »
Ja w przypadkach takich podejrzanych ogłoszeń dotyczących goldenów i podhalanów - tylko takie znajomi mi podsyłają  ;) - dzwonię i jak pies nie jest za darmo a pisze że jest za darmo to zgłaszam do admina strony internetowej naruszenie ustawy o ochronie zwierząt. Tylko tyle mogę zrobić i czasami te ogłoszenia są przez adminów usuwane. Ale to walka z wiatrakami, bo dzisiaj pseuduchowi ogłoszenie usuną a jutro znowu je wstawi, chyba, że admin go zablokuje jak poda ten sam numer telefonu i podobne ogłoszenie - są takie programy blokujące np. na OLX gdzie nie można wstawić podobnych ogłoszeń z jednego a nawet dwóch różnych kont jak ogłoszenie jest podobne i jest ten sam numer telefonu. Aby coś zrobić z tymi pseuduchami to trzeba by zrobić interwencję, ale to nie jest takie proste i najlepiej jak zrobią interwencję fundacje które się w tym specjalizują np. Inspektoraty  OTOZ - ów. A i tak nie zawsze się uda przeprowadzić interwencję bo muszą być podstawy do odbioru psów, a jak pies ma pchły i jest trochę chudy to nie jest podstawa do jego odbioru. W tym przypadku uważam, że trzeba by zrobić prowokację i kupić psa a potem zawiadomić policję, że pies został sprzedany a to nie jest legalna hodowla i jest łamanie ustawy o ochronie zwierząt. Poza tym jak będzie popyt na psy za 5 stówek to będzie podaż czyli będą pseudohodowle. Trzeba najpierw edukować społeczeństwo, że się nie kupuje psów od pseuduchów bo wyrządza się zwierzętom krzywdę. Pan kupił psa od pseuducha i ma pretensje , że pies ma pchły? Niech się cieszy, że ma tylko pchły a nie parwo tak jak miały szczeniaki podhalanów, które turyści kupowali na Krupówkach i zanim dowieźli do domów to szczeniaki już nie żyły.

Wybaczcie, że się tak rozpisałam, ale jestem "uczulona" na pseuduchów i nie mogę zrozumieć, jak w obecnych czasach gdy tyle się mówi i pisze o krzywdzie zwierząt w pseudohodowlach ludzie nadal nie widzą nic złego w kupowaniu psa " w typie rasy " - bo to nie jest pies rasowy - za parę stówek.
Ostatnio też się załamałam, bo mój mąż pojechał do serwisu - zna właściciela od lat bo jakoś ciągle mamy samochody tej samej marki  i wiemy, że raczej jest to człowiek zamożny którego stać na wiele - i sobie pogadali o psach. Bo mój mąż pojechał tam z goldenem Gucciem. Właściciel na widok Guccia powiedział, że on też sobie kupił niedawno labradora i to chyba najdroższy labrador w całej Dąbrowie Górniczej bo zapłacił za niego ......500 zł !
Pozostawię to bez komentarza, bo już brak mi słów.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2016, 01:40:57 am wysłana przez monika5s »
Monika, Jessi, Buggi, Sisi i Guccio ( 2007 - 2016 *)


 



Estalia by Smf Personal