www.pasterzeforum.pl » BEZ ZNIECZULENIA » BEZ ZNIECZULENIA (Moderatorzy: ElzaMilicz, Camara)
 » Bzdury na temat psów rozpowszechniane w internecie

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


© 2017 Fundacja Pasterze. Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

Autor Wątek: Bzdury na temat psów rozpowszechniane w internecie  (Przeczytany 3432 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ElzaMilicz

  • Pasterz
  • ******
  • Wiadomości: 7774
  • Veritas odium parit.
Bzdury na temat psów rozpowszechniane w internecie
« dnia: Grudzień 31, 2011, 12:20:55 pm »
...czyli do czego może posunąć się hodowca by osiągnąć sukces w sprzedaży !

"sprzedam szczenięta berneńskiego psa
 Piotrków Trybunalski Dodane przez bb 09:33, 27 Gru 2011



Cena: 1 500,00 zł

Rodowód: Posiada

Nasza aukcja dotyczy czterech piesków i trzech suczek, które z wielką radością przyszły na świat 30.10.2011.
Szczęśliwymi rodzicami zostali Sammy Tigget vel. Salva i Ben Róża PUSTYNI. CENA ZA SUCZKI :2.000,-

CENA ZA PIESKI :1.500,- JUŻ PRZYJMUJEMY ZAMÓWIENIA

Dzieci instynktownie nie lękają się berneńczyków - i wiedzą, co robią! Psy te generalnie uchodzą za anioły na czterech łapach i mają - zwłaszcza wobec dzieci - niewyczerpane pokłady cierpliwości. Jeśli pies poczuje się znużony lub po prostu nie odpowiada mu zabawa proponowana przez dzieci, to co najwyżej odejdzie, bo sprzeciwienie się małemu członkowi rodziny przechodzi jego pojęcie. "


 :huh:
Przeraża opis w tym ogłoszeniu. Dlaczego ? Bo to co zawiera jest NIEPRAWDĄ!!!
Ta beztroska świadczy jedynie o zupełnym  braku odpowiedzialności hodowcy i chęci zwabienia do siebie osób, które chciałyby mieć czworonoga a boją się psów w ogólności.

Rozsądni i doświadczeni ludzie wiedzą, że BPP to jednak tylko psy i w nieodpowiednich rękach mogą być równie niebezpieczne jak rasy stworzone do walk.

Wstyd i hańba takiemu hodowcy!
...zło jest banalne, dobro niepojęte;  bez wiary przewracamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry...
Nara* Tina* Szila* Meda* Aza Jaga

Odp: Bzdury na temat psów rozpowszechniane w internecie

Murka

  • Gość
Odp: Bzdury na temat psów rozpowszechniane w internecie
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 31, 2011, 13:24:30 pm »
Iiiiiii! Żebyś tak posłuchała co tacy ludzie wygadują na wystawach. Stoi taki, rozdaje wizytówki i próbuje wyczaić po co rozmówcy pies. Trzeba przyznać, że bystrości mu nie brakuje. W zależności od rozmówcy ta sama rasa jest słodkim kanapowcem, niańką, bezwzględnym stróżem, straszliwym obrońcą. Czasem to sobie myślałam, czy się taki zagalopuje i powie, że na pieczeń też fajny.  8)

Odp: Bzdury na temat psów rozpowszechniane w internecie

Sara

  • Gość
Odp: Bzdury na temat psów rozpowszechniane w internecie
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 31, 2011, 15:19:58 pm »
Iiiiiii! Żebyś tak posłuchała co tacy ludzie wygadują na wystawach. Stoi taki, rozdaje wizytówki i próbuje wyczaić po co rozmówcy pies. Trzeba przyznać, że bystrości mu nie brakuje. W zależności od rozmówcy ta sama rasa jest słodkim kanapowcem, niańką, bezwzględnym stróżem, straszliwym obrońcą. Czasem to sobie myślałam, czy się taki zagalopuje i powie, że na pieczeń też fajny.  8)
Murka, jesteś świetna, ale niestety masz 100% rację, to po prostu sprzedawcy towaru. Smutne.

Odp: Bzdury na temat psów rozpowszechniane w internecie

Offline Maksiorek

  • Przyjaciel Fundacji
  • ***
  • Wiadomości: 405
Odp: Bzdury na temat psów rozpowszechniane w internecie
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 31, 2011, 18:18:05 pm »
Iiiiiii! Żebyś tak posłuchała co tacy ludzie wygadują na wystawach. Stoi taki, rozdaje wizytówki i próbuje wyczaić po co rozmówcy pies. Trzeba przyznać, że bystrości mu nie brakuje. W zależności od rozmówcy ta sama rasa jest słodkim kanapowcem, niańką, bezwzględnym stróżem, straszliwym obrońcą. Czasem to sobie myślałam, czy się taki zagalopuje i powie, że na pieczeń też fajny.  8)
Mój Maksior pochodzi właśnie od takiej hmmm... hodowczyni (i od razu uprzedzam - jestem drugim właścicielem mojego misiaczka i nie dałam się nabrać na te teksty). Chociaż z drugiej strony zawsze twierdziłam, że ta kobieta byłaby w stanie sprzedać Eskomisowi lód, a on by jeszcze jej za to dziękował. Ale w zasadzie to ja się nie znam, bo mam goldeny...  ;)

Odp: Bzdury na temat psów rozpowszechniane w internecie

Offline Nika

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 1873
  • Płeć: Kobieta
Odp: Bzdury na temat psów rozpowszechniane w internecie
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 03, 2012, 16:51:08 pm »
Hodowca oferuje także szczeniaki na Allegro. Do opisu dopisano także takie zdanie:

Jak każdy pies pasterski bacznie strzeże stada, także złożonego z maluczkich, a zimą z ochotą ciągnie sanki w zaimprowizowanym kuligu...

Czyli mamy już maskotkę, obrońcę i kucyka.  :huh:
"Przeciętny pies jest przyjemniejszym człowiekiem od przeciętnego człowieka" - Andrew A. Rooney

Odp: Bzdury na temat psów rozpowszechniane w internecie

Offline ElzaMilicz

  • Pasterz
  • ******
  • Wiadomości: 7774
  • Veritas odium parit.
Odp: Bzdury na temat psów rozpowszechniane w internecie
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 03, 2012, 17:02:06 pm »
No to jaki dalszy krok na drodze ewolucji "pieskiego biznesu" ?

Przenieść "hodowlę" do  Chin, tutaj sprzedawać "gotowy produkt".



Przepraszam, ale nie mogłam się powstrzymać!
...zło jest banalne, dobro niepojęte;  bez wiary przewracamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry...
Nara* Tina* Szila* Meda* Aza Jaga

Odp: Bzdury na temat psów rozpowszechniane w internecie

Murka

  • Gość
Odp: Bzdury na temat psów rozpowszechniane w internecie
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 03, 2012, 17:53:36 pm »
Elza to już jest!

Odp: Bzdury na temat psów rozpowszechniane w internecie

Offline ElzaMilicz

  • Pasterz
  • ******
  • Wiadomości: 7774
  • Veritas odium parit.
Odp: Bzdury na temat psów rozpowszechniane w internecie
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 03, 2012, 18:16:56 pm »
To znaczy, że zupełnie zacofanym reliktem jestem ??  :huh: 

Słuchajcie!
Montujemy prom kosmiczny i szukamy innego miejsca do zamieszkania albo ostro zabieramy się za EDUKACJĘ.
Przecież nie wszyscy ludzie są źli!   :zla:   Większość po prostu żyje w nieświadomości!   :f260e9b378076837:
...zło jest banalne, dobro niepojęte;  bez wiary przewracamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry...
Nara* Tina* Szila* Meda* Aza Jaga

Odp: Bzdury na temat psów rozpowszechniane w internecie

Murka

  • Gość
Odp: Bzdury na temat psów rozpowszechniane w internecie
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 03, 2012, 18:37:53 pm »
Można trafić na takie ogłoszenia (linku celowo nie podam, ostrożności nigdy za wiele):
"Szczeniąt został zarejestrowany, weterynarz sprawdzone.........szczeniąt jest nocnik wyszkolonych :huh: ....szczeniąt ma wybitne osiągnięcia oczu i wspaniałej osobowości. Szczeniąt ma roczną zdrowie gwarantowane dokumentu
To elektroniczny tłumacz z chińskiego lub wietnamskiego, prawie 100% pewności, że te nieszczęsne szczeniaki pochodzą z Azji.

Odp: Bzdury na temat psów rozpowszechniane w internecie

harkon

  • Gość
Odp: Bzdury na temat psów rozpowszechniane w internecie
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 04, 2012, 10:06:25 am »
Można trafić na takie ogłoszenia (linku celowo nie podam, ostrożności nigdy za wiele):
"Szczeniąt został zarejestrowany, weterynarz sprawdzone.........szczeniąt jest nocnik wyszkolonych :huh: ....szczeniąt ma wybitne osiągnięcia oczu i wspaniałej osobowości. Szczeniąt ma roczną zdrowie gwarantowane dokumentu
To elektroniczny tłumacz z chińskiego lub wietnamskiego, prawie 100% pewności, że te nieszczęsne szczeniaki pochodzą z Azji.

Matko boska....   :huh: :th_dash1:

Co do ogłoszeń w necie - tam sie znajdują takie kwiatki, że mi wszystko opada.. Łącznie z gwarancjami na brak wszelkich chorob.. A opisy charakteru - majsterszyk! Okazuje się, że taki pies ma w sobie wszystkie cechy jakie sobie wymyślicie. I jest łagodny i opiekunczy,wręcz chodniczek do przedpokoju i jednoczesne ostry i stróżujacy niczym kaukaz.. I dogoterapeuta i pies policyjny. A jak zechcecie, to i jak chart pobiegnie za zajacem. Wszystkie grupy w jednym psie. A do tego jak ładnie się z elewacja komponuje!!  :th_dash1:

Odp: Bzdury na temat psów rozpowszechniane w internecie

Offline reneczek4

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 1236
  • Płeć: Kobieta
Odp: Bzdury na temat psów rozpowszechniane w internecie
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 04, 2012, 11:14:46 am »
                 :cheesy:najważniejsze żeby się z elewacją dobrze komponował  :cheesy:
Renia i Kika :)


 



Estalia by Smf Personal