www.pasterzeforum.pl » ROZMOWY O WSZYSTKIM I O NICZYM » HYDE PARK (Moderator: Aga)
 » Okno życia dla zwierząt

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


© 2017 Fundacja Pasterze. Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

Autor Wątek: Okno życia dla zwierząt  (Przeczytany 7091 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline monika5s

  • Nowy Użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 168
Odp: Okno życia dla zwierząt
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 22, 2012, 22:35:07 pm »
A może chodzi o ten 1%. Przybywa konkurencji.

Tak, przybywa konkurencji, powstają nowe fundacje, stowarzyszenia.

A lista fundacji które podpisały się pod oświadczeniem się wydłuża. Dołączyły do niej:


Fundacja GREYANIMALS
Tatrzańskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami
Fundacja KASTOR
TOZ Oddział w Zabrzu
Fundacja na Rzecz Zwierząt Niechcianych AST
Toruńskie Towarzystwo Ochrony Praw Zwierząt
Fundacja PSIA WACHTA
Fundacja NERO
Fundacja NIECHCIANE I ZAPOMNIANE

Monika, Jessi, Buggi, Sisi i Guccio ( 2007 - 2016 *)

Odp: Okno życia dla zwierząt

Offline Nika

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 1873
  • Płeć: Kobieta
Odp: Okno życia dla zwierząt
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 22, 2012, 22:36:22 pm »
"Przeciętny pies jest przyjemniejszym człowiekiem od przeciętnego człowieka" - Andrew A. Rooney

Odp: Okno życia dla zwierząt

Offline ElzaMilicz

  • Pasterz
  • *****
  • Wiadomości: 7774
  • Veritas odium parit.
Odp: Okno życia dla zwierząt
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 23, 2012, 08:16:21 am »

Nie przyłączamy się do tej akcji, ponieważ z zasady nie bierzemy udziału w krytykowaniu innych organizacji.
Naszą opinię przedstawiła wcześniej Camara:

Wydaje mi się, że nie chodzi o to "co" ale "jak"

Inicjatywa w zamyśle może i była OK, natomiast sposób realizacji... pozostawia wiele do życzenia. Nie robi się takich rzeczy bez odpowiedniego zaplecza, a tu tego nie było.

Skutki powstania takiego "okna życia" były bardzo łatwe do przewidzenia. Z góry wiadomo było, że w ciągu kilku dni wyczerpią się możliwości przetrzymywania podrzuconych do tego okna zwierząt. Skoro większość schronisk z powodu przepełnienia nie przyjmuje psów od właścicieli to taki wniosek jest oczywisty.

Więc po co ta akcja? niestety podejrzenie, że dla reklamy (w obliczu 1%) jest bardzo prawdopodobna.
Reklamować musi się każda organizacja - bez tego nie ma funduszy.
Ale czy musi to robić kosztem zwierząt?
...zło jest banalne, dobro niepojęte;  bez wiary przewracamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry...
Nara* Tina* Szila* Meda* Aza Jaga

Odp: Okno życia dla zwierząt

Ania Ł

  • Gość
Odp: Okno życia dla zwierząt
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 04, 2012, 08:49:07 am »
Ludzie opamietajcie się. Tak obserwuje i oczom nie wierze. Jak tak można krytykować cos fajnego. Byłam tam, mam psiaka z adopcji i te bzdury wypisywane to zazdrosc. Okienko działa i to fajnie, ludzie tam zaangazowani w te zwierzeta.
W Polsce jest 350 organizacji, co z tego ze 60 jest przeciw. Kto zna te organizacje i co one zrobiły?
Przed chwilą znalazłam link i az nie moge sie powstrzymac aby go zamiescic. Krytykowanie Okienka uwazam za gówniarstwo, kalectwo i niedołęzność tych 60 krytykanckich organizacji.  : th_escapejar2::

http://warszawa.naszemiasto.pl/artykul/1348189,80-proc-zwierzat-znalazlo-nowy-dom-mimo-to-nie-cichna-slowa,id,t.html

Odp: Okno życia dla zwierząt

harkon

  • Gość
Odp: Okno życia dla zwierząt
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 04, 2012, 09:30:15 am »

W Polsce jest 350 organizacji, co z tego ze 60 jest przeciw. Kto zna te organizacje i co one zrobiły?
Przed chwilą znalazłam link i az nie moge sie powstrzymac aby go zamiescic. Krytykowanie Okienka uwazam za gówniarstwo, kalectwo i niedołęzność tych 60 krytykanckich organizacji.

NO to jest dopiero szczyt ignorancji..  :huh:

Odp: Okno życia dla zwierząt

Murka

  • Gość
Odp: Okno życia dla zwierząt
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 04, 2012, 10:27:29 am »
Pani Aniu Ł nie zagalopowała się Pani zaraz w swoim pierwszym poście na tym forum? Umiar i powściągliwość nikomu jeszcze nie zaszkodziły.  "

Odp: Okno życia dla zwierząt

Offline ElzaMilicz

  • Pasterz
  • *****
  • Wiadomości: 7774
  • Veritas odium parit.
Odp: Okno życia dla zwierząt
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 04, 2012, 10:28:51 am »
Ludzie opamietajcie się. Tak obserwuje i oczom nie wierze. Jak tak można krytykować cos fajnego. Byłam tam, mam psiaka z adopcji i te bzdury wypisywane to zazdrosc. Okienko działa i to fajnie, ludzie tam zaangazowani w te zwierzeta.
W Polsce jest 350 organizacji, co z tego ze 60 jest przeciw. Kto zna te organizacje i co one zrobiły?
Przed chwilą znalazłam link i az nie moge sie powstrzymac aby go zamiescic. Krytykowanie Okienka uwazam za gówniarstwo, kalectwo i niedołęzność tych 60 krytykanckich organizacji.  : th_escapejar2::

http://warszawa.naszemiasto.pl/artykul/1348189,80-proc-zwierzat-znalazlo-nowy-dom-mimo-to-nie-cichna-slowa,id,t.html

Należą Ci się słowa uznania za przygarnięcie bezdomnego zwierzęcia.  :hi:

Nie wiem kogo masz na myśli pisząc: "Ludzie opamiętajcie się."

Faktem jest, że na tym Forum jesteśmy po to by pomagać bezdomnym zwierzętom oraz pomóc dzieciom i dorosłym zrozumieć PSA.
Wiecej o tym po co powstało Forum Fundacji Pasterze przeczytasz tutaj: http://www.pasterzeforum.pl/index.php?topic=106.0
a także w innych wątkach dotyczących naszego sposobu działania.

Zapraszam.  :shy:
...zło jest banalne, dobro niepojęte;  bez wiary przewracamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry...
Nara* Tina* Szila* Meda* Aza Jaga

Odp: Okno życia dla zwierząt

Offline Milla

  • Nowy Użytkownik*
  • *
  • Wiadomości: 4869
  • Płeć: Kobieta
  • Felicitas multos habet amicos.
Odp: Okno życia dla zwierząt
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 04, 2012, 11:46:15 am »
I zapraszam do przedstawienia się ;)
http://www.pasterzeforum.pl/index.php?topic=79.0
Milla, Maja (*) i Bonita
Gdzie wielka rządzi pycha albo wielkie pieniądze, tam łatwo powstaje urojenie, że uważa się swoją zachciankę za mądrość

Odp: Okno życia dla zwierząt

Offline monika5s

  • Nowy Użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 168
Odp: Okno życia dla zwierząt
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 04, 2012, 12:02:37 pm »
Aniu ja znam kilka z tych fundacji i wiem co zrobiły dobrego dla zwierząt, ale to nie miejsce, aby o ich działaniach pisać. Informacji mogę udzielić na priva. Moje posty zostały napisane aby pokazać, jak różne są punkty widzenia na daną sprawę. Coś co wydaje się początkowo dobrym pomysłem po głębszym zastanowieniu może okazać się, że wcale takim dobrym pomysłem nie jest.
Pisanie "Ludzie opamiętajcie się " na forum Pasterzy jest nie na miejscu.
Jestem pełna podziwu dla fundacji Pasterze, dla ludzi, którzy bez wahania pomagają biednym, skrzywdzonym przez człowieka psom, nie tylko berneńczykom i podhalanom, ale również i psom innych ras np. nowofunlandce :heartbeat:
Osoby będące na tym forum poświęcają swój czas i pieniądze, aby pomagać i gdyby inne fundacje działały tak sprawnie i z takim poświęceniem i zaangażowaniem jak fundacja Pasterze to więcej psów znalazło by swój nowy dom i większą ilość psów można by było uratować.

Ps. Ja jestem z Forum Pomocy Retrieverom " Złoty Pies " , ale  mam Siskę  :th_0girl_dance: i w miarę możliwości chętnię pomogę berneńczykom i podhalanom oraz innym psiakom.
Monika, Jessi, Buggi, Sisi i Guccio ( 2007 - 2016 *)

Odp: Okno życia dla zwierząt

Murka

  • Gość
Odp: Okno życia dla zwierząt
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 04, 2012, 12:21:21 pm »
To nie o oknie życia, ale pozwolę sobie uściślić: dzięki Fundacji Pasterze dom znalazły  4 niufy (w tym dwóch mocno starszych panów, uznawanych powszechnie za "nieadopcyjnych") i przynajmniej czterech bliższych lub dalszych kuzynów tej wspaniałej rasy  :grin:  :th_0girl_curtsey:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2012, 12:56:19 pm wysłana przez Murka »


 



Estalia by Smf Personal