www.pasterzeforum.pl » ROZMOWY O WSZYSTKIM I O NICZYM » O WYCHOWANIU (Moderator: Aga)
 » Kaganiec

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


© 2017 Fundacja Pasterze. Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

Autor Wątek: Kaganiec  (Przeczytany 3229 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Milla

  • Nowy Użytkownik*
  • *
  • Wiadomości: 4869
  • Płeć: Kobieta
  • Felicitas multos habet amicos.
Kaganiec
« dnia: Maj 06, 2012, 11:25:27 am »
Długo się zastanawiałam do jakiego działu ten temat podpiąć, ale ten wydaje się w miarę pasujacy.
Dzisiaj na ulicy pewna pani mnie zaczepiła, z oburzeniem pytając mnie gdzie mam kaganiec (dodam, ze Maja była oczywiście na smyczy), bo przecież tego wymaga prawo.
O ile pamiętałam z pewnej rozmowy z policją, to wymagana jest smycz LUB kaganiec i tak tez pani odpowiedziałam.
Oczywiście dowiedziałam się, że się nie znam.
Ok, może przepisy się zmieniły, więc pierwsze co zrobiłam po powrocie do domu, to sprawdziłam.
Miałam rację, po za rasami wpisanymi do rejestru niebezpiecznych (a do takich bern w brew pozorom nie należy), przepisy nie precyzują czy pies ma nosić smycz I kaganiec.
Cytuj
Art. 77. Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany.
Chyba, że inaczej nakazuje prawo miejskie, co u nas nie ma miejsca.
Więc wszystko było jak najbardziej na miejscu, a ponieważ nie miałam problemu w zapanowaniu nad psem, to kagańca dalej używać będę tylko w transporcie publicznym.

Jak to zwykle ja, nieco chaotycznie, ale może komuś się to do czegoś przyda ;)
Milla, Maja (*) i Bonita
Gdzie wielka rządzi pycha albo wielkie pieniądze, tam łatwo powstaje urojenie, że uważa się swoją zachciankę za mądrość

Odp: Kaganiec

Murka

  • Gość
Odp: Kaganiec
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 06, 2012, 12:08:57 pm »
I to w Podkowie? Ta Pani to chyba tam spadła z kosmosu? Chyba, że świat się zmienia w takim tempie, że nie nadążam, ale mam nadzieję, że Podkowa jeszcze się trzyma w ogólnym zburaczeniu.

Odp: Kaganiec

Offline kasia

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 739
Odp: Kaganiec
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 06, 2012, 18:12:33 pm »
A ja dziś miałam wręcz odwrotną sytuacje pies miał kaganiec ale nie był na smyczy jakiś Pan wyszedł z swojego podwórka i zaczął mi mówić ,że jak pies nie będzie na smyczy (bo według niego to kaganiec nie ma znaczenia) to będę mieć nie przyjemności i kłopoty. Byłam z Roxi na łąkach tam gdzie zwykle nigdy im to nie przeszkadzało pies nawet nie podszedł do ich ogrodzenia. no cóż w lesie też leśniczy ma pretensje ,że z psami bez smyczy chodzimy.
Kasia z rodzinką i zwierzakami-Kropą, Roxi, Malinką.

Odp: Kaganiec

Offline Camara

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4037
Odp: Kaganiec
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 07, 2012, 06:34:40 am »
leśniczy ma rację
w lesie obowiązuje zakaz spuszczania psów ze smyczy, nawet wtedy, kiedy mają kaganiec

Odp: Kaganiec

Offline kasia

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 739
Odp: Kaganiec
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 07, 2012, 16:03:36 pm »
leśniczy ma rację
w lesie obowiązuje zakaz spuszczania psów ze smyczy, nawet wtedy, kiedy mają kaganiec
a to dziękuje za informacje :th_0girl_curtsey: bo nie miałam pojęcia ,że coś takiego obowiązuje  :th_holeinwall:
Kasia z rodzinką i zwierzakami-Kropą, Roxi, Malinką.


 



Estalia by Smf Personal