www.pasterzeforum.pl » ZDROWIE I PIELĘGNACJA » ZDROWIE
 » CHŁONIAK !

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


© 2017 Fundacja Pasterze. Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

Autor Wątek: CHŁONIAK !  (Przeczytany 3110 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Cat_Eater

  • Gość
CHŁONIAK !
« dnia: Sierpień 19, 2013, 22:15:20 pm »
Witam,
 mój Enzulek (skundlony labradorek) ma 7 lat i dwa dni temu dowiedzieliśmy się, że ma chłoniaka w jamie brzusznej (7x7cm), zmiany na śledzionie (guz 3x3cm) i drobne guzy jak to w przypadku chłoniaka. Szukam pomocy, bo nie wiem co zrobić. Byliśmy u trzech lekarzy póki co, jeden chciał go "rozkroić" i zobaczyć co tam się dalej dzieje, drugi powiedział, że ma raka, a trzeci niby najlepszy zrobił mu usg i wyszło to co wyszło, dostaje sterydy, lekarz daje mu 3 miesiące życia. Schudł troszkę, kręgosłupek mu wystaje , wazy obecnie 26,700 , z reguły wazył ponad 30kg, ale już zaczął jeść po sterydach. Cieszy się na mój widok, ale szybko się meczy. Lekarz mówi, żeby go rozpieszczać i pozwalać na wszystko, a ja nie chcę tak. Zastanawiam się nad podaniem chemii. Dodam, że piesek mieszka w Gryfinie, ja w Szczecinie (30 km drogi) i niestety nie ma onkologa wterynaryjnego w Szczecinie.
 Jutro ma wizytę u lekarza w Szczecinie, chcę mu zrobić morfologię, biochemię, USG, bo w poniedziałek 26ego ma umówioną wizytę w Gorzowie Wlkp. w lecznicy zajmującej się nowotworami.
 Czy ktoś zna jakiegoś dobrego lekarza w województwie zachodniopomorskim ? Czy jest możliwe, że mój piesek będzie żył dłużej niż 3 miesiące ? Nie wiem co robić. Jestem załamana. Czy ktoś ma dobre doświadczenia z chłoniakiem i lecznicą w Gorzowie Wlkp. ?

Odp: CHŁONIAK !

Offline Aga

  • Pasterz
  • *****
  • Wiadomości: 2435
Odp: CHŁONIAK !
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 19, 2013, 22:27:59 pm »
Jeśli nie zrobiono biopsji, to diagnoza taka jakby na oko...
Choć sądząc po ilości guzów, nie jest dobrze.

Gabinet w Szczecin Dąbiu tel. 91-469-41-24.
Sprawdzony wielokrotnie.
Badania mu wszystkie zrobią i na pewno dużo taniej niż np. w 'ślicznej' klinice u Pępiaka.
Polecą onkologa. Jak będzie trzeba, skonsultują przypadek z Lechowskim w Warszawie.


Asia też ma fajnych wetów - tylko z drugiej strony Szczecina.
Może zajrzy i da namiary.

Odp: CHŁONIAK !

Offline Asia Szczecin

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 997
Odp: CHŁONIAK !
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 19, 2013, 23:11:06 pm »
Jeśli chodzi o diagnostykę: morfologia, biochemia, Usg, biopsje - mają całe zaplecze diagnostyczne, wyniki te które można są na poczekaniu - polecam lecznicę przy ul. Przyjaciół Żołnierza 80 a VETMEDIC -  http://www.vetmedic.szczecin.pl/, jest to grupa dobrych fachowców - a wśród nich dr. Wróbel cieszy się największym uznaniem.
Jak będziesz miała wyniki radzę się jeszcze udać do dr. Tarasewicza - specjalista chirurg, ale nie tnie jeśli są inne metody http://naszweterynarz.pl/
Są to gabinety, z których korzystam i lekarze do których mam zaufanie.
powodzenia  :friends:
"Nie popełnij błędu i nie traktuj swojego psa jak człowieka, albowiem on potraktuje cię jak psa" - Martha Scott

Odp: CHŁONIAK !

Offline sabamlis

  • Nowy Użytkownik*
  • *
  • Wiadomości: 4364
Odp: CHŁONIAK !
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 20, 2013, 09:40:13 am »
U nas już był wątek o chłoniaku, może coś dla siebie znajdziesz?
 http://www.pasterzeforum.pl/index.php?topic=893.0
Marysia
"Dobroczynność nie polega na dawaniu kości psu. Dobroczynność to kość dzielona z psem wówczas, gdy jesteś równie głodny jak on"
Jack London

Odp: CHŁONIAK !

Offline Milla

  • Nowy Użytkownik*
  • *
  • Wiadomości: 4869
  • Płeć: Kobieta
  • Felicitas multos habet amicos.
Odp: CHŁONIAK !
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 20, 2013, 09:57:13 am »
Chłoniak straszny wydaje sie tylko na początku.
90 % chorych, poddanych chemi, dobrze na nią reaguje.
10-15% leczonych chemią, udaje się wyleczyć.
przezywalność jest różna, w zalezności od stopnia zaawansowania choroby, ale moja sunia u której padło podejrzenie chłoniaka, mając duże zmiany nowotworowe, dostała od Jagielskiego rokowania przezycia conajmniej roku. Wszystko przy podawaniu chemi, oczywiście.
Chłoniaka się nie operuje, ponieważ bardzo szybko odrasta i przyspiesza proces rozrostu.
Ale zdecydowanie, tak jak napisała Aga, bez biopsji cięzko powiedzieć czy to na pewno chłoniak..
Milla, Maja (*) i Bonita
Gdzie wielka rządzi pycha albo wielkie pieniądze, tam łatwo powstaje urojenie, że uważa się swoją zachciankę za mądrość

Odp: CHŁONIAK !

Offline joanna js

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 1593
Odp: CHŁONIAK !
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 20, 2013, 16:59:40 pm »
My mieliśmy doświadczenia z chłoniakiem, po sterydach apetyt wróci, terapia sterydami jest skuteczna przez jakiś czas, po sterydach będzie ziapał, psa nie trzeba przemęczać, spacerki na tyle ile może, rozpieszczanie nie zaszkodzi z pewnością, a nawet wskazane, chemioterapię stosowaliśmy, poprawia samopoczucie, biopsje trzeba zrobić, dobrze jest wtedy określić rodzaj chłoniaka i stosować odpowiednią chemię, trzeba działać szybko , bo my na wyniki biopsji najpierw musieliśmy czekać, a potem na chemię - środki są dostępne od razu dla ludzi, ale dla psa trzeba zamawiać i się czeka. Pierwsze objawy pojawiły się u naszego psa w kwietniu, był leczony, umarł sam pod koniec sierpnia.

Odp: CHŁONIAK !

Cat_Eater

  • Gość
Odp: CHŁONIAK !
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 21, 2013, 12:36:21 pm »
Byliśmy na pobraniu krwi (usg i rtg będzie w czwartek pod lekką narkoza, bo piesek jest za bardzo żywiołowy). Nie ma powiększonych węzłów chłonnych, ale z wstępnego badania usg wynika, że ma bardzo dużo cyst, wypełnionych prawdopodobnie krwią, na wątrobie (ryzyko krwotoku przy robieniu biopsji). Nie tracę nadzieji, po sterydach jest jakby był zupełnie zdrowy - wesoły, chce się bawić, je, oby to trwało jak najdłużej.
Dzisiaj jest troszkę smutniejszy. Odebrałam wyniki.Morfologia w porządku.
Biochemia:

ALT(GPT) 434 U/l
AP 193,5 U/l

reszta (kreatynina i mocznik) w normie.


 



Estalia by Smf Personal