www.pasterzeforum.pl » ADOPCJE  » W NOWYM DOMU (Moderator: Issa)
 » Salma - czarna i wierna

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


© 2017 Fundacja Pasterze. Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

Autor Wątek: Salma - czarna i wierna  (Przeczytany 47406 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MaPiTa

  • Gość
Odp: Salma - czarna i wierna
« Odpowiedź #105 dnia: Grudzień 05, 2011, 21:05:51 pm »
Bardzo Wam dziekuje ..... a co do filmiku to robi wrazenie faktycznie portki to Salma miała  :huh: róznica ogromna  :bravojs0:  musze przyznac ELZA jest wielka  :friends:

MaPiTa   jak przewoziliscie pieska  tz gdzie w  bagazniku i czy trzeba go było do czegos upiąc noi jak Wam poszło z zapoznaniem się  ?
My mamy kombi i Bemol jeździ w bagażniku - zawsze jest przypięty bo inaczej próbuje przeskoczyć z bagażnika na siedzenia  :shy: Mamy 2 krótkie smycze, jedna jest na stałe przypięta w bagażniku a druga służy do spacerów- tak jest łatwiej. Elza nam pokazała jak zapiąć smycz żeby była odpowiedniej długości, na tyle, że Bemol może wstać i się ruszać, ale nie ma zbyt dużej swobody ruchów. Kiedy wysiadamy z auta przypinamy smycz "spacerową" a tamta zostaje w aucie, nie trzeba jej za każdym razem przeplatać przez uchwyt. "Bagażnikowa" smycz jest przypięta do uchwytu, mamy takie 4 uchwyty w podłodze bagażnika- nie wiem czy we wszystkich autach takie są, ale mąż mówi, że raczej tak. Raczej w każdym jest jakiś uchwyt- poszukajcie u siebie. (W razie potrzeby zrobię fotkę jak u nas to wygląda)
Zapoznanie się było bardzo proste i bezproblemowe. Elza mi powtarzała:
Strach ma wielkie oczy. I miała rację. Macie tu ogromne wsparcie i nawet jak popełnicie jakieś błędy to z pomocą Elzy i forum dacie radę i wszystko można skorygować. Macie pięknego i mądrego psa i na pewno wszystko będzie dobrze  :heartbeat: Elza jest czarodziejką i ma ogromną wiedzę, z której warto i trzeba korzystać.

Odp: Salma - czarna i wierna

Offline sabamlis

  • Nowy Użytkownik*
  • *
  • Wiadomości: 4364
Odp: Salma - czarna i wierna
« Odpowiedź #106 dnia: Grudzień 05, 2011, 21:14:55 pm »
"Bagażnikowa" smycz jest przypięta do uchwytu, mamy takie 4 uchwyty w podłodze bagażnika- nie wiem czy we wszystkich autach takie są, ale mąż mówi, że raczej tak. Raczej w każdym jest jakiś uchwyt- poszukajcie u siebie.
Jesli masz hatchbacka, to po zlozeniu tylnych siedzen mozna wpiac smycz w uchwyty od foteli.
Marysia
"Dobroczynność nie polega na dawaniu kości psu. Dobroczynność to kość dzielona z psem wówczas, gdy jesteś równie głodny jak on"
Jack London

Odp: Salma - czarna i wierna

renia

  • Gość
Odp: Salma - czarna i wierna
« Odpowiedź #107 dnia: Grudzień 06, 2011, 08:06:34 am »
Po powrocie z pracy poszukam tych uchwytów  ;)   a czy piesek wytrzyma bez załatwiania przez te 5 godzin  czy tez trzeba się z nim zatrzymac ? 

Mam tez pytanie czy Salma ma jeszcze jakis filmik ?  :shy:

Odp: Salma - czarna i wierna

Offline Ani@

  • Przyjaciel Fundacji
  • ***
  • Wiadomości: 5807
Odp: Salma - czarna i wierna
« Odpowiedź #108 dnia: Grudzień 06, 2011, 08:47:18 am »
Salma grzecznie jeździ w samochodzie, spokojnie wytrzyma 5 godzin to nie małe szczenię co potrzebuje na siusiu  :wub:

Odp: Salma - czarna i wierna

renia

  • Gość
Odp: Salma - czarna i wierna
« Odpowiedź #109 dnia: Grudzień 06, 2011, 10:11:30 am »
Udało mi sie w koncu znalesc opis do "tej" rasy :naughty:  prosiłabym tylko o opis czy Salma własnie taka jest ?!

Cechy owczarka srodkowo-azjatyckiego

*owczarki te są wybitnymi przedstawicielami psów "wolności", przestrzeni i niezależności (nawet od człowieka)

*te psy trzymane w kojcach lub na uwięzi są bardzo nieszczęśliwe. Wywołuje to często agresję nawet wobec właściciela (aż przykro jest słuchać opinii niektórych właścicieli "fachowców" tych psów twierdzących, że ich psy kochają zamknięcie w kojcach i są wręcz szczęśliwe - ciekawe, czy nadal by tak uważali, gdyby tak w jakiś cudowny sposób udałoby się, choć na krótko, zamienić ich miejscami)

*dla rodziny owczarki te są miłe i przyjacielskie, spokojne i nieuciążliwe - pod warunkiem, że nie próbujemy zbytnio narzucać im swojej woli

*są niezależne i samodzielne - oznacza to, że możemy mieć wpływ na ich kształtowanie tylko do pewnych granic

*jeśli TY - człowiek, chcesz zostać "przewodnikiem" stada, do którego należy twój owczarek kaukaski czy środkowo-azjatycki, to będzie to duży sprawdzian dla twojej inteligencji i znajomości tych psów. Musisz być konsekwentny, wyrozumiały, silny psychicznie, ogromnie cierpliwy i nie niszczyć poczucia godności psów tych ras. Tylko takiego przewodnika zaakceptuje Twój pies i będzie Cię słuchał i szanował. Mimo to, psy te nigdy nie będą posłuszne bezwzględnie

*siła, przemoc i bezkompromisowe narzucanie Twojej woli obróci się przeciwko Tobie

*to nie psy dla każdego. My ludzie, tak naprawdę nie możemy być "panami" tych ras. Powinniśmy żyć z nimi na zasadzie współpracy i wzajemnego zrozumienia - to nie są psy poddańcze i uległe!!!

*owczarki te nie znają się na żartach - nie żartuj z nimi "głupio" i bez potrzeby. Nie rób tego, bo może spotkać Cię przykra niespodzianka. Wszelkiego rodzaju "testowanie" psów przez osoby niewykwalifikowane, również może doprowadzić do przykrych skutków - to nie pies do sprawdzianów i testowania

*psy te kochają przestrzeń, wolność i są DOSKONAŁYMI stróżami i obrońcami. Mało szczekają, a jeśli to robią to naprawdę mają ku temu powód
Polecam te psy ludziom, którzy zrozumieją niezależność tych ras. Potrafią iść na kompromis i przyznać, że są gatunki również inteligentne (nie tylko ludzie) i należy ja szanować. Nie wolno ograniczać im wolności poprzez uwiązywanie czy trzymanie w kojcach. Będą one bardziej szczęśliwe w bloku i mieszkaniu bez ograniczeń - niż w kojcu na 10 hektarach. Oczywiście psy te powinny mieszkać w domkach i na posesjach przebywając dużo na powietrzu i przestrzeni.



Odp: Salma - czarna i wierna

Offline ElzaMilicz

  • Pasterz
  • *****
  • Wiadomości: 7774
  • Veritas odium parit.
Odp: Salma - czarna i wierna
« Odpowiedź #110 dnia: Grudzień 06, 2011, 11:03:19 am »
*owczarki te są wybitnymi przedstawicielami psów "wolności", przestrzeni i niezależności (nawet od człowieka)
To nie o Salmie  :grin: - ona jest bardzo zależna od swojego człowieka.


Ten opis pasuje do większości psów ras olbrzymich.  ;)

Pies jest jak plastelina, doskonale dopasowuje się do nowych warunków, będzie zachowywał się zgodnie ze wskazówkami danymi przez przewodnika (rozumnego właściciela). 
Cały szkopuł w tym by przekaz był zrozumiały. 
Moją rolą jest nauczyć nowych właścicieli jak być dobrym przewodnikiem dla Salmy:th_0girl_curtsey:
...zło jest banalne, dobro niepojęte;  bez wiary przewracamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry...
Nara* Tina* Szila* Meda* Aza Jaga

Odp: Salma - czarna i wierna

Murka

  • Gość
Odp: Salma - czarna i wierna
« Odpowiedź #111 dnia: Grudzień 06, 2011, 11:07:57 am »
Nie wiem jaka jest Salma, to Wam powie Elza. Ale to dobry opis CAO, Tybetana (z którym są podobno blisko spokrewnione), Kaukaza i Jużaka. Jużaka miałam,  Tybetana mam. Przemoc nie popłaca w stosunku do żadnego zwierzęcia. Owczarek niemiecki jest skłonny robić coś z obowiązku, bo tak go szkolili; pies rasy pierwotnej (bo tak je czasami kwalifikują) zrobi to tylko z miłości do Ciebie. To wspaniałe, samodzielnie myślące i samodzielnie podejmujące decyzję psy. Potrafią być bardzo groźne dla obcych, jeżeli stwierdzą, że ktoś zagraża  ich rodzinie i ich terenowi. Wymagają bardzo bliskiego kontaktu z człowiekiem.  I to ostatnie zdanie należałoby powtórzyć dziesięć razy. Nigdy nie należy psów tych ras ćwiczyć w agresji, szczuć nawet dla żartu na innych ludzi i zwierzęta. One od szczeniaka wiedzą jak się atakuje, nie wolno tego instynktu w nich dodatkowo rozwijać. Jednocześnie potrafią być delikatne i "przytulaśne", uczą się błyskawicznie obserwując i bystrze odczytując ludzkie reakcje. Są niesłychanie empatyczne - natychmiast wyłapuję Twój nastrój i emocje.
Życzę powodzenia z Salmą.

Odp: Salma - czarna i wierna

Offline ElzaMilicz

  • Pasterz
  • *****
  • Wiadomości: 7774
  • Veritas odium parit.
Odp: Salma - czarna i wierna
« Odpowiedź #112 dnia: Grudzień 06, 2011, 11:41:47 am »
Barbara Borzymowska napisała:
"...Psia dusza się nie mieści w psie.
..."


 :wub:
...zło jest banalne, dobro niepojęte;  bez wiary przewracamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry...
Nara* Tina* Szila* Meda* Aza Jaga

Odp: Salma - czarna i wierna

renia

  • Gość
Odp: Salma - czarna i wierna
« Odpowiedź #113 dnia: Grudzień 06, 2011, 11:52:26 am »
Bardzo dziekuje  :friends:
Wszelkie wskazówki -  rady miło widziane  :shy:

ELZA napisz mi prosze jaką karme je Salma (zebym mogła ją czyms  nakarmic )  i co mam jeszcze kupic zebym po przywiezieniu pieska nie musiała biegac po sklepach w poszukiwaniu   :th_0girl_hysteric:

Odp: Salma - czarna i wierna

Offline indianka

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 820
  • Płeć: Kobieta
Odp: Salma - czarna i wierna
« Odpowiedź #114 dnia: Grudzień 06, 2011, 12:49:44 pm »
Nie wiem jaka jest Salma, to Wam powie Elza. Ale to dobry opis CAO, Tybetana (z którym są podobno blisko spokrewnione), Kaukaza i Jużaka. Jużaka miałam,  Tybetana mam. Przemoc nie popłaca w stosunku do żadnego zwierzęcia. Owczarek niemiecki jest skłonny robić coś z obowiązku, bo tak go szkolili; pies rasy pierwotnej (bo tak je czasami kwalifikują) zrobi to tylko z miłości do Ciebie. To wspaniałe, samodzielnie myślące i samodzielnie podejmujące decyzję psy. Potrafią być bardzo groźne dla obcych, jeżeli stwierdzą, że ktoś zagraża  ich rodzinie i ich terenowi. Wymagają bardzo bliskiego kontaktu z człowiekiem.  I to ostatnie zdanie należałoby powtórzyć dziesięć razy. Nigdy nie należy psów tych ras ćwiczyć w agresji, szczuć nawet dla żartu na innych ludzi i zwierzęta. One od szczeniaka wiedzą jak się atakuje, nie wolno tego instynktu w nich dodatkowo rozwijać. Jednocześnie potrafią być delikatne i "przytulaśne", uczą się błyskawicznie obserwując i bystrze odczytując ludzkie reakcje. Są niesłychanie empatyczne - natychmiast wyłapuję Twój nastrój i emocje.
Życzę powodzenia z Salmą.

Murka, czy ten opis nie pasuje przypadkiem także do innej rasy?

Odp: Salma - czarna i wierna

Offline Ani@

  • Przyjaciel Fundacji
  • ***
  • Wiadomości: 5807
Odp: Salma - czarna i wierna
« Odpowiedź #115 dnia: Grudzień 06, 2011, 13:12:20 pm »
tak, pasuje do podhalana  :th_0girl_dance:

Odp: Salma - czarna i wierna

Murka

  • Gość
Odp: Salma - czarna i wierna
« Odpowiedź #116 dnia: Grudzień 06, 2011, 13:24:05 pm »
Pasuje i do podhalana i do niufa (w ogóle mamy wspaniałe psy, cooo może nie  :nerd:

Odp: Salma - czarna i wierna

Offline Ani@

  • Przyjaciel Fundacji
  • ***
  • Wiadomości: 5807
Odp: Salma - czarna i wierna
« Odpowiedź #117 dnia: Grudzień 06, 2011, 13:36:31 pm »
Pasuje i do podhalana i do niufa (w ogóle mamy wspaniałe psy, cooo może nie  :nerd: )

nikt z pewnością nie zaprzeczy  8)  :friends:

Odp: Salma - czarna i wierna

anula

  • Gość
Odp: Salma - czarna i wierna
« Odpowiedź #118 dnia: Grudzień 06, 2011, 13:50:23 pm »
Na pewno nie zaprzeczy, a ja nie mogę się nadziwić jak wyraz pychola Salmy jest podobny do landkowego  :naughty:

Odp: Salma - czarna i wierna

Offline ElzaMilicz

  • Pasterz
  • *****
  • Wiadomości: 7774
  • Veritas odium parit.
Odp: Salma - czarna i wierna
« Odpowiedź #119 dnia: Grudzień 06, 2011, 13:54:01 pm »

Salma nie wybrzydza, teraz je tę karmę
http://www.telekarma.pl/p18/arion.premium.adult.lamb.amp.rice.15.kg.htm


ale jeśli co jakiś czas dostanie gotowane jedzonko  :th_cooking:   będzie Cię kochać na zabój.   :giggle:

...zło jest banalne, dobro niepojęte;  bez wiary przewracamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry...
Nara* Tina* Szila* Meda* Aza Jaga


 



Estalia by Smf Personal