www.pasterzeforum.pl » ROZMOWY O WSZYSTKIM I O NICZYM » HYDE PARK (Moderator: Aga)
 » Akwarium

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


© 2017 Fundacja Pasterze. Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

Autor Wątek: Akwarium  (Przeczytany 35313 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Asia Szczecin

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 997
Odp: Akwarium
« Odpowiedź #60 dnia: Maj 22, 2012, 10:19:14 am »
 :th_0girlactive: no to nie tylko ja robię porzadki w akwarium.
W oczku wygląda to tak, że wylałam całą wodę, wyszorowałam je druciakiem, póki co jest ładnie, zastosowałam preparat SERA, w ubiegłym sezonie stosowałam Tetre na glony nitkowate i nic, może już było za późno. Oczko jest w mocnym półcieniu więc to nie słońce, mam filtr z lampą uv i pompkę z fontanną więc teoretycznie wszystko powinno być dobrze a była maskara  :th_0girl_hysteric: teraz czekam na te wstrętne glony.
Generalnie obawiam się tych preparatów bo wszystkie zwierzaki i psy  ;) i koty z niego piją wodę. Nie ważne, że miska z wodą stoi obok  :th_dash1: woda z oczka najsmaczniejsza. Nie wiem czy im ten preparat nie zaszkodzi, ale rybki żyją.
Akwarium jest ciężkie do doświetlenia, robione pod skalary więc jest wysokie i wąskie na pokrywę z jedną świetlówką, przy takim oświetleniu rosną mi tylko rogatki, kamienie wygotowałam wyglądają troszkę lepiej i przekładam je na drugą stronę bo ta co leży na żwirku oczyszcza się.
Postaram się powstawiać zdjęcia.
"Nie popełnij błędu i nie traktuj swojego psa jak człowieka, albowiem on potraktuje cię jak psa" - Martha Scott

Odp: Akwarium

Offline Aga

  • Pasterz
  • ******
  • Wiadomości: 2435
Odp: Akwarium
« Odpowiedź #61 dnia: Maj 22, 2012, 10:23:06 am »
Powstawiaj, bo masz piękne akwarium.  :wub:
Chociaż mi najbardziej podoba się, jak ono jest wkomponowane w przestrzeń mieszkania - akwarium łączy się z barkiem i rozdziela aneks kuchenny od salonu - to robi bardzo fajne wrażenie  :grin:

Odp: Akwarium

Offline Nemo

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 671
  • Dura Lex Sed Lex
Odp: Akwarium
« Odpowiedź #62 dnia: Maj 22, 2012, 10:49:00 am »
:th_0girlactive: no to nie tylko ja robię porzadki w akwarium.
W oczku wygląda to tak, że wylałam całą wodę, wyszorowałam je druciakiem, póki co jest ładnie, zastosowałam preparat SERA, w ubiegłym sezonie stosowałam Tetre na glony nitkowate i nic, może już było za późno. Oczko jest w mocnym półcieniu więc to nie słońce, mam filtr z lampą uv i pompkę z fontanną więc teoretycznie wszystko powinno być dobrze a była maskara  :th_0girl_hysteric: teraz czekam na te wstrętne glony.
Generalnie obawiam się tych preparatów bo wszystkie zwierzaki i psy  ;) i koty z niego piją wodę. Nie ważne, że miska z wodą stoi obok  :th_dash1: woda z oczka najsmaczniejsza. Nie wiem czy im ten preparat nie zaszkodzi, ale rybki żyją.

Zasadź dużo roślin, a na wierzch rzuć kilka pistii.

Odp: Akwarium

Offline Asia Szczecin

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 997
Odp: Akwarium
« Odpowiedź #63 dnia: Maj 22, 2012, 10:52:32 am »
Dzięki  :th_0girl_curtsey:
dzis po południu sesja foto, bo mam pare spraw do przedstawienia  ;)
"Nie popełnij błędu i nie traktuj swojego psa jak człowieka, albowiem on potraktuje cię jak psa" - Martha Scott

Odp: Akwarium

Offline fszut

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Kobieta
Odp: Akwarium
« Odpowiedź #64 dnia: Maj 22, 2012, 12:27:36 pm »
Nemo - muszę pokazać to akwarium z pyszczakami mojej połowie - ale będzie mu gól chodził.  :naughty:
Też mieliśmy akwarium - ostatnio z paletkami (nawet się rozmnażały)

Odp: Akwarium

Offline Nemo

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 671
  • Dura Lex Sed Lex
Odp: Akwarium
« Odpowiedź #65 dnia: Maj 22, 2012, 20:08:24 pm »
Nemo - muszę pokazać to akwarium z pyszczakami mojej połowie - ale będzie mu gól chodził.  :naughty:
Też mieliśmy akwarium - ostatnio z paletkami (nawet się rozmnażały)

Nie lubię z pyszczakami  8) ,teraz wygląda troszkę gorzej  :naughty: .Wolę z roślinkami...może być z paletkami - zdjęcia proszę  :gwizdze:

Odp: Akwarium

Offline Ani@

  • Przyjaciel Fundacji
  • ***
  • Wiadomości: 5807
Odp: Akwarium
« Odpowiedź #66 dnia: Maj 22, 2012, 20:12:30 pm »
malawi opanowały glonki  :naughty:

bardzo mi się podoba....  mimo wszystko  :wub:

Odp: Akwarium

Offline Nemo

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 671
  • Dura Lex Sed Lex
Odp: Akwarium
« Odpowiedź #67 dnia: Maj 22, 2012, 21:43:51 pm »
malawi opanowały glonki  :naughty:

bardzo mi się podoba....  mimo wszystko  :wub:

Ja go nie serwisuję  :terefere:

Odp: Akwarium

Offline Ani@

  • Przyjaciel Fundacji
  • ***
  • Wiadomości: 5807
Odp: Akwarium
« Odpowiedź #68 dnia: Maj 22, 2012, 22:20:25 pm »
szkoda  8)

czekam aż w moim zbiorniczku wyklaruje się woda
zupełnie nie mam pomysłu na zielone...

szczerze mówiąc podoba mi się tak jak jest teraz czarne podłoże, korzenie i pistia  :wub:

Odp: Akwarium

Offline Asia Szczecin

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 997
Odp: Akwarium
« Odpowiedź #69 dnia: Maj 23, 2012, 09:59:34 am »
Sesja zdjeciowa zrobiona
oczko teraz nadaje sie do pokazania  :th_0girl_curtsey: zdjęcia robione około godziny 18 i tak tylko popołudniu dociera do niego słońce
roslin w oczku prawie brak, jedna lilia i te trawy w doniczkach, ale ono takie małe, że chyba nie mam co tam sadzić



"Nie popełnij błędu i nie traktuj swojego psa jak człowieka, albowiem on potraktuje cię jak psa" - Martha Scott

Odp: Akwarium

Offline Asia Szczecin

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 997
Odp: Akwarium
« Odpowiedź #70 dnia: Maj 23, 2012, 10:10:01 am »
Akwarium jak wczesniej pisałam jest wysokie i wąskie, trudne do doswietlenia
zdjecie brzydkie ale kształt widać

i te kamienie teraz są ok, ale z czasem robią się bure i musze obracać - inaczej nie moge sie pozbyc tego nalotu, który tworzy się w porach kamieni

ulubione rybki Jedrka - tzw. kosciotrupy  ;) - sumiki szkliste

mieczykowa nie wyglada za dobrze  :huh:
"Nie popełnij błędu i nie traktuj swojego psa jak człowieka, albowiem on potraktuje cię jak psa" - Martha Scott

Odp: Akwarium

Offline kasia

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 739
Odp: Akwarium
« Odpowiedź #71 dnia: Maj 23, 2012, 11:05:35 am »
Ale piekne akwarium  :wub: 
Kasia z rodzinką i zwierzakami-Kropą, Roxi, Malinką.

Odp: Akwarium

Offline Gumiś

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 148
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Akwarium
« Odpowiedź #72 dnia: Maj 23, 2012, 11:40:06 am »
Bardzo piękne akwarium. Widzę, że masz mieczyki, z tego co pamiętam to są ogromnymi sraluchami. Nie lepiej mieć duże stadko neonek. Pięknie by wyglądały w tym wspaniałym akwarium.
Gumiś.

Odp: Akwarium

Offline KasiaT

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 644
  • Płeć: Kobieta
Odp: Akwarium
« Odpowiedź #73 dnia: Maj 23, 2012, 11:45:12 am »
Piękne akwarium  :wub: -mój SZM ciągle mnie męczy,aby u nas zrobić coś podobnego-a ja ciągle nie i nie-ale teraz jak tak sobie popatrzyłam,to chyba dam się namówić.

Odp: Akwarium

Offline Asia Szczecin

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 997
Odp: Akwarium
« Odpowiedź #74 dnia: Maj 23, 2012, 11:46:09 am »
mieczykowa jest jedna zaplatała się jak była mała z rasborami i została, neonek się boję one są bardzo delikatne kilka razy próbowałam i marnie kończyły swój żywot  :crazy: więc nie ryzykuję
"Nie popełnij błędu i nie traktuj swojego psa jak człowieka, albowiem on potraktuje cię jak psa" - Martha Scott


 



Estalia by Smf Personal