www.pasterzeforum.pl » ROZMOWY O WSZYSTKIM I O NICZYM » HYDE PARK (Moderator: Aga)
 » O metodach

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


© 2017 Fundacja Pasterze. Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

Autor Wątek: O metodach  (Przeczytany 10156 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Murka

  • Gość
Odp: O metodach
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 14, 2011, 18:56:03 pm »

- w ten sposób wykorzystywana wiedza o psach
jest dla mnie niegodna dobrego trenera
Ani@ chylę czoła  :hi: Trudno to lepiej ująć.

Odp: O metodach

harkon

  • Gość
Odp: O metodach
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 14, 2011, 22:01:57 pm »
Ja nie znoszę oglądać programów z tym panem.. Od samego początku odrzucala mnie od niego agresja, którą w gruncie rzeczy propaguje. Agresja, dominacja, ignorowanie sygnałow wysylanych przez psy.. NIe przekonuje mnie.

Odp: O metodach

basso_077

  • Gość
Odp: O metodach
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 14, 2011, 22:20:20 pm »
- w ten sposób wykorzystywana wiedza o psach jest dla mnie niegodna dobrego trenera


Ani@ - Czy godna czy niegodna, to już kwestia sumienia tego Pana. Może wagarował, gdy na zajęciach była mowa o etyce zawodowej. Nie mnie Go oceniać.

Nika - dzięki za ciekawą lekturę. Obejrzałam. Poczytałam. Przyswoiłam.

Basso, naprawdę uważasz, że wszystko jest komercją ?!
To jakaś nowość! Od kiedy to komercja otwiera ludziom oczy ?

ElzaMilicz -
Odp. 1 - Rozmawiamy o programach tv oraz wydawnictwach książkowych na poziomie "Zaklinacza psów" - Tak, jest to głównie komercja. I to nie jest nowość!

Odp. 2 - Programy tv oraz książki (patrz wyzej) mają wpływ na nasze myślenie, więc otwierają oczy (czyt. zawsze czegoś uczą), nieprawdaż? Brać przykład  czy negować? Wybór należy do nas.

Odp: O metodach

Offline Julian

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 3361
Odp: O metodach
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 14, 2011, 22:22:05 pm »
A ja to się nie znam!
Mój jest taki jaki jest i koniec.
Ale tak sobie myślę ,że jak dostosujemy teorię do psa ,a nie psa do teorii to będzie dobrze. :kiss:

Odp: O metodach

Offline kajkaw

  • Nowy Użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 119
Odp: O metodach
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 14, 2011, 22:26:17 pm »
 :bravojs0:

Odp: O metodach

basso_077

  • Gość
Odp: O metodach
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 14, 2011, 22:31:46 pm »
[...] jak dostosujemy teorię do psa ,a nie psa do teorii to będzie dobrze. :kiss:
Święta racja  :bravojs0: I o to chodzi.

Odp: O metodach

Murka

  • Gość
Odp: O metodach
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 14, 2011, 22:57:07 pm »
Przepraszam  basso , ale chyba ze trzy razy sama sobie zaprzeczyłaś, to już taka dyskusja, żeby Twoje było na wierzchu. Jest też teoria, że jeżeli pies próbuje podskakiwać to należy go lać, aż padnie. Tak głosi wiele podręczników jeszcze z lat 70. Jest wiele ras, w których młody pies (szczególnie samiec) próbuje podskakiwać, taką mają urodę. Czy dobrze dobrana teoria to ta o waleniu kijem?

Odp: O metodach

Offline indianka

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 820
  • Płeć: Kobieta
Odp: O metodach
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 14, 2011, 23:18:44 pm »
Ja nie znoszę oglądać programów z tym panem.. Od samego początku odrzucala mnie od niego agresja, którą w gruncie rzeczy propaguje. Agresja, dominacja, ignorowanie sygnałow wysylanych przez psy.. NIe przekonuje mnie.

Jak widać każdy widzi to, co chce. Ja nie widzę tam agresji i nie widzę też pomijania sygnałów uspokajających. Widzę pracę nad najczęściej agresywnymi, nadpobudliwymi psami, jakże dalekimi od równowagi i spokoju wewnętrznego. Pracę, która najczęściej przynosi pożądane efekty. Pisząc to, mam na myśli całokształt prac i metod preferowanych przez tego Pana, a nie jedną, jak słusznie wspomniała basso, tendencyjnie wybraną, kontrowersyjną zapewne metodę. Kontrowersyjną o tyle, że faktycznie w oparciu o nią można dopuszczać się wielu nadużyć, o których np. napisała Murka:
 
Widziałam to w praktyce u tzw. trenerów z ZKwP. To nie jest żadne dotykanie. Dla mnie nie akceptowalne. Rzeczywiście każdy wybiera sam.
   Tylko, że trudno wyrokować, czyją metodą i w jaki sposób posługiwali się ci trenerzy z ZKwP i obwiniać za wszelkie tego typu postępowania Millana. Poza tym przepraszam Murka, ale nie przypominam sobie, żeby Millan, o którym ciągnie się ta cała żenująca dyskusja wspomniał gdziekolwiek o następującej teorii:
Jest też teoria, że jeżeli pies próbuje podskakiwać to należy go lać, aż padnie. Tak głosi wiele podręczników jeszcze z lat 70. Jest wiele ras, w których młody pies (szczególnie samiec) próbuje podskakiwać, taką mają urodę. Czy dobrze dobrana teoria to ta o waleniu kijem?
Jest temu zgoła przeciwny, jak i każdemu innemu biciu psa w ogóle. Chyba, że napisał jeszcze jakąś książkę, której nie czytałam, to bardzo proszę o informację - chętnie przeczytam.
Reasumując w moim odczuciu Millan nie pała agresją ani do niej nie zachęca, ale ta dyskusja przeciwnie -  jest nią przepełniona po brzegi, aż trudno uwierzyć, że dyskutujący (jak twierdzą) się nią brzydzą.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2011, 23:22:57 pm wysłana przez indianka »

Odp: O metodach

Offline Nika

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 1873
  • Płeć: Kobieta
Odp: O metodach
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 14, 2011, 23:29:37 pm »
Indianko - przecież tylko dyskutujemy.
Tak, jak w każdej dyskusji są odmienne zdania. Nie wiedzę żadnej agresji z niczyjej strony.  :shy:
"Przeciętny pies jest przyjemniejszym człowiekiem od przeciętnego człowieka" - Andrew A. Rooney

Odp: O metodach

Offline indianka

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 820
  • Płeć: Kobieta
Odp: O metodach
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 14, 2011, 23:38:37 pm »
No właśnie Nika niestety odnoszę wrażenie, że to nie jest normalna dyskusja, a szkoda...

Odp: O metodach

Murka

  • Gość
Odp: O metodach
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 15, 2011, 01:04:01 am »
Nie napisałam, że jest to teoria głoszona przez Millana i ani przez chwilę niczego takiego nie udowadniałam. Taka teoria była dość powszechna w różnych poradnikach o wychowaniu psów "ras trudnych", jeżeli chcesz mogę poszukać tytułów. Co więcej nadal pokutuje w wielu miejscach.
 Jeżeli chodzi o treserów, których widziałam: sposób "uczenia" przy pomocy szybkich kuksańców w określone części ciała nie jest przez Millana  wymyślony. To bardzo stary sposób, nie chciałabym tu wchodzić w szczegóły, więc może ujmę to tak: jest to ucywilizowana wersja pewnej innej metody.
Nie sądzę, żebyśmy tak ziały agresją. Różnimy się poglądami, różnimy się też pewnie zebranymi doświadczeniami, ale chyba nikt tu nikogo nie obraził, taka przynajmniej mam nadzieję.

Odp: O metodach

basso_077

  • Gość
Odp: O metodach
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 15, 2011, 08:56:41 am »
Przepraszam  basso , ale chyba ze trzy razy sama sobie zaprzeczyłaś, to już taka dyskusja, żeby Twoje było na wierzchu. Jest też teoria, że jeżeli pies próbuje podskakiwać to należy go lać, aż padnie. Tak głosi wiele podręczników jeszcze z lat 70. Jest wiele ras, w których młody pies (szczególnie samiec) próbuje podskakiwać, taką mają urodę. Czy dobrze dobrana teoria to ta o waleniu kijem?

Murka -
Ja o teorii bicia aż pies padnie nigdzie nie wyczytałam (widocznie zaglądamy do innych pozycji), ani nie widziałam naocznie skutków jej stosowania. Według mniej jest to bestialstwo, a nie metoda.
Myślę, że zdanie o dostosowaniu teorii do psa, a nie psa do teorii jest bardzo trafne. Nie widzę w tym żadnego zaprzeczenia samej sobie.
Tyle na ten temat.

Odp: O metodach

Offline ElzaMilicz

  • Pasterz
  • *****
  • Wiadomości: 7774
  • Veritas odium parit.
Odp: O metodach
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 15, 2011, 09:20:55 am »
Widzisz Basso, a ja nie muszę mieć ostatniego słowa w dyskusji...
Nie muszę tym bardziej, że temat nie dotyczy już metod...
Wystarczy mi, że osoby adoptujące ode mnie psa ufają moim radom i doświadczeniu. I cieszę się, że dzięki adopcjom poznałam wiele wspaniałych osób.

Murko   :wub:
...zło jest banalne, dobro niepojęte;  bez wiary przewracamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry...
Nara* Tina* Szila* Meda* Aza Jaga

Odp: O metodach

Offline Nikonoowata

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 739
  • Płeć: Kobieta
Marcela z Nikusiem :)

Odp: O metodach

Offline Aga

  • Pasterz
  • ******
  • Wiadomości: 2435
Odp: O metodach
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 09, 2013, 17:07:26 pm »
Przeczytałam...
Cóż... Ciekawa jestem, kiedy w końcu mit o tym ... 'człowieczku' przeminie  :th_0girl_hysteric:

Ktoś kiedyś - w zupełnie innej sytuacji - powiedział mi:
Pamiętaj.
Dzieci będą cię słuchać tylko wtedy, kiedy albo się będą ciebie bały, albo będą cię szanowały.
Szacunek to bezgraniczne zaufanie w słuszność twoich decyzji, na które trzeba sobie zapracować...
Strach to zniewolenie, które jest efektem sterroryzowania...
Nigdy nie myl strachu z szacunkiem.


Wszystko w temacie, panie Cezarze.  8)




 



Estalia by Smf Personal