www.pasterzeforum.pl » ROZMOWY O WSZYSTKIM I O NICZYM » HYDE PARK (Moderator: Aga)
 » Jak nauczyć berneńczyka wychodzić z kuchni na spacer?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


© 2017 Fundacja Pasterze. Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

Autor Wątek: Jak nauczyć berneńczyka wychodzić z kuchni na spacer?  (Przeczytany 2001 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Aria

  • Nowy Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
Jak nauczyć berneńczyka wychodzić z kuchni na spacer?
« dnia: Styczeń 02, 2014, 19:19:21 pm »







Mam od prawie 3 tygodni berneńczyka.kupiliśmy go jak miał prawie 7 miesięcy.trochę stary jak na nowych właścicieli ale zakochaliśmy się w nim.mam nadzieje ,że się do nas w końcu przyzwyczai.W tej chwili ukochał sobie kuchnie,pilnuje mi szafki i piekarnik.ma jeszcze trudności z wychodzeniem na spacer dopóki nie zobaczy otwartych drzwi,  :emotbern: po 7 dniach nauczył się wchodzić i schodzić ze schodów i bardzo sie z tego powodu cieszę ,bo już myślałam że wyrobie sobie super mięśnie od wciągania go na schody.całe szczęście że to tylko 1 piętro.Dla uspokojenia wszystkich Ariemu krzywda się nie działa,tylko ja czułam mięśnie o których nie miałam pojęcia.może ktoś mi podpowie jak wywabić go z kuchni ,dodam że to baaaaaaaaaaardzo nieprzekupny piesek.jeszcze tylko nie ma ochoty na zwiedzanie domu.Pomalu wywabiam go z kuchni smaczkami dla szczeniaków i staram się go nie stresować.Przeżyłam jego pierwsze wymioty,po zachwytach gości na święta.Chyba za dużo łakoci dla szczeniaków.Całe szczęście że znalazłam w necie co w takim wypadku zrobić i co mu dawać jeść.
Nie wiedziałam gdzie o tym napisać więc piszę to tutaj,może ktoś ma jakieś pomysły.
Właśnie obrócił się na plecy wygląda super i lubi jak się go smera po brzuszku
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2014, 21:44:15 pm wysłana przez Aria »

Odp: Jak nauczyć berneńczyka wychodzić z kuchni na spacer?

Offline Aria

  • Nowy Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Jak nauczyć berneńczyka wychodzić z kuchni na spacer?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 03, 2014, 14:40:54 pm »
dodam że przed wyjściem zjada swoje smaczki ale jak tylko poczuje obroże to się obraża na wszystkich i nic go nie może przekonać  żeby dać parę kroków do drzwi.Mąż lekko go popycha i jakoś to idzie.Więc w sumie mam bardzo nieprzekupnego pieska.Chociaż pomału go wyciągamy z kuchni z jego królestwa, na nasze pokoje i wtedy daje się przekupić.

Odp: Jak nauczyć berneńczyka wychodzić z kuchni na spacer?

Offline Camara

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4037
Odp: Jak nauczyć berneńczyka wychodzić z kuchni na spacer?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 03, 2014, 21:34:28 pm »
Aria... czytałam twojego posta kilkukrotnie... i  :th_dash1:

Problemem nie jest to, że szczeniak nie chce wyjść z kuchni, ale to, że ani ty ani twoja rodzina kompletnie nie przygotowała się na przyjęcie nowego domownika.
Wiedzę o psie - jego zachowaniu, karmieniu itp. powinno się nabyć przed zakupem szczeniaka.  Ale i teraz nie jest jeszcze za późno (chyba?). Może na początek przeczytasz jakiś podręcznik o wychowaniu szczeniaka?

Odp: Jak nauczyć berneńczyka wychodzić z kuchni na spacer?

Offline Aria

  • Nowy Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Jak nauczyć berneńczyka wychodzić z kuchni na spacer?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 04, 2014, 09:02:40 am »
dzięki,

Odp: Jak nauczyć berneńczyka wychodzić z kuchni na spacer?

Offline sabamlis

  • Nowy Użytkownik*
  • *
  • Wiadomości: 4364
Odp: Jak nauczyć berneńczyka wychodzić z kuchni na spacer?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 04, 2014, 11:31:29 am »
A ja polecę również zapisanie psa na szkolenie, można się tam też wiele nauczyć o psach.
Z młodego niewychowanego berneńczyka wyrasta potem duży niewychowany pies, który nie zdaje sobie sprawy ze swojej masy i siły, łatwo może zrobić komuś krzywdę
Marysia
"Dobroczynność nie polega na dawaniu kości psu. Dobroczynność to kość dzielona z psem wówczas, gdy jesteś równie głodny jak on"
Jack London

Odp: Jak nauczyć berneńczyka wychodzić z kuchni na spacer?

Murka

  • Gość
Odp: Jak nauczyć berneńczyka wychodzić z kuchni na spacer?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 04, 2014, 12:43:28 pm »
Trudno jest ocenić sytuację i odpowiedzieć na tak postawione pytanie. Jednak mam wrażenie (oczywiście mogę się mylić), że Twój pies się śmiertelnie boi i to jest podłoże jego zachowań. Ma braki w socjalizacji, czyli mówiąc prościej: przez siedem pierwszych miesięcy swojego życia siedział w kojcu lub na podwórku i nikt się nim nie zajmował, teraz w jego świecie zaszły zmiany, które go zupełnie przerosły.
Może jednak mogłabyś go pokazać komuś , kto ma z psami doświadczenie, a sama szybko się dokształcić.

Odp: Jak nauczyć berneńczyka wychodzić z kuchni na spacer?

Offline Aria

  • Nowy Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Jak nauczyć berneńczyka wychodzić z kuchni na spacer?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 04, 2014, 13:59:59 pm »
dziekuję wszystkim za odpowiedzi,może nie był faktycznie za dużo z ludźmi,ale dzisiaj pomału zwabiłam go smaczkami do pokoju syna ,tam najpierw powąchał wszystko potem usiadł i się wygodnie rozwalił  na podłodze.Może więc potrzeba tylko dużo spokoju i cierpliwości ,w końcu się przyzwyczai do nas i do nowego otoczenia.

Odp: Jak nauczyć berneńczyka wychodzić z kuchni na spacer?

Murka

  • Gość
Odp: Jak nauczyć berneńczyka wychodzić z kuchni na spacer?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 04, 2014, 14:55:51 pm »
Tu się z Tobą zgodzę: duuużo spokoju i cierpliwości trzeba na pewno  :grin:   


 



Estalia by Smf Personal