www.pasterzeforum.pl » NASZE FORUM » O FORUM
 » REGULAMIN FORUM

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


© 2017 Fundacja Pasterze. Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

Autor Wątek: REGULAMIN FORUM  (Przeczytany 106979 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

admin

  • Gość
REGULAMIN FORUM
« dnia: Styczeń 26, 2011, 00:05:50 am »
Regulamin Forum  Pasterzy

Forum to miejsce przygotowane specjalnie dla osób związanych z Fundacją Pasterze, służące wymianie poglądów i opinii, prowadzeniu dyskusji, dzieleniu się doświadczeniami na zagadnienia tematycznie związane z tematyką forum.
Aby dodawać swoje wypowiedzi na Forum należy się zarejestrować się wypełniając formularz rejestracyjny i akceptując Regulamin Forum. Rejestracja jest dobrowolna i bezpłatna. Zarejestrowani Użytkownicy mogą wpisywać wypowiedzi na Forum po zalogowaniu się, umieszczać zdjęcia i korzystać z innych funkcjonalności Forum. Każde zalogowanie się na stronę portalu jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Forum przez Użytkownika..

UŻYTKOWNICY
§1
Użytkownikiem forum jest każda zarejestrowana osoba.
§2
Każdy użytkownik forum, zobowiązany jest do zapoznania się z Regulaminem Forum Pasterzy.
§3
1. Każdy użytkownik posiada swój login i hasło, są one niezbędne do zalogowania się na forum.
2. Wybór loginu i hasła należy do użytkownika, co czyni on w trakcie rejestracji.
3.Użytkownicy forum proszeni są o rozważne dobieranie swoich loginów, by nie godziły one w dobra osób trzecich, zasady etyczno-moralne lub zasady współżycia społecznego. Jeśli jednak użytkownik nie zastosuje się do tej zasady otrzyma ostrzeżenie od Administratora. Jesli nick będzie słowem wulgarnym automatycznie osoba taka zostanie usunięta z forum bez możliwości ponownego logowania się.
4. Użytkownik może mieć tylko jeden nick. Nicki (loginy), emblematy (avatary) oraz sygnatury (podpisy zamieszczane pod treścią wypowiedzi) użytkowników nie mogą mieć charakteru komercyjnego; reklamowe, związane z działalnością gospodarczą są niedozwolone i będą usuwane.
5. Konta użytkowników, którzy nie będą aktywni w ciągu 180 dni, będą automatycznie usuwane.
6. Użytkownicy zobowiązani są w terminie 7 dni do napisania kilku słów o sobie w dziale 'Przedstaw się'. W razie niedopełnienia tego warunku konto użytkownika może zostać usunięte.

ADMINISTRATORZY
§4
Administratorzy podejmują najważniejsze decyzje dotyczące forum.

§5
Administratorzy są instancją odwoławczą od decyzji moderatorów. Opinia administracji jest ostateczna.

§6
Administratorzy decydują arbitralnie we wszystkich sytuacjach nieokreślonych przez Regulamin.

MODERATORZY
§7
Moderatorem jest osoba wskazana przez Administrację forum.

§8
Moderator ma prawo ingerować w układ graficzny wiadomości zakłócający czytelność forum. Wykluczone jest ingerowanie przez moderatora w treść wypowiedzi użytkownika.
Jeśli post będzie zawierał tresci niedozwolone zostanie wykasowany w całości, w tym miejscu ukaże się komunikat: treść niezgodna z regulaminem.

§9
Moderator ma prawo zamykać i przenosić do działu ?Zakończone? wszystkie tematy, które łamią regulamin, jak również łączyć tematy, w których dyskusje się powielają oraz dzielić te, w których wytworzyła się dyskusja na inny temat.

§10
Moderator ma obowiązek traktowania każdego użytkownika z należytym szacunkiem, służyć mu radą i pomocą w sprawach dotyczących forum.

§11
Decyzje Moderatora, które, zdaniem użytkownika, będą sprzeczne z rolą, jaką ma odgrywać na forum, jak również co do których istnieje podejrzenie o sprzeczność z Regulaminem, podlegają zaskarżeniu do Administracji.


AKTYWNOŚĆ NA FORUM
§12
Każdy użytkownik ma prawo do swobodnej wypowiedzi na forum, w każdym temacie dyskusji, jak również zakładania nowych wątków, o ile jego aktywność nie narusza Regulaminu, przepisów prawa, dóbr osobistych lub zasad etyczno ? moralnych.

§13
Należy unikać postów, które nie odnoszą się do tematu dyskusji lub w widoczny sposób go zmieniają.

§14
Należy unikać pisania jednego postu zaraz pod drugim w krótkim odstępie czasu, należy używać funkcji ?modyfikuj?.

§15
Kazdy użytkownik ma obowiązek dbać o poprawność ortograficzną jak i stylistyczną swoich postów.

§16
Autorzy spamu, niechcianych reklam, kilkukrotnie wysyłanych wiadomości o tej samej treści, będą karani.
Reklamy na forum tylko za zgodą Administratorów. Nie ma zgody na kryptoreklamę. Administratorzy decydują o tym co jest kryptoreklamą.


§17
Umieszczając zdjęcia, należy zadbać o ich odpowiedni rozmiar, tak aby nie zakłócały one czytelności forum, jak również nie przedłużały pełnego ładowania się strony.

§18
Przed założeniem nowego wątku należy, w miarę możliwości, sprawdzić, czy temat nie był  już wcześniej poruszany.

§19
Każdy nowy temat należy zatytułować w taki sposób, aby jego nazwa wskazywała na treść prowadzonej w nim dyskusji.

§20
Użytkownicy proszeni są o powstrzymanie się przed prywatnymi dyskusjami na forum, wyrażaniem krytyki wobec stylu pisania lub opinii o innych uczestnikach dyskusji, a także rozprzestrzeniania plotek i informacji niemożliwych do zweryfikowania.
Administracja wymaga, aby taka wymiana poglądów toczyła się poza forum.


SANKCJE
§21
Wszyscy użytkownicy w jakikolwiek sposób łamiący regulamin, a w szczególności wszyscy Ci, którzy swoim stylem dyskusji i wypowiedziami będą obrażali innych uczestników dyskusji, jak również będą podburzali pozostałych użytkowników do zbędnej wymiany inwektyw, muszą liczyć, że otrzyma tylko jedno ostrzeżenie, gdy nie przyniesie ono skutku konto tego użytkownika zostanie zablokowane, po czym usunięte bez możliwości kolejnego logowania się.

PRZEPISY KOŃCOWE
§22
Administratorzy forum  nie ponosi odpowiedzialności za merytoryczną wartość i treść wypowiedzi oraz zdjęć Użytkowników na Forum.
§23
Zmiana Regulaminu dokonana może być jedynie po dokonaniu odpowiedniej zapowiedzi przez Administrację forum.
§24
Zmiana Regulaminu może być dokonana jedynie przez nowy Regulamin.
§25
Administrator ma prawo do:
1) publicznego udostępniania blogów, galerii, ogłoszeń, wypowiedzi na forum i komentarzy użytkownika  bez ograniczeń czasowych, w taki sposób, aby inni użytkownicy sieci mieli dostęp do nich w miejscu i czasie przez siebie wybranym;

2)Użytkownik wyraża zgodę na nieodpłatne wykorzystanie swoich wypowiedzi i zdjęć do materiałów publikowanych przez Fundację.
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2011, 22:22:45 pm wysłana przez Nemo »


 Estalia by Smf Personal