www.pasterzeforum.pl » ROZMOWY O WSZYSTKIM I O NICZYM » HYDE PARK (Moderator: Aga)
 » Kolejna smutna historia

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


© 2017 Fundacja Pasterze. Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

Autor Wątek: Kolejna smutna historia  (Przeczytany 3144 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gumiś

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 148
  • Płeć: Mężczyzna
Kolejna smutna historia
« dnia: Luty 05, 2012, 07:51:25 am »


KAZIMIERZ STASIAK ZAM. RYKAŁ woj. MAZOWIECKIE NA KILKA DNI WYJECHAŁ POZOSTAWIAJĄC PRZY BUDZIE NA KRÓTKICH ŁAŃCUCHACH SWOJE DWA PSY. A OTO CO ZASTAŁ PO POWROCIE. GŁODNE PSY W KILKUNASTOSTOPNIOWYM MROZIE ZAMARZŁY. CHCIAŁ JE ZAKOPAĆ ALE NIESTETY ZIEMIA TEŻ ZAMARZŁA.

Weterynarz, który przyjechał na miejsce potwierdził przypuszczenia policjantów. Psy, zanim zabił je mróz, były niedożywione.
Tak więc już wcześniej psy wcale nie były zbyt dobrze traktowane. Może dlatego je tak szybko mróz wykończył :(

Policjanci zatrzymanego mężczyznę przewieźli do białobrzeskiej komendy. 42 ? latek usłyszał zarzut znęcania się ...nad zwierzętami.

Poddał się on dobrowolnej odpowiedzialności karnej: 10 miesięcy ograniczenia wolności z wykonywaniem nieodpłatnej pracy na cele społeczne w wymiarze 20 godzin miesięcznie oraz nawiązki w wysokości 300 złotych na rzecz fundacji. Mężczyznę zwolniono do domu.

Aż niewiarygodne jest jak mały wyrok / karę dostał ten człowiek. Dla mnie to tacy ludzi powinni mieć zakaz posiadania psa, a wyrok jaki mu się należał to co najmniej 10 lat. Powinien odpowiadać jak za zabójstwo człowieka.

Odp: Kolejna smutna historia

Offline Lenka

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 665
  • Płeć: Kobieta
    • Moja praca
Odp: Kolejna smutna historia
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 05, 2012, 08:06:36 am »
Po prostu brak słów jakim potworem jest człowiek  :<
 
może jakby pan posiedział na mrozie i bez jedzenia  w ramach kary to by

zrozumiał co musiały czuć te zwierzaki zanim zamarzły
 
Magda z Irkiem i Anią + Fryga z Cezarem ;)

Odp: Kolejna smutna historia

MaPiTa

  • Gość
Odp: Kolejna smutna historia
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 05, 2012, 08:48:20 am »
Patrzę na naszego małego, nieokudłaconego Pimpka kiedy wypuszczę go na siku a on od razu cały się trzęsie i zastanawiam się... jak można psa zostawić w taki mróz na dworze? Bez porządnej ocieplonej budy? Bez miski ciepłego posiłku?  :< Totalny brak wyobraźni i znieczulica. Każdego dnia mrozów zastanawiam się ile psów zamarznie z powodu bezmyślności człowieka?
Przykre.
Dobrze, że sprawa została zauważona i pan otrzymał karę.
I dobrze, że karę mądrą w postaci prac społecznych i grzywny (choć za krótko i za niska, ale jednak lepsze to niż więzienie- które są przepełnione to raz, a dwa utrzymywane przez społeczeństwo, a 3 z człowieka siedzącego w więzieniu nie ma żadnego pożytku a tak to może odpokutuje choć część swych win.).
Jak dla mnie idealną karą dla takich ludzi byłaby przymusowa praca społeczna m.in. w schroniskach, ale nie tylko..

Odp: Kolejna smutna historia

Offline Issa

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 2328
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kolejna smutna historia
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 05, 2012, 09:45:09 am »
Brak słów :th_dash1: jak ludzie mogą być tak okrutni!!!!!

Odp: Kolejna smutna historia

Offline Agnieszka

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 844
Odp: Kolejna smutna historia
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 05, 2012, 10:04:08 am »
Koszmar, kara nie adekwatna do czynu!!!! Jak tak można? 300 zł, 20 godzin prac - za to powinien posiedzeć na golasa na dworze, z łańcuchem na szyji przez te 20 godzin w miesiacu przy prozie -20%. Potem dostać bryłke lodu do wylizania i wejść do budy.  :th_gamer3:

Odp: Kolejna smutna historia

Offline Beata i Piotr

  • Aktywny Użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 449
Odp: Kolejna smutna historia
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 05, 2012, 14:25:34 pm »
Kary za znęcanie się nad zwierzętami są wciąż za niskie. Ludzie nie mają wyobraźni trzymając psa przy budzie, a co dopiero psa przy budzie na mrozie.
Niewiele im za to grozi. I dlatego nic sobie z tego nie robią.

Odp: Kolejna smutna historia

Offline kajetan

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 677
Odp: Kolejna smutna historia
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 05, 2012, 14:33:28 pm »
Mam do was ogromna prośbe podpowiedzcie gdzie szukać pomocy dla psów /kojec,pseudobuda,g....,lód do picia/ w taki mróz ok godz 11 brak śladów by ktoś tam zaglądał .Straż Gminna -nie ich teren,policja -nie już, kiedyś walczyłam o poprawę losu trzymanych tam psów i efekt wet-nie ,Toz zero reakcji ....Co robić czekać na tragedie ? czy macie jakieś doświadczenia ?

Odp: Kolejna smutna historia

Offline kasia

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 739
Odp: Kolejna smutna historia
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 05, 2012, 19:47:20 pm »
STRASZNE !!!  :huh:
Kasia z rodzinką i zwierzakami-Kropą, Roxi, Malinką.

Odp: Kolejna smutna historia

Offline Julian

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 3361
Odp: Kolejna smutna historia
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 05, 2012, 22:30:55 pm »
Mam do was ogromna prośbe podpowiedzcie gdzie szukać pomocy dla psów /kojec,pseudobuda,g....,lód do picia/ w taki mróz ok godz 11 brak śladów by ktoś tam zaglądał .Straż Gminna -nie ich teren,policja -nie już, kiedyś walczyłam o poprawę losu trzymanych tam psów i efekt wet-nie ,Toz zero reakcji ....Co robić czekać na tragedie ? czy macie jakieś doświadczenia ?
TOz na piśmie ,Straż dla zwierząt ,Straż Miejska ,policja ,zdjęcia gazeta ,albo internet!!!!

Odp: Kolejna smutna historia

Offline KasiaT

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 644
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kolejna smutna historia
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 06, 2012, 11:17:42 am »
Nóż w kieszeni się otwiera....
Znieczulica ludzka nie zna granic,a niby się mów ,że człowiek to brzmi dumnie.....(a człowieczeństwo zamiera)

Odp: Kolejna smutna historia

Offline kajetan

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 677
Odp: Kolejna smutna historia
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 06, 2012, 11:52:11 am »
o poprawę warunkow dla tych psów walczę ...od sierpnia ub roku.....!!!! już mi nie starcza  sił i pomysłow.Ale nie tracę nadzieji /bo ta umiera ostatnia/tym bardziej ,że mam sojusznika !!!!.Lecę powrzucać słomę do bud osiedlowych biedakow :th_0girl_witch:

Odp: Kolejna smutna historia

Offline Gumiś

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 148
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kolejna smutna historia
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 06, 2012, 21:14:04 pm »
o poprawę warunkow dla tych psów walczę ...od sierpnia ub roku.....!!!! już mi nie starcza  sił i pomysłow.Ale nie tracę nadzieji /bo ta umiera ostatnia/tym bardziej ,że mam sojusznika !!!!.Lecę powrzucać słomę do bud osiedlowych biedakow :th_0girl_witch:

Dobrze, że nie tracisz nadziei. Przecież te psiaki również mają nadzieje, że przyjdzie taki kajetan i przyniesie pomoc, lub słomę. Tak trzymaj i nie poddawaj się.

Odp: Kolejna smutna historia

Offline kajetan

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 677
Odp: Kolejna smutna historia
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 06, 2012, 22:04:43 pm »
Dziękuję..

Odp: Kolejna smutna historia

nika28

  • Gość
Odp: Kolejna smutna historia
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 07, 2012, 08:42:33 am »
koszmar  :'( jak tak mozna  :th_dash1:

Odp: Kolejna smutna historia

tilis

  • Gość
Odp: Kolejna smutna historia
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 14, 2012, 14:57:53 pm »
 :'( to tragedia często spotykam ludzi dla których Pies to tylko narzędzie do czegoś i nie zdają sobie sprawy że to żywe stwożenie które czuje jak MY ,i nie dbaja o nie bo po co,martwie się bardzo że mało się zmienia że kary dla tych potworów są tak małe że nadal się nie martwią konsekwęcjami swoich czynów,Ja całe swoje życie wychowywałam się z Psami i były w domach jak członkowie RODZINY nie ważne kundel czy rasowy,więc tym bardziej mogłabym takich psełdo ludzi potraktować gorzej niż te biedne stworzonka,ale jest coraz więcej ludzi którzy się biorą za te bestie i tępią to zło.a temu typowi to bym dorzywocie dała na Sybirze


 



Estalia by Smf Personal