www.pasterzeforum.pl » ZDROWIE I PIELĘGNACJA » ZDROWIE
 » Jaki najlepszy preparat na stawy?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


© 2017 Fundacja Pasterze. Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

Autor Wątek: Jaki najlepszy preparat na stawy?  (Przeczytany 34995 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kajkaw

  • Nowy Użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 119
Odp: Jaki najlepszy preparat na stawy?
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 05, 2012, 19:35:59 pm »
Jest jeszcze koństa wersja tego preparatu Buteless

Odp: Jaki najlepszy preparat na stawy?

renata

  • Gość
Odp: Jaki najlepszy preparat na stawy?
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 09, 2012, 09:56:11 am »
A my stosujemy jeszcze inne leki.
Podobno (po przeprowadzeniu,  niezależnych od firm farmaceutycznych, badań) standardowe preparaty zawierające glukozaminę i  chondroitynę raczej nie mają właściwości leczniczych i nawet działanie profilaktyczne jest delikatnie mówiąc dyskusyjne. Natomiast substancja GOPO zawarta w preparacie Litozin forte (preparat dla ludzi) wspomaga zachować sprawność stawów.
Bonzo, po jego incydencie niedowładu, dostaje regularnie Litozin i teraz jest rozbrykanym berneńczykiem. Albo stał się tak otwarty i jest mu super dobrze u nas, że pozwała sobie teraz na takie akrobatyczne zachowania, albo lekarstwo działa.   :emotbern: A pewnie działa jedno i drugie. Podaję moim psiakom 2 kaps. dziennie.
Drugim preparatem, jaki dostają moje maleństwa jest Zinaxin forte (kupiony także w "ludzkiej" aptece)- 1 kaps/dz.
Psy czuja się dobrze, nie narzekają  :cheesy:
Możecie spróbować, ale myślę, że raczej jako profilaktyka dysplazji i wzmocnienie chrząstki stawowej.

Odp: Jaki najlepszy preparat na stawy?

Offline anna

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 1330
Odp: Jaki najlepszy preparat na stawy?
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 09, 2012, 12:07:28 pm »
http://zdrowestawy.com.pl/index.php?p48,equine-corta-vet-ha-solution-946ml
Fiona już blisko rok dostaje powyższy lek .Ma ogromne zmiany zwyrodnieniowe stawów i kości kolan.Przed podaniem leku często widoczny był ból jaki sprawiało jej poruszanie się .Teraz znaczna poprawa .Fionka , fakt że utyka ,ale pięknie chodzi nawet na długie spacery , ,ba nawet biega .Byłoby lepiej gdyby zeszczuplała ,ale ona bardzo kocha swoje kg i powoli ,bardzo powoli je traci .

Odp: Jaki najlepszy preparat na stawy?

Dziemionna

  • Gość
Odp: Jaki najlepszy preparat na stawy?
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 10, 2012, 10:08:34 am »
Ja z czystym sumieniem polecam produkty firmy Orling (Chondrocan i Gelacan Fast )

Na początku Waćpannę futrowałam profilaktycznie Artroflexem, jednak okazało sie że nie toleruje jakiegoś składnika preparatu (wymioty po około 15 minutach od podania) - wiadomo mi że niektóre psy tak właśnie reagują na Artroflex.
Zmuszona byłam poszukac innego preparatu i tak trafiłam na Chondrocan (skład: hydrolizat kolagenu (73%), siarczan chondroityny (7,5%), glukozaminosiarczan (7,5%), dwuwodorofosforan sodu, węglan wapnia, tlenek magnezu) teraz dodano jeszcze kwas hialuronowy w wersji Forte)
Gdy Waćpanna miała drobny wypadek na lodzie w wieku 8 miesięcy (skok z samochodu  :th_dash1: ) zaczełam podawać Gelacan Fast (hydrolizowana żelatyna kolagenowa (90%), zioło - Boswellia serrata ) - natychmiast przyniosło ulgę w bólu i szybko panienka powróciła do sprawności. Obyło sie bez leków przeciwbólowych i innych świństw   W wieku około dwóch lat miała rtg a stawy czyste  :th_0girl_curtsey:

Smarkuli też podaję Chondrocan, niedawno przeszła łagodne młodzieńcze zap. kości - owe preparaty również pomogły. Wstepne rtg wykazało stawy czyściutkie  :grin:
Nalezy pamiętać że w przypadku urazów czy dysplazji oba preparaty powinny być podawane jednocześnie - uzupełniają sie nawzajem.
Produkty te nie są tanie ale bardzo wydajne: duży kubełek Chondrocanu wystarcza na ładnych parę miesiecy profilaktyki u rosnącego psa.

link do opisu produktów:
http://orling.pl/chondrocan_forte.html

ale kupować radzę w Czechach  :th_holeinwall:
http://www.docsimon.pl/towar/chondrocan-proszek-500g-ad-u-v

Odp: Jaki najlepszy preparat na stawy?

Offline reneczek4

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 1236
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jaki najlepszy preparat na stawy?
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 15, 2012, 20:15:43 pm »
Czy to wet podejmuje decyzje,że pies powinien dostawać coś na stawy , czy są jakieś przesłanki ku temu? Bo przyznam szczerze że nie mam o tym zielonego pojęcia :th_holeinwall:
Renia i Kika :)

Odp: Jaki najlepszy preparat na stawy?

Offline sabamlis

  • Nowy Użytkownik*
  • *
  • Wiadomości: 4364
Odp: Jaki najlepszy preparat na stawy?
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 17, 2012, 07:49:11 am »
Preparaty o ktorych mowa sa przeznaczone raczej dla starszych psow, podawane sa leczniczo lub profilaktycznie. Dorosle psy (po fazie wzrostu czyli u bernenczyka po18-24miesiacu zycia ) jesli sa zdrowe, byly i sa na dobrze zbilansowanej diecie nie musza nic brac. O szczeniakach i mlodych psach mam malo wiadomosci, ale o ile wiem powinny byc albo na specjalnej karmie, albo dostawac dodatkowo suplementy miedzy innymi na stawy. Dobry hodowca wydajac szczeniaka dodaje jeszcze "instrukcje obsugi" co, jak i ile podawac.
Wiekszosc z tych preparatow jest bez recepty, weci na ogol maja male pojecie na temat zywienia i specyfiki rozwoju poszczegolnych ras (nie ma takich przedmiotow na studiach), informacje czerpia glownie z ulotek firm farmaceutycznych ktore sponsoruja ich gabinety. Najlepiej zaczerpnac wiedze wlasnie od hodowcow lub poszukac powaznych artykolow na temat rasy w necie, chyba ze ma sie sensownego weta to od niego.
Moze spytaj Dziemionne lub Anule z naszego Forum, one napewno wiedza wiecej (i nie tylko one).
A tak ogolnie napewno psu nie zaszkodza zimne nozki cielece, kurze lapki (niestety coraz trudniej kupic), galaretk, chrzastki czy glowki kosci
(ale uwaga o ile gotowana chrzastka jest ok to gotowanych kosci nie wolno psom podawac wcale) a dlaczego napisalam tutaj http://www.pasterzeforum.pl/index.php?topic=96.msg23101#msg23101
Natomiast jesli masz jakies podejrzenia ze cos jest nie w porzadku z lapkami czy biodrami u Twojego psiaka to napewno trzeba to sprawdzic i zdjagnozowac u dobrego specjalisty.
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2012, 08:04:09 am wysłana przez sabamlis »
Marysia
"Dobroczynność nie polega na dawaniu kości psu. Dobroczynność to kość dzielona z psem wówczas, gdy jesteś równie głodny jak on"
Jack London

Odp: Jaki najlepszy preparat na stawy?

harkon

  • Gość
Odp: Jaki najlepszy preparat na stawy?
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 17, 2012, 09:45:40 am »
Pamiętajcie tylko o jednym przy podawaniu czegokolwiek na stawy - penetracja stawu przez różnorakie substancje trwa naprawdę bardzo długo. Chrząstka stawowa i co za tym idzie, płyn stawowy, są słabo ukrwione. Naprawdę potrzeba czasu, żeby substancje lecznicze tam dotarły i jeszcze, żeby osiągnęly jakieś lecznicze stężenie. To z wykładu doktora medycyny zajmującego się urazami sportowymi i fizjologią.

Odp: Jaki najlepszy preparat na stawy?

Offline Agnieszka

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 844
Odp: Jaki najlepszy preparat na stawy?
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 12, 2012, 19:26:31 pm »
A my stosujemy jeszcze inne leki.
Podobno (po przeprowadzeniu,  niezależnych od firm farmaceutycznych, badań) standardowe preparaty zawierające glukozaminę i  chondroitynę raczej nie mają właściwości leczniczych i nawet działanie profilaktyczne jest delikatnie mówiąc dyskusyjne. Natomiast substancja GOPO zawarta w preparacie Litozin forte (preparat dla ludzi) wspomaga zachować sprawność stawów.
Bonzo, po jego incydencie niedowładu, dostaje regularnie Litozin i teraz jest rozbrykanym berneńczykiem. Albo stał się tak otwarty i jest mu super dobrze u nas, że pozwała sobie teraz na takie akrobatyczne zachowania, albo lekarstwo działa.   :emotbern: A pewnie działa jedno i drugie. Podaję moim psiakom 2 kaps. dziennie.
Drugim preparatem, jaki dostają moje maleństwa jest Zinaxin forte (kupiony także w "ludzkiej" aptece)- 1 kaps/dz.
Psy czuja się dobrze, nie narzekają  :cheesy:
Możecie spróbować, ale myślę, że raczej jako profilaktyka dysplazji i wzmocnienie chrząstki stawowej.

Renata, czy te leki mogę wprowadzić nie zaleznie od arthoflexu? (nie wiedziałam o kontrowersyjnych opiniach na jego temat) - Lenka taka jest bidna  :<

Odp: Jaki najlepszy preparat na stawy?

Offline bell29

  • Nowy Użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 186
Odp: Jaki najlepszy preparat na stawy?
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 17, 2012, 10:51:00 am »
Podaję Beniowi już trzecią butelkę Artroflexu i pies chodzi znacznie lepiej ( wcześniej przechodził leczenie przeciwzapalne i przeciwbólowe). Karma , którą dostaje też zawiera glukozaminę i  chondroitynę.
Ben ma zaawansowaną dysplazję stawów biodrowych. Kiedy 7 miesięcy temu zabierałam go ze schronu ledwie stał na tylnych łapach.
Nie miał żadnych negatywnych skutków stosowania Artroflexu. Ortopeda do którego chodzimy uważa,że to jeden z najbardziej skutecznych preparatów.

Odp: Jaki najlepszy preparat na stawy?

Offline Julian

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 3361
Odp: Jaki najlepszy preparat na stawy?
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 17, 2012, 21:21:37 pm »
Julek ma dysplazję stawów łokciowych typu "C".
Jest stale na leku Flamaxin ,jedna tabletka na dwie doby.
Do tego wit.C naturalna  i cały czas Corta Vet HA.
Przeszliśmy na barfa ,nie do końca 100%-ego .
Jest dobrze ,a było bardzo nieciekawie.

Odp: Jaki najlepszy preparat na stawy?

Offline FAMILIA

  • Nowy Użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 208
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jaki najlepszy preparat na stawy?
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 18, 2012, 22:08:33 pm »
Ja Hanie podawałam ARTHRODOL 2 tab.na 20kg m.c. dziennie, stosować 7-15dni cena koło 30zł. Bardzo jej pomogły odpukać już nie bierze ich jakieś pół roku ale dostaje senior flawonoidy. Hana miała takie bóle, że dupska nie mogła podnieść i piszczała przy każdym ruchu mało tego spacerki to tylko parę metrów i leżenie. Teraz to biega jak wariatka i do zabawy zaczepia.
Hana
  • Hazard i Dona

Odp: Jaki najlepszy preparat na stawy?

renata

  • Gość
Odp: Jaki najlepszy preparat na stawy?
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 18, 2013, 19:36:55 pm »
A my stosujemy jeszcze inne leki.
Podobno (po przeprowadzeniu,  niezależnych od firm farmaceutycznych, badań) standardowe preparaty zawierające glukozaminę i  chondroitynę raczej nie mają właściwości leczniczych i nawet działanie profilaktyczne jest delikatnie mówiąc dyskusyjne. Natomiast substancja GOPO zawarta w preparacie Litozin forte (preparat dla ludzi) wspomaga zachować sprawność stawów.
Bonzo, po jego incydencie niedowładu, dostaje regularnie Litozin i teraz jest rozbrykanym berneńczykiem. Albo stał się tak otwarty i jest mu super dobrze u nas, że pozwała sobie teraz na takie akrobatyczne zachowania, albo lekarstwo działa.   :emotbern: A pewnie działa jedno i drugie. Podaję moim psiakom 2 kaps. dziennie.
Drugim preparatem, jaki dostają moje maleństwa jest Zinaxin forte (kupiony także w "ludzkiej" aptece)- 1 kaps/dz.
Psy czuja się dobrze, nie narzekają  :cheesy:
Możecie spróbować, ale myślę, że raczej jako profilaktyka dysplazji i wzmocnienie chrząstki stawowej.

Renata, czy te leki mogę wprowadzić nie zaleznie od arthoflexu? (nie wiedziałam o kontrowersyjnych opiniach na jego temat) - Lenka taka jest bidna  :<

Jak najbardziej można te leki stosować niezależnie od arthroflexu, bo kład tych leków jest zupełnie inny.

Odp: Jaki najlepszy preparat na stawy?

Offline MKarmel

  • Aktywny Użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 269
Odp: Jaki najlepszy preparat na stawy?
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 29, 2013, 19:04:39 pm »
Witam
Jakiś czas temu Elza polecała preparat na stawy Cortaflex HA Solution. Jest to preparat dla koni, ma swój odpowiednik dla psów, ale w ostatecznym rachunku wychodzi dużo taniej, gdyż jest bardziej skoncentrowany i podaje się go w mniejszych dawkach. Stosuję go u Karmela od przeszło roku i jestem zadowolona z efektów. Jeśli ktoś jeszcze podaje go swojemu psu, to polecam skorzystanie z poniższego linka. Szukałam preparatu w kilkunasto hurtowniach i "końskich" sklepach, wszędzie jest w cenie 380 zł za 946 ml. Tu znalazłam w promocji prawie 50 zł taniej. To nadal masa pieniędzy, ale można się podzielić z innym psiarzem, tak jak ja to zrobiłam z AgaP. Pół butelki starczyło mi na ponad półtora roku.


http://animalia.pl/produkt,7024,558,equine-cortaflex-ha-solution-w-plynie-946ml.html

To nie jest reklama sklepu ani preparatu, ale może ktoś to stosuje i będzie mógł zaoszczędzić parę złotych.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2013, 19:20:51 pm wysłana przez MKarmel »

Odp: Jaki najlepszy preparat na stawy?

Murka

  • Gość
Odp: Jaki najlepszy preparat na stawy?
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 29, 2013, 19:50:05 pm »
A stosuje, stosuje.
I rok temu zapłaciłam jeszcze więcej, niż 380.
Dzięki serdeczne  :th_0girl_curtsey:

U mnie to są dwa olbrzymy, a były trzy  :'(  więc sporo wychodzi.

Odp: Jaki najlepszy preparat na stawy?

Offline MKarmel

  • Aktywny Użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 269
Odp: Jaki najlepszy preparat na stawy?
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 29, 2013, 20:02:49 pm »
To doradzam pośpiech, pan z hurtowni wyznał, że ściągają raz na kwartał kilka butelek, teraz mają jeszcze jakieś 2 czy 3 sztuki.
pozdrawiam  :friends:


 



Estalia by Smf Personal