www.pasterzeforum.pl » ADOPCJE  » W NOWYM DOMU (Moderator: Issa)
 » Subtelna Neli - Paulino, dlaczego jej to zrobiłaś ?!

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


© 2017 Fundacja Pasterze. Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

Autor Wątek: Subtelna Neli - Paulino, dlaczego jej to zrobiłaś ?!  (Przeczytany 21615 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ElzaMilicz

  • Pasterz
  • *****
  • Wiadomości: 7774
  • Veritas odium parit.
Subtelna Neli - Paulino, dlaczego jej to zrobiłaś ?!
« dnia: Maj 12, 2014, 00:20:46 am »
Neli już była pod naszą opieką.
Odrobaczylismy, odpchliliśmy, wyleczyliśmy, wypielęgnowaliśmy... Potem szukaliśmy odpowiedniego domu.


Paulina płacząc do słuchawki błagała o jej adopcję. Przeszła całą procedurę adopcyjną i wydawało się, że to osoba empatyczna i rozumie język polski...

Miało być już na zawsze szczęśliwie i bezpiecznie...

A to zdjęcie sprzed 5 minut



Jak bardzo się myliliśmy okazało się  6 kwietnia 2014, na wizycie poadopcyjnej.
Na miejscu pobytu psa wskazanym w umowie adopcyjnej nie było Neli, a z progu domu świdrowały obcych oczy innego psa.
Na pytanie gdzie jest Neli nie otrzymaliśmy jasnej odpowiedzi.
Mamrotanie o oddaniu psa w lepsze warunki, do innego domu, nie zadowoliło wolontariuszy. Jednak nie mieli możliwości przymuszenia Pauliny B. do podania adresu nowych opiekunów.


Paulina telefonów i e-maili od nas nie odbierała więc jedynym wyjściem było złożenie zawiadomienia do Prokuratury, która sprawę Neli przekazała do rozpoznania przez Policję w Dobrej.
Funkcjonariuszom jesteśmy bardzo wdzięczni za zaangażowanie, przyznam szczerze, że nie spodziewaliśmy się tak przykładnego podejścia do sprawy.

W czwartek 8 maja Paulina B. składała wyjaśnienia na komisariacie. Po wyjściu nagle jakimś cudem przypomniała sobie o numerze telefonu do mnie.
Celem tej rozmowy było przekonanie mnie, że Neli jest w bardzo dobrych rękach, zadbana i kochana przez nowych właścicieli. Na pytanie dlaczego trzeba było angażować Policję w tę sprawę Paulina odpowiedziała tylko, że szkoda, że tak się stało... Jednak prosi by naprawdę dobrze sprawdzić tych ludzi i zostawić im psa bo wiedzie tam dobre życie.

Na miejsce udaliśmy się tego samego dnia, późnym wieczorem, wraz z funkcjonariuszem Policji.
"Nowy dom" Neli okazał się wiejskim podwórkiem,
"nowa właścicielka" skwitowała naszą decyzję o odbiorze psa  stwierdzeniem: < I dobrze, będę miała jednego mniej do wykarmienia!>


Po uchyleniu bramy Neli podeszła do mnie i po raz pierwszy zamachała ogonem...
A ja ?  Pochyliłam się, rozgarnęłam sierś i to co zobaczyłam wywołało uczucie dotkliwego chłodu.
Pchły i gnidy były wszędzie, gdziekolwiek rozchyliło się sierść. Nie tylko jak zwykle na karku i u podstawy ogona. 
Sfilcowana kołtuny stanowiły doskonałą kryjówkę dla tych owadów.


Do domu dotarliśmy po godzinie pierwszej w nocy.
Założyłam Neli obrożę przeciwpchelną i jednocześnie zakropiłam kroplami.
Zdjęcia, które zobaczycie poniżej zrobiłam dwa dni później, kiedy dywan pcheł zaczął obumierać.












W Miliczu tymczasem zamieszkuje Orsa.
Kitek zgłosiła się z pomocą i dziś wieczorem zabrała Nelinkę do siebie.


Zaczynamy szukać domu dla tej wyjątkowo delikatnej suni.



« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2014, 12:56:52 pm wysłana przez Issa »
...zło jest banalne, dobro niepojęte;  bez wiary przewracamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry...
Nara* Tina* Szila* Meda* Aza Jaga

Odp: Subtelna Neli - Paulino, dlaczego jej to zrobiłaś ?!

Offline Nikita

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 669
  • Płeć: Kobieta
Odp: Subtelna Neli - Paulino, dlaczego jej to zrobiłaś ?!
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 12, 2014, 08:05:31 am »
Brak slow ,to naprawde ciezko komentowac - niektorzy ludzie sa poprostu nienormalni !!
Kasia Maciek i Marta

Odp: Subtelna Neli - Paulino, dlaczego jej to zrobiłaś ?!

Offline anna

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 1330
Odp: Subtelna Neli - Paulino, dlaczego jej to zrobiłaś ?!
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 12, 2014, 08:34:18 am »
A wydawało się tak pięknie...... I własnie dlatego konieczne są wizyty po adopcyjne .Biedna piękna Nelli .

Odp: Subtelna Neli - Paulino, dlaczego jej to zrobiłaś ?!

Offline stepi

  • Przyjaciel Fundacji
  • ***
  • Wiadomości: 1587
Odp: Subtelna Neli - Paulino, dlaczego jej to zrobiłaś ?!
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 12, 2014, 09:43:17 am »
 :th_dash1: :th_dash1:  brak słów :th_0girl_hysteric:

Odp: Subtelna Neli - Paulino, dlaczego jej to zrobiłaś ?!

Offline Asia Szczecin

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 997
Odp: Subtelna Neli - Paulino, dlaczego jej to zrobiłaś ?!
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 12, 2014, 09:48:03 am »
Aż ciarki mnie przeszły jak można tak postąpić, rozumiem że różnie życie się układa, ale są granice przyzwoitości, nie mówiąc już o czysto formalnych zawartych w umowie adopcyjnej. Wiecie, że jestem człowiekiem spokojnym ale ta sytuacja wyprowadziła mnie z równowagi.
"Nie popełnij błędu i nie traktuj swojego psa jak człowieka, albowiem on potraktuje cię jak psa" - Martha Scott

Odp: Subtelna Neli - Paulino, dlaczego jej to zrobiłaś ?!

Offline BeataA

  • Przyjaciel Fundacji
  • ***
  • Wiadomości: 1130
  • Płeć: Kobieta
Odp: Subtelna Neli - Paulino, dlaczego jej to zrobiłaś ?!
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 12, 2014, 10:00:50 am »
Powiem tak - jak nie mogła się już Neli opiekować - to powinna zadzwonić do Elzy - przeprosić, wytłumaczyć i razem by coś zaradziły - a nie Małą rzucać na poniewierkę  :th_dash1:. Jest mściwa i życzę jej takiego losu jaki zgotowała Neli. I tyle  :th_0girl_hysteric:
« Ostatnia zmiana: Maj 12, 2014, 10:47:56 am wysłana przez BeataA »

Odp: Subtelna Neli - Paulino, dlaczego jej to zrobiłaś ?!

Offline KasiaT

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 644
  • Płeć: Kobieta
Odp: Subtelna Neli - Paulino, dlaczego jej to zrobiłaś ?!
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 12, 2014, 10:01:53 am »
O matko ja można było tak postąpić............ludzie są podli,jak można mieć tak słomiany zapał i być wyzutym z uczuć wyższych -tacy ludzie nie powinni nigdy mieć zwierząt.
Mam nadzieję,że Neli znajdzie dom pełen miłości

Odp: Subtelna Neli - Paulino, dlaczego jej to zrobiłaś ?!

Offline aneta i Wiktor

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 3396
Odp: Subtelna Neli - Paulino, dlaczego jej to zrobiłaś ?!
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 12, 2014, 12:46:41 pm »
brakuje słów, jak można oddać psa, który leżał na kanapie do takich warunków ????
gdzie miłość, przywiązanie, odpowiedzialność ......
pies to nie zabawka, którą można wymieć (jak się znudzi) na inną
Aneta, Wiktor, Baja(*), Barina (*), Luna, Dona, Adonis i Gizmo
Bajeczko, kocham, bardzo tęsknię, pamiętam .....

Odp: Subtelna Neli - Paulino, dlaczego jej to zrobiłaś ?!

Offline emila i piotr

  • Nowy Użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 217
Odp: Subtelna Neli - Paulino, dlaczego jej to zrobiłaś ?!
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 12, 2014, 12:49:57 pm »
 :th_0girl_hysteric: Jak można w taki sposób postąpić.
to niestety kolejny dowód na ludzką głupotę  :th_dash1:
Przeczytałam wątki Neli bo jesteśmy z Wami dopiero od kilku miesięcy i nie znałam jej historii. Przez wiele długich lat mieliśmy owczarki szkockie, myślę że mogę tu powiedzieć że znam je od podszewki. To tak bardzo delikatne psy, tak łatwo je skrzywdzić, przestraszyć, ryczeć się chce na samą myśl co ta mała musiała przejść w swoim życiu.
Przepraszam ale chciałabym tu umieścić pewien cytat z wątku Neli jak los się układa i  przeznaczenie zawsze Cię dopadnie,  mówi się o tej dobrej stronie medalu a gdzieś tam czyha niestety to zło,które zamaskowane wybiera moment jak odwracasz wzrok.....

Odp: Neli - lekkość, wrażliwość i wdzięk
« Odpowiedź #90 dnia: Wrzesień 18, 2012, 20:06:00 pm »
Cieszę się, że nareszcie wszystko układa się jak należy.

Z adopcją Nelki było... dziwnie. Jeszcze takiego przypadku obie z Elzą nie przeszłyśmy.
Nelka  - świetny pies, cudny charakter  i nieprzeciętna uroda.
I chyba pech do ludzi (tfuj, odejdź maro nieczysta  :naughty:)
W sprawie jej adopcji było multum telefonów, trzy razy była już jedną łapą w nowym domu...
i zawsze było "coś"... i do adopcji nie dochodziło.
W niedzielę także zdarzyło się "coś"... było mocno nerwowo, ale wierzę, że udzielony kredyt zaufania
działa na korzyść Nelci.


a miało być tak pięknie........trzymam kciuki za małą niech wreszcie to cholerne fatum zostanie przerwane, niech cieszy się z życia z dobrymi ludzikami ta kruszynka.

Odp: Subtelna Neli - Paulino, dlaczego jej to zrobiłaś ?!

Murka

  • Gość
Odp: Subtelna Neli - Paulino, dlaczego jej to zrobiłaś ?!
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 12, 2014, 13:55:41 pm »
Są ludzie, którzy wyglądają na idealnych przyszłych właścicieli, żeby było weselej znają psy, potrafią z nimi postępować (na pozór) i przejdą wszystkie testy. Najpierw jest świetnie, a potem chyba im się nudzi i chcieliby coś innego.......
Najgorsze jest to, że taka skaza na umyśle jest praktycznie nie do wykrycia.
Niestety Emilia ma rację: tak strasznie łatwo jest skrzywdzić owczarka szkockiego   :th_dash1:
 

Odp: Subtelna Neli - Paulino, dlaczego jej to zrobiłaś ?!

Offline Camara

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4037
Odp: Subtelna Neli - Paulino, dlaczego jej to zrobiłaś ?!
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 12, 2014, 18:20:20 pm »
Zawsze dokładamy wszelkich starań by adopcja była udana I to dla obu stron.
Żeby rodzina była zadowolona z nowego członka I pies czuł się dobrze.
Dlatego rozmawiamy z ew. rodziną adopcyjną, wizytujemy domy, szkolimy I staramy się być w kontakcie po adopcji. Myślę, że większość z Was może to potwierdzić, bo jesteście rodzinami naszych fundacyjnych psów.

Jednak zawsze zostawiamy otwarte drzwi - w naszej umowie adopcyjnej jest zapis o obowiązku zwrotu psa, jeżeli ktoś z jakichkolwiek powodów nie może lub nie chce dalej opiekować się adoptowanym psem. Tym bardziej postępek Pauliny B. jest dowodem jej zakłamania? zaniku ludzkich uczuć? nie wiem jak to nazwać? - ale tego właśnie uczy swoją córkę

Odp: Subtelna Neli - Paulino, dlaczego jej to zrobiłaś ?!

Offline bigos

  • Aktywny Użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 384
  • Płeć: Kobieta
Odp: Subtelna Neli - Paulino, dlaczego jej to zrobiłaś ?!
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 12, 2014, 18:39:35 pm »
Nie jestem w stanie zrozumieć takiego zachowania :zla: niby dorosły człowiek a nieodpowiedzialny jak dziecko!  :th_dash1: :th_dash1: :th_dash1:

Ania i Bigosek

Odp: Subtelna Neli - Paulino, dlaczego jej to zrobiłaś ?!

Offline ilonka290686p

  • Nowy Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 90
  • Płeć: Kobieta
  • Wila razem z nami
Odp: Subtelna Neli - Paulino, dlaczego jej to zrobiłaś ?!
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 13, 2014, 14:07:07 pm »
Nawet  mój 2 letni syn wie że są obowiązki wobec psa, ze trzeba karmić, czesać, kąpać pielęgnować a przede wszystkim KOCHAĆ. Biorąc zwierzaczka do domu trzeba być tego świadomym.

Odp: Subtelna Neli - Paulino, dlaczego jej to zrobiłaś ?!

Offline xena

  • Nowy Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 88
  • Xena i Fred
Odp: Subtelna Neli - Paulino, dlaczego jej to zrobiłaś ?!
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 16, 2014, 23:40:18 pm »
 :th_dash1: :th_0girl_hysteric: :zla:Dlatego bardziej od ludzi kocham/my cztery łapki.

Odp: Subtelna Neli - Paulino, dlaczego jej to zrobiłaś ?!

Offline Kitek

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 1473
  • Płeć: Kobieta
Odp: Subtelna Neli - Paulino, dlaczego jej to zrobiłaś ?!
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 18, 2014, 14:52:28 pm »
Witamy wszystkich  :grin:
Mija tydzień jak Neli jest u nas... nie było łatwo na początku, ale z każdym dniem jest lepiej  :th_0girl_curtsey:

Niestety stan skóry i sierści Nelinki był bardzo zły... nigdy w życiu nie widziałam takiej ilości (już obumarłych dzięku Bogu !!!) pcheł, ich odchodów, pogryzionej i niedotlenionej skóry... fuuuj  !! Na zdjęciu poniżej tylko część tego co zostało, większość wykruszyła się u Elzy....  :th_holeinwall:


:crazy: po ratunek pojechałyśmy do  Iwonki :wub:, której z całego  :heartbeat: dziękujemy !! Obyło się bez opcji na "0"  :terefere:


Ostatnie poprawki  :shy:


Teraz Neli to nie ten sam pies !!  :th_0girl_dance: Sami zobaczcie  ;)

Dla porównania  :th_0girl_curtsey:



Przez ten tydzień obserwując Nelinkę, widzę, iż nowy dom, bliskość człowieka to nie wszystko czego potrzebuje.... Nelinka jest szczęśliwa i uśmiechać zaczyna się dopiero wtedy jak ma obok... swojego małego człowieka (!), w którego może się wtulić, z którym może pobiegać, popsocić...  :gwizdze:






Czego chcieć od życia więcej, jak obok jest najlepszy przyjaciel  :friends:


Pozdrawiamy !!  :kiss:
Justyna z D`Arcy Oszołomem, Luną vel Lucyną i Abbey vel Smoczek i Szafirrem ;)
Panna Dorinn
  • <3


 



Estalia by Smf Personal