www.pasterzeforum.pl » ROZMOWY O WSZYSTKIM I O NICZYM » HYDE PARK (Moderator: Aga)
 » O metodach

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


© 2017 Fundacja Pasterze. Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

Autor Wątek: O metodach  (Przeczytany 10160 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline aneta i Wiktor

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 3396
Odp: O metodach
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 09, 2013, 22:14:38 pm »
Strach nie jest dobrą metodą wychowawczą ..........
tylko jasne zasady i konsekwencja przynoszą efekty  ;)
ważne jest również wzmacnianie pozytywne  :naughty:
Aneta, Wiktor, Baja(*), Barina (*), Luna, Dona, Adonis i Gizmo
Bajeczko, kocham, bardzo tęsknię, pamiętam .....

Odp: O metodach

Murka

  • Gość
Odp: O metodach
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 10, 2013, 00:03:14 am »
O kurczę, znowu Millan wypłynął na forum.
nie można by go utopić jak Marzannę?  :terefere:   

Odp: O metodach

Offline bigos

  • Aktywny Użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 384
  • Płeć: Kobieta
Odp: O metodach
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 10, 2013, 07:37:35 am »
Z psami to tak jak z dziecmi jasne granice i pozytywne nastawienie ;)
Ania i Bigosek

Odp: O metodach

Offline Aga

  • Pasterz
  • ******
  • Wiadomości: 2435
Odp: O metodach
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 10, 2013, 12:55:38 pm »
O kurczę, znowu Millan wypłynął na forum.
nie można by go utopić jak Marzannę?  :terefere:

 :laugh: :laugh: :laugh:

Murka, tylko czy to cos da?


Odp: O metodach

Murka

  • Gość
Odp: O metodach
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 10, 2013, 13:09:50 pm »
 :bravojs0:  :bravojs0:
śliczne!!!!

Odp: O metodach

Offline Aga

  • Pasterz
  • ******
  • Wiadomości: 2435
Odp: O metodach
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 18, 2013, 00:17:37 am »
No i proszę!
Daleko szukać fanklubu...
Fanklubu oferującego terapię behawioralną i szkolenie psów.


http://www.zaklinaczepsow.eu/metoda/

Cytuj
Metoda fundamentalna, zaczerpnięta z Natury,
oparta na obserwacji oraz na doświadczeniach.
Niektórzy nazywają ją  "zaklinaniem zwierząt". 

Najważniejsze elementy w pracy z psami:

- Energia, bo każda istota na świecie emanuje energią
- Język ciała
- Zaspokajanie prawdziwych potrzeb psa
- Świadomość kreacji rzeczywistości
- Oddech


Dyscyplina występująca w naturze różni się od dyscypliny ludzkiej. Pozbawiona jest ego w każdym znaczeniu.
Naturalna dyscyplina, odpowiednie motywowanie psa oraz zaspokajanie jego naturalnych potrzeb, to gwarancja sukcesu w pracy z nim na każdej płaszczyźnie.

Niezależnie od wieku, rasy i przeszłości, każdy pies ma szansę na powrót do stanu naturalnej równowagi psychicznej. Bardzo rzadko potrzebna jest pomoc farmakologiczna. Trzeba w odpowiedni sposób przejąć kontrolę, zrozumieć potrzeby psa oraz "język" w jakim się porozumiewa, zdobyć prawdziwe zaufanie i szacunek, stać się dla niego przewodnikiem.

Spośród profesjonalistów takich jak, np: Ian Dunbar, Raili Halme, Jan Fennel, Cesar Millan (The Dog Whisperer), najbliżej nam właśnie do często nierozumianego Zaklinacza Psów - Cesara Millana. Choć jesteśmy łagodniejsi w działaniach niż sam Cesar Millan, to właśnie on był dla nas inspiracją. Jego metody sprawdzają się w tych najtrudniejszych przypadkach ponieważ opierają się na prawach Matki Natury.

Nie zadajemy psom bólu oraz nie wywieramy negatywnej w skutkach nadmiernej presji psychicznej.
Korekty które stosujemy, nie są w żaden sposób krzywdzące.
Nigdy nie zabrakło nam sił by pomóc psu, nie poddajemy się w żadnym przypadku.

Współpracujemy z lekarzami weterynarii, aby wykluczyć wszelkie dolegliwości fizyczne mające ewentualnie związek z problemem behawioralnym. Z doświadczenia jednak wiemy, że w absolutnej większości to brak naturalnej wiedzy u ludzi, powoduje problemy u ich zwierząt.

Równowaga i spokój Natury są w zasięgu każdego człowieka, Tu i Teraz.

Mądrość Natury płynie z Wszechświata.



Przerażająca strona  :huh:
Żadnych uprawnień, żadnych nazwisk, żadnych konkretów.
Czy terapię behawioralną w naszym kraju naprawdę może oferować samouk telewizyjny?
Terapię behawioralną w zakresie - i tu cytat:
Cytuj
"Gwałcenie" ludzi, psów


Horror!
Niech mnie ktoś uśpi!  :th_0girl_hysteric:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2013, 00:20:02 am wysłana przez Aga »

Odp: O metodach

Offline aneta i Wiktor

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 3396
Odp: O metodach
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 18, 2013, 09:24:01 am »
Internet jest zarówno dobrodziejstwem jak i może wyrządzić wiele krzywdy. Zwłaszcza, że praktycznie każdy może napisać, co chce. Wiele informacji jest nieprawdziwych, a wręcz absurdalnych.
Najgorsze jest to, że ludzie młodzi to czytają ....
Aneta, Wiktor, Baja(*), Barina (*), Luna, Dona, Adonis i Gizmo
Bajeczko, kocham, bardzo tęsknię, pamiętam .....

Odp: O metodach

Murka

  • Gość
Odp: O metodach
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 18, 2013, 11:18:42 am »
Mam pytanko  :th_holeinwall:  "Co to jest świadomość kreacji rzeczywistości"  :tease: ????


Po łacinie to chyba brzmiało "Pecunia non olet" , albo bardziej swojsko: "Każdy orze, jak może"

Odp: O metodach

Offline ElzaMilicz

  • Pasterz
  • *****
  • Wiadomości: 7774
  • Veritas odium parit.
Odp: O metodach
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 18, 2013, 11:30:37 am »
 :laugh:   :laugh:   :laugh: 

Przepraszam.  :shy:   Nie mogłam się powstrzymać!
...zło jest banalne, dobro niepojęte;  bez wiary przewracamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry...
Nara* Tina* Szila* Meda* Aza Jaga

Odp: O metodach

liza

  • Gość
Odp: O metodach
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 18, 2013, 12:43:59 pm »
 :bravojs0:

Odp: O metodach

Offline sabamlis

  • Nowy Użytkownik*
  • *
  • Wiadomości: 4364
Odp: O metodach
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 10, 2013, 13:18:03 pm »
O kurczę, znowu Millan wypłynął na forum.
Trochę czasu minęło, ale skoro Millan pojawia się w telewizji to może warto żeby ci co go oglądają przeczytali artykuł:
http://www.hissteria.pl/images/stories/prescott_1.pdf
Marysia
"Dobroczynność nie polega na dawaniu kości psu. Dobroczynność to kość dzielona z psem wówczas, gdy jesteś równie głodny jak on"
Jack London

Odp: O metodach

Murka

  • Gość
Odp: O metodach
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 10, 2013, 13:51:29 pm »
sabamlis świetny artykuł! Naprawdę mądry.  :heartbeat:

Kiedyś, kiedy trafił do nas jużak Kacper nie bardzo wiedziałam, jak radzić sobie z problemem i wtedy pewna mądra osoba powiedziała: " Odpowiedz sobie co chcesz osiągnąć  "
- "Ano chcę, żeby się mnie nie bał, chcę żeby mi ufał, żeby mimo strasznych doświadczeń choć trochę mnie pokochał, żeby zrozumiał co od niego chcę i przyjął moje przewodnictwo".
" No to rusz głową!"  :grin:

Wiele lat później na tym forum, tak samo odpowiedziała komuś Elza : "A co właściwie chcesz osiągnąć?" czym zdobyła sobie mój ogromny szacunek  :hi:
Problem polega na tym, że wielu ludzi traktuje psa, jako środek na własne frustracje i kompleksy, to jedyna okazja, żeby poczuć się "panem".

Odp: O metodach

Offline Issa

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 2328
  • Płeć: Kobieta
Odp: O metodach
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 10, 2013, 17:08:57 pm »
Ja bardzo lubię oglądać Millana zarówno Zaklinacza psów jak i Przywódca stada ale nie odważyłabym  się stosować jego wszystkich metod, jedną z nich sprawdziłam - jest ok( jak dla mnie i Issy).

Odp: O metodach

Offline Asia Szczecin

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 997
Odp: O metodach
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 10, 2013, 18:47:48 pm »
 :th_connieswatfly: bardzo ciekawy i pomocny artykuł, dzięki Marysiu
"Nie popełnij błędu i nie traktuj swojego psa jak człowieka, albowiem on potraktuje cię jak psa" - Martha Scott

Odp: O metodach

Offline Camara

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4037
Odp: O metodach
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 11, 2013, 19:51:46 pm »
Artykuł ciekawy, ale zbyt tendencyjny. Każdą teorię da się  "udowodnić"  podpierając się bogatą bibiografią. Za chwilę ktoś znajdzie artykuł prezentujący odmienną tezę i równie bogato udokumentowany  :naughty:
Dlaczego? bo spór o tzw teorię dominacji jest chyba starszy od udomowienia psa  :giggle:

Po przeczytaniu tego artykułu właściwie nie wiem jaki autor miał cel? Krytykować Millana jest łatwo, facet jest dość "jednostronny" i popełnia błędy (jak chyba każdy, kto ma do czynienia z oganianiem żywego organizmu czyli psa). Nie znam trenera -  bahawiorysty - (wpisz dowolne) któremu nie przydarzają się wpadki.
Faktycznie Millan w cytowanym w tym artykule filmiku z Holly popełnił błąd kardynalny, taki który może zdarzyć sie laikowi a nie profesjonaliście. Ciekawi mnie kto zna odpowiedź, w którym momencie nastąpił ten błąd krytyczny? Bo nie był to moment "zawładnięcia miską" - choć ja na pewno nie stosowałabym takiej metody, bo znam inne, zdecydowanie skuteczniejsze.
Natomiast jest w Millanie coś, co podziwiam. Wyznaje on zasadę - jaki Pan taki Kram. I ja się z nim absotutnie zgadzam. Pewność prowadzenia, konsekwencja w wychowaniu, jasny przekaz wymagań w stosunku do psa to jest klucz do sukcesu. A że on to nazywa bycie "liderem", że to podpiera teorią dominacji?? a jakie to ma znaczenie?

Ja nie jestem obrońcą Millana, niektóre metody przez niego stosowane bardzo mnie rażą, inne choć kontrowersyjne czasem są uzasadnione a nawet niezbędne - choć tych z całą pewnością nie pokazywałabym laikom - bo i tak nie zrozumieją lub co gorsze zaczną stosować i zrobią krzywdę sobie i psu. I to jest chyba grzech główny tego całego szoł z Millanem.  Ale to przesada, żeby potępiać go za całokształt, tylko dlatego że jest wyznawcą teorii dominacji bo teraz jest trend "miękkiego szkolenia"
Jak zwykle potrzeba zdrowego rozsądku.


 



Estalia by Smf Personal